Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω και εμένα τις πρώτες μέρες ήταν άρρωστος ( απλά ένα κρύωμα ούτε καν δέκατα δεν έκανε) και τα έκανα όλα εγώ δεν ήταν καλά χαχαχαχα. Μετά που αρρώστησα κι εγώ και το μωρό άσε τι πέρασα!!

 

Εγώ παίρνω και απλά δεν βάζω μαρούλι. Αυτό είναι το επικίνδυνο. Την ντομάτα πχ μου την επιτρέπει ο γιατρός από έξω. Ή πάρε χωρίς μαρούλι και ντομάτα και βάλε εσύ σπίτι λίγο ντομάτα μέσα μετά.

Τέλεια νέα!! Τι γλυκουλια είναι μωρέ εκεί μέσα! Έχεις κλείσει β επιπέδου;

@Ellidr @Rafaela_123ποσών εβδομάδων και ήταν τόσο τα μωρά σας; Το έχω ένα άγχος από το πρώτο μου μωρό που είχε υπολειπόμενη ανάπτυξη και φοβάμαι και για αυτό. Εμένα 16+3 ήταν 101 γραμμάρια και ο γιατρός μου είπε είναι μια χαρά.

16+1 πήγα και ήταν 180 γρ 

Αλλά ο υπέρηχος μου το βγάζει πιο μεγάλο 17 εβδομάδων 

Αφού σου λέει ο γιατρός ότι είναι καλά 

Μη φοβάσαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Εγω να δω τι άλλο θα με βρει! Σήμερα ξύπνησα μέσα στο χάραμα με τρελή φαγούρα, έπεσα ξανακοιμηθηκα και το πρωί είχε λαμπαδιασει όλο μου το σώμα! Επαθα κνιδωση. Μιλάμε ήμουν σαν λεπρη! Πήγα στο νοσοκομείο και μου έδωσαν αγωγή με αντιισταμινικα... ενώ υποχώρησαν τα εξανθηματα, τώρα ξαναφουντωσα! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Μακάρι να τη γλίτωσες! Απομονωθηκε η ειστε μαζι?

Απομονώθηκε αλλά βγήκε αρνητικός την τριτη μέρα και είμαστε πάλι μαζί. Δεν είχε καν συμπτώματα μετά την πρώτη μέρα που ανέβασε κάτι δέκατα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Εγω να δω τι άλλο θα με βρει! Σήμερα ξύπνησα μέσα στο χάραμα με τρελή φαγούρα, έπεσα ξανακοιμηθηκα και το πρωί είχε λαμπαδιασει όλο μου το σώμα! Επαθα κνιδωση. Μιλάμε ήμουν σαν λεπρη! Πήγα στο νοσοκομείο και μου έδωσαν αγωγή με αντιισταμινικα... ενώ υποχώρησαν τα εξανθηματα, τώρα ξαναφουντωσα! 

Πωωωω...Περαστικά κοπέλα μ!Στο νοσοκομείο τι σου είπαν; Ξέρεις από τι μπορεί να έγινε; Θέλει δύο τρεις μέρες για να πιάσουν τα φάρμακα στην αλλεργία!! Υπομονή κ θα περάσει!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Maritsaki είπε:

Πωωωω...Περαστικά κοπέλα μ!Στο νοσοκομείο τι σου είπαν; Ξέρεις από τι μπορεί να έγινε; Θέλει δύο τρεις μέρες για να πιάσουν τα φάρμακα στην αλλεργία!! Υπομονή κ θα περάσει!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι, μετά το χειρουργείο έπαιρνα ένα εξαιρετικό κοκτέιλ φαρμάκων που μπορεί να με πείραξαν συνδυαστικά ή απλά να είναι κνιδωση της εγκυμοσύνης. Εγώ έχω ούτως ή άλλως δερματικα, μεχρι και το νερό με πειράζει κάποιες φορές.. τι να πω. Πολύ φάρμακο έχει πέσει και φοβάμαι μην μας βγει ξινό...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι, μετά το χειρουργείο έπαιρνα ένα εξαιρετικό κοκτέιλ φαρμάκων που μπορεί να με πείραξαν συνδυαστικά ή απλά να είναι κνιδωση της εγκυμοσύνης. Εγώ έχω ούτως ή άλλως δερματικα, μεχρι και το νερό με πειράζει κάποιες φορές.. τι να πω. Πολύ φάρμακο έχει πέσει και φοβάμαι μην μας βγει ξινό...

Περαστικά σου κορίτσι μου!! Μακάρι να είναι περαστικό! Ξέρεις ένας παιδίατρος μου είχε πει ότι για εξανθήματα στα παιδιά δίνει κ προβιοτικό εκτός από αγωγή…βοηθάει στο ανοσοποιητικό μου είπε 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι, μετά το χειρουργείο έπαιρνα ένα εξαιρετικό κοκτέιλ φαρμάκων που μπορεί να με πείραξαν συνδυαστικά ή απλά να είναι κνιδωση της εγκυμοσύνης. Εγώ έχω ούτως ή άλλως δερματικα, μεχρι και το νερό με πειράζει κάποιες φορές.. τι να πω. Πολύ φάρμακο έχει πέσει και φοβάμαι μην μας βγει ξινό...

περαστικά σου! ελπίζω να είναι το τελευταίο....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι, μετά το χειρουργείο έπαιρνα ένα εξαιρετικό κοκτέιλ φαρμάκων που μπορεί να με πείραξαν συνδυαστικά ή απλά να είναι κνιδωση της εγκυμοσύνης. Εγώ έχω ούτως ή άλλως δερματικα, μεχρι και το νερό με πειράζει κάποιες φορές.. τι να πω. Πολύ φάρμακο έχει πέσει και φοβάμαι μην μας βγει ξινό...

Εύχομαι να περάσει γρήγορα κ να ηρεμήσεις από εδώ κ πέρα!Δύναμη, κουράγιο κ πίστη κ όλα θα πάνε καλά!! <3 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ σήμερα δεν ύπνησα καλά κορίτσια , βήχας βραχνάδα και καταρροή, τώρα έβαλα ένα θερμόμετρο και έχω ένα περιποιημένο 38αρι. Έκανα τεστ, βγήκε αρνητικό αλλά να το βράσω κι αυτό , αν τώρα ξεκινά , που να με πιάσει.

Έχω τρομάξει και έχω ξενερρωσει γιατί την Κυριακή έχω να πάω σε γάμο κοντινού συγγενικού προσώπου που ο γιος μου θα ναι παραγαμπρακι και το περιμένει πώς και πώς το παιδακι

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Ολετ είπε:

Kι εγώ σήμερα δεν ύπνησα καλά κορίτσια , βήχας βραχνάδα και καταρροή, τώρα έβαλα ένα θερμόμετρο και έχω ένα περιποιημένο 38αρι. Έκανα τεστ, βγήκε αρνητικό αλλά να το βράσω κι αυτό , αν τώρα ξεκινά , που να με πιάσει.

Έχω τρομάξει και έχω ξενερρωσει γιατί την Κυριακή έχω να πάω σε γάμο κοντινού συγγενικού προσώπου που ο γιος μου θα ναι παραγαμπρακι και το περιμένει πώς και πώς το παιδακι

Μίλησες με το γιατρο σου; Τι σου είπε να παρεις;; Περαστικά σου κορίτσι μου!! Μακάρι να μην είναι κοβιντ 

Link to comment
Share on other sites

Mιλησα μου είπε βιταμίνη c και d τέσσερα αναβραζοντα ντεπον την μέρα αν χρειαστούν, να μην το αφήσω επουδενί να ανέβει πάνω από 39. 

Χλιαρά ντουζακια , για την μύτη φυσιολογικό ορό, και έχει ο Θεός 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ολετ είπε:

Mιλησα μου είπε βιταμίνη c και d τέσσερα αναβραζοντα ντεπον την μέρα αν χρειαστούν, να μην το αφήσω επουδενί να ανέβει πάνω από 39. 

Χλιαρά ντουζακια , για την μύτη φυσιολογικό ορό, και έχει ο Θεός 

 

πρίν από 58 λεπτά , Annie4 είπε:

@Ολετ κι εγω είμαι άρρωστη, κόλλησα κόβιντ. 38.3, τρομερό πονοκέφαλο και φτέρνισμα. Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί καθολου. Κουραγιο μας, περαστικά σου.

Αυτος ο κοβιντ σαρώνει πραγματικα!!! Περαστικά κορίτσια μου!! Όλα καλά θα πάνε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ολετ είπε:

Mιλησα μου είπε βιταμίνη c και d τέσσερα αναβραζοντα ντεπον την μέρα αν χρειαστούν, να μην το αφήσω επουδενί να ανέβει πάνω από 39. 

Χλιαρά ντουζακια , για την μύτη φυσιολογικό ορό, και έχει ο Θεός 

 

5 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

@Ολετ κι εγω είμαι άρρωστη, κόλλησα κόβιντ. 38.3, τρομερό πονοκέφαλο και φτέρνισμα. Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί καθολου. Κουραγιο μας, περαστικά σου.

Περαστικά κορίτσια μου.. αν σας ενοχλήσει ο λαιμός να ξέρετε βοηθάνε πάρα πολύ οι γαργαρες tandum verde. Εγώ ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ με τον κοβιντ μέχρι να το ανακαλύψω αυτό το σκεύασμα ,μου το πρότεινε ο παθολόγος και επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη! Εμένα μου είχε επιτρέψει και bisolvon για τον βήχα. Περαστικά σας εύχομαι σύντομα!

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...