Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

Τι στην ευχή! Μόνο εγώ κοντεύω τα 5??? Δεν ξέρω τι πάει στραβά με εμένα! Πλέον τρώω σαλάτα για βραδινό και όλη μέρα δεν μπορω να μπω ότι ξεκοιλιαζομαι και στο φαΐ... απελπισία με έχει πιάσει! Από τοτε που πήραμε χαμπάρι ότι απορρυθμιστηκε ο θυρεοειδής μου η ζυγαριά ανεβαίνει εβδομάδα και κιλό :shock: και δυστυχώς έχω μεγάλο πρόβλημα, δεν θέλω το ψητό κρέας με τίποτα που εγώ πέθαινα για κοτόπουλο και μπριζόλα.. με βλέπω να με πηγαίνουν στο μαιευτήριο με κλαρκ τον Δεκέμβριο :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , marpi91 είπε:

Τι στην ευχή! Μόνο εγώ κοντεύω τα 5??? Δεν ξέρω τι πάει στραβά με εμένα! Πλέον τρώω σαλάτα για βραδινό και όλη μέρα δεν μπορω να μπω ότι ξεκοιλιαζομαι και στο φαΐ... απελπισία με έχει πιάσει! Από τοτε που πήραμε χαμπάρι ότι απορρυθμιστηκε ο θυρεοειδής μου η ζυγαριά ανεβαίνει εβδομάδα και κιλό :shock: και δυστυχώς έχω μεγάλο πρόβλημα, δεν θέλω το ψητό κρέας με τίποτα που εγώ πέθαινα για κοτόπουλο και μπριζόλα.. με βλέπω να με πηγαίνουν στο μαιευτήριο με κλαρκ τον Δεκέμβριο :lol:

εγω είμαι vegeterian! 

Τα 5 καλά είναι δεν είναι και τραγικά! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

εγω είμαι vegeterian! 

Τα 5 καλά είναι δεν είναι και τραγικά! 

Τραγικά δεν είναι, αλλά μέχρι την 16η εβδομάδα είχα πάρει 1,5 κιλό και όλα τα υπόλοιπα είναι μετά. Δλδ αν έχω πάρει 3.5 κιλά σε 4 εβδομάδες καήκαμε.. θέλω να πιστεύω πως όταν ρυθμιστεί ο μεταβολισμός με τον θυρεοειδή θα ελαττωθει η αύξηση γιατί είναι κρίμα πραγματικά. Να πω ότι έτρωγα πολυ τουλάχιστον να πάει στο καλό! 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!! 

Κ εγώ ενιωθα πιο έντονα το μωρό αυτή τη βδομάδα αλλά όχι κλωτσιά αυτό πάλι σαν ένα ψαράκι να κολύμπα!! Όχι συνέχεια κ όχι κάθε μέρα αλλά πιο συχνά…! 
 

Έκανα σελφ τεστ από το Σάββατο αρνητική…πάω που λετε σήμερα φαρμακείο να το επιβεβαιώσω για να πάω δουλεια καραθετικο!! Εκνευρίστηκα δεν μπορείτε να φανταστείτε γιατί χθες ήρθε κ ο άντρας μου σπίτι…πήγαμε και θάλασσα!!! Τηλεφωνώ στην δουλεια τους λεω τι έγινε μ λένε πήγαινε κ σε ένα άλλο φαρμακείο! Πάω σε 2ο φαρμακείο με βγάζουν αρνητική…ξανά τηλεφωνώ στον προϊστάμενο μ λέει «κινεζικά πράγματα ποιος έχει εμπιστοσύνη;;;, κάτσε σπίτι σήμερα κ αύριο έλα δουλεια» σήμερα είναι η 7η μέρα κ δεν έχω ούτε κ συμπτώματα!! 

Εγώ θα σου ελεγα να μιλήσεις με το γιατρο σου! Ισως αν έκανες ένα που και που να μην είναι τόσο τραγικό! Καταλαβαίνω ότι σκέφτεσαι τα χημικά που θα περάσουν στο μωρό, αλλά τόσα και τόσα τρωμε! Δεν είναι το ίδιο το ξέρω αλλά επειδή οπως σου είπα κ χθες είναι πολύ σημαντικό να είναι κ η μανούλα καλά! Έχω μια γνωστή μου π απλά το άναβε κ μόνο με την μυρωδιά ήταν εντάξει…αν το δοκίμαζες; 
 

εγω να σου πω κατι; Δεν είναι το ίδιο με εσένα αλλά είναι κ τα δυο απολαύσεις! Ξέρω ότι απαγορεύεται ο τόνος αλλά είναι το μόνο φαγητό «απαγορευτικό» που τρώω 1-2 φορες τον μήνα! Δεν ξέρω ποσό κακό κάνω στο μωρό αλλά είναι κάτι π το θέλω…κρέας δεν τρώω καθόλου, ψάρια τα τρώω αλλά όχι με την όρεξη μ κ όχι κάθε μέρα…είναι κάτι που το απολαμβάνω με τα οσπρια, στη σαλατα ή και σε σάντουιτς…! 

Το σκέφτομαι και αυτό. Ότι ο τόσος εκνευρισμος που μου εχει δημιουργηθει δεν ειναι και ο,τι καλυτερο...ειμαι σε σκεψη μηπως παρω κανενα υποκαταστατο τσιγαρου χωρις νικοτινη να κανω ενα που κ που να μου φυγουν τα νευρα. Όσο για τον τονο δεν πιστευω με τοσο λιγη ποσοτητα να το επηρεαζεις με καποιον τροπο.

20 ώρες πρίν, Maritsaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Καλό μήνα να έχουμε!!

@Annie4 Εγώ όντας καπνίστρια ο γιατρός από την αρχή μου έχει επιτρέψει 5 τσιγάρα την ημέρα, γιατί αν στο κόψω μου είχε πει θα αποτρελαθεις τελείως, δεδομένου ότι ήμουν δύο μήνες σχεδόν στο σπίτι κρεβάτι, μπάνιο, καναπέ συν πόσα φάρμακα βιταμίνες, ενέσεις κλπ που έπρεπε να παίρνω, φαντάζομαι ότι γι'αυτό δεν μου είπε να το κόψω! Αν μέχρι τώρα δεν έχεις καπνίσει καλό θα ήταν να το κρατήσεις, άσε που αν το ανάψεις μπορεί να μη το θες κ να μη σ' αρέσει μετά από τόσο καιρό! 

@evaki23 Με το καλό για την Β επιπέδου, όλα θα πάνε καλά!! Κι εγώ την αισθάνομαι την μπέμπα πιο έντονα εδώ κ δυο εβδομάδες περίπου! Την τελευταία εβδομάδα έχω παρατηρήσει πως αισθάνομαι διαφορετικά όταν κλωτσαει κ αλλιώς όταν γυρνάει (μάλλον) είναι σαν να κάνει ένα κύμα μέσα στη μήτρα, ενώ η κλωτσιά είναι κανονικό ντούπ! :-P

Ο μπαμπάς δεν την έχει νιώσει ακόμη, ίσως επειδή έχω παραπάνω κιλά;Δεν ξέρω!!

Πάντως όντως είναι απίστευτο συναίσθημα!! Ανυπομονώ να την κρατήσω στα χέρια μου!

Κορίτσια τώρα τα μωράκια μας ακούνε τη φωνή μας έτσι δεν είναι;

Νομίζω τη φωνή την ακουνε απο 22η βδομαδα κ μετα, ετσι μου ειχε πει ο ωρυλας στο μαιευτήριο όταν γέννησα τον γιο μου.

Όσο για το τσιγαρο με τοση ψυχολογικη πιεση που εχεις ειναι απολυτα λογικο να μην στο απαγορευσε ο γιατρος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Τι στην ευχή! Μόνο εγώ κοντεύω τα 5??? Δεν ξέρω τι πάει στραβά με εμένα! Πλέον τρώω σαλάτα για βραδινό και όλη μέρα δεν μπορω να μπω ότι ξεκοιλιαζομαι και στο φαΐ... απελπισία με έχει πιάσει! Από τοτε που πήραμε χαμπάρι ότι απορρυθμιστηκε ο θυρεοειδής μου η ζυγαριά ανεβαίνει εβδομάδα και κιλό :shock: και δυστυχώς έχω μεγάλο πρόβλημα, δεν θέλω το ψητό κρέας με τίποτα που εγώ πέθαινα για κοτόπουλο και μπριζόλα.. με βλέπω να με πηγαίνουν στο μαιευτήριο με κλαρκ τον Δεκέμβριο :lol:

Έβαλα 4 μέσα σε έναν μήνα… Ενώ δεν έτρωγα πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Sisii είπε:

Έβαλα 4 μέσα σε έναν μήνα… Ενώ δεν έτρωγα πολύ 

Κορίτσια μην αγχώνεστε είναι κ η κατακράτηση! Π τώρα το καλοκαίρι κ εγκυος να μην είσαι εχεις κατακράτηση!! Να πίνετε πολύ νερό 2-3 λίτρα την ημέρα σίγουρα!! 

5 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Το σκέφτομαι και αυτό. Ότι ο τόσος εκνευρισμος που μου εχει δημιουργηθει δεν ειναι και ο,τι καλυτερο...ειμαι σε σκεψη μηπως παρω κανενα υποκαταστατο τσιγαρου χωρις νικοτινη να κανω ενα που κ που να μου φυγουν τα νευρα. Όσο για τον τονο δεν πιστευω με τοσο λιγη ποσοτητα να το επηρεαζεις με καποιον τροπο.

Νομίζω τη φωνή την ακουνε απο 22η βδομαδα κ μετα, ετσι μου ειχε πει ο ωρυλας στο μαιευτήριο όταν γέννησα τον γιο μου.

Όσο για το τσιγαρο με τοση ψυχολογικη πιεση που εχεις ειναι απολυτα λογικο να μην στο απαγορευσε ο γιατρος.

Αα εγώ διάβαζα ότι αρχίζουν να ακούν εμας από 16 κάπου εκεί κ τον μπαμπά μετά τις 20 εβδομαδες 

21 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

εγω είμαι vegeterian! 

Τα 5 καλά είναι δεν είναι και τραγικά! 

Έγινα κ εγώ vegeterian χαχαχα δε με πειράζει εξάλλου δεν είμαι κ κολλητή του κρέατος…απλά με την εγκυμοσύνη το ψαρι δε το πολύ θέλω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια μην αγχώνεστε είναι κ η κατακράτηση! Π τώρα το καλοκαίρι κ εγκυος να μην είσαι εχεις κατακράτηση!! Να πίνετε πολύ νερό 2-3 λίτρα την ημέρα σίγουρα!! 

Αα εγώ διάβαζα ότι αρχίζουν να ακούν εμας από 16 κάπου εκεί κ τον μπαμπά μετά τις 20 εβδομαδες 

Έγινα κ εγώ vegeterian χαχαχα δε με πειράζει εξάλλου δεν είμαι κ κολλητή του κρέατος…απλά με την εγκυμοσύνη το ψαρι δε το πολύ θέλω 

Κατακράτηση να ναι το 1 κιλό… και τα 4 μου φαίνεται δύσκολο να ναι κατακράτηση. Μακάρι να ναι όμως :lol:

Λετε να παίζει ρόλο κ ο θυροειδης που ανέβηκε τώρα τελευταία; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Sisii είπε:

Κατακράτηση να ναι το 1 κιλό… και τα 4 μου φαίνεται δύσκολο να ναι κατακράτηση. Μακάρι να ναι όμως :lol:

Λετε να παίζει ρόλο κ ο θυροειδης που ανέβηκε τώρα τελευταία; 

Καλησπέρα!! Σχετικά με τον θυρεοειδή θέλω να σου απαντήσω από τη δική μου εμπειρία. Κοντεύω 12 εβδομάδων και έχω αυξημένη tsh. Υποθυρεοειδισμό. Είναι πολύ συχνό στην εγκυμοσύνη να απορρυθμίζεται ο θυρεοειδής αδένας... Λοιπόν εγώ έχω χάσει 2 κιλά. Οπότε στην αύξηση βάρους δεν νομίζω ότι παίζει τόσο σημαντικό ρόλο. Εσύ είσαι σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη οπότε σίγουρα είναι της εγκυμοσύνης και της κατακράτησης...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Κατακράτηση να ναι το 1 κιλό… και τα 4 μου φαίνεται δύσκολο να ναι κατακράτηση. Μακάρι να ναι όμως :lol:

Λετε να παίζει ρόλο κ ο θυροειδης που ανέβηκε τώρα τελευταία; 

Γιατί βρε να μην είναι;; Εγώ που πήγα στη διαιτολόγο κ με ζύγισε είχα πολύ κατακράτηση αντιστοιχούσε λέει σε 3-4 κιλά…αλλά το βάρος μου ήταν ίδιο οπως αρχισα την εγκυμοσύνη απλά εγώ έχασα 3 κιλά στο πρώτο τρίμηνο κ μου είπε μάλλον αυτά τα 3 κιλά μπήκαν σε κατακράτηση! Τι να πω διαιτολογος δεν είμαι…αλλά με μέτρησε κ με μεζούρα εγώ έβαλα 2 πόντους στη μέση μόνο ούτε σε πόδια ούτε σε γλουτούς…

τωρα π ειπ ότι έβαλα 2 κιλά είναι γιατί ζυγίστηκα μόνη μου στο σπίτι στη διαιτολόγο θα πάω τον Σεπτέμβρη κ στη γιατρο 12/8 που θα δω ποσά έβαλα με βάση τη ζυγαριά της 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια μην αγχώνεστε είναι κ η κατακράτηση! Π τώρα το καλοκαίρι κ εγκυος να μην είσαι εχεις κατακράτηση!! Να πίνετε πολύ νερό 2-3 λίτρα την ημέρα σίγουρα!! 

Αα εγώ διάβαζα ότι αρχίζουν να ακούν εμας από 16 κάπου εκεί κ τον μπαμπά μετά τις 20 εβδομαδες 

Έγινα κ εγώ vegeterian χαχαχα δε με πειράζει εξάλλου δεν είμαι κ κολλητή του κρέατος…απλά με την εγκυμοσύνη το ψαρι δε το πολύ θέλω 

Χρόνια είμαι vegetarian!Γενικά νιώθω πολύ καλύτερα από τότε που έγινα! Οι εξετάσεις μου είναι πολύ καλές μόνο d μου έχει δώσει! Εάν τρέφεται σωστά και κιλά να πάρεις θα τα χάσεις. Εγώ πάντως δεν προσέχω αλλά δεν πεθαίνω και για το φαγητό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνετε κορίτσια μου 

Πως πάτε ;;;

Ανυπομονειτε για την β επιπέδου;;

Εγώ αρκετά 

Ρε κορίτσια εγώ δε την έχω ακούσει την δικια μου 

Εσείς το ακούτε το μωρό σας; είμαι19+1 σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ellidr είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου 

Πως πάτε ;;;

Ανυπομονειτε για την β επιπέδου;;

Εγώ αρκετά 

Ρε κορίτσια εγώ δε την έχω ακούσει την δικια μου 

Εσείς το ακούτε το μωρό σας; είμαι19+1 σήμερα 

Και εγώ ανυπομονώ για την β επιπέδου ποτέ εχεις εσυ;; 
 

κ εγώ το ένιωσα λίγο την προηγούμενη εβδομάδα πάλι έτσι στιγμιαία κ από τότε έχει να το νιωσω…είμαι εγώ 19&1

On 2/8/2022 at 6:14 ΜΜ, evaki23 είπε:

Χρόνια είμαι vegetarian!Γενικά νιώθω πολύ καλύτερα από τότε που έγινα! Οι εξετάσεις μου είναι πολύ καλές μόνο d μου έχει δώσει! Εάν τρέφεται σωστά και κιλά να πάρεις θα τα χάσεις. Εγώ πάντως δεν προσέχω αλλά δεν πεθαίνω και για το φαγητό 

Εγώ δεν έχω πρόβλημα να μη τρώω κρέας εξάλλου νηστεύω κανονικότατα κ έχει να φάω κρέας από την καθαρή Δευτέρα! Σίγουρα όταν υπάρχει σωστός συνδυασμός παίρνεις κ την απαραίτητη πρωτεΐνη και τα υπόλοιπα στοιχεία! Εγώ γενικά προσέχω γιατί από πάντα έτσι ήμουν της υγιηνης διατροφής κ της γυμναστικής! Σίγουρα θα υπάρχουν μερες που θα φάω κ το fast food ή κανένα γλυκό αλλά είναι πολύ σπάνια κ γενικά ζάχαρη την έκοψα έχει πολλά χρόνια! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Και εγώ ανυπομονώ για την β επιπέδου ποτέ εχεις εσυ;; 
 

κ εγώ το ένιωσα λίγο την προηγούμενη εβδομάδα πάλι έτσι στιγμιαία κ από τότε έχει να το νιωσω…είμαι εγώ 19&1

Εγώ δεν έχω πρόβλημα να μη τρώω κρέας εξάλλου νηστεύω κανονικότατα κ έχει να φάω κρέας από την καθαρή Δευτέρα! Σίγουρα όταν υπάρχει σωστός συνδυασμός παίρνεις κ την απαραίτητη πρωτεΐνη και τα υπόλοιπα στοιχεία! Εγώ γενικά προσέχω γιατί από πάντα έτσι ήμουν της υγιηνης διατροφής κ της γυμναστικής! Σίγουρα θα υπάρχουν μερες που θα φάω κ το fast food ή κανένα γλυκό αλλά είναι πολύ σπάνια κ γενικά ζάχαρη την έκοψα έχει πολλά χρόνια! 

Αχ ευτυχώς δεν είμαι η μόνη 

Γιατί ανησύχησα λίγο 

10 Αυγούστου έχω τον καθιερωμένο υπέρηχο και τότε θα μου πει ποτέ θα κάνω β επιπέδου 

Νομίζω την κάνουν γύρω στη 22 με 23 εβδομάδα έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 20+1!την ακούω την μικρή.Αν και με πρόσθιο πλακούντα.

Εγώ αύριο έχω β επιπέδου αλλά το άγχος μου έχει χτυπήσει κόκκινο.

Εύχομαι για όλες να είναι όλα καλά.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Αχ ευτυχώς δεν είμαι η μόνη 

Γιατί ανησύχησα λίγο 

10 Αυγούστου έχω τον καθιερωμένο υπέρηχο και τότε θα μου πει ποτέ θα κάνω β επιπέδου 

Νομίζω την κάνουν γύρω στη 22 με 23 εβδομάδα έτσι δεν είναι;

Εμένα μου έκλεισε η γιατρος της αυχενικής την ίδια ημέρα για 11/8 θα είμαι 20&2 νωρις θα είναι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...