Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εμένα μου έκλεισε η γιατρος της αυχενικής την ίδια ημέρα για 11/8 θα είμαι 20&2 νωρις θα είναι; 

Όχι και εμένα μια χαρά μου είπε ότι είναι.

Αυτοί ξέρουν καλύτερα!

Εγώ θέλω να το κάνω να τελειώνω και με αυτό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα, και εγώ έχω αρχίσει να το νιώθω..είναι τόσο περίεργη και όμορφη η αίσθηση. Να σας ρωτήσω, πήγα στον γυναικολόγο και μου είπε πως έχω μύκητες και θα κάνω θεραπεία,  η φαρμακοποιός μου είπε ότι είναι ελαφριά η θεραπεία και μάλλον δεν θα φύγουν...έχει συμβεί σε καμία σας? Επίσης έπαθα και τενοντίτιδα στον καρπό..χωρίς να κάνω κάτι για να κουράζομαι όμως. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου 

Πως πάτε ;;;

Ανυπομονειτε για την β επιπέδου;;

Εγώ αρκετά 

Ρε κορίτσια εγώ δε την έχω ακούσει την δικια μου 

Εσείς το ακούτε το μωρό σας; είμαι19+1 σήμερα 

Εγώ έχει μια εβδομάδα που το νιώθω ασταμάτητα από εκεί που δεν το ένιωθα καθόλου πριν και έχει πλάκα 

19+3 εγώ σήμερα 

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Εμένα μου έκλεισε η γιατρος της αυχενικής την ίδια ημέρα για 11/8 θα είμαι 20&2 νωρις θα είναι; 

Και εγώ έχω 12/8 και θα είμαι 20&4 μου είπε ότι είναι τέλεια τότε 

πρίν από 32 λεπτά , Silia89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, και εγώ έχω αρχίσει να το νιώθω..είναι τόσο περίεργη και όμορφη η αίσθηση. Να σας ρωτήσω, πήγα στον γυναικολόγο και μου είπε πως έχω μύκητες και θα κάνω θεραπεία,  η φαρμακοποιός μου είπε ότι είναι ελαφριά η θεραπεία και μάλλον δεν θα φύγουν...έχει συμβεί σε καμία σας? Επίσης έπαθα και τενοντίτιδα στον καρπό..χωρίς να κάνω κάτι για να κουράζομαι όμως. 

Μου βρήκε και εμένα μυκητίαση και μ έδωσε αγωγή με canesten κ προβιοτικά μετά. Άλλο ο γιατρός που σε παρακολουθεί και άλλο ενασ φαρμακοποιός της γειτονιάς πάντως…

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Silia89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, και εγώ έχω αρχίσει να το νιώθω..είναι τόσο περίεργη και όμορφη η αίσθηση. Να σας ρωτήσω, πήγα στον γυναικολόγο και μου είπε πως έχω μύκητες και θα κάνω θεραπεία,  η φαρμακοποιός μου είπε ότι είναι ελαφριά η θεραπεία και μάλλον δεν θα φύγουν...έχει συμβεί σε καμία σας? Επίσης έπαθα και τενοντίτιδα στον καρπό..χωρίς να κάνω κάτι για να κουράζομαι όμως. 

Κι εγώ σήμερα 20 ακριβώς,  εχω 4 5 μέρες που έχουμε καθημερινή επίσκεψη αμέσως μετά το φαγητό!

Είχα κι εγώ μύκητες στην 11η εβδομάδα και Ε θεραπεία με lomexin. Θα κάνεις μετά πάλι μια καλλιέργεια και αν δεν πιάσει, θα συνεχίσεις με κάτι άλλο ίσως. Εμένα μου είχε πει και πλυσεις εξωτερικά με σόδα σε χαμομήλι για να ανακουφιζω τη φαγούρα.. δεν υπάρχει πρόβλημα για το μωράκι πάντως από τους μύκητες! Εύχομαι να καθαρίσεις σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Μου βρήκε και εμένα μυκητίαση και μ έδωσε αγωγή με canesten κ προβιοτικά μετά. Άλλο ο γιατρός που σε παρακολουθεί και άλλο ενασ φαρμακοποιός της γειτονιάς πάντως…

 Αυτό μου έδωσε και μένα. Ναι συμφωνώ απόλυτα απλώς έχω ακούσει ότι κατά την εγκυμοσύνη είναι πολύ συχνά φαινόμενο γενικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Όχι και εμένα μια χαρά μου είπε ότι είναι.

Αυτοί ξέρουν καλύτερα!

Εγώ θέλω να το κάνω να τελειώνω και με αυτό!

Καλή επιτυχία σήμερα να μας πεις πως πήγε!!! :) 

Εγώ κορίτσια έχω να το νιωσω από την Κυριακή! Ελπίζω να δώσει τα σημάδια του πριν την αυχενική… έχει και κρέμες κολπικές για μύκητες έβαζε τώρα μια φίλη μου που είναι κ αυτή εγκυος κ έκανε μύκητες 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Silia89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, και εγώ έχω αρχίσει να το νιώθω..είναι τόσο περίεργη και όμορφη η αίσθηση. Να σας ρωτήσω, πήγα στον γυναικολόγο και μου είπε πως έχω μύκητες και θα κάνω θεραπεία,  η φαρμακοποιός μου είπε ότι είναι ελαφριά η θεραπεία και μάλλον δεν θα φύγουν...έχει συμβεί σε καμία σας? Επίσης έπαθα και τενοντίτιδα στον καρπό..χωρίς να κάνω κάτι για να κουράζομαι όμως. 

Αυτό που λες για την τενοντίτιδα στον καρπό, έτσι ξαφνικά κ εμένα χωρίς να έχω κουραστεί έχω μια εβδομάδα τώρα που μουδιάζουν τα τρια δάχτυλα του χεριού μου. Έχω θέμα γενικά με τον αυχένα, το είπα στον γυναικολόγο μου κ πήγα σήμερα κ έκανα κάποιες εξετάσεις αίματος που μου έγραψε να αποκλείσουμε ότι δεν είναι κάποιο θέμα άλλο. Επισης μου είπε να μετράω κ την πίεση, ευτυχώς δεν έχω!

Δεν ξέρω διάβασα ότι πιθανόν οφείλεται στην εγκυμοσύνη λόγω ότι αλλάζουν τα υγρά κ η στάση του σώματος! Τι να πω θα δούμε!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Maritsaki είπε:

Τι εννοείς;όλη μέρα κάθε μέρα;

Κάθε μέρα, σχεδόν ολη την ημέρα κουνιέται… ίσως να φταίει που έκανα μετακόμιση και τώρα έχω κάτσει να ηρεμήσω; Δεν ξέρω πάντως έχει 1μιση εβδομάδα που είναι υπερκινητικό

ειναι το πρώτο μου και από την μια ανησυχώ μηπως δεν είναι νορμαλ και από την αλλη χαίρομαι φουλ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να το νιωσω από την Κυριακή…δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει! Ισως επειδή την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν πιο ξεκούραστη λόγο κοβιντ κ ήμουν πιο χαλαρή πιο ξάπλα ενώ από Δευτέρα πήγα δουλεια; Θα δείξει παντως  σήμερα είμαστε από άδεια ως τις 29/8 που θα είμαι πιο ξεκούραστη να δω αν το νιωσω ξανά πριν την β επιπέδου 

Link to comment
Share on other sites

@Rafaela_123 Να μην ανησυχεις καθόλου...χτες που ήμουν στο γιατρό μου είπε ότι είμα από τις λίγες περιπτώσεις σε πρόσθιο που την άκουσα από τοσο νωρίς. Οπότε μην έχεις κανένα αγχός.

Λοιπόν εμείς κάναμε την β' επιπέδου και ευτυχως όλα καλά. Το μοναδικό θέμα μας είναι η μονήρης αρτηρία αλλά και πάλι το ξέραμε από την αυχενική.

Ευχόμαι σε όλες πολύ καλά νέα!

Καλές διακοπές και να προσέχετε τους εαυτούς σας και τα μωράκια σας!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω τι εξετάσεις σας βάζει ο γιατρος κ ποσό συχνά; Εμένα εξετάσεις αίματος κ ούρων δε μου ξανά έβαλε έχει πολύ καιρο έχω να κάνω απο την 12 εβδομάδα νομίζω…

μιας φίλης μου η γιατρος της έβαλε να κάνει κάτι ένζυμα για το συκώτι σε τι χρειάζονται στην εγκυμοσύνη; Εσείς τα κάνετε αυτά; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω τι εξετάσεις σας βάζει ο γιατρος κ ποσό συχνά; Εμένα εξετάσεις αίματος κ ούρων δε μου ξανά έβαλε έχει πολύ καιρο έχω να κάνω απο την 12 εβδομάδα νομίζω…

μιας φίλης μου η γιατρος της έβαλε να κάνει κάτι ένζυμα για το συκώτι σε τι χρειάζονται στην εγκυμοσύνη; Εσείς τα κάνετε αυτά; 

Κάθε μήνα σχεδόν...

Ναι μου την βάζει αυτή την εξέταση. αλλά έπαιρνα και πολλά φάρμακα.

Τωρα είναι πολλές εξετασεις...κυρίως σίδηρός κτλ τοξοπλασμα κτλ κάποιες για το συκώτι Γλυκοζυλιωμένη Αιμοσφαιρίνη θυρωειδη αιματός

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...