Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , evaki23 είπε:

Καλημέρα, έχω δεν έκανα τπτ διαφορετικό από ότι κάνω συνήθως... ευτυχώς είχε καλή θέση απλά μόνο την σπονδυλικη δεν μπορούσε να δει οπότε την είδε ενδοκολπικά. Μου είπαν (άσχετοι όχι ο γιατρός μου) να έχω λίγη μάυρη σοκολάτα μαζί μου σε περιπτωση που θέλουν να αλλάξει θέση

 

 

πρίν από 3 λεπτά , marpi91 είπε:

Διάβασα ότι πρέπει να έχεις φάει, όσο για το νερό, επειδή θα σπυ μετρήσουν τον τράχηλο και η πλήρης κύστη επηρεάζει το μέγεθος του, ρώτα καλύτερα. Υπάρχει περίπτωση να φανεί μεγαλύτερος από όσο είναι αν είναι γεμάτη η κύστη, οπότε ο,τι οδηγία σου δώσουν ακολούθησε!

Καλά αποτελέσματα εύχομαι!!! Πες μας αν θες και πως είναι σαν υπέρηχος για όσες δεν έχουμε κάνει! 

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Στην αυχενική με ρώτησε η γιατρος αν έφαγα κ πόση ώρα πριν ειχα πάει τουαλέτα! Φαΐ μου έφερε ένα τοστ ο άντρας μου που μου είπε η γιατρος να το φάω κάνοντας τον υπέρηχο οπως επίσης κ ένα μεγάλο ποτήρι νερο κ μου είπε να το πιω όλο! Αλλά από το άγχος κ την αγωνία π ειχα ούτε έφαγα το τοστ  ούτε το νερο μπορούσα να το πιω όλο! Δεν ξέρω ούτε κ εγώ τι ισχύει αλλά σίγουρα αυτή τη φορά πριν πάω θα φάω!! Γιατί την προηγούμενη φορά ήμουν 2 ώρες εκεί και πάλι καλά ο υπέρηχος της ήταν καινούργιος κ μπόρεσε κ γύρισε το μωρό με ενα πλήκτρο στον υπολογιστή κάτι πάτησε κ της λεω Αα γύρισε κ μου λέει όχι γύρισα τον υπέρηχο γιατί δεν θα προλάβουμε…χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Κορίτσια  έχει κάποια στίγμα  μεσογειακής  αναιμίας???

Ναι κορίτσι μου εγώ έχω.

Κορίτσια έχει νοιώσει καμιά σας το μωρό να έχει λόξυγκα; Είμαι 23η εβδομάδα και περίπου 2 εβδομάδες νιώθω έναν διαφορετικό χτύπο, αλλά δεν είναι χτύπος. Εννοώ ότι δεν με κλωτσαει το μωρό όπως συνήθως, αλλά είναι σαν μυϊκός σπασμός. Το κάνει 3-4 φορές συνεχόμενα και μετά σταματάει. Διάβασα ότι μάλλον το μωράκι έχει λόξυγκα. Έχει νοιώσει καμιά σας κάτι ανάλογο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Ναι κορίτσι μου εγώ έχω.

Κορίτσια έχει νοιώσει καμιά σας το μωρό να έχει λόξυγκα; Είμαι 23η εβδομάδα και περίπου 2 εβδομάδες νιώθω έναν διαφορετικό χτύπο, αλλά δεν είναι χτύπος. Εννοώ ότι δεν με κλωτσαει το μωρό όπως συνήθως, αλλά είναι σαν μυϊκός σπασμός. Το κάνει 3-4 φορές συνεχόμενα και μετά σταματάει. Διάβασα ότι μάλλον το μωράκι έχει λόξυγκα. Έχει νοιώσει καμιά σας κάτι ανάλογο;

Εγώ χθες. Και τρόμαξα νόμιζα θα βγει έξω :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Ναι κορίτσι μου εγώ έχω.

Κορίτσια έχει νοιώσει καμιά σας το μωρό να έχει λόξυγκα; Είμαι 23η εβδομάδα και περίπου 2 εβδομάδες νιώθω έναν διαφορετικό χτύπο, αλλά δεν είναι χτύπος. Εννοώ ότι δεν με κλωτσαει το μωρό όπως συνήθως, αλλά είναι σαν μυϊκός σπασμός. Το κάνει 3-4 φορές συνεχόμενα και μετά σταματάει. Διάβασα ότι μάλλον το μωράκι έχει λόξυγκα. Έχει νοιώσει καμιά σας κάτι ανάλογο;

οχι εγω είναι στην 22η αλλά δεν έχω νιωσει κάτι περα από κλωτσιες και κολοτούμπες

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evaki23 είπε:

οχι εγω είναι στην 22η αλλά δεν έχω νιωσει κάτι περα από κλωτσιες και κολοτούμπες

Κι εγώ στην αρχή νόμιζα με κλωτσαει συνέχεια αλλά τελικά ήταν ενδιάμεσα και  λόξυγκας. Παρατήρησε το κι εσύ. Δεν μπορείς να το καταλάβεις ξεκάθαρα και νομίζεις σε κλωτσαει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κόρες 

Δόξα το Θεό όλα καλά η ζουζου κάναμε τον υπέρηχο 20 εβδομάδα όλα καλά 368γρ 

Και για όσες αγχώνονται δεν την έχω νιώσει ούτε εγώ ακόμα Παρ όλα αυτά μια χαρά όλα το κοριτσάκι μας

22 Αύγουστου πάω για την β επιπέδου 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Εχω πάθει σοκ :shock: Συνέβη κατι στην φίλη σου που οδήγησε εκει ή ετσι ξαφνικά ειχε θνησιγενεια; 

Καταλαβαίνω πως νιώθεις, κι εγώ έκανα το λάθος να διαβάσω εδώ στο φόρουμ για τις χρωμοσωμικες ανωμαλίες και μια κοπέλα στις 30 εβδομάδες αναγκάστηκε να τερματίσει λόγω συνδρόμου.. και γενικά πολλές τέτοιες περιπτώσεις.. από εκείνη την ώρα σκέφτομαι την β επιπέδου και με λούζει ιδρώτας.. αλλά και από την άλλη δεν κερδίζω κάτι με το να στρεσαρομαι. Ό,τι είναι να συμβεί θα συμβεί, οπότε προσπαθώ να κάνω θετικές σκέψεις. Κάνε κι εσύ το ίδιο για το καλό το δικό σου και το μωράκι σου! 

Aυτο είναι το σοκαριστικό, δεν είχε τίποτα, και ξαφνικά ολική αποκόλληση πλακούντα και μέχρι να φτάσουν στο νοσοκομείο το μωράκι χάθηκε στην 39η εβδομάδα. 

Αλλά σωστά λες, θετική σκέψη, η ενέργεια πηγαίνει προς τα εκεί που την ωθουμε κάθε φορά 

πρίν από 15 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλησπέρα κόρες 

Δόξα το Θεό όλα καλά η ζουζου κάναμε τον υπέρηχο 20 εβδομάδα όλα καλά 368γρ 

Και για όσες αγχώνονται δεν την έχω νιώσει ούτε εγώ ακόμα Παρ όλα αυτά μια χαρά όλα το κοριτσάκι μας

22 Αύγουστου πάω για την β επιπέδου 

Με το καλό !

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ολετ είπε:

Aυτο είναι το σοκαριστικό, δεν είχε τίποτα, και ξαφνικά ολική αποκόλληση πλακούντα και μέχρι να φτάσουν στο νοσοκομείο το μωράκι χάθηκε στην 39η εβδομάδα. 

Αλλά σωστά λες, θετική σκέψη, η ενέργεια πηγαίνει προς τα εκεί που την ωθουμε κάθε φορά 

Με το καλό !

Με ολική αποκόλληση γέννησε εμένα η μαμά μου, κοντεψαμε να πεθάνουμε και οι 2, εγώ από πνιγμό και η μαμά από αιμορραγία. Κι όμως κατάφεραν  με ό, τι μέσα είχαν το 91 και μας έσωσαν.. είναι λυπηρό αλλά ίσως και οι γιατροί να μην το χειρίστηκαν σωστά και γρήγορα στη φίλη σου.. 

Εσυ, είπαμε, θετικές σκέψεις ΜΟΝΟ!!!! 

7 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Όσες είστε  από Αθήνα που θα κάνετε β επιπέδου? Θα το δείτε  3D;

Εμενα έρχεται εμβρυολογος στο ιατρείο του γυναικολόγου μου, και στην αυχενική έτσι έγινε. 3d μου κάνει κάθε φορά ο γιατρός μου, αλλά δεν έχουμε καταφέρει ποτέ να δούμε χαρακτηριστικά, έχει χέρια πόδια και οοο,τι βρει μέσα στη μούρη! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ολετ είπε:

Aυτο είναι το σοκαριστικό, δεν είχε τίποτα, και ξαφνικά ολική αποκόλληση πλακούντα και μέχρι να φτάσουν στο νοσοκομείο το μωράκι χάθηκε στην 39η εβδομάδα. 

Αλλά σωστά λες, θετική σκέψη, η ενέργεια πηγαίνει προς τα εκεί που την ωθουμε κάθε φορά 

Με το καλό !

Στο δεύτερο μωράκι της η μαμα μου ήταν 7μιση μηνών που το είχε πάθει! Ομως ήταν λαθος του γιατρού γιατί η μαμα μου κατάλαβε ότι κάτι συνέβη κ αυτος της έλεγε ότι το μωρό είναι μια χαρά μιλάμε τώρα για το 1990-1991 κάπου εκεί! Τελικά το μωράκι ήταν πεθαμένο σίγουρα καμία εβδομάδα κ κόντεψε να πεθάνει κ η μαμα μου! Αλλά μην σκέφτεσαι αρνητικά όλα καλά θα πάνε να σκεφτόμαστε θετικά πάντα! 

13 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Καλησπέρα κόρες 

Δόξα το Θεό όλα καλά η ζουζου κάναμε τον υπέρηχο 20 εβδομάδα όλα καλά 368γρ 

Και για όσες αγχώνονται δεν την έχω νιώσει ούτε εγώ ακόμα Παρ όλα αυτά μια χαρά όλα το κοριτσάκι μας

22 Αύγουστου πάω για την β επιπέδου 

Αα ωραία νέα!! Άντε με το καλό!! Σου είπε ποτέ περίπου θα το νιώσεις;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Στο δεύτερο μωράκι της η μαμα μου ήταν 7μιση μηνών που το είχε πάθει! Ομως ήταν λαθος του γιατρού γιατί η μαμα μου κατάλαβε ότι κάτι συνέβη κ αυτος της έλεγε ότι το μωρό είναι μια χαρά μιλάμε τώρα για το 1990-1991 κάπου εκεί! Τελικά το μωράκι ήταν πεθαμένο σίγουρα καμία εβδομάδα κ κόντεψε να πεθάνει κ η μαμα μου! Αλλά μην σκέφτεσαι αρνητικά όλα καλά θα πάνε να σκεφτόμαστε θετικά πάντα! 

Αα ωραία νέα!! Άντε με το καλό!! Σου είπε ποτέ περίπου θα το νιώσεις;; 

Ευχαριστώ πολύ Μου είπε από τώρα και ύστερα θα αρχίσουν δω να το ακούω μέχρι την 22 εβδομάδα θα το έχω ακούσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Ellidr είπε:

Ευχαριστώ πολύ Μου είπε από τώρα και ύστερα θα αρχίσουν δω να το ακούω μέχρι την 22 εβδομάδα θα το έχω ακούσει 

Μια χαρά!!! Μην αγχώνεσαι!! Η γιαγιά μου (δεν ξέρω αν ισχύει αλλά είναι παλιά τέχνη να βρίσκουν το φύλο του μωρού) μου είπε ότι συνήθως τα κορίτσια αργούν να τα νιώσεις τα αγόρια τα νιωθεις πιο σύντομα! Εγώ νομίζω ένιωσα μια κλωτσιά την Τρίτη μολις μπηκα στην 20η!   Κ από τώρα στην 20η αρχισα να το νιώθω κάθε μέρα! Πιο πριν μπορεί να έκανα και 1-2 εβδομαδες να ξανά νιωσω κάτι…! 

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2022 at 3:07 ΜΜ, Freedom1998 είπε:

Κι εγώ στην αρχή νόμιζα με κλωτσαει συνέχεια αλλά τελικά ήταν ενδιάμεσα και  λόξυγκας. Παρατήρησε το κι εσύ. Δεν μπορείς να το καταλάβεις ξεκάθαρα και νομίζεις σε κλωτσαει.

Το ειχα νιωσει στην 1η μου εγκυμοσυνη  εχει πλακα!!!

 

Καλησπέρα σε όλες.

@Ολετ είναι σοκ να συμβαίνει σε κοντινό σου άνθρωπο, είναι λογικό να επηρεάζεσαι και καλα κανεις που μοιραζεσαι την ανησυχία σου.

 Θα πρότεινα κοριτσια να μην αναλύσουμε άλλες ιστορίες θνησιμότητας, δεν θα βοηθηθεί καμιά μας με αυτό. Ας σκεφτούμε όλες αισιόδοξα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γύρισα από την β επιπέδου όλα καλά με το ζουζουνι μου πάλι μας ταλαιπώρησε 1:30 ώρα αλλά ευτυχως όλα καλά!!! Είδαμε τα πάντα μέχρι κ την κόρη του ματιού είδαμε!! Κ όταν έκανε τούμπα έχουμε φωτό χαχα!! Δεν καθόταν δευτερόλεπτο λεω στον άντρα μου ελπίζω όταν γεννηθεί να μην είναι τόσο ζιζάνιο χαχαχα!!! Μας έσωσε κ 3 D αν κ στην αυχενική έχω πάλι! Νομίζω έχει την μύτη μου χαχα!!! Με έλεγξε και κολπικά για τον τράχηλο και τον πλακούντα την αιμάτωση! Ευτυχως είναι κ αυτος κλειστό κ μακρύς 36 κ η ασπιρίνη έκανε πολύ δουλεια γιατί το ποσοστό προεκλαμψία κ να μη βάζει βάρος άλλαξαν πολύ προς το καλύτερο!! 
 

κορίτσια καλά αποτελέσματα σε ολες εύχομαι!!! Αα ξέχασα είναι 357γρ ο μικρούλης μου 20 + 2 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια γύρισα από την β επιπέδου όλα καλά με το ζουζουνι μου πάλι μας ταλαιπώρησε 1:30 ώρα αλλά ευτυχως όλα καλά!!! Είδαμε τα πάντα μέχρι κ την κόρη του ματιού είδαμε!! Κ όταν έκανε τούμπα έχουμε φωτό χαχα!! Δεν καθόταν δευτερόλεπτο λεω στον άντρα μου ελπίζω όταν γεννηθεί να μην είναι τόσο ζιζάνιο χαχαχα!!! Μας έσωσε κ 3 D αν κ στην αυχενική έχω πάλι! Νομίζω έχει την μύτη μου χαχα!!! Με έλεγξε και κολπικά για τον τράχηλο και τον πλακούντα την αιμάτωση! Ευτυχως είναι κ αυτος κλειστό κ μακρύς 36 κ η ασπιρίνη έκανε πολύ δουλεια γιατί το ποσοστό προεκλαμψία κ να μη βάζει βάρος άλλαξαν πολύ προς το καλύτερο!! 
 

κορίτσια καλά αποτελέσματα σε ολες εύχομαι!!! Αα ξέχασα είναι 357γρ ο μικρούλης μου 20 + 2 

Τέλεια νέα όλα καλά να σου πάνε!!!ότι είναι αγόρι στο είχαν πει από την αυχενική?? Γιατί και εμένα στα άλλα 2 μου είχαν πει κοριτσι και αγόρι και όντως β επιπεδου ήταν κορίτσι  και αγόρι και τώρα στο 3ο μου λένε αγόρι και τώρα αυτός που μου έκανε υπέρηχο μου λέει το βλέπω για κορίτσι και περιμένω την β επιπεδου τώρα για επιβεβαίωση....

Επίσης εμένα στα άλλα 2 δεν με εξέτασαν ποτέ  κολπικά.... και τώρα χρειάστηκε να αλλάξω γιατρό και θα με εξετάσει κολπικά και φοβάμαι λίγο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...