Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Ρε σεις, να ρωτήσω κάτι? Τα κιλά που λέτε ότι πήρατε, είναι πλας από την αρχή της εγκυμοσύνης? Από αυτά που ήσασταν αρχικά? Γιατί εγώ στην αρχή έχασα κιλά και τώρα πλησιάζω αυτά που ήμουν πριν μείνω έγκυος.. 

Λοιπόν, έχω ένα πινακάκι που μου έδωσε ο γιατρός μου για να με ελέγχει ο άτιμος! Οι μετρήσεις του βέβαια ξεκίνησαν την 7η εβδομάδα, οπότε εγώ είχα ήδη χάσει 2 κιλά από μόνη μου με διατροφή και γυμναστήριο γιατί δεν ήξερα για την εγκυμοσύνη μου. Μετά πήρα 1, έχασα ακόμα 2 από αναγούλες. Οπότε σύμφωνα με αυτά τα δεδομένα έχω πάρει 3,5 κιλά και όχι 5,5 αλλά τον γιατρό τον νοιάζει από τότε που με ζύγισε αυτός πόσο είμαι, και όχι από τα αρχικά μου κιλά.. οπότε τζίφος!!! 

Και στο πινακάκι γραφω εγω οταν ζυγίζομαι  μια φορά την εβδομάδα και όταν έχω ραντεβού επιβεβαιώνει τα χάλια μας χαχαχαχα 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες τις μανουλες κ να χαίρεστε όποιον έχετε που γιορτάζει σήμερα!!

Εγώ έχω πάρει 3κ. μέχρι στιγμής, αλλά ο γιατρός μου απαγόρεψε τα γλυκά κ περιορισμό στους υδατάνθρακες (όλα ολικής άλεσης) μην τυχόν κ κάνω διαβήτη κύησης,λόγω ότι είμαι υπέρβαρη κ οπότε το προσέχουμε. Επίσης  αλάτι ροζ λίγο μόνο για τα πρηξιματα που μπορεί να συμβούν αργότερα. 

Για τη μέση που λέτε κορίτσια πονάει κ εμένα πολύ, κάποιες μέρες λιγότερο όμως. Μόνο μασάζ μου είπε κ υπομονή γιατί αλλάζει το σώμα!

Η μπέμπα όσο μεγαλώνει ζωηρευει στην κοιλίτσα!!Ρίχνει κλωτσιές κανονικά κ τις χαίρομαι!!!:D

Εύχομαι να είστε όλες καλά με τα μωράκια σας!!Φιλάκια στις κοιλιτσες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Maritsaki είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανουλες κ να χαίρεστε όποιον έχετε που γιορτάζει σήμερα!!

Εγώ έχω πάρει 3κ. μέχρι στιγμής, αλλά ο γιατρός μου απαγόρεψε τα γλυκά κ περιορισμό στους υδατάνθρακες (όλα ολικής άλεσης) μην τυχόν κ κάνω διαβήτη κύησης,λόγω ότι είμαι υπέρβαρη κ οπότε το προσέχουμε. Επίσης  αλάτι ροζ λίγο μόνο για τα πρηξιματα που μπορεί να συμβούν αργότερα. 

Για τη μέση που λέτε κορίτσια πονάει κ εμένα πολύ, κάποιες μέρες λιγότερο όμως. Μόνο μασάζ μου είπε κ υπομονή γιατί αλλάζει το σώμα!

Η μπέμπα όσο μεγαλώνει ζωηρευει στην κοιλίτσα!!Ρίχνει κλωτσιές κανονικά κ τις χαίρομαι!!!:D

Εύχομαι να είστε όλες καλά με τα μωράκια σας!!Φιλάκια στις κοιλιτσες!!

Αχ κι εμάς κλωτσάει συνέχεια και τρέχουν όλοι να ακουμπήσουν μήπως το νιώσουν! 

Κι εγώ είμαι υπέρβαρη αλλά δεν μου έχει πει τίποτα για διαβήτη, ούτε σαν ιδέα.. έχω βέβαια γλυκοζυλιωμενη 4,5 που είναι τέλεια τιμή και ίσως γι αυτό δεν με φοβάται.. τον άλλο μήνα έχουμε και την καμπύλη βέβαια που θα φανούν όλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , marpi91 είπε:

Αχ κι εμάς κλωτσάει συνέχεια και τρέχουν όλοι να ακουμπήσουν μήπως το νιώσουν! 

Κι εγώ είμαι υπέρβαρη αλλά δεν μου έχει πει τίποτα για διαβήτη, ούτε σαν ιδέα.. έχω βέβαια γλυκοζυλιωμενη 4,5 που είναι τέλεια τιμή και ίσως γι αυτό δεν με φοβάται.. τον άλλο μήνα έχουμε και την καμπύλη βέβαια που θα φανούν όλα.

Η γλυκόζυλιωμενη τι είναι;;Με το αίμα βρίσκεις την τιμή της;

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Maritsaki είπε:

Η γλυκόζυλιωμενη τι είναι;;Με το αίμα βρίσκεις την τιμή της;

 

Καλημέρα! Ναι είναι στις αιματολογικες μας, θα στην έχει γράψει σίγουρα, δεν μπορεί! Στην ουσία είναι ένας δείκτης που μέτρα τον μέσο όρο του σακχάρου στο αίμα, κάτι σαν την καμπύλη δηλαδή αλλά 1 φορά και όχι 3. Δείχνει την τάση για διαβήτη η συγκεκριμένη εξέταση. Μπορεί να την γράφει ως HbA1c.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, marpi91 είπε:

Καλημέρα! Ναι είναι στις αιματολογικες μας, θα στην έχει γράψει σίγουρα, δεν μπορεί! Στην ουσία είναι ένας δείκτης που μέτρα τον μέσο όρο του σακχάρου στο αίμα, κάτι σαν την καμπύλη δηλαδή αλλά 1 φορά και όχι 3. Δείχνει την τάση για διαβήτη η συγκεκριμένη εξέταση. Μπορεί να την γράφει ως HbA1c.

Δεν ξέρω να σ πω την αλήθεια θα το κοιτάξω πάντως δεν μου είχε πει τίποτα γι'αυτό!Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2022 at 6:56 ΜΜ, marpi91 είπε:

Πήρα το inglesina aptica xt που είναι πλήρες σετ με καλαθουνα, αυγό και καρότσι περιπάτου. Περιλαμβάνει και τη βάση της καλαθουνας με ειδικό στρώμα και θα τον κοιμιζω εκεί για τους πρώτους μήνες, δεν θα αγοράσω λίκνο. Μετά με το καλό θα πάει στην κούνια του. 

Σε ποιο κατάστημα το βρήκες 730; Θέλω να πάω να το πάρω αλλά στο Ίντερνετ το έχει 1000κατι. Αν το έχει ακόμη 730 κάπου θα με έσωζεεε ❤️

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Σε ποιο κατάστημα το βρήκες 730; Θέλω να πάω να το πάρω αλλά στο Ίντερνετ το έχει 1000κατι. Αν το έχει ακόμη 730 κάπου θα με έσωζεεε ❤️

Μπορείς να κοιτάξεις στα orchestra, από εκεί το πήρα αλλά ήταν προσφορά Ιουλίου. Μπορει να έχει βγάλει και κάποιο άλλο τωρα. Τότε είχε επίσης και το cybex balios στα ίδια χρήματα. Είναι πολύ καλό και αυτό και αρκετά πιο ελαφρύς ο σκελετός. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marpi91 είπε:

Μπορείς να κοιτάξεις στα orchestra, από εκεί το πήρα αλλά ήταν προσφορά Ιουλίου. Μπορει να έχει βγάλει και κάποιο άλλο τωρα. Τότε είχε επίσης και το cybex balios στα ίδια χρήματα. Είναι πολύ καλό και αυτό και αρκετά πιο ελαφρύς ο σκελετός. 

To balios ήθελα στην αρχή αλλά λέω να παρω το inglesina, πήγα και είδα το xt σήμερα και το ερωτεύτηκα. Αυτή τη στιγμή έχουν τελειώσει οι προσφορές πάντως οποτε θα περιμένω να το βγάλουν κάποια στιγμή 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sisii είπε:

To balios ήθελα στην αρχή αλλά λέω να παρω το inglesina, πήγα και είδα το xt σήμερα και το ερωτεύτηκα. Αυτή τη στιγμή έχουν τελειώσει οι προσφορές πάντως οποτε θα περιμένω να το βγάλουν κάποια στιγμή 

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;;;

εμένα η ζέστη Μ έχει μαρανει

Και άρχισαν να πρήζονται και τα πόδια μου

Φανταστικά

Χαχαχαχα

9 ώρες πρίν, Sisii είπε:

To balios ήθελα στην αρχή αλλά λέω να παρω το inglesina, πήγα και είδα το xt σήμερα και το ερωτεύτηκα. Αυτή τη στιγμή έχουν τελειώσει οι προσφορές πάντως οποτε θα περιμένω να το βγάλουν κάποια στιγμή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Σε ποιο κατάστημα το βρήκες 730; Θέλω να πάω να το πάρω αλλά στο Ίντερνετ το έχει 1000κατι. Αν το έχει ακόμη 730 κάπου θα με έσωζεεε ❤️

Καλημέρα κορίτσια. Είδα τη συζήτηση σας. Φιλική συμβουλή πριν πάρετε αυγό για το αυτοκίνητο μπείτε να δείτε στην επίσημη σελίδα αν είναι πιστοποιημένο για crash test. Κάποια από αυτά βολεύουν για βόλτα με καρότσι αλλά για αυτοκίνητο είναι σαν να είναι το μωρό εκτεθειμένο....safety is our number one priority!!!!

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ele@n είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είδα τη συζήτηση σας. Φιλική συμβουλή πριν πάρετε αυγό για το αυτοκίνητο μπείτε να δείτε στην επίσημη σελίδα αν είναι πιστοποιημένο για crash test. Κάποια από αυτά βολεύουν για βόλτα με καρότσι αλλά για αυτοκίνητο είναι σαν να είναι το μωρό εκτεθειμένο....safety is our number one priority!!!!

Ναι εννοείται αυτό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είδα τη συζήτηση σας. Φιλική συμβουλή πριν πάρετε αυγό για το αυτοκίνητο μπείτε να δείτε στην επίσημη σελίδα αν είναι πιστοποιημένο για crash test. Κάποια από αυτά βολεύουν για βόλτα με καρότσι αλλά για αυτοκίνητο είναι σαν να είναι το μωρό εκτεθειμένο....safety is our number one priority!!!!

 

7 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Ναι εννοείται αυτό!

Το αυγό που ήταν στο aptica xt έχει πιστοποίηση ECE R44/04 φυσικά, μια κοπέλα που πήγε για το balios cybex στην προσφορά έδιναν μεν ένα αυγό αλλά όχι αυτό με όλα τα μαξιλαράκια και τα σχετικά προστατευτικα. Θέλει πράγματι προσοχή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγαμε σε ένα μπεργκερεδικο με τον άντρα μου και τους είπα να το ψήσουν very well done και στην μέση ήταν ροζ κ δε το έφαγα…λετε να έχει πρόβλημα θα πάω να κάνω τοξόπλασμα όταν θα πάω για την καμπύλη! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια πήγαμε σε ένα μπεργκερεδικο με τον άντρα μου και τους είπα να το ψήσουν very well done και στην μέση ήταν ροζ κ δε το έφαγα…λετε να έχει πρόβλημα θα πάω να κάνω τοξόπλασμα όταν θα πάω για την καμπύλη! 

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι! Αν δεν έχεις νοσησει από τοξοπλασμα όλα τα χρόνια της ζωής σου οι πιθανότητες να νοσησεις τώρα είναι απειροελαχιστες! Εγώ πήρα κοτόπουλο πριν κανένα μήνα, πάω να δαγκώσω, έσταζε αίμα! Στις αιματολογικες μου μια εβδομάδα πριν έδειξε ότι όχι απλά δεν κόλλησα κάτι, αλλά δεν έχω ούτε παλιά αντισώματα IgG και τους έκανε τόση εντύπωση το τελευταίο που έτρεξαν 2η φορά την εξέταση! Κάνε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, αλλά μην αγχώνεσαι γιατί δεν θα έχεις τίποτα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...