Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Wish_soon είπε:

Θα περάσεις δηλαδή από όλες τις ειδικότητες χαχαχαχα

Ευτυχώς ήταν ο τελευταίος έλεγχος!!! Έκανα πάντως ένα πολύ καλό τσεκάπ με όλα αυτά! Σε οφθαλμίατρο ειδικά είχα να πάω 10ετια σίγουρα!

17 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Θα περιμένουμε τα νέα σου!! Το παιδάκι σου πως ειναι;;;

Για ποιο λόγο να τα ελέγχει όλα αυτά;;; Εμένα με αγχώνουν όλοι αυτοί οι έλεγχοι αλήθεια!! Για να κανεις καισαρικη πρέπει να να εχεις μυωπία πάνω από 6 βαθμούς κ αυτό θα το κρίνει ο οφθαλμίατρος κ όχι π γυναικολόγος 

Κορίτσια έχετε κ εσείς δυσπεψία; Δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω! Τρώω κάτι και γεμίζω αμέσως κ κάνω πολλες ώρες να το χωνέψω το φαγητό! Αυτό το σύμπτωμα με αρχισα από χθες… σήμερα ατη δουλεια ενιωθα ότι δεν μπορώ να πάρω ανάσα 

Εγω δεν αγχώνομαι με τις εξετάσεις! Ίσα ίσα που φροντίζει για την συνολική καλή κατάσταση μου! Ο οφθαλμίατρος πάντως μου είπε πως η τελική κουβέντα είναι του γυναικολόγου, αυτός κάνει την εξέταση και ο γυναικολόγος θα κρίνει απο τα αποτελέσματα τι είναι το καλύτερο για εμένα και το μωράκι μου. 

Δυσπεψία έχω εδώ και αρκετό καιρό, ακόμα και χυμό να πιω ρευομαι. Πιέζεται το στομάχι μας, το διάφραγμα.. τώρα θέλει πολύ ελαφριά και μικρά συχνά γεύματα! Υπομονηηηηη!!!

6 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Με ανησυχεί μην δώσει αιμορραγία μέχρι να γεννήσω, μην γεννήσω πρόωρα και μην γίνει αποκόλληση... Κλασσικά πράγματα στον παραχειλιο πλακούντα.... 

Ναι, τα γνωρίζω, γιαυτό σου έλεγα πως θέλει προσοχή με τα βάρη και την κούραση τις προάλλες, δεν ηθελα να μπω σε λεπτομέρειες! καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο με ένα μικρούλι που θα είναι όλη μέρα πάνω σου, απλά όσο πιο ήπια μπορείς για να τα αποφύγεις όλα αυτά! Θετική σκέψη, όλα θα πάνε άψογα μέχρι το τέλος! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Ευτυχώς ήταν ο τελευταίος έλεγχος!!! Έκανα πάντως ένα πολύ καλό τσεκάπ με όλα αυτά! Σε οφθαλμίατρο ειδικά είχα να πάω 10ετια σίγουρα!

Εγω δεν αγχώνομαι με τις εξετάσεις! Ίσα ίσα που φροντίζει για την συνολική καλή κατάσταση μου! Ο οφθαλμίατρος πάντως μου είπε πως η τελική κουβέντα είναι του γυναικολόγου, αυτός κάνει την εξέταση και ο γυναικολόγος θα κρίνει απο τα αποτελέσματα τι είναι το καλύτερο για εμένα και το μωράκι μου. 

Δυσπεψία έχω εδώ και αρκετό καιρό, ακόμα και χυμό να πιω ρευομαι. Πιέζεται το στομάχι μας, το διάφραγμα.. τώρα θέλει πολύ ελαφριά και μικρά συχνά γεύματα! Υπομονηηηηη!!!

Ναι, τα γνωρίζω, γιαυτό σου έλεγα πως θέλει προσοχή με τα βάρη και την κούραση τις προάλλες, δεν ηθελα να μπω σε λεπτομέρειες! καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο με ένα μικρούλι που θα είναι όλη μέρα πάνω σου, απλά όσο πιο ήπια μπορείς για να τα αποφύγεις όλα αυτά! Θετική σκέψη, όλα θα πάνε άψογα μέχρι το τέλος! 

Ωχ υπομονή οντως!!! λίγο λίγο κάθε φορά! 
 

Είχα ρωτήσει κ εγώ το γιατρό για τα μάτια κτλ κ μου λέει εξαρτάται από τον οφθαλμίατρο ότι μας πει…δεν ξέρω ο κάθε γιατρος είναι διαφορετικός! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. καμπύλη ζαχάρου σήμερα κι εγώ, μια ταλαιπωρία!

Για να κάνω τις 2 πρώτες αιμοληψιες με έχουν τρυπήσει 4 φορές... ακόμα 1 τρύπημα (ή περισσότερα θα δείξει.. :evil:)

δεν βρίσκουν φλέβα λένε οι κοπελίτσες εδω, αλλά ξαφνικά όταν έρχεται 1 συγκεκριμένος βρίσκει ως δια μαγείας..

και αυτή η γλυκοζη με το πορτοκαλι.. λες και έπινα ava για τα πιάτα ήταν τελικά χαχαχαχα 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, lazy_bee είπε:

εν τω μεταξυ τζάμπα θερμίδες! γιστι δεν μας έδιναν μια τούρτα να το χαρούμε. πρόσεξε μετά εγώ είχα τάσεις λιποθυμίας. να φας κάτι αλμυρό γρηγορα

Οντως μου έλεγε χθες μια φίλη μου διαιτολογος πόσες θερμίδες έχει αυτό το πραγμα κ με ποσά κουτάλια ζάχαρης ισοδυναμεί κ έπαθα σοκ!! Καλύτερα μια τούρτα λες κ εσυ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/9/2022 at 10:00 PM, marpi91 said:

Καλησπέρα! Εγώ είμαι για 22 /12 στο Ρέα! Στις γυναικολογικες επεμβάσεις σε 2κλινο δεν είχαμε παραβαν,  τώρα αν έχουν σε περίπτωση τοκετου δεν γνωρίζω! Μπορούμε να ρωτήσουμε πάντως, να κάνουμε ένα τηλεφώνημα 

Καλησπέρα! Εγώ αν θυμάσαι είχα ένα θέμα με την tsh μου που είχε διπλασιαστεί και στο διάστημα εκείνο μέχρι να επανέλθει έβαλα 3 κιλά. Έκτοτε παίρνω και χάνω συνεχώς 500 γραμμάρια, αλλά τώρα νομίζω θα πάρω πάλι λίγο, δεν μπορεί! Να πω ότι η εγκυμοσύνη με βρήκε με ήδη πολλά παραπάνω κιλά από το "φυσιολογικό" μου βάρος, και ο γιατρός μου έδωσε περιθώριο 12 κιλά. 6 έχω έως τώρα, αλλά λογικά μόλις μπω στον 7ο από βδομάδα θα αρχίσει να ανεβαίνει. Ας πάρω και 15, δεν με απασχολεί, αρκεί να είναι καλά το μπεμπίνι! Μασουλάω ΟΛΗ ΜΕΡΑ καρότα, αγγούρια και φρούτα προκειμένου να μην τρώω αηδίες. Άλλη η ποιότητα των κιλών από burger και τούρτες και άλλη από φρούτα και λαχανικά! 

λοιπόν πηγα ρώτησα (και εγω για 22/12 ειμαι). 

Δίκλινο φτηνό εχει ένα τζάμι ανάμεσα.

Δίκλινο ακριβό έχει τοίχο ανάμεσα!

Ένας σύνοδος επιτρέπεται με μοριακο τεστ και αυτός μόνο τις ώρες επισκεπτηριου..

Τωρα μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα του μοριακός φαντάζομαι θα,τη βγάλω μόνη μου.

 

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , lazy_bee είπε:

λοιπόν πηγα ρώτησα (και εγω για 22/12 ειμαι). 

Δίκλινο φτηνό εχει ένα τζάμι ανάμεσα.

Δίκλινο ακριβό έχει τοίχο ανάμεσα!

Ένας σύνοδος επιτρέπεται με μοριακο τεστ και αυτός μόνο τις ώρες επισκεπτηριου..

Τωρα μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα του μοριακός φαντάζομαι θα,τη βγάλω μόνη μου.

 

 

Κορίτσι μου, όσο αφορά τις ώρες του επισκεπτηρίου να ξέρεις ισχύουν τυπικά αυτά που σου είπαν αλλά οι μαίες δεν διώχνουν τους μπαμπάδες που συνήθως είναι οι συνοδοί. Εμάς το 2021 έμεναν όλη μέρα μέχρι τη νύχτα που τους έδιωχναν κατά τη 1 τη νύχτα.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hope.2019 said:

Κορίτσι μου, όσο αφορά τις ώρες του επισκεπτηρίου να ξέρεις ισχύουν τυπικά αυτά που σου είπαν αλλά οι μαίες δεν διώχνουν τους μπαμπάδες που συνήθως είναι οι συνοδοί. Εμάς το 2021 έμεναν όλη μέρα μέχρι τη νύχτα που τους έδιωχναν κατά τη 1 τη νύχτα.

οκ! για να δούμε..!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο και πολύ φοβάμαι ότι θα είμαι μόνη μου, όπως ακριβώς γέννησε κι η αδερφή μου το '20 εν μέσω covid. Ούτε τον πατέρα αφήνουν να έρθει και ώρες επισκεπτηρίου δεν υπάρχουν. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω με αυτό το μοριακό τεστ τι γίνεται;; Δηλαδή αν σπάσουν τα νερά κ τρέχουμε στο μαιευτήριο δεν θα αφήσουν τον μπαμπά να μπει αν δεν έχει κάνει μοριακό;;Ούτε στη γέννα μέσα;;;:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 minutes ago, Maritsaki said:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω με αυτό το μοριακό τεστ τι γίνεται;; Δηλαδή αν σπάσουν τα νερά κ τρέχουμε στο μαιευτήριο δεν θα αφήσουν τον μπαμπά να μπει αν δεν έχει κάνει μοριακό;;Ούτε στη γέννα μέσα;;;:roll:

κανει ραπιντ για να ναι μαζι σας και μοριακο για να εχει τη καρτελα επισκεπτη

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 9 λεπτά , MinakiG είπε:

κανει ραπιντ για να ναι μαζι σας και μοριακο για να εχει τη καρτελα επισκεπτη

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Πάλι καλά που είναι οκ με το ραπίντ, θα προλάβουν να το κανουν:lol:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Maritsaki είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω με αυτό το μοριακό τεστ τι γίνεται;; Δηλαδή αν σπάσουν τα νερά κ τρέχουμε στο μαιευτήριο δεν θα αφήσουν τον μπαμπά να μπει αν δεν έχει κάνει μοριακό;;Ούτε στη γέννα μέσα;;;:roll:

 

2 ώρες πρίν, Freedom1998 είπε:

Κοριτσια εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο και πολύ φοβάμαι ότι θα είμαι μόνη μου, όπως ακριβώς γέννησε κι η αδερφή μου το '20 εν μέσω covid. Ούτε τον πατέρα αφήνουν να έρθει και ώρες επισκεπτηρίου δεν υπάρχουν. 

Που θα γεννήσεις?! Μου κάνει πολύ εντύπωση αυτό που λες.. Πέρυσι γέννησα στο "Έλενα", που είναι δημόσιο, είχα μονόκλινο και ο άντρας μου ήταν συνέχεια εκεί! 

Πέρα από την πρώτη μέρα, που έπρεπε να βγει το αποτέλεσμα του μοριακού τεστ και που ούτως ή άλλως εγώ ήμουν στα χαμένα από την ολική νάρκωση και η μικρή ήταν σε θερμοκητιδα, όλες τις υπόλοιπες μέρες τις περάσαμε οι τρεις μας! Ερχόταν για να με εξετάσουν, μας έδειξαν πως να προσέχουμε το παιδί και πως να θηλάζω και την έπαιρναν για μπάνιο. Δεν έφυγε λεπτό από δίπλα μου. 

πρίν από 51 λεπτά , Maritsaki είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω με αυτό το μοριακό τεστ τι γίνεται;; Δηλαδή αν σπάσουν τα νερά κ τρέχουμε στο μαιευτήριο δεν θα αφήσουν τον μπαμπά να μπει αν δεν έχει κάνει μοριακό;;Ούτε στη γέννα μέσα;;;:roll:

Στα δημόσια δεν θα τον αφήσουν να μπει στη γέννα σίγουρα. Απαγορεύεται πλέον από το πρωτόκολλο. Στα ιδιωτικά δεν ξέρω τι γίνεται. 

Σε σχέση με τις απορίες κάποιας από τις κοπέλες, συγγνώμη δεν θυμάμαι ποιας: 

Αν πάρεις τηλέφωνο στη ΜΚΟ "φαιναρετη" μπορούν να σε βάλουν σε ομάδα για αναπνοές κλπ και να σε καθοδηγήσουν για το πότε πρέπει να ξεκινήσεις. Εκεί μπορούν να σου λύσουν και όλες τις άλλες απορίες σου. 

Εγώ στην πρώτη, επειδή μου είχαν δώσει πολλά ρούχα και δεν ήθελα να τρέχω τελευταία στιγμή. Ό,τι μου έφερναν το έπλενα, το σιδερωνα και το έκλεινα αεροστεγώς. Τώρα ό,τι έχω κρατήσει από την πρώτη-γιατί τα έδωσα τα περισσότερα - τα έχω πλύνει και έκανα το ίδιο να είναι έτοιμα. Είναι και θέμα πρακτικό, για την αποθήκευση τους. 

Εγώ είμαι ακόμη καραντίνα, μετά από 20 μέρες και ενώ ήταν να κάνω στα κοντά καμπύλη ζαχάρου, δεν ξέρω πότε θα την κάνω, γιατί ακόμη το έντερο μου δεν μπορεί να αντέξει τέτοιο σοκ..! 

πρίν από 46 λεπτά , Maritsaki είπε:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Πάλι καλά που είναι οκ με το ραπίντ, θα προλάβουν να το κανουν:lol:

Στα δημόσια δεν δέχονται το ραπιντ, σίγουρα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Irenesirene είπε:

 

Που θα γεννήσεις?! Μου κάνει πολύ εντύπωση αυτό που λες.. Πέρυσι γέννησα στο "Έλενα", που είναι δημόσιο, είχα μονόκλινο και ο άντρας μου ήταν συνέχεια εκεί! 

Πέρα από την πρώτη μέρα, που έπρεπε να βγει το αποτέλεσμα του μοριακού τεστ και που ούτως ή άλλως εγώ ήμουν στα χαμένα από την ολική νάρκωση και η μικρή ήταν σε θερμοκητιδα, όλες τις υπόλοιπες μέρες τις περάσαμε οι τρεις μας! Ερχόταν για να με εξετάσουν, μας έδειξαν πως να προσέχουμε το παιδί και πως να θηλάζω και την έπαιρναν για μπάνιο. Δεν έφυγε λεπτό από δίπλα μου. 

Στα δημόσια δεν θα τον αφήσουν να μπει στη γέννα σίγουρα. Απαγορεύεται πλέον από το πρωτόκολλο. Στα ιδιωτικά δεν ξέρω τι γίνεται. 

Σε σχέση με τις απορίες κάποιας από τις κοπέλες, συγγνώμη δεν θυμάμαι ποιας: 

Αν πάρεις τηλέφωνο στη ΜΚΟ "φαιναρετη" μπορούν να σε βάλουν σε ομάδα για αναπνοές κλπ και να σε καθοδηγήσουν για το πότε πρέπει να ξεκινήσεις. Εκεί μπορούν να σου λύσουν και όλες τις άλλες απορίες σου. 

Εγώ στην πρώτη, επειδή μου είχαν δώσει πολλά ρούχα και δεν ήθελα να τρέχω τελευταία στιγμή. Ό,τι μου έφερναν το έπλενα, το σιδερωνα και το έκλεινα αεροστεγώς. Τώρα ό,τι έχω κρατήσει από την πρώτη-γιατί τα έδωσα τα περισσότερα - τα έχω πλύνει και έκανα το ίδιο να είναι έτοιμα. Είναι και θέμα πρακτικό, για την αποθήκευση τους. 

Εγώ είμαι ακόμη καραντίνα, μετά από 20 μέρες και ενώ ήταν να κάνω στα κοντά καμπύλη ζαχάρου, δεν ξέρω πότε θα την κάνω, γιατί ακόμη το έντερο μου δεν μπορεί να αντέξει τέτοιο σοκ..! 

Στα δημόσια δεν δέχονται το ραπιντ, σίγουρα. 

Πέρασες κορονοιο κ είσαι σε καραντίνα τόσες μέρες;πως είσαι τώρα;

Στο Ιασώ θα γεννήσω, ελπίζω να δέχονται το ραπίντ! Θα ρωτήσω κ τον γιατρό την Δευτέρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Maritsaki είπε:

Πέρασες κορονοιο κ είσαι σε καραντίνα τόσες μέρες;πως είσαι τώρα;

Στο Ιασώ θα γεννήσω, ελπίζω να δέχονται το ραπίντ! Θα ρωτήσω κ τον γιατρό την Δευτέρα!

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις! Μόνο αυτός μπορεί να το επιβεβαιώσει! 

Περνάω σαλμονέλα, κλωστριδιο difficile και κορώνα, παράλληλα..! Σήμερα επιτέλους έκανα ραπίντ, σελφ και pcr και τα δύο πρώτα βγήκαν αρνητικά.. Οπότε μάλλον τελείωσα με ένα από τα τρία προβλήματα. Την Παρασκευή ελπίζω να πάρω αποτελέσματα που θα δείχνουν ότι έχω τελειώσει από όλα, γιατί είμαι ήδη 20 μέρες μακριά από τη μικρή μου και με έχει ρίξει κάπως ψυχολογικά..! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...