Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , lazy_bee είπε:

είδα ότι έχει στα marks and Spencer (δεν,ξερω σε ποια καταστήματα βεβαια) πολύ βολικά και ωραία σχέδια! mothercare λίγο που είδα στο ίντερνετ έχει πολύ λίγα,νούμερα διαθέσιμα..  εν τω μετάξυ δεν ξερω αν και εσείς είχατε το ίδιο θέμα..  εγώ δυσκολεύτηκα πολύ να βρω ρούχα εγκυμοσυνης. κατέληξα να αγοράσω μεγάλα νούμερα από,κανονικά μαγαζια..

Εγώ η αλήθεια δεν πήρα τίποτα φοράω τα ρούχα μου ακόμη εκτός από παντελόνια! Τώρα που θα αλλάξει ο καιρός θα δω αν θα πάρω κανένα παντελόνι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Maritsaki είπε:

27+1 σήμερα. Τον ρώτησα για τον τράχηλο μου είπε είναι μια χαρά αλλά δεν είδα τη μέτρηση να ξέρω πόσο. Πόνο δεν έχω απλά με πιέζει έντονα όταν κουνιέται κ νόμιζα ότι ήταν τα πόδια τόσο δυνατά που ένιωθα την κίνηση!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά να μην έχουμε τίποτα απρόοπτα!!

Απλά ξεκουράσου όσο μπορείς ώστε να μην επιβαρύνεται κι άλλο ο τράχηλος! Ελπίζω να μας πάνε όλα καλά και να έρθουν με το καλό τα μωρά μας.

πρίν από 58 λεπτά , lazy_bee είπε:

είδα ότι έχει στα marks and Spencer (δεν,ξερω σε ποια καταστήματα βεβαια) πολύ βολικά και ωραία σχέδια! mothercare λίγο που είδα στο ίντερνετ έχει πολύ λίγα,νούμερα διαθέσιμα..  εν τω μετάξυ δεν ξερω αν και εσείς είχατε το ίδιο θέμα..  εγώ δυσκολεύτηκα πολύ να βρω ρούχα εγκυμοσυνης. κατέληξα να αγοράσω μεγάλα νούμερα από,κανονικά μαγαζια..

Θα κοιτάξω, δεν τα είχα σκεφτεί τα mark& Spencer. Ευχαριστώ!

Ρούχα εγκυμοσύνης έχουν και τα h&m πολυ ωραια αλλά ναι μπορείς να ψωνίσεις και απλα μεγάλα νούμερα. Εγώ τώρα χρειάζομαι δυο τρεις μπλούζες για χειμώνα γιατί έχω ήδη κάτι παντελόνια από h&m εγκυμοσύνης. 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 said:

Απλά ξεκουράσου όσο μπορείς ώστε να μην επιβαρύνεται κι άλλο ο τράχηλος! Ελπίζω να μας πάνε όλα καλά και να έρθουν με το καλό τα μωρά μας.

Θα κοιτάξω, δεν τα είχα σκεφτεί τα mark& Spencer. Ευχαριστώ!

Ρούχα εγκυμοσύνης έχουν και τα h&m πολυ ωραια αλλά ναι μπορείς να ψωνίσεις και απλα μεγάλα νούμερα. Εγώ τώρα χρειάζομαι δυο τρεις μπλούζες για χειμώνα γιατί έχω ήδη κάτι παντελόνια από h&m εγκυμοσύνης. 

σε ποιο hm πας? έχουν όλα,εγκυμοσυνης?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Ποτέ γυρίζουν τα μωρά μέσα στη κοιλια μας; Εμένα μάλλον είναι με τα πόδια  κάτω ακόμα το νιώθω κάτω 

Καλησπέρα κορίτσια,  27+3 εχθές και πήγαμε στο γιατρό για να δούμε τον μπέμπη μας, όλα καλά είναι  1226γρ. αλλά είναι με τα πόδια προς τα κάτω ακόμη! Έχω  αγχωθεί λίγο,  ελπίζω να γυρίσει... είναι  η τρίτη εγκυμοσύνη και τα άλλα  2 κοριτσάκια μου τα γέννησα φυσιολογικά και είχαν γυρίσει σε αυτή την εβδομάδα... Εσάς τα αγγελούδια σας έχουν γυρίσει? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, lazy_bee είπε:

σε ποιο hm πας? έχουν όλα,εγκυμοσυνης?

Εγώ πάω στην Ερμού και στην Ομόνοια και στο river West. Όλα έχουν όμως από ότι ξέρω. Επίσης έχει πολύ καλό online κατάστημα που έχει πιο πολλές επιλογές σε σχέδια και νούμερα. Τα νούμερα να ξέρεις είναι άνετα!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, lazy_bee είπε:

σε ποιο hm πας? έχουν όλα,εγκυμοσυνης?

Καλημέρα! Δυστυχώς δεν έχουν όλα! Στο the mall ας πούμε δεν έχει, τσάμπα πλήρωσα parking τις προάλλες. Έχει όμως στο Avenue απλα η ποικιλία του site με τα καταστήματα δεν συγκρίνεται. Στο site θα βρεις πολλά σχέδια που λέει πως είναι διαθέσιμα μόνο online. 

13 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εγώ η αλήθεια δεν πήρα τίποτα φοράω τα ρούχα μου ακόμη εκτός από παντελόνια! Τώρα που θα αλλάξει ο καιρός θα δω αν θα πάρω κανένα παντελόνι 

Εγω μόνο 3 τζινακια έχω πάρει από την αρχή από hm και με έχουν καταβολεψει. Κατα τα άλλα κι εγώ όλο το καλοκαίρι την έβγαλα με τα κανονικά μου φορέματα, φούστες και μπλούζες. Βέβαια τώρα τα t-shirt μου έχουν κοντυνει αισθητά, πετάγεται η κοιλιά από κάτω αλλά τελείωσε το καλοκαίρι, ένα μπουφάν ή παρκά εγκυμοσύνης λέω να πάρω γιατί θα έχει κρύο μέχρι να γεννησουμε..

8 ώρες πρίν, ELLEN 2010 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,  27+3 εχθές και πήγαμε στο γιατρό για να δούμε τον μπέμπη μας, όλα καλά είναι  1226γρ. αλλά είναι με τα πόδια προς τα κάτω ακόμη! Έχω  αγχωθεί λίγο,  ελπίζω να γυρίσει... είναι  η τρίτη εγκυμοσύνη και τα άλλα  2 κοριτσάκια μου τα γέννησα φυσιολογικά και είχαν γυρίσει σε αυτή την εβδομάδα... Εσάς τα αγγελούδια σας έχουν γυρίσει? 

Καλέ, τόσο νωρίς γυρνάνε;;; δεν το γνώριζα! Νόμιζα μέχρι το τέλος του 8ου κάνουν βόλτες! Εγώ έχω να τον δω 2 εβδομάδες τον μπεμπάκο μου, τον έχω αφήσει στα 870γρ. 7/10 που θα πάμε πιστεύω θα είναι κοντά 1,400! Ελπίζω να έχει γυρίσει, λοιπόν, κι εμένα γιατί εννοείται πως πάω για φυσιολογικό τοκετό!

Ερώτηση προς όλες όσες έχουν ήδη γεννήσει, έχει τολμήσει καμία φυσιολογικό τοκετο χωρίς κάποια αναλγησία; χωρίς επισκληριδιο; 

Εχω αρχίσει να προβληματιζομαι από τώρα! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marpi91 είπε:

Καλημέρα! Δυστυχώς δεν έχουν όλα! Στο the mall ας πούμε δεν έχει, τσάμπα πλήρωσα parking τις προάλλες. Έχει όμως στο Avenue απλα η ποικιλία του site με τα καταστήματα δεν συγκρίνεται. Στο site θα βρεις πολλά σχέδια που λέει πως είναι διαθέσιμα μόνο online. 

Εγω μόνο 3 τζινακια έχω πάρει από την αρχή από hm και με έχουν καταβολεψει. Κατα τα άλλα κι εγώ όλο το καλοκαίρι την έβγαλα με τα κανονικά μου φορέματα, φούστες και μπλούζες. Βέβαια τώρα τα t-shirt μου έχουν κοντυνει αισθητά, πετάγεται η κοιλιά από κάτω αλλά τελείωσε το καλοκαίρι, ένα μπουφάν ή παρκά εγκυμοσύνης λέω να πάρω γιατί θα έχει κρύο μέχρι να γεννησουμε..

Καλέ, τόσο νωρίς γυρνάνε;;; δεν το γνώριζα! Νόμιζα μέχρι το τέλος του 8ου κάνουν βόλτες! Εγώ έχω να τον δω 2 εβδομάδες τον μπεμπάκο μου, τον έχω αφήσει στα 870γρ. 7/10 που θα πάμε πιστεύω θα είναι κοντά 1,400! Ελπίζω να έχει γυρίσει, λοιπόν, κι εμένα γιατί εννοείται πως πάω για φυσιολογικό τοκετό!

Ερώτηση προς όλες όσες έχουν ήδη γεννήσει, έχει τολμήσει καμία φυσιολογικό τοκετο χωρίς κάποια αναλγησία; χωρίς επισκληριδιο; 

Εχω αρχίσει να προβληματιζομαι από τώρα! 

Της εγκυμοσύνης; Εγώ θέλω να πάρω κανένα τζιν κ καμία σαλοπετα κ θα την βγάλω με κολάν με φούτερ ή αυτά τα μακριά πλεκτά! Για την δουλεια κανένα φορεματακι άνετο για να μπορώ το βάλω κ μετά μάλλον με καμία ζώνη, θα δω βέβαια κ από τα χειμερινά φορέματα τι μου κάνει κ θα αγοράσω ανάλογα! 
 

κ εγώ αγχώθηκα που τα μωρά γυρνάνε από τόσο νωρις! Τη Δευτέρα έχω ραντεβού μακάρι να γύρισε κ εμένα! Όταν την ρώτησα μου είπε σίγουρα μετά τις 30ε θελουμε να γυρίσει, ότι ακόμα είναι μικρουλι κ κάνει σβούρες χαχα!! 
 

εγω το επισκληρίδειο θα το βάλω δεν αντέχω να γεννήσω φυσιολογικά χωρις νομίζω! Μου είπαν κ κοπελες π ήθελαν να το ζήσουν χωρις κ τελικά στη δεύτερη εγκυμοσύνη τους έκαναν επισκληρίδειο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα πάει καμία άλλη μανούλα για καισαρική στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη για Δεκεμβρίο η αν έχει πάει γενικά να μου πει εμπειρίες ; Πάμε με προγραμματισμένη καισαρική γύρω στις 35 με 36 βδομάδες λόγο επιπωματικου πλακούντα και έχω ανγχωθει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Sisii είπε:

Κορίτσια βγήκε η καμπύλη μου. Την έστειλα στον γιατρό αλλά δεν μου έχει απαντησει ακόμη. Νομίζω πως δεν είναι πολύ καλή…

94

182

126

:unsure:

Το δεύτερο είναι 2 μονάδες πάνω από το όριο αν δεν κάνω λαθος το όριο είναι 180 ! Νομίζω να μιλήσεις με το γιατρο σου κ ισως να πρέπει να μετράς το σάκχαρο σου κ να προσέξεις λιγάκι! Το νηστείας κ το τρίτο είναι μέσα στα φυσιολογικά όρια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Αθανασία Ι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα πάει καμία άλλη μανούλα για καισαρική στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη για Δεκεμβρίο η αν έχει πάει γενικά να μου πει εμπειρίες ; Πάμε με προγραμματισμένη καισαρική γύρω στις 35 με 36 βδομάδες λόγο επιπωματικου πλακούντα και έχω ανγχωθει 

Απ' τα καλύτερα δημόσια νοσοκομεία στη βόρεια Ελλάδα. Εκεί θα γεννούσα κι εγώ απλά είμαι λίγο μακριά, επίσης δεν ξέρω πως θα είναι η μέρα που θα γεννήσω εννοώ ότι μπορεί να έχω πόνους 1-2 μέρες και να χρειαστεί να πηγαινοέρχομαι 2 φορές τη μέρα εκεί, μεγάλη ταλαιπωρία. Και τέλος δεν ξέρω αν εκείνη τη μέρα θα εφημερεύει, αλλιώς πας Ιπποκράτειο. Κάθε τρεις μέρες εφημερεύουν εναλλάξ. Αν μένεις Θεσσαλονίκη βολεύει. Εγώ πρέπει να κάνω 80 χλμ. Όπως και να χει όμως εσύ είσαι με καισαρική, θα πας προγραμματισμένα συγκεκριμένη μέρα. Πραγματικά δεν θα το μετανιώσεις, το καλύτερο νοσοκομείο με διαφορά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον γιατρό μου. Τελικα όντως έχω διαβητη κύησης. Και η πρώτη και η δεύτερη τιμή είναι παθολογικές. Μου είπε να μετριέμαι με το μηχάνημα που σε τσιμπάει 4 φορές την μέρα… ΔΕ ΘΕΛΩΩΩΩ:wacko:

Κομμενες οι πίτσες, τα γλυκα, τα πολλά ψωμιά κτλ κτλ κτλ 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Της εγκυμοσύνης; Εγώ θέλω να πάρω κανένα τζιν κ καμία σαλοπετα κ θα την βγάλω με κολάν με φούτερ ή αυτά τα μακριά πλεκτά! Για την δουλεια κανένα φορεματακι άνετο για να μπορώ το βάλω κ μετά μάλλον με καμία ζώνη, θα δω βέβαια κ από τα χειμερινά φορέματα τι μου κάνει κ θα αγοράσω ανάλογα! 
 

κ εγώ αγχώθηκα που τα μωρά γυρνάνε από τόσο νωρις! Τη Δευτέρα έχω ραντεβού μακάρι να γύρισε κ εμένα! Όταν την ρώτησα μου είπε σίγουρα μετά τις 30ε θελουμε να γυρίσει, ότι ακόμα είναι μικρουλι κ κάνει σβούρες χαχα!! 
 

εγω το επισκληρίδειο θα το βάλω δεν αντέχω να γεννήσω φυσιολογικά χωρις νομίζω! Μου είπαν κ κοπελες π ήθελαν να το ζήσουν χωρις κ τελικά στη δεύτερη εγκυμοσύνη τους έκαναν επισκληρίδειο! 

Εγω αύριο θα είμαι 28! Άρα από τις 30 να περιμένουμε τούμπες ανάποδες! Κατάλαβα! 

Επειδή έχω νιώσει τους πόνους του τοκετου και τις ωδυνες-συσπάσεις όταν είχαμε την ατυχια  πέρσι, σκέφτομαι να το παλέψω χωρις αναλγησία. Τουλάχιστον τώρα θα ξέρω ότι αξίζει και στο τέλος θα πάρω αγκαλιά το μωράκι μου! 

Θα έχω βέβαια  stand by τον αναισθησιολογο, ποτε δεν ξέρεις!

πρίν από 23 λεπτά , Sisii είπε:

Μίλησα με τον γιατρό μου. Τελικα όντως έχω διαβητη κύησης. Και η πρώτη και η δεύτερη τιμή είναι παθολογικές. Μου είπε να μετριέμαι με το μηχάνημα που σε τσιμπάει 4 φορές την μέρα… ΔΕ ΘΕΛΩΩΩΩ:wacko:

Κομμενες οι πίτσες, τα γλυκα, τα πολλά ψωμιά κτλ κτλ κτλ 

Έλα, σκέψου πως θα διατηρήσεις και τα κιλά σε πολύ καλό επίπεδο με την διατροφή! Όσο για τα τρυπηματα, στέλνω αγωνιστικους χαιρετισμούς, κάνω ενέσεις στην κοιλια από την 12η εβδομάδα!!! Θα τα καταφέρεις, ειμαστε πολυ πολυ δυνατές! Ολα για τα μωράκια μας! 

23 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ έκανα χθες 27 και 6 τον 1ο μου doppler λόγω μονηρης οφθαλικης.

Ευτυχώς όλα καλά!η Μπέμπα μεγαλώνει μια χαρά και είμαστε ήδη σχεδόν 1200.

Ανακούφιση μεγάλη. Ξανά ένα doppler στις 34 αλλά όλα καλά.

Και εγώ έχω ξεκινήσει και παίρνω ρουχαλάκια αλλά τσάντα θα φτιάξω 33 εβδομάδες.

@Hope.2019 στα μαθηματα τοκετου ετσι το ςχουν περιγραψει οποτε αυτο πιστεύω  οτι ειναι συσπάσεις

Πως είναι τελικά ο υπέρηχος doppler; τι εξετάζει; μόνο την αύξηση βάρους και την αιμάτωση; είναι γενικά μεγάλος υπέρηχος σαν την αυχενική και τον Β επιπέδου; τον κάνει ο γυναικολόγος μας ή εμβρυομητρικος πάλι; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Μίλησα με τον γιατρό μου. Τελικα όντως έχω διαβητη κύησης. Και η πρώτη και η δεύτερη τιμή είναι παθολογικές. Μου είπε να μετριέμαι με το μηχάνημα που σε τσιμπάει 4 φορές την μέρα… ΔΕ ΘΕΛΩΩΩΩ:wacko:

Κομμενες οι πίτσες, τα γλυκα, τα πολλά ψωμιά κτλ κτλ κτλ 

Συμπάσχω. Κάνε κουράγιο. Θα συνηθίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Μίλησα με τον γιατρό μου. Τελικα όντως έχω διαβητη κύησης. Και η πρώτη και η δεύτερη τιμή είναι παθολογικές. Μου είπε να μετριέμαι με το μηχάνημα που σε τσιμπάει 4 φορές την μέρα… ΔΕ ΘΕΛΩΩΩΩ:wacko:

Κομμενες οι πίτσες, τα γλυκα, τα πολλά ψωμιά κτλ κτλ κτλ 

Στη πρώτη τιμή ποσό είναι το όριο σου είπε;; Μήπως είναι το 90; Είχα την εντύπωση ότι είναι 100 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...