Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια έχετε απόλυτο δίκιο!!! Δε μας φτάνουν τα δικά μας άγχη έχουμε κ αυτους να μας λένε για τηβ κοιλια κ τα κιλά κ μετα θα μας λένε για το μωρό! 
 

πηγα γιατρο κορίτσια το αντράκι μου έγινε 1200γρ κ είμαι 28+2!  Όλα πάνε καλά ευτυχως πήρε και θέση είναι με το κεφάλι κάτω! Μακάρι να μην αλλάξει αν και μου είπε δύσκολο για πρωτότοκη λόγο ότι η μήτρα είναι ακόμα σφυκτη αν ήταν 2η ή 3η εγκυμοσύνη θα μπορούσε να ξανά αλλάξει γιατί η μήτρα είναι πιο χαλαρή! 
 

θα με ξαναδεί σε 2 εβδομαδες κ θα κάνω κ το εμβόλιο του κοκκυτη! Όλα τα αλλά υγρό και κοιλιτσα του ολα φυσιολογικά!! Πωπω χάρηκα πολύ γιατί αγχώθηκα που δε το ενιωθα πολύ κ μου είπε ότι καποιες φορές είναι πιο ήσυχα αλλες πιο ζωηρά! 

Όλα καλά κορίτσι μου, μπράβο στο μωράκι σου είναι μια χαρά! Δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα πάνε όλα περίφημα!

Μια χαρά γύρισε κι όλας ! Οπότε έχεις πάλι ραντεβού γύρω στις 17 του μήνα; Κι εγώ κάπου εκεί έχω γιατί πάω κάθε 2μιση βδομάδες. 

Μην ακούς κανέναν και καμμιά, κλείσε τα αυτιά σου γιατί πραγματικά υπάρχουν πάρα πολλοί κακοπροαίρετοι άνθρωποι και δεν σταματούν μόνο στην εγκυμοσύνη μετά όταν γεννηθεί το μωρό έχουν άποψη για όλα και τα ξέρουν όλα και εσύ όλα για αυτούς θα τα κάνεις λάθος! 

 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Σε καταλαβαίνω πραγματικά...εμένα μου εχει δωσει μεγιστο 130. Εχω φτασει κι εγω 124 και χθες που εφαγα 1η φορα ρυζι εφτασα πρωτη φορα εκτος οριου 145. Μου χαλασε η ψυχολογια. Αλλα θα το βρουμε, τωρα δοκιμαζουμε τι μας κανει και τι οχι. Τι εφαγες και πηγες 128?

fitness (τα πηρα γιατί ειναι ολικής) με γαλα 1,5% και 2 κομματακια μαυρη σοκολατα 70% με 3-4 αμυγδαλα... για πρωινο και εφτασε 128 

και μετα το βραδινο εφτασε 125 που ειχα φαει 2 μπιφτεκια μικρά μοσχαρίσια και μια σαλατα με ντομάτα και λιγο κατικι δομοκου. 

Στο βραδινο δεν εφαγα καθολου υδατανθρακα... δε ξερω γιατι πηγε τοσο πολυ

Σημερα εφαγα 2 φρυγανιες ολικης με μια φετα τυρι χαμηλων λιπαρων και λιγα ντοματινια για πρωινο και πηγε 101 μονο

Εντωμεταξυ, εχω τρομερη λιγουρα για σοκολατα συνεχως... δεν ξερω τι να κανωωω :wacko:

εσυ τι ρυζι εφαγες; λευκο κανονικό ή καστανο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Όλα καλά κορίτσι μου, μπράβο στο μωράκι σου είναι μια χαρά! Δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα πάνε όλα περίφημα!

Μια χαρά γύρισε κι όλας ! Οπότε έχεις πάλι ραντεβού γύρω στις 17 του μήνα; Κι εγώ κάπου εκεί έχω γιατί πάω κάθε 2μιση βδομάδες. 

Μην ακούς κανέναν και καμμιά, κλείσε τα αυτιά σου γιατί πραγματικά υπάρχουν πάρα πολλοί κακοπροαίρετοι άνθρωποι και δεν σταματούν μόνο στην εγκυμοσύνη μετά όταν γεννηθεί το μωρό έχουν άποψη για όλα και τα ξέρουν όλα και εσύ όλα για αυτούς θα τα κάνεις λάθος! 

 

Ναι ραντεβού 19 του μήνα! Μου είπε ότι τώρα βάζουν περίπου 200γρ την εβδομάδα!! Κ τα υπολόγισα αν όλα πάνε καλά θα μας βγει ένα μωράκι 3100-3200!!

εχεις δίκιο! Μια χαρά μεγαλώνει το μωράκι η κοιλια μπορεί έτσι να είναι το καλούπι μου ξέρω γώ;; Καλύτερα να μην με ταλαιπωρεί κ στη δουλεια 

πρίν από 10 λεπτά , Sisii είπε:

fitness (τα πηρα γιατί ειναι ολικής) με γαλα 1,5% και 2 κομματακια μαυρη σοκολατα 70% με 3-4 αμυγδαλα... για πρωινο και εφτασε 128 

και μετα το βραδινο εφτασε 125 που ειχα φαει 2 μπιφτεκια μικρά μοσχαρίσια και μια σαλατα με ντομάτα και λιγο κατικι δομοκου. 

Στο βραδινο δεν εφαγα καθολου υδατανθρακα... δε ξερω γιατι πηγε τοσο πολυ

Τα fitness έχουν έξτρα ζάχαρη αν δεν κάνω λαθος…έχει ολικης χωρις προσθήκη ζάχαρης! Αλλά κ πάλι πρέπει να τα δοκιμάσεις γιατί μπορεί να σου αυξήσει το ζάχαρο! 
 

τα μπιφτέκια δεν είχαν υδατάνθρακα; Εσυ τα έφτιαξες; 

πρίν από 13 λεπτά , Sisii είπε:

fitness (τα πηρα γιατί ειναι ολικής) με γαλα 1,5% και 2 κομματακια μαυρη σοκολατα 70% με 3-4 αμυγδαλα... για πρωινο και εφτασε 128 

και μετα το βραδινο εφτασε 125 που ειχα φαει 2 μπιφτεκια μικρά μοσχαρίσια και μια σαλατα με ντομάτα και λιγο κατικι δομοκου. 

Στο βραδινο δεν εφαγα καθολου υδατανθρακα... δε ξερω γιατι πηγε τοσο πολυ

Σημερα εφαγα 2 φρυγανιες ολικης με μια φετα τυρι χαμηλων λιπαρων και λιγα ντοματινια για πρωινο και πηγε 101 μονο

Εντωμεταξυ, εχω τρομερη λιγουρα για σοκολατα συνεχως... δεν ξερω τι να κανωωω :wacko:

εσυ τι ρυζι εφαγες; λευκο κανονικό ή καστανο;

Για τη λιγούρα στη σοκολατα να σου πω ένα τιπ που έκανα παλιά κ πλέον δεν τρώω καθόλου! Κακαο, όχι σοκολατα, παγωμένο σαν φραπέ χωρις γάλα με πολλά παγάκια! Πραγματικά εμένα προσωπικά μου μείωσε τις λιγούρες για σοκολατα αρκετά κ τώρα πλέον δεβ τρώω καθόλου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Ναι ραντεβού 19 του μήνα! Μου είπε ότι τώρα βάζουν περίπου 200γρ την εβδομάδα!! Κ τα υπολόγισα αν όλα πάνε καλά θα μας βγει ένα μωράκι 3100-3200!!

εχεις δίκιο! Μια χαρά μεγαλώνει το μωράκι η κοιλια μπορεί έτσι να είναι το καλούπι μου ξέρω γώ;; Καλύτερα να μην με ταλαιπωρεί κ στη δουλεια 

Τα fitness έχουν έξτρα ζάχαρη αν δεν κάνω λαθος…έχει ολικης χωρις προσθήκη ζάχαρης! Αλλά κ πάλι πρέπει να τα δοκιμάσεις γιατί μπορεί να σου αυξήσει το ζάχαρο! 
 

τα μπιφτέκια δεν είχαν υδατάνθρακα; Εσυ τα έφτιαξες; 

οχι δεν τα εφτιαξα εγω, απ'εξω τα πηρα η αληθεια ειναι... 

ναι εχουν ζαχαρη, αλλα δεν πιστευα οτι θα ανεβει τοσο πολυ. δεν θα τα ξαναφαω σιγουρα. ολικης χωρις προσθηκη ζαχαρης δεν εχω βρει μεχρι στιγμης... ποιας μαρκας εχει; και αν εχεις δοκιμασει, ειναι νοστιμα, ή θα τα τρωω με το ζορι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Sisii είπε:

οχι δεν τα εφτιαξα εγω, απ'εξω τα πηρα η αληθεια ειναι... 

ναι εχουν ζαχαρη, αλλα δεν πιστευα οτι θα ανεβει τοσο πολυ. δεν θα τα ξαναφαω σιγουρα. ολικης χωρις προσθηκη ζαχαρης δεν εχω βρει μεχρι στιγμης... ποιας μαρκας εχει; και αν εχεις δοκιμασει, ειναι νοστιμα, ή θα τα τρωω με το ζορι;

Εγώ αυτά που παιρνω είναι βιολογικά τα ολικης χωρις ζάχαρη, τα βάζω σε Γιαουρτι με λίγο φρούτο πχ μήλο! Κ καπως είναι οκ εγώ τα τρώω ευχάριστα μπορώ να πω…

Ισως το μπιφτέκι να ειχε ψωμί συνήθως βάζουν… κανε δοκιμές κ πιστεύω θα το βρεις :) εμένα αυτό μου το είπε κ μια διαιτολογος όταν την ρώτησα παλιά ότι σε καποιες μπορεί να της ανεβάζει πχ το ψωμί ολικης ενώ σε αλλες να είναι οκ … 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Sisii είπε:

fitness (τα πηρα γιατί ειναι ολικής) με γαλα 1,5% και 2 κομματακια μαυρη σοκολατα 70% με 3-4 αμυγδαλα... για πρωινο και εφτασε 128 

και μετα το βραδινο εφτασε 125 που ειχα φαει 2 μπιφτεκια μικρά μοσχαρίσια και μια σαλατα με ντομάτα και λιγο κατικι δομοκου. 

Στο βραδινο δεν εφαγα καθολου υδατανθρακα... δε ξερω γιατι πηγε τοσο πολυ

Σημερα εφαγα 2 φρυγανιες ολικης με μια φετα τυρι χαμηλων λιπαρων και λιγα ντοματινια για πρωινο και πηγε 101 μονο

Εντωμεταξυ, εχω τρομερη λιγουρα για σοκολατα συνεχως... δεν ξερω τι να κανωωω :wacko:

εσυ τι ρυζι εφαγες; λευκο κανονικό ή καστανο;

Τα fitness σταματησε τα! Κι εμενα αυτα με πηγαν 124 και μου ειπε η διατροφολογος οτι ειναι υπουλα, φυσικα και εχουν φουλ ζαχαρη! 

Το βραδινο ποση ωρα πριν κοιμηθεις το εφαγες?

Εφαγα λευκο ρυζι.

Εγω εχω αρχισει να ανησυχω με το ζαχαρο νηστειας. Την περασμενη βδομαδα ηταν 87-90 και αυτη τη βδομαδα 90-93 (όριο μου εδωσε το 95μαξ)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Annie4 είπε:

Τα fitness σταματησε τα! Κι εμενα αυτα με πηγαν 124 και μου ειπε η διατροφολογος οτι ειναι υπουλα, φυσικα και εχουν φουλ ζαχαρη! 

Το βραδινο ποση ωρα πριν κοιμηθεις το εφαγες?

Εφαγα λευκο ρυζι.

Εγω εχω αρχισει να ανησυχω με το ζαχαρο νηστειας. Την περασμενη βδομαδα ηταν 87-90 και αυτη τη βδομαδα 90-93 (όριο μου εδωσε το 95μαξ)

ναι εννοειται τα σταματησα ηδη. και εμενα το νηστειας μου οσο παει ανεβαινει... εκει γυρω στο 94-96 ειναι τις τελευταιες μερες...

το βραδινο το εφαγα καμια ωρα πριν κοιμηθω, εκανα βλακεια ε;

διαβασα οτι απο το να φας λευκο ρυζι, καλυτερα να φας καστανο ή αγριο ρυζι 

 

Να σε ρωτησω, εσενα σου ειπε οτι με το που δει μετρηση πανω απο 130 θα σε βαλει σε ινσουλινη; Γιατι εμενα δεν μου το διευκρυνισε, και σκεφτομαι αφου κοντευω στα ορια μηπως δεν την γλιτωνω την ινσουλινη...

 

πρίν από 28 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Ναι ραντεβού 19 του μήνα! Μου είπε ότι τώρα βάζουν περίπου 200γρ την εβδομάδα!! Κ τα υπολόγισα αν όλα πάνε καλά θα μας βγει ένα μωράκι 3100-3200!!

εχεις δίκιο! Μια χαρά μεγαλώνει το μωράκι η κοιλια μπορεί έτσι να είναι το καλούπι μου ξέρω γώ;; Καλύτερα να μην με ταλαιπωρεί κ στη δουλεια 

Τα fitness έχουν έξτρα ζάχαρη αν δεν κάνω λαθος…έχει ολικης χωρις προσθήκη ζάχαρης! Αλλά κ πάλι πρέπει να τα δοκιμάσεις γιατί μπορεί να σου αυξήσει το ζάχαρο! 
 

τα μπιφτέκια δεν είχαν υδατάνθρακα; Εσυ τα έφτιαξες; 

Για τη λιγούρα στη σοκολατα να σου πω ένα τιπ που έκανα παλιά κ πλέον δεν τρώω καθόλου! Κακαο, όχι σοκολατα, παγωμένο σαν φραπέ χωρις γάλα με πολλά παγάκια! Πραγματικά εμένα προσωπικά μου μείωσε τις λιγούρες για σοκολατα αρκετά κ τώρα πλέον δεβ τρώω καθόλου 

αυτο με το κακαο που λες, εννοεις τυπου παυλιδης κακαο πικρο ε; δεν εχει ζαχαρη και τετοια μεσα, μπορω να το πιω αφοβα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Sisii είπε:

ναι εννοειται τα σταματησα ηδη. και εμενα το νηστειας μου οσο παει ανεβαινει... εκει γυρω στο 94-96 ειναι τις τελευταιες μερες...

το βραδινο το εφαγα καμια ωρα πριν κοιμηθω, εκανα βλακεια ε;

διαβασα οτι απο το να φας λευκο ρυζι, καλυτερα να φας καστανο ή αγριο ρυζι 

 

Να σε ρωτησω, εσενα σου ειπε οτι με το που δει μετρηση πανω απο 130 θα σε βαλει σε ινσουλινη; Γιατι εμενα δεν μου το διευκρυνισε, και σκεφτομαι αφου κοντευω στα ορια μηπως δεν την γλιτωνω την ινσουλινη...

 

αυτο με το κακαο που λες, εννοεις τυπου παυλιδης κακαο πικρο ε; δεν εχει ζαχαρη και τετοια μεσα, μπορω να το πιω αφοβα;

Εγώ δεν πινω συχνά τώρα στην εγκυμοσύνη αλλα όποτε θέλω κάτι δροσερό αυτό πίνω, αλλά κ καφέ πολύ σπάνια! Ναι αυτό τύπου Παύλιδη!  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sisii είπε:

οχι δεν τα εφτιαξα εγω, απ'εξω τα πηρα η αληθεια ειναι... 

ναι εχουν ζαχαρη, αλλα δεν πιστευα οτι θα ανεβει τοσο πολυ. δεν θα τα ξαναφαω σιγουρα. ολικης χωρις προσθηκη ζαχαρης δεν εχω βρει μεχρι στιγμης... ποιας μαρκας εχει; και αν εχεις δοκιμασει, ειναι νοστιμα, ή θα τα τρωω με το ζορι;

Η αλήθεια είναι ότι όλα τα δημητριακά τυπου φιτνες που κυκλοφορουν, μπουκιές βρώμης, νιφάδες ολικης κλπ είναι φουλ παχυντικα και ύπουλα όπως προαναφερθηκε. Η διατροφολογος στο πρόγραμμα μου έχει αποκλειστικά νιφάδες βρώμης σκέτες με γαλατακι 1.5% για πρωινο. Είναι αγευστες αλλά νομίζω είναι και τα πιο αθώα δημητριακά. Και μπορείς να το εμπλουτίσεις με λίγα αμυγδαλακια.

Επίσης μπορείς να τις βάζεις και στα μπιφτέκια αντί για ψωμι. :wink: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Αλλάζω θέμα συζήτησης...

Με την "προίκα" του μωρού πως τα πάτε; Τα έχετε πάρει όλα; Και γενικά τι ποσότητες απ' το κάθε είδος; Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο και πρέπει να έχω αρκετά πράγματα του μωρού μαζί μου, όπως και ρούχα και γάλα σε σκόνη που θα χρειαστεί να πιει μέχρι να κατεβάσω γάλα και μπιμπερο φυσικά. Δώστε μια βοήθεια όσον αφορά πιο πολύ τα ρουχαλακια και είδη προσωπικής φροντίδας του μωρού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , Freedom1998 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Αλλάζω θέμα συζήτησης...

Με την "προίκα" του μωρού πως τα πάτε; Τα έχετε πάρει όλα; Και γενικά τι ποσότητες απ' το κάθε είδος; Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο και πρέπει να έχω αρκετά πράγματα του μωρού μαζί μου, όπως και ρούχα και γάλα σε σκόνη που θα χρειαστεί να πιει μέχρι να κατεβάσω γάλα και μπιμπερο φυσικά. Δώστε μια βοήθεια όσον αφορά πιο πολύ τα ρουχαλακια και είδη προσωπικής φροντίδας του μωρού.

Καλησπέρα! Εγώ νομίζω έχω πάρει τα πάντα, αν κάποια έχει να προσθέσει ας μου πει τι ξέχασα!

1. Κορμακια - εσωρουχακια κοντομανικα: 15τμχ στα νούμερα 0-3 και άλλα τόσα στο 3-6.

2. Κορμακια μακρυμανικα: 10 τμχ στο 0-3 και 10 στο 3-6.

3. Βαμβακερά πυτζαμακια με φερμουάρ: 4 τμχ στο 1-2, 4τμχ στο 2-4, 4τμχ στο 4-6. 

4. Βελουτέ φορμακια: 6 στο κάθε νούμερο από τα παραπάνω (υπολόγισα πως θα μου φέρουν κιόλας). 

5. Σετ φορμιτσες: 3 σετ στο 2-4 και 3 στο 4-6. Τον πρώτο μήνα νομίζω δεν θα με βολέψει κάτι άλλο πέρα από φορμακια. 

6. Ζακετακια: 1 στο 0-3 πλεκτό με γουνιτσα εσωτερικά. 1 πιο λεπτό στο 4-6 για μετά που μπαίνει άνοιξη.

7. Καλτσακια: 6 ζευγάρια. Γαντακια: 2 ζευγάρια σκουφάκια 2 τμχ

8. Σαλιαρες: 10 τμχ

9. Φόρμα εξόδου-ολόσωμο μπουφάν: 1 στο 0-3 και 1 στο 4-6. 

10. Πάνες αγκαλιάς βαμβακερες 6 τμχ.

11. Πανάκια για γουλιτσες και λοιπές χρήσεις: 20 τμχ

12. Σεντόνια κούνιας: 5 τμχ.

13. Σελτεδακια: 6 τμχ

14. Μπιμπερό Dr brown 2 μικρά και 2 μεγάλα 

15. 2 πιπιλες να βρίσκονται 

16. Κουβερτακια: φλις 2 τμχ μάλλινο 1 τμχ

17. Πάπλωμα κούνιας και πάντα σετ 1 τμχ.

18. Αλλαξιερα μαλακή για τη συρταριερα με 2 καλυμματα.

19. Κιτ περιποίησης για νύχια μαλλιά κλπ

20. Αποστειρωτής

21. Ατμομαγειρας μπλέντερ

22. 1 Φωλιτσα για να ξαπλώνει δίπλα μας ή στον καναπέ. 

23. Μαξιλάρι τύπου κρουασάν για θηλασμό με πλενομενο κάλυμμα. 

24. 2 τμχ Σεντόνια για το αυγό. Με τρύπες. 

25. 3 μπουρνουζακια με κουκούλα και 2 πετσέτες απλές 

26. Μπανακι με βάση γιατί έχω ντουζιερα και ένα ειδικό σαν στρωματακι με μπιλακια που μπαίνει μέσα για να στηρίζεται το μωρό στην αρχή-δεν ξέρω ονομασία άλλα το έχουν παντού!

27. Αφρόλουτρο, λοσιόν, κρεμουλες και καλαθάκι για αποθήκευση 

28. Εντελώς προαιρετικό, πήρα ένα καλάθι για να βάζω τα άπλυτα του ξεχωριστά από τα δικά μας. 

29. Τσάντα αλλαξιερα, πήρα μια που ανοίγει και γίνεται και κρεβατάκι για ώρα ανάγκης.

30. Καρότσι 3 σε 1 πήρα την inglesina 

Και θα μου δανείζουν και μάρσιπο, ριλαξ 

Μετά όλα τα άλλα που πήρα είναι για δική μου χρήση (νυχτικα, κρέμα θηλων, επιθέματα, κοχύλια κλπ)! 

Υπάρχει αν googlαρεις λίστα του τι θα χρειαστείς για το δημόσιο. Δεν θυμάμαι σαιτ αλλά αν πατήσεις στην αναζήτηση θα το βρεις. 

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2022 at 4:20 ΜΜ, marpi91 είπε:

 

Καλησπερα κορίτσια, είμαι 29 εβδομάδων και 4 ημερών και έχω ξανά αναγουλες και στομαχικές διαταραχές όπως είχα και έως τον 4ο. Έχει συμβεί σε κάποια; είναι φυσιολογικό;

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sisii είπε:

ναι εννοειται τα σταματησα ηδη. και εμενα το νηστειας μου οσο παει ανεβαινει... εκει γυρω στο 94-96 ειναι τις τελευταιες μερες...

το βραδινο το εφαγα καμια ωρα πριν κοιμηθω, εκανα βλακεια ε;

διαβασα οτι απο το να φας λευκο ρυζι, καλυτερα να φας καστανο ή αγριο ρυζι 

 

Να σε ρωτησω, εσενα σου ειπε οτι με το που δει μετρηση πανω απο 130 θα σε βαλει σε ινσουλινη; Γιατι εμενα δεν μου το διευκρυνισε, και σκεφτομαι αφου κοντευω στα ορια μηπως δεν την γλιτωνω την ινσουλινη...

 

αυτο με το κακαο που λες, εννοεις τυπου παυλιδης κακαο πικρο ε; δεν εχει ζαχαρη και τετοια μεσα, μπορω να το πιω αφοβα;

Να τρως νωριτερα το βραδυ. Κι εγω δυσκολευτηκα αλλα το εφαρμοζω 3 μερες τωρα. Οκ, δεν εχει αλλαξει το νηστειας αλλα σε βαθος χρονου θα παιξει ρολο. Πχ κοιμαμαι 11, τρωω 8 μαξ 8.30 και πριν ξαπλωσω λιγο γιαουρτι η φρυγανια με τυρακι (γευμα προ υπνου οπως το λενε).

Δεν μου ανεφερε καν την ινσουλινη. Μαλιστα μου ειπε κι αν ξεφυγω μερικες φορες δεν τρεχςι τιποτα, το θεμα ειναι κατα βαση να εχω τιμες εντος οριων και οι εκτος να ειναι σπανιες. Δεν θα μας βαλουν ινσουλινη για λιγες εκτος απο ο,τι ξερω. Εγω 2 βδομαδες ετσι και ηδη κουραστηκα παντως. Το μονο καλο περα απο το οτι ειναι καλα το μωρο ειναι οτι εχασα 2 κιλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αστερακι91 είπε:

Καλησπερα κορίτσια, είμαι 29 εβδομάδων και 4 ημερών και έχω ξανά αναγουλες και στομαχικές διαταραχές όπως είχα και έως τον 4ο. Έχει συμβεί σε κάποια; είναι φυσιολογικό;

Εγω κορίτσι μου σήμερα, 28 + 4.. εψηνα μπιφτέκια και μου ήρθε εμετός από τη μυρωδιά. Δεν έφαγα.. την Κυριακή με ενοχλούσαν όλα, μέχρι και το αγαπημένο μου άρωμα που δεν είχα θέμα ούτε στο 1ο τρίμηνο. Πρέπει να κάνουν πάρτι οι ορμόνες! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , marpi91 είπε:

Εγω κορίτσι μου σήμερα, 28 + 4.. εψηνα μπιφτέκια και μου ήρθε εμετός από τη μυρωδιά. Δεν έφαγα.. την Κυριακή με ενοχλούσαν όλα, μέχρι και το αγαπημένο μου άρωμα που δεν είχα θέμα ούτε στο 1ο τρίμηνο. Πρέπει να κάνουν πάρτι οι ορμόνες! 

Ωραια ηρέμησα λιγάκι τώρα. Ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...