Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Τα πράγματα του μωρού ίσα που τα χώρεσε…κ πρέπει να βάλω άλλη μια κουβέρτα έχω βάλει μόνο μια! Σαμπουάν κ τέτοια δεν έβαλα μου είπαν δεν χρειάζεται! Τα παμπερς θα τα έχω σε σακούλα ένα κουτί ολόκληρο θα πάρω…

Δε θα σου δώσουν από το μαιευτηριο pampers και κουβερτα αν χρειαστείς? Αν και εχω διαβάσει πως έχει πολύ ζέστη μέσα στα μαιευτήρια οπότε με μια κουβερτα νομίζω είσαι καλά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Δε θα σου δώσουν από το μαιευτηριο pampers και κουβερτα αν χρειαστείς? Αν και εχω διαβάσει πως έχει πολύ ζέστη μέσα στα μαιευτήρια οπότε με μια κουβερτα νομίζω είσαι καλά.. 

Μου έδωσαν λίστα με το τι χρειάζομαι κ λέει 2 κουβέρτες…μάλλον αν λερωθεί να έχουν μια έξτρα! Στη Κύπρο δε δίνουν τα παίρνεις όλα εσυ 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα :) κ εγώ τα έπλυνα τα πήρα της μαμας μου όλα κ τις πετσέτες κ τα ρουχαλάκια κ τα σεντονακια ότι είναι του μωρού κ τα έπλυνε κ τα σιδερώσαμε! Ούτε εμεις βάλαμε μαλακτικό…κ προτιμήσαμε το άοσμο υγρό απορρυπαντικό! Πήρα το Ecos baby! 

Κορίτσια έχετε πάρει πάνες; Ποσά πηρατε; Πήρα 4 πακέτα το νο1 (2-5κγ) λέτε να είναι πολλά;; Τα βρήκα σε καλή τιμή 

Σε ευχαριστώ πολύ :) εμεις πήραμε ένα έξτρα στρώματα κι για τη καλαθα για αυτό είπα να τον κοιμίζω αρχικά εκεί δίπλα μου 

Εμείς δεν το έχουμε αυτό το απορρυπαντικό, αν δε κάνω λάθος. Μάλλον υπάρχει μόνο στην Κύπρο. 

Ναι κορίτσι μου έχω πάρει. 5 πακέτα νο1 (2-5κιλα) και 3 πακέτα νο2 (3-6κιλα). Είπα να μην πάρω άλλες μήπως δεν βολεψουν και μπορεί να του προκαλέσουν αλλεργική αντίδραση, ποτέ δε ξέρεις. 

Έχω πάρει κι εγώ έξτρα στρωματακι για τη καλαθούνα, αλλά δεν θα τον κοιμιζω εκεί αλά για να είναι πιο μαλακά.

Καλησπέρα κορίτσια. Τι χαρτιά χρειάζονται για το μαιευτήριο για την αίτηση για τα 2.000€;; 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα :) κ εγώ τα έπλυνα τα πήρα της μαμας μου όλα κ τις πετσέτες κ τα ρουχαλάκια κ τα σεντονακια ότι είναι του μωρού κ τα έπλυνε κ τα σιδερώσαμε! Ούτε εμεις βάλαμε μαλακτικό…κ προτιμήσαμε το άοσμο υγρό απορρυπαντικό! Πήρα το Ecos baby! 

Κορίτσια έχετε πάρει πάνες; Ποσά πηρατε; Πήρα 4 πακέτα το νο1 (2-5κγ) λέτε να είναι πολλά;; Τα βρήκα σε καλή τιμή 

Σε ευχαριστώ πολύ :) εμεις πήραμε ένα έξτρα στρώματα κι για τη καλαθα για αυτό είπα να τον κοιμίζω αρχικά εκεί δίπλα μου 

Ποιο ecos είναι άοσμο?? Εγώ έχω δει ένα με λεβάντα! Υπάρχει και χωρίς καθόλου άρωμα??

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Γεια σου κοπελα μου. Ηθελα να σε ρωτησω...2η καισαρικη 38 σου ειπε η 39? Εμεις ειπαμε 38. Και δεν ξερω αν πρεπει να το διαπραγματευτω, 39 πεφτουν Χριστουγεννα ακριβως. Εχετε κανει αυτη τη συζητηση με τον γιατρο σου?

Καλησπέρα! Δηλαδή περίπου τι ημερομηνία σου έδωσε?! Γιατί και εμένα η ΠΗΤ μου είναι για 25.12 και δεν ξέρω αν μου άλλαξε ημερομηνία λόγω Χριστουγέννων, αλλά μου είπε ότι θα μπούμε για καισαρική 15-16 Δεκεμβρίου. Με έπιασε λίγο απροετοιμαστη, αλλά ίσως και καλύτερα, για να είμαστε σπίτι μας στις γιορτές.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

27 minutes ago, Irenesirene said:

Καλησπέρα! Δηλαδή περίπου τι ημερομηνία σου έδωσε?! Γιατί και εμένα η ΠΗΤ μου είναι για 25.12 και δεν ξέρω αν μου άλλαξε ημερομηνία λόγω Χριστουγέννων, αλλά μου είπε ότι θα μπούμε για καισαρική 15-16 Δεκεμβρίου. Με έπιασε λίγο απροετοιμαστη, αλλά ίσως και καλύτερα, για να είμαστε σπίτι μας στις γιορτές.. 

και μενα στις 38 εβδ θα με βαλει στις 19 ωστε να ειμαστε σπιτι τις γιορτες μην εχουμε απρόοπτα με τις αντιπηκτικες και τον επιχειλιο πλακουντα.... 

  • Μου αρέσει 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Ποιο ecos είναι άοσμο?? Εγώ έχω δει ένα με λεβάντα! Υπάρχει και χωρίς καθόλου άρωμα??

Ναι ναι έχει κ χωρις άρωμα κ αυτό με τη λεβάντα αλλά δεν το ήθελα με αρώματα αρχικά! Νομίζω έχει κ με χαμομήλι…

9 ώρες πρίν, Freedom1998 είπε:

Εμείς δεν το έχουμε αυτό το απορρυπαντικό, αν δε κάνω λάθος. Μάλλον υπάρχει μόνο στην Κύπρο. 

Ναι κορίτσι μου έχω πάρει. 5 πακέτα νο1 (2-5κιλα) και 3 πακέτα νο2 (3-6κιλα). Είπα να μην πάρω άλλες μήπως δεν βολεψουν και μπορεί να του προκαλέσουν αλλεργική αντίδραση, ποτέ δε ξέρεις. 

Έχω πάρει κι εγώ έξτρα στρωματακι για τη καλαθούνα, αλλά δεν θα τον κοιμιζω εκεί αλά για να είναι πιο μαλακά.

Καλησπέρα κορίτσια. Τι χαρτιά χρειάζονται για το μαιευτήριο για την αίτηση για τα 2.000€;; 

Δεν είναι κυπριακό προϊόν σίγουρα θα υπρχει κ στην Ελλάδα! Γράψε ecos baby απορρυπαντικό και νομίζω θα στο βγάλει!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Ναι ναι έχει κ χωρις άρωμα κ αυτό με τη λεβάντα αλλά δεν το ήθελα με αρώματα αρχικά! Νομίζω έχει κ με χαμομήλι…

Δεν είναι κυπριακό προϊόν σίγουρα θα υπρχει κ στην Ελλάδα! Γράψε ecos baby απορρυπαντικό και νομίζω θα στο βγάλει!! 

Ωραία θα το ψάξω.. γιατί τα άλλα 2 τα έχω βρει με το άρωμα.. χωρίς άρωμα θα είναι το ιδανικό! Υπάρχουν και στην Ελλάδα, τα έχουν όλες οι μεγάλες αλυσιδες σουπερ μαρκετ.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Ωραία θα το ψάξω.. γιατί τα άλλα 2 τα έχω βρει με το άρωμα.. χωρίς άρωμα θα είναι το ιδανικό! Υπάρχουν και στην Ελλάδα, τα έχουν όλες οι μεγάλες αλυσιδες σουπερ μαρκετ.. 

Hypoallergenic Baby Laundry Detergent - Free & Clear είναι fragrance free έτσι να το ψάξεις 

1 hour ago, Foux είπε:

Κοριτσια μου με το καλο σε ολεεεες!!!αχ ποσο συγκινουμαι!!!εγω ειμαι απο τις μαμαδες Δεκεμβριου του 21!!ολα θα πανε τελεια!!φτασατε στο τελος!!

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Σε ευχαριστούμε πολύ! Απίστευτο πως πέρασε ο καιρός!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Κορίτσια το έχετε συνειδητοποιήσει ότι φτάνουμε στο τέλος; Τα κορίτσια του Νοεμβρίου ήδη έχουν ξεκινήσει και γεννούν!

Εγώ φρικαρα σήμερα που με ρώτησε μια φίλη μου ποτέ μπαίνω στον μήνα μου κ είναι μολις 25 ημερες!!!!!! Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη αλήθεια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εγώ φρικαρα σήμερα που με ρώτησε μια φίλη μου ποτέ μπαίνω στον μήνα μου κ είναι μολις 25 ημερες!!!!!! Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη αλήθεια 

Είναι λογικό να νιώθεις έτσι γιατί είναι και το πρώτο σου παιδάκι. Θα δεις όμως όταν θα έρθει η ώρα και θα γεννήσεις θα νιώσεις έτοιμη με το που θα το γνωρίσεις και γενικά όλα θα σου βγαίνουν ενστικτωδώς. Μην φοβάσαι τίποτα!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τελική ευθεία λοιπόν! Εγώ 24 Νοεμβρίου μπαίνω στον μήνα μου (36η εβδομάδα) και θα πάω να κόψω κάπου εκεί γύρω και τα ράμματα της περιδεσης. 7 εβδομάδες καλέ, μάξιμουμ! 

Εχω φρικάρει κι εγώ γιατί ενώ τα έχω πάρει όλα νιώθω πως τίποτα δεν είναι έτοιμο! Επίσης πληροφορήθηκα πως κόβοντας τα ράμματα μπορεί να γεννήσω μέχρι και εκείνη την στιγμή αν ερεθιστει πολύ ο τράχηλος και κάνει συσπάσεις, οπότε θα πάω με βαλιτσουλα στο Ρέα για καλό και για κακό! 

Επίσης εχθές το βράδυ ανακάλυψα στο κάτω μέρος της κοιλιάς κόκκινες ραγάδες, δεξιά κι αριστερά.. απογοητευτηκα γιατί τόσα λάδια και κρέμες τελικά δεν έκαναν τίποτα! Αλλά τι να κάνουμε! Ας έρθει το αγοράκι μου,  να είναι καλά και θα τις έχω για παράσημο! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Foux είπε:

Κοριτσια μου με το καλο σε ολεεεες!!!αχ ποσο συγκινουμαι!!!εγω ειμαι απο τις μαμαδες Δεκεμβριου του 21!!ολα θα πανε τελεια!!φτασατε στο τελος!!

 Είμαι και εγώ μία από τις μανούλες Δεκεμβρίου του 21. Θυμάμαι με τι χαρά πλησιάζαμε προς το τέλος όλες Για να γεννησουμε....σας διαβάζω και με πιάνει μια νοσταλγία και συγκίνηση...με το καλό όλες.... 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...