Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Εγώ τρία νυχτικά θα πάρω κοντό μανίκι και μια ρόμπα. Τα πήρα όλα από το moromou.gr το έχω ξανά πει έχει πολύ καλή ποιότητα και είναι πολύ οικονομικά. Είναι κατάλληλα για θηλασμό εννοείται. Έχω πάρει και κουμπιά και με φερμουάρ στα πλάγια του στήθους. Τα είχα από το πρώτο παιδάκι και είναι σούπερ βολικά. Απλά δεν ξέρω αν φέρνει Κύπρο. 

Πάρε κι άλλες εγώ λέω. Επειδή έχω ξανά γεννήσει θα σου πω ότι θα λερωθεί σίγουρα με αίμα και επίσης λόγω των ορμονών σου που θα ιδρώνεις αλλά και της της υπερβολικής ζέστης θα θες να αλλάζεις κάθε μέρα. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μόνο δύο και το μετάνιωσα και πήρα άλλο ένα τώρα να έχω τρία. 

Κατά τη γνώμη μου μην πάρεις πιτζάμες. Είναι σούπερ άβολες στο μαιευτήριο γιατί πρώτον δεν βολεύουν στην περίπτωση που θέλουν να σου βάζουν φάρμακα μέσω πεταλούδας και δεύτερον αν χρειαστεί τελικά καισαρική με πιτζάμες δεν θα μπορείς την πρώτη μέρα που θα έχεις καθετήρα και γενικά το νυχτικό θα σε βολεψει καλύτερα θεωρώ. Αλλά όπως νιώθεις. Απλά συγγνώμη κι όλας επειδή έχω μια εμπειρία γέννας στο λέω σαν συμβουλή. Σε καταλαβαίνω όμως γιατί ούτε εμενα με βολεύουν σπίτι τα νυχτικά αλλά εκεί μόνο αυτά βολεύουν.

Μη ζητάς συγγνώμη!! Για αυτό ρώτησα βρε! Σε ευχαριστώ πολύ!! Άσε να κοιτάξω το site που μου είπες γιατί αλλά site έχουν μεγαλύτερη χρέωση αποστολής  από ότι ένα νυχτικό για αυτό απογοητεύτηκα που δεν βρίσκω…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, lazy_bee είπε:

και εγω ...  

 

εγω πήρα κάτι πιτζαμες από suc.gr εξαιρετικές και σε καλή τιμή.  αλλά με αυτα ποτ ακούω θα παρω και κάνα 2 3 φτηνιάρικα νυχτικα για μεαυτηριο

Κορίτσια κυρίως την πρώτη μέρα το αίμα είναι πάρα πολύ αλλά τις υπόλοιπες παλεύεται είναι σαν βαριά περίοδος.

πρίν από 50 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Μη ζητάς συγγνώμη!! Για αυτό ρώτησα βρε! Σε ευχαριστώ πολύ!! Άσε να κοιτάξω το site που μου είπες γιατί αλλά site έχουν μεγαλύτερη χρέωση αποστολής  από ότι ένα νυχτικό για αυτό απογοητεύτηκα που δεν βρίσκω…

Ναι ναι κοίτα κορίτσι μου. Έχει νυχτικά πολύ ωραία γύρω στα 20 ευρώ απλά δεν ξέρω αν στέλνει Κύπρο και αν στέλνει αν έχει πολλά μεταφορικά.

πρίν από 53 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Μη ζητάς συγγνώμη!! Για αυτό ρώτησα βρε! Σε ευχαριστώ πολύ!! Άσε να κοιτάξω το site που μου είπες γιατί αλλά site έχουν μεγαλύτερη χρέωση αποστολής  από ότι ένα νυχτικό για αυτό απογοητεύτηκα που δεν βρίσκω…

Βασικά μόλις κοίταξα στο site στέλνει Κύπρο με μεταφορικά 10 ευρώ. Και αν κάνεις παραγγελία 65€+ είναι δωρεάν τα μεταφορικά.

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και από εμένα!

Εχω ΠΗΤ 19/12,έχω αγοράκι και θα γεννήσω στο ΜΗΤΕΡΑ.

Δεν ξέρω για εσάς αλλά επειδή είναι το πρώτο μου,ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι φτάνουν οι μέρες.Νιώθω σίγουρα μία γλυκιά αγωνία αλλά οσον αφορά το κομμάτι του τοκετού νιώθω σαν να μιλάω για κάποιον άλλον και οχι για μένα.

Χτες έφτιαξα και τη βαλίτσα. Αυτό που με έχει προβληματίσει αρκετά είναι το κομμάτι του Express pcr στο ΜΗΤΕΡΑ. Ενα ανούσιο έξτρα έξοδο που δεν ξέρω πώς θα μπορούσα να το αποφύγω σε περίπτωση μη προγραμματισμένου τοκετού. Ευτυχώς που τουλάχιστον στο ΜΗΤΕΡΑ δεν χρειάζεται να κάνει και ο άντρας pcr.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Equality είπε:

Κορίτσια γεια σας και από εμένα!

Εχω ΠΗΤ 19/12,έχω αγοράκι και θα γεννήσω στο ΜΗΤΕΡΑ.

Δεν ξέρω για εσάς αλλά επειδή είναι το πρώτο μου,ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι φτάνουν οι μέρες.Νιώθω σίγουρα μία γλυκιά αγωνία αλλά οσον αφορά το κομμάτι του τοκετού νιώθω σαν να μιλάω για κάποιον άλλον και οχι για μένα.

Χτες έφτιαξα και τη βαλίτσα. Αυτό που με έχει προβληματίσει αρκετά είναι το κομμάτι του Express pcr στο ΜΗΤΕΡΑ. Ενα ανούσιο έξτρα έξοδο που δεν ξέρω πώς θα μπορούσα να το αποφύγω σε περίπτωση μη προγραμματισμένου τοκετού. Ευτυχώς που τουλάχιστον στο ΜΗΤΕΡΑ δεν χρειάζεται να κάνει και ο άντρας pcr.

Θα μπεις προγραμματισμενα?? Εάν ναι τότε θα μπορείς να το κάνεις κάπου αλλού και να τους το πας.. Ή αν ξεκινησει ο φυσιολογικός τοκετος αλλα δεν πας αμεσως στο νοσοκομείο, νομιζω θα υπαρχει χρονος να πας να κανεις pcr. αυτο το express θα το χρειαστείς μόνο σε περίπτωση που σπασουν τα νερα και πεις γενναω τώρα.. έτσι νομίζω.. αν ισχύει κάτι διαφορετικό ενημέρωσε με γιατί κι εγώ στο μητέρα είμαι, τον Φεβρουάριο όμως.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Equality είπε:

Κορίτσια γεια σας και από εμένα!

Εχω ΠΗΤ 19/12,έχω αγοράκι και θα γεννήσω στο ΜΗΤΕΡΑ.

Δεν ξέρω για εσάς αλλά επειδή είναι το πρώτο μου,ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι φτάνουν οι μέρες.Νιώθω σίγουρα μία γλυκιά αγωνία αλλά οσον αφορά το κομμάτι του τοκετού νιώθω σαν να μιλάω για κάποιον άλλον και οχι για μένα.

Χτες έφτιαξα και τη βαλίτσα. Αυτό που με έχει προβληματίσει αρκετά είναι το κομμάτι του Express pcr στο ΜΗΤΕΡΑ. Ενα ανούσιο έξτρα έξοδο που δεν ξέρω πώς θα μπορούσα να το αποφύγω σε περίπτωση μη προγραμματισμένου τοκετού. Ευτυχώς που τουλάχιστον στο ΜΗΤΕΡΑ δεν χρειάζεται να κάνει και ο άντρας pcr.

Καλησπέρα κοπέλα μου. Με το καλό το μωράκι σου σου ευχομαι. Είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι, αισθανόμουν ακριβώς το ιδιο κι εγω την 1η φορά. Εγώ θα γεννήσω προγραμματισμένα 19/12 στο ΜΗΤΕΡΑ. Αλλά για το express pcr δεν έχω ιδέα αφού λογικά δεν θα το χρειαστώ. Συζητησε τα ενδεχόμενα με τον γιατρό σου, νομίζω εκεινος θα ξέρει. Παντως αυτα τα 150 που ζητάνε ειναι πραγματική εκμετάλλευση. Εγω που θα το κανω 2 μερες πριν στον προεγχειρητικο ελεγχο στο ΜΗΤΕΡΑ θα πληρωσω 47. Τωρα τι εννοουν express και χαζομαρες δεν καταλαβαινω, απλα επειδη θα το βγαλουν πιο γρηγορα! Τι να πω... ισως καλυτερα να τα θεωρησεις μεσα στα ηδη εξοδα του μαιευτηριου για να μην εχεις εννοια τετοια. Κριμα αλλα και τι να γινει. Ισως ο γιατρος να σε κατατοπισει ομως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια κυρίως την πρώτη μέρα το αίμα είναι πάρα πολύ αλλά τις υπόλοιπες παλεύεται είναι σαν βαριά περίοδος.

Ναι ναι κοίτα κορίτσι μου. Έχει νυχτικά πολύ ωραία γύρω στα 20 ευρώ απλά δεν ξέρω αν στέλνει Κύπρο και αν στέλνει αν έχει πολλά μεταφορικά.

Βασικά μόλις κοίταξα στο site στέλνει Κύπρο με μεταφορικά 10 ευρώ. Και αν κάνεις παραγγελία 65€+ είναι δωρεάν τα μεταφορικά.

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Θα μπω τώρα να το ελέγξω!!! 

Κορίτσια ήρθαμε από τη γιατρο!! Το μωράκι μου ευτυχως έβαλε ικανοποιητικό βάρος καλύτερα από τη προηγούμενη φορά! Είμαι 32+6 1817γρ θα με δει σε 2 εβδομαδες κ μετά ανά εβδομάδα!! Είναι μικρο μωρό αλλά μέσα στις καμπύλες! Περίπου 3 κιλά θα γεννηθεί 

@Ellidr κορίτσι μου που είσαι;; Πως είσαι;; Έχει καιρό να δούμε νέα σας

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Θα μπεις προγραμματισμενα?? Εάν ναι τότε θα μπορείς να το κάνεις κάπου αλλού και να τους το πας.. Ή αν ξεκινησει ο φυσιολογικός τοκετος αλλα δεν πας αμεσως στο νοσοκομείο, νομιζω θα υπαρχει χρονος να πας να κανεις pcr. αυτο το express θα το χρειαστείς μόνο σε περίπτωση που σπασουν τα νερα και πεις γενναω τώρα.. έτσι νομίζω.. αν ισχύει κάτι διαφορετικό ενημέρωσε με γιατί κι εγώ στο μητέρα είμαι, τον Φεβρουάριο όμως.. 

 Ναι αυτό ισχύει.Μιλάω για την περίπτωση μη προγραμματισμένου τοκετού.Αυτή τη στιγμή δεν έχουμε στο πρόγραμμα να γίνει προγραμματισμένος ο τοκετός

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Θα μπω τώρα να το ελέγξω!!! 

Κορίτσια ήρθαμε από τη γιατρο!! Το μωράκι μου ευτυχως έβαλε ικανοποιητικό βάρος καλύτερα από τη προηγούμενη φορά! Είμαι 32+6 1817γρ θα με δει σε 2 εβδομαδες κ μετά ανά εβδομάδα!! Είναι μικρο μωρό αλλά μέσα στις καμπύλες! Περίπου 3 κιλά θα γεννηθεί 

@Ellidr κορίτσι μου που είσαι;; Πως είσαι;; Έχει καιρό να δούμε νέα σας

Μια χαρα το μπεμπουδάκι σας! Αντε, κοντευει ο καιρος! Για φ.τ πας κοπελα μου? Εγω 2η καισαρικη.

Κι απο την @Queen δεν εχουμε νεα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια με αυτο το επιδομα των 2000€ ξερετε τι θα γινει;

Απο 1/1 λενε θα γινει με άυλη για βρεφικα ειδη.Μας πιανει κι εμας αραγε που θα πληρωθουμε μετα την 1/1 ή εννοει για γεννες απο 1/1;Και το Α21 με άυλη.Αυτα ηταν σημαντικα βοηθηματα... :(

 

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε ντοπλερ. Όλα είναι καλά και ο μπέμπης φυσιολογικός σε κιλά. 32και4 σήμερα είναι 2 κιλά. Μας είπε ότι θα γεννηθει γύρω στα 3μιση :wub:

Καποια που γεννάει στο ΡΕΑ, ξέρει τι παίζει με τα PCR που λέτε; Δεν τα είχα σκεφτεί αυτά τα κόστη… θα πάρω από δευτερα να ρωτήσω κιόλας 

πρίν από 14 λεπτά , Equality είπε:

Ρε κοριτσια με αυτο το επιδομα των 2000€ ξερετε τι θα γινει;

Απο 1/1 λενε θα γινει με άυλη για βρεφικα ειδη.Μας πιανει κι εμας αραγε που θα πληρωθουμε μετα την 1/1 ή εννοει για γεννες απο 1/1;Και το Α21 με άυλη.Αυτα ηταν σημαντικα βοηθηματα... :(

 

Νόμιζα πως το α21 είναι τα 2000 ευρώ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , Sisii είπε:

Κάναμε ντοπλερ. Όλα είναι καλά και ο μπέμπης φυσιολογικός σε κιλά. 32και4 σήμερα είναι 2 κιλά. Μας είπε ότι θα γεννηθει γύρω στα 3μιση :wub:

Καποια που γεννάει στο ΡΕΑ, ξέρει τι παίζει με τα PCR που λέτε; Δεν τα είχα σκεφτεί αυτά τα κόστη… θα πάρω από δευτερα να ρωτήσω κιόλας 

Νόμιζα πως το α21 είναι τα 2000 ευρώ 

Για το Ρεα:

1) Μοριακή Ανίχνευση COVID-19 (PCR) : 47€/ το άτομο

2) Μοριακή Ανίχνευση Ιού SARS-CΟV-2(COVID19) με αυτοματοποιημένο αναλυτή ταχείας ανίχνευσης – RT PCR : 90€/το άτομο & 150€/ το ζευγάρι

Πρακτικά, αν μπεις με σπάσιμο νερών/ωδύνες πας για το 150αρι με τον άντρα σου/συνοδό σου γιατί δεν είναι προγραμματισμένη και θα ζητήσουν το express. Αν πας για προγραμματισμένη καισαρική ή πρόκληση μπορείς να το κάνεις και έξω και να το προσκομισεις στο γραφείο κίνησης στην είσοδο. Εγώ τον Ιούλιο που χειρουργηθηκα (περίδεση) χρειαζομασταν μοριακό 48 ωρών για να μπω. Τον Φεβρουάριο ωστόσο που χειρουργηθηκα πάλι (υστεροσκοπηση) μου έκαναν μόνο ραπιντ εντός του νοσοκομείου επειδή δεν διανυκτερευσα υποθέτω.. Η μόνη διαφορά από τα 47 στα 90/ατομο ειναι ότι το φθηνότερο αποστέλλεται στο Παστέρ και καθυστερεί. Το άλλο γίνεται σε δικό τους αντιδραστήρα και βγαίνει εντός πολυ μικρού χρονικού διαστήματος. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Μια χαρα το μπεμπουδάκι σας! Αντε, κοντευει ο καιρος! Για φ.τ πας κοπελα μου? Εγω 2η καισαρικη.

Κι απο την @Queen δεν εχουμε νεα.

Ναι πάμε για φτ ήδη πήρε κ τη θέση του! Ελπίζω να παίρνει σωστά το βάρος του μέχρι 24-12 που είναι η ΠΗΤ κ ας έρθει όποτε θέλει…

1 hour ago, Sisii είπε:

Κάναμε ντοπλερ. Όλα είναι καλά και ο μπέμπης φυσιολογικός σε κιλά. 32και4 σήμερα είναι 2 κιλά. Μας είπε ότι θα γεννηθει γύρω στα 3μιση :wub:

Καποια που γεννάει στο ΡΕΑ, ξέρει τι παίζει με τα PCR που λέτε; Δεν τα είχα σκεφτεί αυτά τα κόστη… θα πάρω από δευτερα να ρωτήσω κιόλας 

Νόμιζα πως το α21 είναι τα 2000 ευρώ 

Μια χαρά κ εσένα το μωράκι σου!! Άντε με το καλό ολες μας!!! 
 

κοριτσια εγώ που ρώτησα ευτυχως ούτε PCR θέλω εγώ ούτε ο άντρας μου!! Ραπιντ τεστ που θα μου το κάνουν εκεί σε περίπτωση που σπάσουν τα νερά θα το κάνει κ ο άντρας μου μαζί, διαφορετικά αν προλάβουμε κ το κάνουμε σε φαρμακείο παλι καλά! Ευτυχως δεν θέλουν PCr!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Κάναμε ντοπλερ. Όλα είναι καλά και ο μπέμπης φυσιολογικός σε κιλά. 32και4 σήμερα είναι 2 κιλά. Μας είπε ότι θα γεννηθει γύρω στα 3μιση :wub:

Καποια που γεννάει στο ΡΕΑ, ξέρει τι παίζει με τα PCR που λέτε; Δεν τα είχα σκεφτεί αυτά τα κόστη… θα πάρω από δευτερα να ρωτήσω κιόλας 

Νόμιζα πως το α21 είναι τα 2000 ευρώ 

Δυστυχως κι εγω ενω το ειχα ακουσει για express pcr,το ειχα βγάλει από το μυαλό και τώρα που πλησιάζουν οι μέρες το ξανασκέφτηκα.

Το Α21 κορίτσι μου είναι το επίδομα τεκνου που μπαίνει κάθε διμηνο.

Τα 2000 είναι επίδομα γέννας. Και δυστυχώς εμείς είμαστε στο μεταίχμιο για τις αλλαγές που θα κάνει η κυβέρνηση. Απλά δεν έχω καταλάβει αν εμάς μας πιάνουν ή πιανουν όσους γεννήσουν από το καινούργιο έτος.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Μια χαρα το μπεμπουδάκι σας! Αντε, κοντευει ο καιρος! Για φ.τ πας κοπελα μου? Εγω 2η καισαρικη.

Κι απο την @Queen δεν εχουμε νεα.

Καλησπέρα κορίτσι μου... Μπαίνω βλέπω τα νέα σας εγώ είχα κάποιες δυσκολίες έχω χολή και έχω πολλές φορές αρκετούς πόνους δεν μπορω βέβαια να κάνω τίποτα τώρα οταν γεννήσω με το καλό μετα από λίγο καιρό θα την βγάλω..

Με το μωρακι μου καλά απλως έχω και θέματα με την τομή απο μέσα και είναι και αυτό αρκετά δύσκολα...και φοβόμαστε μην γίνει τίποτα... Την δεύτερα έχω το doppler και εγώ ελπίζω όλα να πάνε καλά την τελευταία φορά που είχα πάει στον γιατρό ηταν η μπουμπου 1553 μου φάνηκε λίγο για 30 εβδομάδες αλλά δεν ξέρω τι να πω... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου... Μπαίνω βλέπω τα νέα σας εγώ είχα κάποιες δυσκολίες έχω χολή και έχω πολλές φορές αρκετούς πόνους δεν μπορω βέβαια να κάνω τίποτα τώρα οταν γεννήσω με το καλό μετα από λίγο καιρό θα την βγάλω..

Με το μωρακι μου καλά απλως έχω και θέματα με την τομή απο μέσα και είναι και αυτό αρκετά δύσκολα...και φοβόμαστε μην γίνει τίποτα... Την δεύτερα έχω το doppler και εγώ ελπίζω όλα να πάνε καλά την τελευταία φορά που είχα πάει στον γιατρό ηταν η μπουμπου 1553 μου φάνηκε λίγο για 30 εβδομάδες αλλά δεν ξέρω τι να πω... 

Και εγώ έχω θέμα με την χολη... έχω πέτρες  που δεν το ήξερα και θα πρέπει  να την βγάλω αφού γεννήσω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...