Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , vivi24 είπε:

Και εγώ έχω θέμα με την χολη... έχω πέτρες  που δεν το ήξερα και θα πρέπει  να την βγάλω αφού γεννήσω... 

Ναι και εγώ πέτρες σε πονάει;; εγώ έχω πολύ έντονους και δύσκολους πόνους 

Και εγώ μετα απο λίγο θα της βγάλω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου... Μπαίνω βλέπω τα νέα σας εγώ είχα κάποιες δυσκολίες έχω χολή και έχω πολλές φορές αρκετούς πόνους δεν μπορω βέβαια να κάνω τίποτα τώρα οταν γεννήσω με το καλό μετα από λίγο καιρό θα την βγάλω..

Με το μωρακι μου καλά απλως έχω και θέματα με την τομή απο μέσα και είναι και αυτό αρκετά δύσκολα...και φοβόμαστε μην γίνει τίποτα... Την δεύτερα έχω το doppler και εγώ ελπίζω όλα να πάνε καλά την τελευταία φορά που είχα πάει στον γιατρό ηταν η μπουμπου 1553 μου φάνηκε λίγο για 30 εβδομάδες αλλά δεν ξέρω τι να πω... 

Καλη δυναμη κοπελα μου, ελα...λιγο εμεινε. Κουραγιο. Οσο για το βαρος καλε γιατι?? Πβς συμπεραινεις οτι ειναι λιγο? Μια χαρα ειναι γλυκια μου, ειμαι σιγουρη οτι θα στο ειπε κι ο γιατρος. Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Queen είπε:

Ναι και εγώ πέτρες σε πονάει;; εγώ έχω πολύ έντονους και δύσκολους πόνους 

Και εγώ μετα απο λίγο θα της βγάλω 

Έπαθα χολοκυστιτιδα  10/7 δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτός ο πόνος.... πήγα αττικό έκανα υπέρηχο  μου είπαν κομμένα λιπαρά τηγανιτά  κτλπ. Και από τότε το κοιτάζω στις αίματος  τρανσαμινασες κ χοληλεθρινη είναι μεγάλες εμένα ... που κ που πονάει ... έχει βρει  για μετά  γιατρό να στην βγάλει  ?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Annie4 είπε:

Καλη δυναμη κοπελα μου, ελα...λιγο εμεινε. Κουραγιο. Οσο για το βαρος καλε γιατι?? Πβς συμπεραινεις οτι ειναι λιγο? Μια χαρα ειναι γλυκια μου, ειμαι σιγουρη οτι θα στο ειπε κι ο γιατρος. Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι ετσι.

Ευχαριστώ πολύ να εισαι καλά.. Ναι λίγο έμεινε κάνω υπομονή.

Για το βαρος εμένα μου φάνηκε λίγο ο γιατρός ο δικός μου είπε οτι είναι καλά.. Απλως περίμενα να είναι λίγο ποιό πολύ ελπίζω την δεύτερα να είναι ποιό πολύ και να είναι όλα καλά 

1 ώρα πρίν, vivi24 είπε:

Έπαθα χολοκυστιτιδα  10/7 δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτός ο πόνος.... πήγα αττικό έκανα υπέρηχο  μου είπαν κομμένα λιπαρά τηγανιτά  κτλπ. Και από τότε το κοιτάζω στις αίματος  τρανσαμινασες κ χοληλεθρινη είναι μεγάλες εμένα ... που κ που πονάει ... έχει βρει  για μετά  γιατρό να στην βγάλει  ?

Εγώ δεν μπορω να φάω ουτε πράσινα αυγό και τέτοια καμια φορά αν φάω καμια πατάτα τηγανιτή αλλά αν φάω μια δυο μέρες μετα έχω πόνους οποτε δεν τα τρώω πλέον τηγανιτά 

Ο γυναικολόγος μου έχει γνωστούς στο νοσοκομείο και είπε θα πεί κάποιον να με κανει χειρουργείο απλως η μητέρα μου επειδή της φίλης της ο μπαμπάς το άφηνε γύρισε σε παγκρεατίτιδα και πέθανε φοβάται πολύ και θέλει μετα απο κανένα δυο μηνες να την βγάλω εγώ λέω να περιμένω λίγο γιατί θα κάνω και την καισαρική και δεν θέλω το ένα χειρουργείο πανω απο το άλλο 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου... Μπαίνω βλέπω τα νέα σας εγώ είχα κάποιες δυσκολίες έχω χολή και έχω πολλές φορές αρκετούς πόνους δεν μπορω βέβαια να κάνω τίποτα τώρα οταν γεννήσω με το καλό μετα από λίγο καιρό θα την βγάλω..

Με το μωρακι μου καλά απλως έχω και θέματα με την τομή απο μέσα και είναι και αυτό αρκετά δύσκολα...και φοβόμαστε μην γίνει τίποτα... Την δεύτερα έχω το doppler και εγώ ελπίζω όλα να πάνε καλά την τελευταία φορά που είχα πάει στον γιατρό ηταν η μπουμπου 1553 μου φάνηκε λίγο για 30 εβδομάδες αλλά δεν ξέρω τι να πω... 

Όλα καλά θα πάνε! Και με το βάρος μην αγχώνεσαι εμένα ήταν ακόμα πιο κάτω στις 30 εβδομαδες από το δικό σου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Όλα καλά θα πάνε! Και με το βάρος μην αγχώνεσαι εμένα ήταν ακόμα πιο κάτω στις 30 εβδομαδες από το δικό σου!! 

Μακάρι εσένα τώρα έβαλε; είναι εντάξει;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Queen είπε:

Ευχαριστώ πολύ να εισαι καλά.. Ναι λίγο έμεινε κάνω υπομονή.

Για το βαρος εμένα μου φάνηκε λίγο ο γιατρός ο δικός μου είπε οτι είναι καλά.. Απλως περίμενα να είναι λίγο ποιό πολύ ελπίζω την δεύτερα να είναι ποιό πολύ και να είναι όλα καλά 

Εγώ δεν μπορω να φάω ουτε πράσινα αυγό και τέτοια καμια φορά αν φάω καμια πατάτα τηγανιτή αλλά αν φάω μια δυο μέρες μετα έχω πόνους οποτε δεν τα τρώω πλέον τηγανιτά 

Ο γυναικολόγος μου έχει γνωστούς στο νοσοκομείο και είπε θα πεί κάποιον να με κανει χειρουργείο απλως η μητέρα μου επειδή της φίλης της ο μπαμπάς το άφηνε γύρισε σε παγκρεατίτιδα και πέθανε φοβάται πολύ και θέλει μετα απο κανένα δυο μηνες να την βγάλω εγώ λέω να περιμένω λίγο γιατί θα κάνω και την καισαρική και δεν θέλω το ένα χειρουργείο πανω απο το άλλο 

Ναι θέλει  προσοχή  !!! Παγκρεατιτιδα  συνήθως κάνουν  οι μικρές  πέτρες  που περνανε από το σωληνακι

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Θα μπω τώρα να το ελέγξω!!! 

Κορίτσια ήρθαμε από τη γιατρο!! Το μωράκι μου ευτυχως έβαλε ικανοποιητικό βάρος καλύτερα από τη προηγούμενη φορά! Είμαι 32+6 1817γρ θα με δει σε 2 εβδομαδες κ μετά ανά εβδομάδα!! Είναι μικρο μωρό αλλά μέσα στις καμπύλες! Περίπου 3 κιλά θα γεννηθεί 

@Ellidr κορίτσι μου που είσαι;; Πως είσαι;; Έχει καιρό να δούμε νέα σας

Καλησπέρα κορίτσια μου 

Είχα διάφορα τρεξίματα 

Αλλά όλα καλά 

Πήγαμε κ εμείς γιατρό 32+1 και η μικρή είναι 2360 είναι λίγο μπαμπατσικια 

Όλα καλά με το κεφάλι κάτω 

Τα έχω ετοιμάσει όλα 

Θα πάω Δευτέρα για τον τελευταίο προγεννητικό αιματολογικό και ούρων και προχωράμε 

Κάτα τ αλλά δυσκοιλιότητα φουλ υπνηλία και μεγάλη κοιλαρα χαχαχα

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Queen είπε:

Μακάρι εσένα τώρα έβαλε; είναι εντάξει;

Πήγαμε χθες πήγε στα 1817 32+6 είναι μικρό μωρό αλλά μέσα στις καμπύλες! Όσο παίρνει βάρος δεν ανησυχούμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Πήγαμε χθες πήγε στα 1817 32+6 είναι μικρό μωρό αλλά μέσα στις καμπύλες! Όσο παίρνει βάρος δεν ανησυχούμε 

Αφού είναι μέσα στης καμπύλες και δεν είναι κάτω είστε καλα εύχομαι όλα καλά να πάνε θα πάρει βάρος πως θα γεννήσεις;

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Για το Ρεα:

1) Μοριακή Ανίχνευση COVID-19 (PCR) : 47€/ το άτομο

2) Μοριακή Ανίχνευση Ιού SARS-CΟV-2(COVID19) με αυτοματοποιημένο αναλυτή ταχείας ανίχνευσης – RT PCR : 90€/το άτομο & 150€/ το ζευγάρι

Πρακτικά, αν μπεις με σπάσιμο νερών/ωδύνες πας για το 150αρι με τον άντρα σου/συνοδό σου γιατί δεν είναι προγραμματισμένη και θα ζητήσουν το express. Αν πας για προγραμματισμένη καισαρική ή πρόκληση μπορείς να το κάνεις και έξω και να το προσκομισεις στο γραφείο κίνησης στην είσοδο. Εγώ τον Ιούλιο που χειρουργηθηκα (περίδεση) χρειαζομασταν μοριακό 48 ωρών για να μπω. Τον Φεβρουάριο ωστόσο που χειρουργηθηκα πάλι (υστεροσκοπηση) μου έκαναν μόνο ραπιντ εντός του νοσοκομείου επειδή δεν διανυκτερευσα υποθέτω.. Η μόνη διαφορά από τα 47 στα 90/ατομο ειναι ότι το φθηνότερο αποστέλλεται στο Παστέρ και καθυστερεί. Το άλλο γίνεται σε δικό τους αντιδραστήρα και βγαίνει εντός πολυ μικρού χρονικού διαστήματος. 

Νομίζω πως ο γιατρός μου είχε αναφέρει στην αρχή της εγκυμοσύνης ότι εγώ μπαίνω με απλό ραπιντ. Θα πάρω και την δευτερα να ρωτήσω ακριβώς 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Sisii είπε:

Νομίζω πως ο γιατρός μου είχε αναφέρει στην αρχή της εγκυμοσύνης ότι εγώ μπαίνω με απλό ραπιντ. Θα πάρω και την δευτερα να ρωτήσω ακριβώς 

Σήμερα είχαμε σεμινάριο με τον γιατρό και τις μαιες μας, μας είπε ότι εμείς μπαίνουμε απευθείας στην αίθουσα τοκετού και μας παίρνουν δείγμα για μοριακό στο μεταξύ να τρέχει η διαδικασία,  ο σύντροφος όμως κάνει το μοριακό και δεν τον κατεβάζουν κάτω μέχρι να βγει αρνητικό. Μιλάω για το Ρέα,  δεν ξέρω τι κάνουν στα υπόλοιπα νοσοκομεία ή αν το πρωτόκολλο θα αλλάξει μέχρι τον Δεκέμβριο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Queen είπε:

Αφού είναι μέσα στης καμπύλες και δεν είναι κάτω είστε καλα εύχομαι όλα καλά να πάνε θα πάρει βάρος πως θα γεννήσεις;

Φυσιολογικά πάμε κ ελπίζω να μην αλλάξει κάτι τελευταία στιγμή! Η γιατρος δε μου είπε κάτι ούτε για προγραμματισμένο τοκετό ούτε για καισαρικη! Εσυ λόγο της χολής θα πας με καισαρικη;

12 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου 

Είχα διάφορα τρεξίματα 

Αλλά όλα καλά 

Πήγαμε κ εμείς γιατρό 32+1 και η μικρή είναι 2360 είναι λίγο μπαμπατσικια 

Όλα καλά με το κεφάλι κάτω 

Τα έχω ετοιμάσει όλα 

Θα πάω Δευτέρα για τον τελευταίο προγεννητικό αιματολογικό και ούρων και προχωράμε 

Κάτα τ αλλά δυσκοιλιότητα φουλ υπνηλία και μεγάλη κοιλαρα χαχαχα

 

Καλημέρα!!! Μια χαρά το μωράκι σου!!  Μεγάλο κ εσένα!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Φυσιολογικά πάμε κ ελπίζω να μην αλλάξει κάτι τελευταία στιγμή! Η γιατρος δε μου είπε κάτι ούτε για προγραμματισμένο τοκετό ούτε για καισαρικη! Εσυ λόγο της χολής θα πας με καισαρικη;

Καλημέρα!!! Μια χαρά το μωράκι σου!!  Μεγάλο κ εσένα!!! 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου.

Οχι έχω κανει Ιδη μια καισαρική και για αυτό θα πάμε προγραμματισμένη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...