Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , linaa είπε:

      Άντε καλέ μην έχεις ανχος επιρεαζει αρνητικά. Σε πάω στοίχημα ότι θα γεννήσεις κανονικά μετά τις 36 εβδομάδες . Χαλάρωσε. Άσε τις προβλέψεις Κ επικεντρωσου στον στόχο σου .

      οχι δεν το νιώθω αν άγχος ! παρολο που δεν πρέπει τόσο νωρίς και δεν το θέλω , εχω μια περίεργη προσμονή! ίσως τώρα αρχίζει να μ μοιάζει πιο χειροπιαστό ! δεν θα παω τόσο , νιώθω πιέσεις χαμηλά εγώ παρακαλάω να παω 32 εστω ! 

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Ναι 2500 είναι το ιδανικό ! Ακόμα και τα μαιευτήρια συνήθως έχουν τα 2500 σαν ελάχιστα για να μη μπει προληπτικά μονάδα. Αλλά εντάξει εννοείται αυτό εξαρτάται και από την συνολική εικόνα ενός μωρού . Πχ το δικό μου γεννήθηκε 2500 στις 37 εβδομάδες και έκανε ταχύπνοια και διασωληνωθηκε και μιας άλλης κοπέλας δίπλα μου γεννήθηκε 35 εβδομάδες 2200 και ήταν μια χαρά μπήκε δύο μέρες προληπτικά μόνο στη μονάδα.

Αλλά εντάξει μετά τα δύο κιλά γενικά είμαστε πολύ ασφαλής. Εύχομαι όλα να πάνε καλά να πάρουν όσο πρέπει τα μωρά μας και να μην χρειαστεί τίποτα από όλα αυτά να σκεφτούμε!

Μου είπε ότι συνήθως τα αγοράκια είναι πιο αδυναμα από ότι τα κορίτσια για αυτό μου είπε το ιδανικο τόσο…εντάξει όλα καλά θα πάνε!! Να είμαστε αισιοδοδοξες!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Μακάρι να ισχύει αυτό και να είναι πιο εύκολο! Εγώ είχα γεννήσει στις 11 και το απόγευμα που πήγα στο δωμάτιο μου φέρανε ένα τσάι κατά τις 4 με φρυγανιά και τι βράδυ μου έφεραν κανονικά φαγητό. Απλά δεν θυμάμαι αν ήταν ελαφρύ τύπου πουρές με κοτόπουλο ή κανονικό. Από το επόμενο πρωί κανονικά ότι και οι άλλες κοπέλες. Στο Ρέα γέννησα και θα γεννήσω και τώρα αλλά εντάξει πάει ανάλογα και τι οδηγίες θα δώσει ο γιατρός.

Αααα, τον αγαπω τον γιατρο σου. Εμενα ο δικος μου τσαι μονο την 1η μερα  τη 2η φιδε με βραστο κοτοπουλο και την 3η κανονικα. Και εγω 11 το πρωι γεννησα. Τωρα του ειπα να ξεχασει αυτα τα αυστηρα και οτι περιμενω να φαω νωριτερα γιατι με τον διαβητη εχω στερηθει τοοοσα που απλα ανυπομονω να φαω παλι σαν ανθρωπος. Γελουσε ο καημενος και ειπε θα μου δωσει.

πρίν από 29 λεπτά , lazy_bee είπε:

εγω πάλι δεν ανυπομονώ ακριβως να ερθει το μωρό! θελω να το γνωρισω αλλα φοβάμαι για το τι θα αντιμετωπίσω..! Είναι το πρώτο μας ..

Είναι πολύ λογικό να αισθάνεσαι ετσι. Στην αρχη θα εισαι λιγο στα χαμενα, ειναι καινοι ορμονες που θα επηρεαζουν το πνευμα σου και την ψυχολογια σου αλλα ειλικρινα συντομοτατα θα μπεις στο παιχνιδι και ολα θα γινουν ρουτινα πολυ πολυ συντομα. Και φυσικα ειμαστε εμεις εδω για να αλληλοστηριζομαστε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Annie4 είπε:

Αααα, τον αγαπω τον γιατρο σου. Εμενα ο δικος μου τσαι μονο την 1η μερα  τη 2η φιδε με βραστο κοτοπουλο και την 3η κανονικα. Και εγω 11 το πρωι γεννησα. Τωρα του ειπα να ξεχασει αυτα τα αυστηρα και οτι περιμενω να φαω νωριτερα γιατι με τον διαβητη εχω στερηθει τοοοσα που απλα ανυπομονω να φαω παλι σαν ανθρωπος. Γελουσε ο καημενος και ειπε θα μου δωσει.

Είναι πολύ λογικό να αισθάνεσαι ετσι. Στην αρχη θα εισαι λιγο στα χαμενα, ειναι καινοι ορμονες που θα επηρεαζουν το πνευμα σου και την ψυχολογια σου αλλα ειλικρινα συντομοτατα θα μπεις στο παιχνιδι και ολα θα γινουν ρουτινα πολυ πολυ συντομα. Και φυσικα ειμαστε εμεις εδω για να αλληλοστηριζομαστε.

Χαχαχα ε ναι μωρέ λίγο υπερβολικός είναι δεν θα κάνουμε και ολική νάρκωση. Αν δεν σου φέρει πες στον άντρα σου να σου φέρει μπέργκερ! Εσύ που θα γεννήσεις;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Χαχαχα ε ναι μωρέ λίγο υπερβολικός είναι δεν θα κάνουμε και ολική νάρκωση. Αν δεν σου φέρει πες στον άντρα σου να σου φέρει μπέργκερ! Εσύ που θα γεννήσεις;

Καλα, στον αντρα μου εχω φτιαξει απο τωρα λιστα και για 2 βδομαδες μετα τη γεννα για οοοσα θελω να φαω που δε μπορω τωρα. Λεω αλλοι τρεχουν στην εγκυμοσυνη αυτος θα τρεχει μετα! Χαχαχα. Θα γεννήσω στο ΜΗΤΕΡΑ

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Άμα γεννήσεις φυσιολογικά το μενού πάλι είναι παρόμοιο;; Δλδ σούπες, φιδές κ τέτοια;;;; Εγώ βρε κορίτσια δεν έχω διαβήτη αλλά θέλω τόσο πολύ να φάω μια μπριζολα ποσό μου έλειψε!!! Απλά τώρα στην εγκυμοσύνη δε το μπορώ καθόλου το κρέας ούτε τη γεύση ούτε την αίσθηση μέσα στο στόμα μου, είναι το μόνο που με αηδιάζει από την αρχή της εγκυμοσύνης! Μόνο η μυρωδιά μαρεσει του ψητού κρέατος!!

πρίν από 25 λεπτά , Annie4 είπε:

Καλα, στον αντρα μου εχω φτιαξει απο τωρα λιστα και για 2 βδομαδες μετα τη γεννα για οοοσα θελω να φαω που δε μπορω τωρα. Λεω αλλοι τρεχουν στην εγκυμοσυνη αυτος θα τρεχει μετα! Χαχαχα. Θα γεννήσω στο ΜΗΤΕΡΑ

 

Κ εγώ του είπα θέλω να μου φέρει σούσι χαχαχαχα αλλά ξέρω με το θηλασμό απαγορεύονται πάλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Άμα γεννήσεις φυσιολογικά το μενού πάλι είναι παρόμοιο;; Δλδ σούπες, φιδές κ τέτοια;;;; Εγώ βρε κορίτσια δεν έχω διαβήτη αλλά θέλω τόσο πολύ να φάω μια μπριζολα ποσό μου έλειψε!!! Απλά τώρα στην εγκυμοσύνη δε το μπορώ καθόλου το κρέας ούτε τη γεύση ούτε την αίσθηση μέσα στο στόμα μου, είναι το μόνο που με αηδιάζει από την αρχή της εγκυμοσύνης! Μόνο η μυρωδιά μαρεσει του ψητού κρέατος!!

Κ εγώ του είπα θέλω να μου φέρει σούσι χαχαχαχα αλλά ξέρω με το θηλασμό απαγορεύονται πάλι

Στον φυσιολογικό τοκετό τρως αμέσως ο,τι θες οποτε ψαξε το κοντινότερο σούσι στο μαιευτήριο να είσαι σε ετοιμότητα!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εμείς σήμερα ειμαστε 33+5 και την Παρασκευή ραντεβού με τον γιατρό μας. Στις 31+6 ήταν 2.037. 

Το Σάββατο που βρεθήκαμε στο σεμινάριο, μου είπε πως θα περιμένουμε μέχρι την συμπλήρωση της 37ης για να κόψω τα ράμματα της περίδεσης, γιατί συνήθως σε 1 εβδομάδα με 10 μέρες μετά γεννούν όλες και θέλει να έχουμε πάρει 2 εβδομάδες από τον 9ο. 

Μας είπαν και όλη τη διαδικασία εισαγωγής μας στο Ρέα, τι θα κάνουμε στην αίθουσα ωδυνων, σε ποιες περιπτώσεις πάμε για καισαρική άμεσα, τι να προσέξουμε αν σπάσουν τα νερά στο σπίτι κλπ. Μας μίλησε η μαία για τον θηλασμό, η παιδίατρος για τον πρώτο μήνα στο σπίτι.. ήταν πολύ ωραία και χρήσιμα όλα, άλλα εκεί ήταν που είπα "Μ***κα μου, ήρθε η ώρα"!!! Εκεί το συνειδητοποίησα! Ότι σε 30 μέρες θα πρέπει να κάνω αυτά που είδα στα βίντεο, ότι θα μου δώσουν ένα μωρό στο σπίτι και θα είμαι εγώ υπεύθυνη για την ευημερία του. Έχω πάθει σοκ κοπέλεεεες!!!

Εγω εχω 2 μέρες που πονάω φρικτά στα ισχιακα νεύρα μου και δεν μπορώ να κοιμηθώ, λες και μου έχουν βάλει καρφιά στους γοφούς. Κατα τα άλλα δεν έχω νευρα, δε νιώθω βάρος, δεν έχω καούρες, τίποτα! Ούτε όνειρα βλέπω, επειδή δεν κοιμάμαι πολύ μάλλον!

Πιστεύω θα μου λείψει τόσο πολύ η κοιλίτσα μου, η μπαλίτσα μου! Όσο είναι μέσα ξέρω πως είναι καλά, νιωθω πως το προστατευω κατά κάποιον τρόπο, μόλις γεννηθει θα είναι ευάλωτο..Σκέφτομαι, πώς θα κοιμάμαι; και ποιος θα το προσέχει για να κλεισω εγω τα ματια μου μια ώρα;;; Ελπίζω να μου φύγουν αυτά τα άγχη και να μπορέσω να βρω τα πατήματά μου, να μάθω το μωράκι μου και να με μάθει και αυτό...

πρίν από 31 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Άμα γεννήσεις φυσιολογικά το μενού πάλι είναι παρόμοιο;; Δλδ σούπες, φιδές κ τέτοια;;;; Εγώ βρε κορίτσια δεν έχω διαβήτη αλλά θέλω τόσο πολύ να φάω μια μπριζολα ποσό μου έλειψε!!! Απλά τώρα στην εγκυμοσύνη δε το μπορώ καθόλου το κρέας ούτε τη γεύση ούτε την αίσθηση μέσα στο στόμα μου, είναι το μόνο που με αηδιάζει από την αρχή της εγκυμοσύνης! Μόνο η μυρωδιά μαρεσει του ψητού κρέατος!!

Κ εγώ του είπα θέλω να μου φέρει σούσι χαχαχαχα αλλά ξέρω με το θηλασμό απαγορεύονται πάλι

Δυστυχώς! Σούσι άκυρο και με τον θηλασμό! Απογοητευτηκα να πω την αλήθεια! Αλλά μας είπε ότι το ποτό μεταβολίζεται σε 2 ώρες! Οπότε αν λυσσάμε για 1 ποτάκι μετά από τόσους μήνες, μόλις θηλασουμε, αμέσως πίνουμε 1 ποτάκι! 

Θα ξεκινήσω λοιπόν με τζιν τονικ και μετά το 3μηνο θα φάω και στα maki μου, και τα inside out μου και όλα! Χαμός θα γίνει :lol: 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!
33 εβδ σημερα.Τη Δευτερα θα κανω καρδιοτοκογραφημα.Φανταζομαι μετα οι επισκεψεις στο γυναικολογο θα γινονται ανα εβδομαδα.
Οσες γεννατε σε ιδιωτικο(θα γεννησω στο Μητερα) και κρατησετε το μωρακι στο δωματιο,ξερετε αν πρεπει να παρουμε μαζι μωρομαντηλα?Θα το αλλαζουμε εμεις το μωρο ή φωναζουμε και μας το αλλαζουν?
Βλεπω που καποιες εχουν στη λιστα και τα μωρομαντηλα.Babylino φανταζομαι μας δινουν.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Equality είπε:

Γεια σας κοριτσια!
33 εβδ σημερα.Τη Δευτερα θα κανω καρδιοτοκογραφημα.Φανταζομαι μετα οι επισκεψεις στο γυναικολογο θα γινονται ανα εβδομαδα.
Οσες γεννατε σε ιδιωτικο(θα γεννησω στο Μητερα) και κρατησετε το μωρακι στο δωματιο,ξερετε αν πρεπει να παρουμε μαζι μωρομαντηλα?Θα το αλλαζουμε εμεις το μωρο ή φωναζουμε και μας το αλλαζουν?
Βλεπω που καποιες εχουν στη λιστα και τα μωρομαντηλα.Babylino φανταζομαι μας δινουν.

Και εγω εκει θα γεννησω!! Το μωρο φωναζεις και στο αλλαζουν, στο πλενουν. Τα μωρομαντηλα τα χρησιμοποιουμε σε εκτακτη αναγκη εκτος σπιτιου σε βολτες κλπ, καλο ειναι στα βρεφακια να μην τα εφαρμοζουμε σε τακτικη βαση :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annie4 είπε:

Και εγω εκει θα γεννησω!! Το μωρο φωναζεις και στυο αλλαζουν, στο πλενουν. Τα μωρομαντηλα τα χρησιμοποιουμε σε εκτακτη αναγκη εκτος σπιτιου σε βολτες κλπ, καλο ειναι στα βρεφακια να μην τα εφαρμοζουμε σε τακτικη βαση :-)

Καλα αυτο το ξερω...απλα στο νοσοκομειο κ ειδικα τις πρωτες μερες που μαστε κι ασχετοι θα βολευαν μαντηλακια.

Απλα η απορια μου ειναι αν χρειαζεται να τα αλλαξουμε εμεις

Επισης κοριτσια ξερετε ποσο στοιχιζει η παραμονη στη λαμπα για ικτερο;

Γιατι τα περισσοτερα τα βαζουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Ταυτιζομαι...εγω παω για 2η καισαρικη και πραγματικα το εχω αγχος και εγω. Ειχες παθει κριση κοπελα μου? Το ελεγξατε ή σου εκαναν ολικη? Πρέπει να σκεφτόμαστε ότι θα διαρκεσει λιγο. Εγώ βεβαια αγχωνομαι και για το ποσο θα ποναω μετα, αν θα ειναι καλυτερα τη 2η φορα ή οχι.

Από τοτε που ξεκινησα να τρωω μεσα στη νυχτα φρυγανια και τυρι (βαζω ξυπνητηρι) εχει φτιαξει το νηστειας. Εσυ το κανεις αυτο?

Ρε συ αυτό που λες με την φρυγανιά, δεν το έκανα ακριβώς. Εβαζα ξυπνητήρι να ξυπνάω μέσα στην νύχτα και έπινα γαλα γιατί ήμουν σαν ζόμπι για να φάω κιόλας. Αλλά το ειπα στον γιατρό και μου είπε δεν χρειάζεται, απλά να πίνω γαλα, ή να τρώω κάτι πριν πέσω για ύπνο. Έχω δει ότι με βοήθησε και αυτό. Όταν πίνω γαλα συνήθως είμαι εκεί γύρω στο 97 νηστείας(τα χαμηλά μου πλέον), δεν ξέρω αν είναι τυχαίο. Εντωμεταξυ, σήμερα ενώ το νηστείας μου ήταν 97, μετά το πρωινό πήγε 146 και φρικαρα, είχε καιρό να ανεβεί το μετά το πρωινό. Και έφαγα φρυγανιές με τυρί και γαλοπούλα, απλώς ήπια και γαλα μαζί. Κομμένο το γαλα με το πρωινό δεν την ξαναπατάω 

5 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κ εγώ του είπα θέλω να μου φέρει σούσι χαχαχαχα αλλά ξέρω με το θηλασμό απαγορεύονται πάλι

Και εγώ έχω σημειώσει ήδη Μακντόναλντς και σουσι :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Equality είπε:

Καλα αυτο το ξερω...απλα στο νοσοκομειο κ ειδικα τις πρωτες μερες που μαστε κι ασχετοι θα βολευαν μαντηλακια.

Απλα η απορια μου ειναι αν χρειαζεται να τα αλλαξουμε εμεις

Επισης κοριτσια ξερετε ποσο στοιχιζει η παραμονη στη λαμπα για ικτερο;

Γιατι τα περισσοτερα τα βαζουν

Τα μωρα τα αλλαζουν και τα πλενουν οι μαιες στο μαιευτηριο 

1 hour ago, Sisii είπε:

Ρε συ αυτό που λες με την φρυγανιά, δεν το έκανα ακριβώς. Εβαζα ξυπνητήρι να ξυπνάω μέσα στην νύχτα και έπινα γαλα γιατί ήμουν σαν ζόμπι για να φάω κιόλας. Αλλά το ειπα στον γιατρό και μου είπε δεν χρειάζεται, απλά να πίνω γαλα, ή να τρώω κάτι πριν πέσω για ύπνο. Έχω δει ότι με βοήθησε και αυτό. Όταν πίνω γαλα συνήθως είμαι εκεί γύρω στο 97 νηστείας(τα χαμηλά μου πλέον), δεν ξέρω αν είναι τυχαίο. Εντωμεταξυ, σήμερα ενώ το νηστείας μου ήταν 97, μετά το πρωινό πήγε 146 και φρικαρα, είχε καιρό να ανεβεί το μετά το πρωινό. Και έφαγα φρυγανιές με τυρί και γαλοπούλα, απλώς ήπια και γαλα μαζί. Κομμένο το γαλα με το πρωινό δεν την ξαναπατάω 

Και εγώ έχω σημειώσει ήδη Μακντόναλντς και σουσι :lol:

Δεν θελω να επιμεινω...αλλα και μενα η γιατρος δεν μου ειχε πει για γευμα μεσα στη νυχτα απλα επειδη το ειχα διαβασει λεω ας το δοκιμασω. Και με τη φρυγανια τυρι επιασε. Και της το ειπα και μου ειπε οκ, το συνεχιζεις. Ναι, το γαλα δυστυχως αφαιρεσε το, εχει αποδειχθει οτι σε ανεβαζει. Κανα γλυκο με στεβια τρως?

Link to comment
Share on other sites

, Καλησπέρα κορίτσια! Γύρισα από υπερηχογράφημα 34+2 σήμερα το μωράκι εκεί που την περασμένη φορά είχε πέσει εκατοστιαία θέση γιατί είχε βάλει λίγο βάρος , σήμερα ανέβηκε πάλι πολύ γιατί πήρε πολύ βάρος αυτές τις δύο εβδομάδες που είχαμε να το δούμε. Έφτασε 2300. Είμαι πολύ χαρούμενη και μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος. Πήρε 550 γραμμάρια σε δύο εβδομάδες. @Rafaela_123σε ταγκάρω να πάρεις θάρρος.  Τώρα θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα δηλαδή 35η, 36η, 37η και 38η γεννάω με το καλό.

  • Μου αρέσει 5

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Hope.2019 είπε:

, Καλησπέρα κορίτσια! Γύρισα από υπερηχογράφημα 34+2 σήμερα το μωράκι εκεί που την περασμένη φορά είχε πέσει εκατοστιαία θέση γιατί είχε βάλει λίγο βάρος , σήμερα ανέβηκε πάλι πολύ γιατί πήρε πολύ βάρος αυτές τις δύο εβδομάδες που είχαμε να το δούμε. Έφτασε 2300. Είμαι πολύ χαρούμενη και μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος. Πήρε 550 γραμμάρια σε δύο εβδομάδες. @Rafaela_123σε ταγκάρω να πάρεις θάρρος.  Τώρα θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα δηλαδή 35η, 36η, 37η και 38η γεννάω με το καλό.

Μπράβο κοπελαρα μου! Ομορφα τα νεα σου. Θα γεννησεις 38η? Ή 39? Δηλαδη πριν ολοκληρωσεις τις 38 ή τις 39?

Επισης, εχω μια απορια...ξερεις αν τωρα που ειναι καισαρικη θα μας τσεκαρει ο γιατρος με χερι απο κατω τις τελευταιες βδομαδες? Νομιζω πως τωρα δεν εχει νοημα αφου δεν παμε για φ.τ. αλλα δεν ξερω κιολας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Annie4 είπε:

Μπράβο κοπελαρα μου! Ομορφα τα νεα σου. Θα γεννησεις 38η? Ή 39? Δηλαδη πριν ολοκληρωσεις τις 38 ή τις 39?

Επισης, εχω μια απορια...ξερεις αν τωρα που ειναι καισαρικη θα μας τσεκαρει ο γιατρος με χερι απο κατω τις τελευταιες βδομαδες? Νομιζω πως τωρα δεν εχει νοημα αφου δεν παμε για φ.τ. αλλα δεν ξερω κιολας.

Θα γεννήσω κλεισμένη 38. Εγώ κλείνω 38η ημέρα Κυριακή. Ραντεβού θα κλείσουμε στον τελευταίο υπέρηχο οπότε δεν ξέρω ακριβώς μέρα. Πάντως 38+ και πριν κλείσω την 39η. 

Όχι δεν θα μας τσεκαρει από κάτω δεν χρειάζεται αφού θα πάμε για καισαρική. Εμένα απλά με τσεκαρει με υπέρηχο και λόγω ιστορικού τσεκαρει κολπικά από την β επιπέδου και μετά κάθε φορά τον τράχηλο μην έχουμε κάτι απρόοπτο. Ως τώρα αν και έχω συσπάσεις και το μωρό είναι πολύ χαμηλά είναι καλά ο τράχηλος, δεν δείχνει δείγμα για  πρόωρο τοκετό. 

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...