Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Queen είπε:

Ιδία μέρα θα φέρουμε τα μπεμπακια μας στον κοσμο κοπελα μου τι ωραία.

Ναι και εμένα με είπε οτι είναι καλά και μακάρι λέει θέλει πολυ να φτάσω 38 

Και εγώ θέλω να είμαι εξω να είμαι και με το μεγάλο το μωρο

Τουλαχιστον είναι 38 και οχι 35 αυτό είναι το καλό 

Απο 18 θα πας μεσά;

 

Όχι. Θα παω 17 για τον προεγχειρητικο ελεγχο και μετα θα μπω 19 πρωι για την καισαρικη.

Εσυ θα μπεις 18?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια μου❤️
Χρησιμοποιεί καμία αυτή την αηδία ονόματι vasclor?:shock:

Την βάζω εδώ και κανα μήνα λόγω ανεπάρκειας τραχήλου και ανα δυο τρεις μέρες βγάζω κάτι τεράστια κομμάτια πρασινωπής συμπυκνωμένης κρέμας.. 

Έχει τύχει σε καμία; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Zako είπε:

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια μου❤️
Χρησιμοποιεί καμία αυτή την αηδία ονόματι vasclor?:shock:

Την βάζω εδώ και κανα μήνα λόγω ανεπάρκειας τραχήλου και ανα δυο τρεις μέρες βγάζω κάτι τεράστια κομμάτια πρασινωπής συμπυκνωμένης κρέμας.. 

Έχει τύχει σε καμία; 

Καλησπέρα κορίτσι! Βάζω κι εγώ vasclor γιατί έχω μαλακό τράχηλο και λιγο κοντουλη. Αυτό μου είχε συμβεί το Σεπτέμβρη που είχα μύκητες λόγω αντιβίωσης που πήρα. Τα κομμάτια έβγαιναν πράσινα και μου έδωσε ο γιατρός υποθετα canesten. Και μου πέρασε. Να το αναφέρεις στο γιατρό σου για να σου κάνει καλλιέργεια που έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να σου κανει αν κοντεύεις να γεννήσεις.

Πάντως εγώ κάθε βράδυ πριν βάλω κρέμα καθαρίζω από τον κόλπο προσεκτικά (και όσο φτάνω :lol:) τα υπολείμματα της προηγούμενης μέρας για να μη λερωνω το εσώρουχο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annie4 είπε:

Όχι. Θα παω 17 για τον προεγχειρητικο ελεγχο και μετα θα μπω 19 πρωι για την καισαρικη.

Εσυ θα μπεις 18?

Ακόμα δεν με είπε ο γυναικολόγος μου ποτέ ακριβώς αλλά νομίζω οτι μια μέρα προτού αλλά δεν είμαι σίγουρη σε δυο εβδομαδες θα ξανά πάω και μετα στης 36 θα πάω η στον γιατρό η στην κλινική για καρδιοτοκογραφο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NataSou είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Βάζω κι εγώ vasclor γιατί έχω μαλακό τράχηλο και λιγο κοντουλη. Αυτό μου είχε συμβεί το Σεπτέμβρη που είχα μύκητες λόγω αντιβίωσης που πήρα. Τα κομμάτια έβγαιναν πράσινα και μου έδωσε ο γιατρός υποθετα canesten. Και μου πέρασε. Να το αναφέρεις στο γιατρό σου για να σου κάνει καλλιέργεια που έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να σου κανει αν κοντεύεις να γεννήσεις.

Πάντως εγώ κάθε βράδυ πριν βάλω κρέμα καθαρίζω από τον κόλπο προσεκτικά (και όσο φτάνω :lol:) τα υπολείμματα της προηγούμενης μέρας για να μη λερωνω το εσώρουχο.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Πρασινα τα είδα κανα δυο φορές, σήμερα ας πούμε είχαν άσπρο χρωμα. Θα το αναφέρω στον γιατρό μου πάντως σίγουρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό 35+4 σήμερα. Μάλλον θα γεννήσω πρώτα από όλες. Θα πάω πάλι σε τέσσερις μέρες γιατί το αμνιακό μειώθηκε πάρα πολύ και έχει μείνει ελάχιστο. Το μωρό 2533.

Δυστυχώς η ιστορία επαναλήφθηκε και πάλι θα γεννήσω νωρίτερα. Αν έχει χειροτερέψει η κατάσταση την Τρίτη θα με βάλει έκτακτα μπορεί και την επόμενη εβδομάδα αλλιώς το πολύ σε μια μίση εβδομάδα στην 37η. Φοβάμαι πολύ μην μπει πάλι το μωρό μου στην μονάδα λόγω αναπνευστικού όπως το πρώτο μου. Θα κάνω και ενέσεις κορτιζόνης και ο θεός βοηθός. Δεν ξέρω νοιώθω πως η ιστορία επαναλαμβάνεται.

  • Μου αρέσει 5

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό 35+4 σήμερα. Μάλλον θα γεννήσω πρώτα από όλες. Θα πάω πάλι σε τέσσερις μέρες γιατί το αμνιακό μειώθηκε πάρα πολύ και έχει μείνει ελάχιστο. Το μωρό 2533.

Δυστυχώς η ιστορία επαναλήφθηκε και πάλι θα γεννήσω νωρίτερα. Αν έχει χειροτερέψει η κατάσταση την Τρίτη θα με βάλει έκτακτα μπορεί και την επόμενη εβδομάδα αλλιώς το πολύ σε μια μίση εβδομάδα στην 37η. Φοβάμαι πολύ μην μπει πάλι το μωρό μου στην μονάδα λόγω αναπνευστικού όπως το πρώτο μου. Θα κάνω και ενέσεις κορτιζόνης και ο θεός βοηθός. Δεν ξέρω νοιώθω πως η ιστορία επαναλαμβάνεται.

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σκέψου πως το μωράκι σου έχει πολύ καλό βάρος πλέον και αφού θα κάνεις ενεσουλες για τα πνευμονια του όλα θα πάνε καλά. Θα έχεις μπει ήδη και στον μήνα σου και ο γιατρός σου φροντίζει για την καλή υγεία του μωρού σου, να το πάρεις νωρίτερα αγκαλίτσα προτού η έλλειψη αμνιακού χειροτερέψει. Μην σκέφτεσαι αρνητικά, το ότι υπήρχε πρόβλημα την πρώτη φορά δεν σημαίνει απαραίτητα πως θα επαναληφθεί. Εύχομαι ολόψυχα να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο μωράκι και να σας πάνε όλα τέλεια! 

(Για τον ακριβώς ίδιο λόγο γέννησε φίλη μου στις 35+6 στο Έλενα πριν 2 εβδομάδες, ένα μωράκι 1900 γρ. σκεψου και όλα πήγαν καλά, δεν είχε πρόβλημα με το αναπνευστικό). 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σκέψου πως το μωράκι σου έχει πολύ καλό βάρος πλέον και αφού θα κάνεις ενεσουλες για τα πνευμονια του όλα θα πάνε καλά. Θα έχεις μπει ήδη και στον μήνα σου και ο γιατρός σου φροντίζει για την καλή υγεία του μωρού σου, να το πάρεις νωρίτερα αγκαλίτσα προτού η έλλειψη αμνιακού χειροτερέψει. Μην σκέφτεσαι αρνητικά, το ότι υπήρχε πρόβλημα την πρώτη φορά δεν σημαίνει απαραίτητα πως θα επαναληφθεί. Εύχομαι ολόψυχα να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο μωράκι και να σας πάνε όλα τέλεια! 

(Για τον ακριβώς ίδιο λόγο γέννησε φίλη μου στις 35+6 στο Έλενα πριν 2 εβδομάδες, ένα μωράκι 1900 γρ. σκεψου και όλα πήγαν καλά, δεν είχε πρόβλημα με το αναπνευστικό). 

Μακάρι κορίτσι μου. Τον γιο μου τον γέννησα 37 ακριβώς έχοντας κάνει μάλιστα και τις ενέσεις για αυτό φοβάμαι! Τώρα πολύ πιθανό να πάει και νωρίτερα!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Zako είπε:

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια μου❤️
Χρησιμοποιεί καμία αυτή την αηδία ονόματι vasclor?:shock:

Την βάζω εδώ και κανα μήνα λόγω ανεπάρκειας τραχήλου και ανα δυο τρεις μέρες βγάζω κάτι τεράστια κομμάτια πρασινωπής συμπυκνωμένης κρέμας.. 

Έχει τύχει σε καμία; 

Εννοειται,τα κανει αυτα η vasclor.
Εγω εβγαζα καφε πηγματα γιατι μου χαν πει μπορει να εσπασα καποιο αγγειο κατα την εισαγωγη της.

Στη συνεχεια σε καθε ουρηση εβγαζα λευκα ή κιτρινα κομματακια σαν τυρι κι ενιωθα μπουκωμα.Αφου την σταματησα μου ειπε ο ουρολογος κι εκανα πλυσεις με χαμομηλι κ αφου εβγαλα απειρα κομματια για ποσες μερες τοτε ηρεμησα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου. Τον γιο μου τον γέννησα 37 ακριβώς έχοντας κάνει μάλιστα και τις ενέσεις για αυτό φοβάμαι! Τώρα πολύ πιθανό να πάει και νωρίτερα!

Να κάνεις μονο θετικές σκέψεις! Μακάρι να μην χρειαστεί τίποτα από όσα έγιναν στο 1ο παιδάκι σου! 

Να σε ρωτήσω, το αμνιακό ξέρουμε γιατί μειώνεται έτσι ξαφνικά; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό 35+4 σήμερα. Μάλλον θα γεννήσω πρώτα από όλες. Θα πάω πάλι σε τέσσερις μέρες γιατί το αμνιακό μειώθηκε πάρα πολύ και έχει μείνει ελάχιστο. Το μωρό 2533.

Δυστυχώς η ιστορία επαναλήφθηκε και πάλι θα γεννήσω νωρίτερα. Αν έχει χειροτερέψει η κατάσταση την Τρίτη θα με βάλει έκτακτα μπορεί και την επόμενη εβδομάδα αλλιώς το πολύ σε μια μίση εβδομάδα στην 37η. Φοβάμαι πολύ μην μπει πάλι το μωρό μου στην μονάδα λόγω αναπνευστικού όπως το πρώτο μου. Θα κάνω και ενέσεις κορτιζόνης και ο θεός βοηθός. Δεν ξέρω νοιώθω πως η ιστορία επαναλαμβάνεται.

Κοπέλα μου...ειναι απολυτα φυσικό να αγχώνεσαι. Το βάρος του μωρού όντως ειναι πολυ πολυ καλο. Προσπαθησε να μη σκεφτεσαι αρνητικά. Επίσης, όπως και να χει το μωρο οταν βγει θα ειναι ασφαλες, αυτο μα σκεφτεσαι. Κι εμείς θα είμαστε εδώ να ακούσουμε τα νέα σου που θα ειναι ομορφα! Γιατι σε καθε περιπτωση το μωρουδακι σου θα ειναι καλα αφου θα γινει αυτο που πρεπει. Σου στελνω αγκαλια

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , marpi91 είπε:

Να κάνεις μονο θετικές σκέψεις! Μακάρι να μην χρειαστεί τίποτα από όσα έγιναν στο 1ο παιδάκι σου! 

Να σε ρωτήσω, το αμνιακό ξέρουμε γιατί μειώνεται έτσι ξαφνικά; 

Είναι οργανικό μάλλον δεν έχω καταλάβει. Μου είπε να αυξήσω τα υγρά αλλά δεν νομίζω να βοηθήσει και πολύ γιατι το είχα παθει και στην πρώτη εγκυμοσύνη μαζί με τον γερασμένο πλακούντα. Τώρα ο πλακούντας είναι μια χαρά για τις εβδομάδες απλά το αμνιακό μειώθηκε. Έχει μειωθεί τόσο που έχει μείνει λίγο πάνω πάνω μόνο. Μου το έδειξε κι όλας.

πρίν από 23 λεπτά , Annie4 είπε:

Κοπέλα μου...ειναι απολυτα φυσικό να αγχώνεσαι. Το βάρος του μωρού όντως ειναι πολυ πολυ καλο. Προσπαθησε να μη σκεφτεσαι αρνητικά. Επίσης, όπως και να χει το μωρο οταν βγει θα ειναι ασφαλες, αυτο μα σκεφτεσαι. Κι εμείς θα είμαστε εδώ να ακούσουμε τα νέα σου που θα ειναι ομορφα! Γιατι σε καθε περιπτωση το μωρουδακι σου θα ειναι καλα αφου θα γινει αυτο που πρεπει. Σου στελνω αγκαλια

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κορίτσια ευτυχώς που τα λέμε κι εδώ που καταλαβαίνουμε το άγχος η μία της άλλης και ηρεμούμε κάπως!

  • Μου αρέσει 4

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Zako είπε:

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια μου❤️
Χρησιμοποιεί καμία αυτή την αηδία ονόματι vasclor?:shock:

Την βάζω εδώ και κανα μήνα λόγω ανεπάρκειας τραχήλου και ανα δυο τρεις μέρες βγάζω κάτι τεράστια κομμάτια πρασινωπής συμπυκνωμένης κρέμας.. 

Έχει τύχει σε καμία; 

Την χρησιμοποιησα μια φορα, όμως με δυσκολεύε η εισαγωγή με το μαραφέτι, και ένιωθα να με γδερνει (δεν μπορούν κι αυτοί να κάνουν πιο στρογγυλεμενες άκρες!!!). Το είπα στο γιατρό οτι δεν παιζει να χρησιμοποιω αυτό το πράγμα καθε μερα κι ότι νιώθω πως με τραυματίζει και μου το άλλαξε σε utrogestan.. με τα utrogestan δεν έχω τίποτα τέτοιο που περιγράφεις. Φεύγει το πρωί που σηκώνομαι μέσα σε 2 ώρες και την υπόλοιπη μερα είμαι καθαρή. Πρότεινε του μήπως σου αλλάξει την κρέμα σε υποθετα, εκτός κι αν την θεωρει καλύτερη οποτε υπομονή!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό 35+4 σήμερα. Μάλλον θα γεννήσω πρώτα από όλες. Θα πάω πάλι σε τέσσερις μέρες γιατί το αμνιακό μειώθηκε πάρα πολύ και έχει μείνει ελάχιστο. Το μωρό 2533.

Δυστυχώς η ιστορία επαναλήφθηκε και πάλι θα γεννήσω νωρίτερα. Αν έχει χειροτερέψει η κατάσταση την Τρίτη θα με βάλει έκτακτα μπορεί και την επόμενη εβδομάδα αλλιώς το πολύ σε μια μίση εβδομάδα στην 37η. Φοβάμαι πολύ μην μπει πάλι το μωρό μου στην μονάδα λόγω αναπνευστικού όπως το πρώτο μου. Θα κάνω και ενέσεις κορτιζόνης και ο θεός βοηθός. Δεν ξέρω νοιώθω πως η ιστορία επαναλαμβάνεται.

Κοριτσάκι μου μη σκέφτεσαι αρνητικά όλα καλά θα πάνε θα δεις!!! Θα κνεις κ τις ενέσεις γι τα πνευμονακια μ θα δεις ότι αυτή τη φορά θα είναι καλύτερα! Δεν θα επαναληφθεί η ιστορία! Μια χαρά θα είστε το βάρος πολύ καλό!! Κανε ότι σου πει ο γιατρος σου κ θα δεις ότι καλά θα είστε κ εσυ κ τπ μωρό! Θα κανεις το καλύτερο για αυτό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κοριτσάκι μου μη σκέφτεσαι αρνητικά όλα καλά θα πάνε θα δεις!!! Θα κνεις κ τις ενέσεις γι τα πνευμονακια μ θα δεις ότι αυτή τη φορά θα είναι καλύτερα! Δεν θα επαναληφθεί η ιστορία! Μια χαρά θα είστε το βάρος πολύ καλό!! Κανε ότι σου πει ο γιατρος σου κ θα δεις ότι καλά θα είστε κ εσυ κ τπ μωρό! Θα κανεις το καλύτερο για αυτό!!

Σκέφτομαι από τη μία ότι δεν είναι ασφαλές να μένει πολύ ακόμα μέσα αφού και ο γιατρός μου είπε με αυτά που είδαμε για τέσσερις μέρες είναι ασφαλές και πάμε πιο νωρίς τον επόμενο υπέρηχο. Με βάση λοιπόν τον επόμενο υπερήχο ή θα πάρει κι άλλη παράταση ή θα μου πει πάμε επείγον καισαρική πιο μπροστά αύριο μεθαύριο για παράδειγμα. Από την άλλη έχω τραύμα με τον μικρό μου και ανησυχώ μην επαναληφθεί. Δε θα αντέξω να αφήσω πάλι μωρό στη μονάδα.. ουφ μακάρι να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...