Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Sisii είπε:

Ευχαριστωω.. τώρα με έπιασε κ εμένα τπ άγχος μου ξαφνικά... το μεσημέρι μου είπαν θα βγει 

Λογικο βρε κοριτσι μου κι εγω ειχα αγχος στην δευτερη χοριακη. Αργουν πολυ ε? εμενα τα βγαζουν σε δυο ωρες παντα εκει που παω.. Ανυπομονω.. θα ειμαι εδω και θα περιμενω να σου κανω παρεα!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Λογικο βρε κοριτσι μου κι εγω ειχα αγχος στην δευτερη χοριακη. Αργουν πολυ ε? εμενα τα βγαζουν σε δυο ωρες παντα εκει που παω.. Ανυπομονω.. θα ειμαι εδω και θα περιμενω να σου κανω παρεα!

Βγήκε μόλις! 404,90! Την έστειλα στον γιατρό να μου πει αν είναι εντάξει. Την Πέμπτη που μας πέρασε είχα κάνει την πρώτη και ήταν 40. Είναι καλή; 

σκέψου ότι σήμερα θα ήταν η πρώτη μέρα  καθυστέρησης άρα είμαι ακριβώς 4 εβδομάδων λογικά...

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sisii είπε:

Βγήκε μόλις! 404,90! Την έστειλα στον γιατρό να μου πει αν είναι εντάξει. Την Πέμπτη που μας πέρασε είχα κάνει την πρώτη και ήταν 40.

σκέψου ότι σήμερα θα ήταν η πρώτη μέρα  καθυστέρησης άρα είμαι ακριβώς 4 εβδομάδων λογικά...

Μονο καλή? Υπεροχη ειναι ρε εχεις πολυ μεγαλη αυξηση!Μπραβο!! Αημερα θα περιμενες ε? Ειναι πολυ μεγαλη!

πρίν από 7 λεπτά , Sisii είπε:

UPDATE: Με πηρε ο γυναικολογος και μου είπε είναι τέλεια η χοριακηηηη! 
την άλλη Πέμπτη το βράδυ έχω τον πρώτο μου υπερηχοοο :wub:

Αντε με το καλο κοριτσι μου! Αργησα να σου απαντησω γτ ειμαι δουλεια χαχα!

Εμενα ρε συ μου ειπε πολυ νωρις να με δει την Τεταρτη. Εγω την Παρασκευη που μας περασε περιμενα περιοδο και ειχε φτασει 287. Υπολογισε οτι το λιγοτερο θα ειναι 1200 την Τριτη και με εβαλε για Τεταρτη. Αλλα δεν νομιζω ρε συ να δουμε κατι, δεν ξερω!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Μονο καλή? Υπεροχη ειναι ρε εχεις πολυ μεγαλη αυξηση!Μπραβο!! Αημερα θα περιμενες ε? Ειναι πολυ μεγαλη!

Αντε με το καλο κοριτσι μου! Αργησα να σου απαντησω γτ ειμαι δουλεια χαχα!

Εμενα ρε συ μου ειπε πολυ νωρις να με δει την Τεταρτη. Εγω την Παρασκευη που μας περασε περιμενα περιοδο και ειχε φτασει 287. Υπολογισε οτι το λιγοτερο θα ειναι 1200 την Τριτη και με εβαλε για Τεταρτη. Αλλα δεν νομιζω ρε συ να δουμε κατι, δεν ξερω!

Χθες θα περίμενα, σήμερα θα είχα καθυστέρηση μια ημέρα! Για την ακρίβεια είδα με κατι τεστακια ότι έκανα 13η-14η μέρα ωορηξια οπότε ή σήμερα ή χθες θα περίμενα...
 

εμενα με έβαλε Πέμπτη 28 του μηνος που θα είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών με το καλό! Για να μας είπαν να πάμε κάτι θα ξέρουν..αν τα πολυσκεφτομαι αγχώνομαι οπότε καλύτερα να μην ξέρω τι περιμένουμε να δούμε :P

 

Τουλαχιστον με καθησύχασε λεγοντας μου ότι όλα δείχνουν ότι θα πάει τέλεια και να μην ανησυχώ γιατί δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος ανησυχίας λόγω του νεαρού της ηλικίας μου(24 είμαι), αλλά νομίζω αυτό μου το είπε γιατί κατάλαβε ποσο αγχωτικος άνθρωπος είμαι χαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια, έχω μια απορία.. 

μ το στηθος μου λίγες μέρες μετά την ωορηξια ξεκίνησε να πονάει κ τώρα τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι δεν πονάει τοσο και ότι ίσως πονάει κάπως κάθε βράδυ.. 

Επισης είχα κάτι πονάκια κ κραμπεσ που έχουν εξαφανιστεί κ αυτά και χθες βράδυ δεν είχα συχνοουρία όπως πριν... 

Είναι ανησυχητικό ; Έχω αρχίσει να αγχώνομαι 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Καλημέρα κορίτσια, έχω μια απορία.. 

μ το στηθος μου λίγες μέρες μετά την ωορηξια ξεκίνησε να πονάει κ τώρα τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι δεν πονάει τοσο και ότι ίσως πονάει κάπως κάθε βράδυ.. 

Επισης είχα κάτι πονάκια κ κραμπεσ που έχουν εξαφανιστεί κ αυτά και χθες βράδυ δεν είχα συχνοουρία όπως πριν... 

Είναι ανησυχητικό ; Έχω αρχίσει να αγχώνομαι 

Εμένα το στήθος δεν πονεσε μόνο την αναμενόμενη μέρα περιόδου ξεκίνησαν να πονάνε οι θηλές. Επίσης είχα έντονα πονάκια τα οποία και μένα πέρασαν. Μόνο κάτι τραβήγματα έμειναν άμα κάνω κάποια απότομη κίνηση και λίγο πόνο στη μέση.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Εμένα το στήθος δεν πονεσε μόνο την αναμενόμενη μέρα περιόδου ξεκίνησαν να πονάνε οι θηλές. Επίσης είχα έντονα πονάκια τα οποία και μένα πέρασαν. Μόνο κάτι τραβήγματα έμειναν άμα κάνω κάποια απότομη κίνηση και λίγο πόνο στη μέση.

Αύριο έχεις υπέρηχο εσυ Ε;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Sisii είπε:

Αύριο έχεις υπέρηχο εσυ Ε;; 

Aυριο ναι που υπολογισε οτι θα εχει φτασει καπου 1800+ και η χοριακη. Δεν ξερω αν θα δουμε κατι! Εσυ ποτε θα πας?

Α τωρα το ειδα 28 του μηνος. Παντως μην ανησυχεις τα συμπτωματα ερχονται και φευγουν.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Aυριο ναι που υπολογισε οτι θα εχει φτασει καπου 1800+ και η χοριακη. Δεν ξερω αν θα δουμε κατι! Εσυ ποτε θα πας?

Α τωρα το ειδα 28 του μηνος. Παντως μην ανησυχεις τα συμπτωματα ερχονται και φευγουν.

Ποσο θα είσαι αύριο στον υπέρηχο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα σας

εμαθα κ εγώ ότι είμαι εγκυος και μάλλον κ εγώ μανούλα του Δεκέμβρη! Εύχομαι σε ολες να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και να περάσει γρήγορα ο καιρός να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!! 
 

Σύμφωνα με το ημερολόγιο μ είμαι 4w&2d εκανα χθες χοριακη πρώτη φορά 737 και θα πάω για υπέρηχο την Πέμπτη 28/4 ανυπομονώ παρά πολύ!! 
 

συμπτωματα δεν έχω τίποτα σχεδόν…όταν είμαι ήρεμη δεν κάνω τίποτα δεν ξέρω αν είναι επειδή το σκέφτομαι ή οντως το νιώθω, είναι ένα μπούκωμα στη κοιλια λες κ έχει κάτι κ θες να το βγάλεις…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας

εμαθα κ εγώ ότι είμαι εγκυος και μάλλον κ εγώ μανούλα του Δεκέμβρη! Εύχομαι σε ολες να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και να περάσει γρήγορα ο καιρός να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!! 
 

Σύμφωνα με το ημερολόγιο μ είμαι 4w&2d εκανα χθες χοριακη πρώτη φορά 737 και θα πάω για υπέρηχο την Πέμπτη 28/4 ανυπομονώ παρά πολύ!! 
 

συμπτωματα δεν έχω τίποτα σχεδόν…όταν είμαι ήρεμη δεν κάνω τίποτα δεν ξέρω αν είναι επειδή το σκέφτομαι ή οντως το νιώθω, είναι ένα μπούκωμα στη κοιλια λες κ έχει κάτι κ θες να το βγάλεις…

Συγχαρητήρια Ραφαέλα μου 

Κ εγώ πρώτα ο Θεός θα είμαι μανούλα Δεκεμβρίου 

Το λέω και δε το πιστεύω , πάω σήμερα για δεύτερη χοριακη 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλες μας με τέλειο μήνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας

εμαθα κ εγώ ότι είμαι εγκυος και μάλλον κ εγώ μανούλα του Δεκέμβρη! Εύχομαι σε ολες να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και να περάσει γρήγορα ο καιρός να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!! 
 

Σύμφωνα με το ημερολόγιο μ είμαι 4w&2d εκανα χθες χοριακη πρώτη φορά 737 και θα πάω για υπέρηχο την Πέμπτη 28/4 ανυπομονώ παρά πολύ!! 
 

συμπτωματα δεν έχω τίποτα σχεδόν…όταν είμαι ήρεμη δεν κάνω τίποτα δεν ξέρω αν είναι επειδή το σκέφτομαι ή οντως το νιώθω, είναι ένα μπούκωμα στη κοιλια λες κ έχει κάτι κ θες να το βγάλεις…

Γεια σουυυυ είμαστε ακριβώς μαζίιιι ❤️ 
κ εγώ είμαι 4 και 2 και μάντεψε!!! Την Πέμπτη 28/4 έχω κ εγώ τον πρώτο μου υπέρηχο χαχα

τι καλααααα 

με το καλό και σε εσένααααα

πρίν από 23 λεπτά , Ellidr είπε:

Συγχαρητήρια Ραφαέλα μου 

Κ εγώ πρώτα ο Θεός θα είμαι μανούλα Δεκεμβρίου 

Το λέω και δε το πιστεύω , πάω σήμερα για δεύτερη χοριακη 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλες μας με τέλειο μήνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια. 

Συγχαρητήρια και σε εσένα με το καλόο! ❤️

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ellidr είπε:

Συγχαρητήρια Ραφαέλα μου 

Κ εγώ πρώτα ο Θεός θα είμαι μανούλα Δεκεμβρίου 

Το λέω και δε το πιστεύω , πάω σήμερα για δεύτερη χοριακη 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλες μας με τέλειο μήνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια. 

Ααα μπράβο σε θυμάμαι όταν έμπαινα πιο πολύ στο φόρουμ!!! Δεν ξερεις ποσό χάρηκα με εσένα με ολες τις δυσκολίες που πέρασες!!! Μπράβο συγχαρητήρια!! 
 

ουτε εγώ το πιστεύω ζω ένα όνειρο ακόμη!! Μετά απο 1 χρόνο και 3 μηνες επιτελους ήρθε το μωράκι μου!! 
 

υποτίθεται αυτό το μήνα θα πήγαινα για σπερματέγχυση αλλά είπα ότι θα προσπαθω μέχρι τον γάμο κ μετά βλέπουμε πως θα κινηθούμε!! Και να το που ήρθε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Ααα μπράβο σε θυμάμαι όταν έμπαινα πιο πολύ στο φόρουμ!!! Δεν ξερεις ποσό χάρηκα με εσένα με ολες τις δυσκολίες που πέρασες!!! Μπράβο συγχαρητήρια!! 
 

ουτε εγώ το πιστεύω ζω ένα όνειρο ακόμη!! Μετά απο 1 χρόνο και 3 μηνες επιτελους ήρθε το μωράκι μου!! 
 

υποτίθεται αυτό το μήνα θα πήγαινα για σπερματέγχυση αλλά είπα ότι θα προσπαθω μέχρι τον γάμο κ μετά βλέπουμε πως θα κινηθούμε!! Και να το που ήρθε 

Έχω περάσει πολλά η αλήθεια είναι και όχι μόνο με το θέμα παιδιού 

Αλλά τώρα έχω μια ελπίδα ότι ο Θεός θα με βοηθήσει και εμένα να πάνε όλα  καλά. Εγώ είμαι 4+1 αλλά λόγω εξωσωματικής δεν ξέρω αν μετριέται κάπως αλλιώς 

Ανυπομονώ για την χοριακη μου και σήμερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...