Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Ναι είναι ανάμικτα τα συναισθήματα πολύ. Γενικά τις τελευταίες μέρες από την μια ανυπομονώ, από την άλλη ανησυχώ αν πάνε όλα καλά! Για το παιδάκι μου που θα αφήσω σπίτι είναι πολύ μεγάλο το άγχος. Δεν το έχω ξανά αφήσει ποτέ. Γενικά σκέφτομαι συνέχεια ότι θα νοιώθει ότι το εγκατέλειψα. Γενικά όλο τέτοια σκέφτομαι και με πιάνουν εύκολα τα κλάματα τελευταία! Και το μετά εννοείται σκέφτομαι πως θα έχω αγκαλιά το μωρό και εκείνος θα νοιώθει παράξενα. 

Ακριβώς τις ίδιες σκεψεις εχω και εγω. Ακριβως :-(

πρίν από 18 λεπτά , marpi91 είπε:

Εδώ 35+1 και νιώθω πως θα σκιστεί η κοιλιά μου! Εχθές είχε τουρλώσει τον πωπο του από τη μια μεριά, είχε τεντωσει το δέρμα μου, είπα θα σκάσω αλήθεια! Άσε το πόδι του στο πλευρό μου ψηλά ψηλά! Τώρα νομίζω και αυτα ταλαιπωρουνται από εδώ και μπρος.. προσπαθώ με ζεστά ντουζακια μέσα στη μέρα να τον χαλαρώνω και αυτόν, του αρέσει πολύ έχω καταλάβει, ηρεμεί μετά για κάποιες ώρες. Ρίχνω στην κοιλίτσα νερό και τον χαϊδεύω.. αχ θα μου λείψουν αυταααα :(:x

Το ποδι στο πλευρο με εχει ταραξει κι εμενα!  Και ο πωπος τουρλα κ η δικια μου. Ειναι ωραια αυτα, εγω στην 1η εγκυμοσυνη μου δεν ηθελα να τελειωσουν, τωρα απλα ανυπομονω να γεννησω!

πρίν από 19 λεπτά , geozak είπε:

Θα γεννήσει κάποια κοπέλα στο ιασω?? Ξέρει από τιμές, εάν έχουμε το συνοδό τη νύχτα κτλ

Γεννησε την Τεταρτη εκει μια γνωστη μου. Εκει επιτρεπεται να ειναι ο αντρας σου μαζι μονο και τη νυχτα αν θελει. Για το κοστος δε γνωριζω αλλα μπορεις να το μαθεις ειτε απο το google ειτε τηλεφωνικα. Με το καλο!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Ναι κι εγώ το νιώθω ότι τεντώνεται και δεν χωράει. Βλέπω και την κοιλιά μου να κάνει κύματα. Πλέον κουνιέται και πιέζεται πολύ η κοιλιά μου το νιώθω σαν να είναι μεγάλο πολύ. Τώρα είναι φυσιολογικό νομίζω έχουν μεγάλωσει αρκετά και αρχίζουν να μην έχουν αρκετό χώρο!

 

Εγώ κορίτσια αυτό το σαββατοκύριακο θα το περάσω χαλαρά και θα προσπαθήσω να συνειδητοποιήσω ότι μπορεί την επόμενη εβδομάδα να γεννήσω. Μπορεί δηλαδή να κάνω την Τρίτη υπέρηχο και nst και να μου πει ξέρεις γεννάς. Εύχομαι βέβαια να φτάσει η επόμενη Κυριακή να κλείσω τουλάχιστον 37 εβδομάδες.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα..! 15 του μήνα πήγα για την τυπική εξέταση του μήνα και μου είπε ότι ο τράχηλος έχει εξαληφθει πλήρως και ότι πρέπει να είμαι πολύ προσεκτική, γιατί μπορεί να γεννήσω ανά πάσα στιγμή..! Και είμαι ακόμα στην 35η εβδομάδα.. Και αγχώνομαι γιατί κάνω και αντιπηκτικες και δεν ξέρω τι θα γίνει στην καισαρική και δεν έχω κανένα εδώ για να μου κρατήσει τη μικρή, ώστε να μην είμαι μόνη μου με το βρέφος και η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να έχω σύνοδο και μου είπε ότι αν δεν φτάσω 37η εβδομάδα, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μπει θερμοκητιδα.. Αλλά δεν μασάμε! Παλεύουμε για το καλύτερο!!!! 

Τη ρώτησα αν θα προλάβω να πάω 5 Δεκεμβρίου στην παιδοκαρδιολογο, για να δούμε το πρόβλημα του εμβρύου και μου απάντησε ότι πιθανά μέχρι τότε θα πάμε με βρέφος..! 

Κάνω κάθε μέρα καρδιοτοκογραφημα, γιατί κολλήσαμε ίωση από το βρεφικό της μικρής όλοι και δεν αιματωνεται καλά το έμβρυο.. Αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα το παλέψουμε και αυτό! 

Κάθε μέρα και μια νίκη! Μη μασάτε!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Irenesirene είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα..! 15 του μήνα πήγα για την τυπική εξέταση του μήνα και μου είπε ότι ο τράχηλος έχει εξαληφθει πλήρως και ότι πρέπει να είμαι πολύ προσεκτική, γιατί μπορεί να γεννήσω ανά πάσα στιγμή..! Και είμαι ακόμα στην 35η εβδομάδα.. Και αγχώνομαι γιατί κάνω και αντιπηκτικες και δεν ξέρω τι θα γίνει στην καισαρική και δεν έχω κανένα εδώ για να μου κρατήσει τη μικρή, ώστε να μην είμαι μόνη μου με το βρέφος και η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να έχω σύνοδο και μου είπε ότι αν δεν φτάσω 37η εβδομάδα, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μπει θερμοκητιδα.. Αλλά δεν μασάμε! Παλεύουμε για το καλύτερο!!!! 

Τη ρώτησα αν θα προλάβω να πάω 5 Δεκεμβρίου στην παιδοκαρδιολογο, για να δούμε το πρόβλημα του εμβρύου και μου απάντησε ότι πιθανά μέχρι τότε θα πάμε με βρέφος..! 

Κάνω κάθε μέρα καρδιοτοκογραφημα, γιατί κολλήσαμε ίωση από το βρεφικό της μικρής όλοι και δεν αιματωνεται καλά το έμβρυο.. Αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα το παλέψουμε και αυτό! 

Κάθε μέρα και μια νίκη! Μη μασάτε!!! 

Μπράβο σου για την ενέργειά σου και για τον τροπο που αντιμετωπίζεις αυτή τη δύσκολη φάση. Εκτός των άλλων, δεν έχεις κ καμία βοήθεια αλλα δε μασας. Πολλα μπραβο! Σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα πολυ καλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Εδώ 35+1 και νιώθω πως θα σκιστεί η κοιλιά μου! Εχθές είχε τουρλώσει τον πωπο του από τη μια μεριά, είχε τεντωσει το δέρμα μου, είπα θα σκάσω αλήθεια! Άσε το πόδι του στο πλευρό μου ψηλά ψηλά! Τώρα νομίζω και αυτα ταλαιπωρουνται από εδώ και μπρος.. προσπαθώ με ζεστά ντουζακια μέσα στη μέρα να τον χαλαρώνω και αυτόν, του αρέσει πολύ έχω καταλάβει, ηρεμεί μετά για κάποιες ώρες. Ρίχνω στην κοιλίτσα νερό και τον χαϊδεύω.. αχ θα μου λείψουν αυταααα :(:x

Πωπω χθες το βράδυ μετά το βραδινό δε με άφησε ήσυχη ηταν πολύ ενοχλητικό αλήθεια!!!! Όλη η κοιλια κουνιόταν ενιωθα ότι δε βολεύεται αυτό το μωρό εκεί μέσα!!! Ήταν οπως λες ο πωπός του από την μια πλευρά κ να κοπανιέται στην άλλη μέσα στα πλευρά!!! Είμασταν στην μαμα μου κ τους λεω δε το μπορώ άλλο χαχαχα μου έχει ταράξει τα ζωτικά μου όργανα!! Από την μια ήταν πολύ ενοχλητικό χθες το βράδυ από την άλλη είναι αυτό που λες ότι θα μας λείψουν αυτά!! 

4 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα..! 15 του μήνα πήγα για την τυπική εξέταση του μήνα και μου είπε ότι ο τράχηλος έχει εξαληφθει πλήρως και ότι πρέπει να είμαι πολύ προσεκτική, γιατί μπορεί να γεννήσω ανά πάσα στιγμή..! Και είμαι ακόμα στην 35η εβδομάδα.. Και αγχώνομαι γιατί κάνω και αντιπηκτικες και δεν ξέρω τι θα γίνει στην καισαρική και δεν έχω κανένα εδώ για να μου κρατήσει τη μικρή, ώστε να μην είμαι μόνη μου με το βρέφος και η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να έχω σύνοδο και μου είπε ότι αν δεν φτάσω 37η εβδομάδα, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μπει θερμοκητιδα.. Αλλά δεν μασάμε! Παλεύουμε για το καλύτερο!!!! 

Τη ρώτησα αν θα προλάβω να πάω 5 Δεκεμβρίου στην παιδοκαρδιολογο, για να δούμε το πρόβλημα του εμβρύου και μου απάντησε ότι πιθανά μέχρι τότε θα πάμε με βρέφος..! 

Κάνω κάθε μέρα καρδιοτοκογραφημα, γιατί κολλήσαμε ίωση από το βρεφικό της μικρής όλοι και δεν αιματωνεται καλά το έμβρυο.. Αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα το παλέψουμε και αυτό! 

Κάθε μέρα και μια νίκη! Μη μασάτε!!! 

Όλα να σου πάνε οπως θες!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, geozak είπε:

Θα γεννήσει κάποια κοπέλα στο ιασω?? Ξέρει από τιμές, εάν έχουμε το συνοδό τη νύχτα κτλ

Καλημέρα. Ναι εγώ γενναω. Στο τηλ θα σου πούνε ότι δεν επιτρέπεται ο συνοδός το βράδυ αλλά δεν ισχύει φυσικά και μένουν. Από τιμες ξέρω ρο 2κλινο που θα πάω ότι έχει 2300. Έχει όμως και online τις τιμές. Εάν βάλεις στο Google τιμές ιασω θα σου βγει ψηλά 

7 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα..! 15 του μήνα πήγα για την τυπική εξέταση του μήνα και μου είπε ότι ο τράχηλος έχει εξαληφθει πλήρως και ότι πρέπει να είμαι πολύ προσεκτική, γιατί μπορεί να γεννήσω ανά πάσα στιγμή..! Και είμαι ακόμα στην 35η εβδομάδα.. Και αγχώνομαι γιατί κάνω και αντιπηκτικες και δεν ξέρω τι θα γίνει στην καισαρική και δεν έχω κανένα εδώ για να μου κρατήσει τη μικρή, ώστε να μην είμαι μόνη μου με το βρέφος και η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να έχω σύνοδο και μου είπε ότι αν δεν φτάσω 37η εβδομάδα, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μπει θερμοκητιδα.. Αλλά δεν μασάμε! Παλεύουμε για το καλύτερο!!!! 

Τη ρώτησα αν θα προλάβω να πάω 5 Δεκεμβρίου στην παιδοκαρδιολογο, για να δούμε το πρόβλημα του εμβρύου και μου απάντησε ότι πιθανά μέχρι τότε θα πάμε με βρέφος..! 

Κάνω κάθε μέρα καρδιοτοκογραφημα, γιατί κολλήσαμε ίωση από το βρεφικό της μικρής όλοι και δεν αιματωνεται καλά το έμβρυο.. Αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα το παλέψουμε και αυτό! 

Κάθε μέρα και μια νίκη! Μη μασάτε!!! 

Κορίτσι μου μπράβο σου γιατί με αυτό τον ενέργεια είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά!

Εύχομαι ότι καλύτερο για εσένα και για τα μωράκια σου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Πήρα το πρωί τις αιματολογικες μου. Ο αιματοκριτης σας πώς είναι; Μου επισήμαναν ότι έτρεξαν την γενική αίματος 2 φορές γιατί έβγαινε πολύ υψηλός και δεν ταιριάζει με την ηλικία κύησης και με το οτι κανω ενέσεις. Και πως μάλλον θα πρέπει να κάνω επαναληπτικό σε 1 εβδομαδα.  Αναρωτιέμαι, είναι τόσο παράξενο να φτάσεις να γεννήσεις με καλό αιματοκριτη; πόσο έπρεπε να είναι; Να πω πως πίνω και 1 σίδηρο των 80mg την ημέρα και γενικά η φερριτινη μου από μικρή ήταν 147 στα 150, πάντα φουλ, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα γίνω μανούλα Νοεμβρίου, όπως όλα δείχνουν.. Λόγω της ίωσης που κόλλησα, το έμβρυο έχει στρεσαριστει.. Ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και με κράτησαν. Μάλλον μπαίνω χειρουργείο άμεσα. Κάνουμε το καλύτερο για τα σποράκια μας. Με ένα πόνο σε όλες μας! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Irenesirene είπε:

Μάλλον θα γίνω μανούλα Νοεμβρίου, όπως όλα δείχνουν.. Λόγω της ίωσης που κόλλησα, το έμβρυο έχει στρεσαριστει.. Ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και με κράτησαν. Μάλλον μπαίνω χειρουργείο άμεσα. Κάνουμε το καλύτερο για τα σποράκια μας. Με ένα πόνο σε όλες μας! 

Με το καλό κορίτσι μου!! Ολα θα πάνε καλά :x σύντομα θα αγκαλιάσεις το μπεμπάκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 57 λεπτά , Irenesirene είπε:

Μάλλον θα γίνω μανούλα Νοεμβρίου, όπως όλα δείχνουν.. Λόγω της ίωσης που κόλλησα, το έμβρυο έχει στρεσαριστει.. Ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και με κράτησαν. Μάλλον μπαίνω χειρουργείο άμεσα. Κάνουμε το καλύτερο για τα σποράκια μας. Με ένα πόνο σε όλες μας! 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου το καλύτερο για εσένα κ το μωράκι σου!!!Όλα θα πάνε τέλεια!!Περιμένουμε νέα σου!!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irenesirene είπε:

Μάλλον θα γίνω μανούλα Νοεμβρίου, όπως όλα δείχνουν.. Λόγω της ίωσης που κόλλησα, το έμβρυο έχει στρεσαριστει.. Ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και με κράτησαν. Μάλλον μπαίνω χειρουργείο άμεσα. Κάνουμε το καλύτερο για τα σποράκια μας. Με ένα πόνο σε όλες μας! 

Το πρωτο μωράκι της παρεας μας λοιπόν!!! Με το καλό το μπεμπάκι σου κοπέλα μου!!!  Περιμένουμε νέα σας όταν μπορέσεις! :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Irenesirene είπε:

Μάλλον θα γίνω μανούλα Νοεμβρίου, όπως όλα δείχνουν.. Λόγω της ίωσης που κόλλησα, το έμβρυο έχει στρεσαριστει.. Ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και με κράτησαν. Μάλλον μπαίνω χειρουργείο άμεσα. Κάνουμε το καλύτερο για τα σποράκια μας. Με ένα πόνο σε όλες μας! 

Το πρώτο μωράκι έρχεται πωπω ήρθε για ολες σιγά σιγά η ωρα!!! Περιμένουμε μολις μπορέσεις να μας πεις τα νέα σας!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Irenesirene είπε:

Μάλλον θα γίνω μανούλα Νοεμβρίου, όπως όλα δείχνουν.. Λόγω της ίωσης που κόλλησα, το έμβρυο έχει στρεσαριστει.. Ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και με κράτησαν. Μάλλον μπαίνω χειρουργείο άμεσα. Κάνουμε το καλύτερο για τα σποράκια μας. Με ένα πόνο σε όλες μας! 

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια. Θα το πάρεις αγκαλίτσα σύντομα και θα είναι όλα καλά.

Γράψε μας τα νέα σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Μάλλον θα γίνω μανούλα Νοεμβρίου, όπως όλα δείχνουν.. Λόγω της ίωσης που κόλλησα, το έμβρυο έχει στρεσαριστει.. Ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και με κράτησαν. Μάλλον μπαίνω χειρουργείο άμεσα. Κάνουμε το καλύτερο για τα σποράκια μας. Με ένα πόνο σε όλες μας! 

Κορίτσι μου με το καλό! Το πρώτο μωράκι της παρέας μας! Όλα να πάνε καλά! Περιμένουμε νέα σου όταν μπορείς! 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Μάλλον θα γίνω μανούλα Νοεμβρίου, όπως όλα δείχνουν.. Λόγω της ίωσης που κόλλησα, το έμβρυο έχει στρεσαριστει.. Ήρθα για καρδιοτοκογραφημα και με κράτησαν. Μάλλον μπαίνω χειρουργείο άμεσα. Κάνουμε το καλύτερο για τα σποράκια μας. Με ένα πόνο σε όλες μας! 

Με το καλό το μωρακι σου! Όλα θα πάνε τέλεια! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...