Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , marpi91 είπε:

Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ! Θα ερθει και για εσένα ή στιγμή και δεν θα το καταλάβεις!!! Με το καλό η μπεμπούλα σου! 

Εγω πάντως όπως και να κάτσω κοπανιέται, δεν ξέρω που νομίζει ότι θα πάει ο κύριος!!! Οπότε πέφτω και στο πλάι και ανασκελα και όπως βολεύομαι! Και προχτές έκατσα και λίγο για κανένα 10λεπτο με το λουκάνικο-μαξιλάρι μου μπρούμυτα (το έκανα στρογγυλό και έβαλα μέσα την κοιλιά και δεν ακουμπουσε πουθενά) και θυμήθηκα τον παλιό καλό καιρό! Έχουν μειωθεί και σε εμένα δραματικά οι ώρες ύπνου αλλά όχι επειδή δεν βολεύομαι! Απλά κοιμάμαι 2 με 3 τη νύχτα, ξυπνάω σίγουρα 2 φορές μέχρι τις 7 8 για τουαλέτα και μετά λέω τι να πέσεις πάλι.. φτιάχνω καφέ και αράζω καναπέ! Βλέπω βίντεο για περιποίηση νεογνου να μορφωθώ! 

Αχ, βαλσαμο θα ηταν αυτο το μαξιλαρι. Ανυπομονω να κοιμηθω μπρουμυτα!!! Επισης, ποσο απολαυστικο που ξυπνας και αραζεις. Τι καλα!!! Μπραβο, απολαυσε το.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλημερα κοριτσια...κι εγω μια απο τα ιδια..Ζοριζομαι τα βραδια. Αν δεν ειχα και τον γιο μου που οσο να'ναι τρεχω ολη μερα, πιστευω θα εμενα τελειως αυπνη τη νυχτα οπως και στην 1η μου εγκυμοσυνη. Μα και πως να βολευτουμε πια. Στο πλαι πρεπει να κοιμομαστε αλλα η κοιλια ακουμπαει ρε κοριτσια στο στρωμα και το μωρο κλωτσαει σα να ενοχλειται. Στο τελος θα κοιμαμαι ορθια κυριολεκτικα.

Κορίτσια καλημέρα!! Η μαία στο σεμινάριο που κάναμε μας είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα να ακουμπάει η κοιλιά στο στρώμα, ίσα ίσα μας βοηθάει να βολευόμαστε και θα πρέπει να ακουμπαει για να μην μας τραβάει και πονάει. Επίσης να μην ανησυχούμε για τα μωράκια ότι τα στριμωχνουμε, γιατί αυτά εκεί μέσα είναι προστατευμενα από το αμνιακό υγρο και δεν πιέζονται επειδή εμείς γυρίσαμε στο πλάι! Οπότε λέει βολευτείτε πρώτα εσείς να μπορέσετε να κοιμηθείτε, και θα βρουν κι αυτά τη θέση τους εκεί μέσα. Απλώς κάθε φορά που γυρίζουμε πλευρό τα παίρνει η βαρυτητα προς τα κάτω και γι αυτό αρχίζουν και κλωτσάνε.. ξανά βολεύονται όμως μην αγχώνεστε!!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Amalia! είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Η μαία στο σεμινάριο που κάναμε μας είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα να ακουμπάει η κοιλιά στο στρώμα, ίσα ίσα μας βοηθάει να βολευόμαστε και θα πρέπει να ακουμπαει για να μην μας τραβάει και πονάει. Επίσης να μην ανησυχούμε για τα μωράκια ότι τα στριμωχνουμε, γιατί αυτά εκεί μέσα είναι προστατευμενα από το αμνιακό υγρο και δεν πιέζονται επειδή εμείς γυρίσαμε στο πλάι! Οπότε λέει βολευτείτε πρώτα εσείς να μπορέσετε να κοιμηθείτε, και θα βρουν κι αυτά τη θέση τους εκεί μέσα. Απλώς κάθε φορά που γυρίζουμε πλευρό τα παίρνει η βαρυτητα προς τα κάτω και γι αυτό αρχίζουν και κλωτσάνε.. ξανά βολεύονται όμως μην αγχώνεστε!!! 

Αχ, τι υπεροχη πληροφορια!!! Σε ευγνωμονω, να'σαι καλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Annie4 είπε:

Αχ, βαλσαμο θα ηταν αυτο το μαξιλαρι. Ανυπομονω να κοιμηθω μπρουμυτα!!! Επισης, ποσο απολαυστικο που ξυπνας και αραζεις. Τι καλα!!! Μπραβο, απολαυσε το.

Ε, είναι η μόνη φορά που θα μπορέσω να είμαι έγκυος και να μην έχω ακόμα ένα μικρό παιδί! Φλις κουβερτούλα, καφές και χαλάρωση! Για 3 4 εβδομάδες ακόμα δλδ, όσο προλαβαίνω!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , marpi91 είπε:

Ε, είναι η μόνη φορά που θα μπορέσω να είμαι έγκυος και να μην έχω ακόμα ένα μικρό παιδί! Φλις κουβερτούλα, καφές και χαλάρωση! Για 3 4 εβδομάδες ακόμα δλδ, όσο προλαβαίνω!!!

Ακριβώς! Θυμάμαι κι εγω πόσο απολάμβανα την 1η εγκυμοσύνη. 3-4 βδομαδες κι εσυ ε? Εγω ακριβως 4. Το ποσο ανυπομονω δεν περιγραφεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Annie4 είπε:

Ακριβώς! Θυμάμαι κι εγω πόσο απολάμβανα την 1η εγκυμοσύνη. 3-4 βδομαδες κι εσυ ε? Εγω ακριβως 4. Το ποσο ανυπομονω δεν περιγραφεται. 

Εγω μεθαύριο μπαίνω στον 9ο και μόλις κλείσω την 37η θα κόψω την περίδεση και τον πεσσό, οπότε υποθέτω πως δεν θα φτάσω στην ΠΗΤ μου (22.12)! Βεβαια ποτέ δεν ξέρεις! Προληπτικα τα έκανα αυτη τη φορά, δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει ο τράχηλος! Μπορει να ανοιξει επιτόπου, μπορει σε 1 εβδομάδα, μπορει να φτασω και με πρόκληση!!! Αντε γιατι τα εχω ολα έτοιμα και λειπει μονο το φραντζολάκι μου τώρα πια! Να ερθει να το ζουληξω :x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , marpi91 είπε:

Εγω μεθαύριο μπαίνω στον 9ο και μόλις κλείσω την 37η θα κόψω την περίδεση και τον πεσσό, οπότε υποθέτω πως δεν θα φτάσω στην ΠΗΤ μου (22.12)! Βεβαια ποτέ δεν ξέρεις! Προληπτικα τα έκανα αυτη τη φορά, δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει ο τράχηλος! Μπορει να ανοιξει επιτόπου, μπορει σε 1 εβδομάδα, μπορει να φτασω και με πρόκληση!!! Αντε γιατι τα εχω ολα έτοιμα και λειπει μονο το φραντζολάκι μου τώρα πια! Να ερθει να το ζουληξω :x

Ναι μωρεεε...οταν βλεπεις γυρω σου ολα τα μωρουδιακα ανυπομονεις περισσοτερο. Σου ευχομαι να ανοιξει ο τραχηλος τη σωστη στιγμη και να εχεις εναν πανευκολο τοκετο και τα Χριστουγεννα να εχεις γυρισει σπιτι σου να τα απολαυσεις με το μωρουδελι σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 ερωτήσεις!

Ο αιματοκριτης σας πως είναι; Μου τα είπαν λίγο περίεργα στο μικροβιολογικο ενώ ο γιατρός μου είναι ικανοποιημένος φουλ! 

και δεύτερον, λιγο πιο αδιάκριτο αλλά έχουμε πει τόσα και τόσα! Όσες έχετε ήδη γεννήσει, πόσο καιρό μετά είναι έτοιμο το σώμα ώστε να υπάρξει επαφή με τον σύντροφο μας;

Κορίτσια, μην με παρεξηγησετε δεν σκέφτομαιτο σεξ πρωτο πρώτο, αλλά εχω περάσει δύσκολα!!! Από την 9η εβδομάδα που έπαθα την αποκόλληση και μετά έκανα και την επέμβαση γιοκ! Νάδα! Καπούτ! Το χρωστάω στον εαυτό μου και στον άντρα μου χαχαχαχα!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , marpi91 είπε:

Εχω 2 ερωτήσεις!

Ο αιματοκριτης σας πως είναι; Μου τα είπαν λίγο περίεργα στο μικροβιολογικο ενώ ο γιατρός μου είναι ικανοποιημένος φουλ! 

και δεύτερον, λιγο πιο αδιάκριτο αλλά έχουμε πει τόσα και τόσα! Όσες έχετε ήδη γεννήσει, πόσο καιρό μετά είναι έτοιμο το σώμα ώστε να υπάρξει επαφή με τον σύντροφο μας;

Κορίτσια, μην με παρεξηγησετε δεν σκέφτομαιτο σεξ πρωτο πρώτο, αλλά εχω περάσει δύσκολα!!! Από την 9η εβδομάδα που έπαθα την αποκόλληση και μετά έκανα και την επέμβαση γιοκ! Νάδα! Καπούτ! Το χρωστάω στον εαυτό μου και στον άντρα μου χαχαχαχα!!!!!

Εγώ έχω 37 αιματοκρίτη και ο γιατρός είναι ευχαριστημένος! Εσύ ποσο έχεις?

Καλέ ποιος θα σε παρεξηγησει?? Κι εγω το σκέφτομαι. Τελευταία φορά ήταν 3-4 μέρες πριν την εμβρυομεταφορα! Αδελφάκια γίναμε με τον αντρουλη μου :DΣε θεωρητικό επιπεδο ξέρω ότι θελει περίπου 40 μέρες, να καθαρίσεις από τα λόχια..τώρα ας μας διαφωτίσει και κάποια με εμπειρία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ααα δεν είμαι μόνη μου δλδ! Μα τι κακό και αυτό ρε παιδί μου! Α, εντάξει! Ήλπιζα να ακούσω αριθμό κάτι λιγότερο από 3 μήνες, οπότε οκ! Μια χαρά!!! 

Λοιπόν, εγώ έχω 40,5 αιματοκριτη και πίνω 1 σίδηρο την ημέρα (εντάξει, παίζει και να τον ξεχνάω κάποιες μέρες!). Επειδή λοιπόν κάνω αντιπηκτικές και είμαι 35 +4 μου τα μάσαγαν στο μικροβιολογικο ότι έκαναν 2 φορές την εξέταση γιατί δεν στέκει το νούμερο, τους φάνηκε πολύ υψηλό.. ο γιατρός μου από την άλλη μου λέει σούπερ! Και κάτι μου έλεγαν εκεί για επαναληπτική από βδομάδα και δεν ξέρω τι να κάνω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , marpi91 είπε:

Ααα δεν είμαι μόνη μου δλδ! Μα τι κακό και αυτό ρε παιδί μου! Α, εντάξει! Ήλπιζα να ακούσω αριθμό κάτι λιγότερο από 3 μήνες, οπότε οκ! Μια χαρά!!! 

Λοιπόν, εγώ έχω 40,5 αιματοκριτη και πίνω 1 σίδηρο την ημέρα (εντάξει, παίζει και να τον ξεχνάω κάποιες μέρες!). Επειδή λοιπόν κάνω αντιπηκτικές και είμαι 35 +4 μου τα μάσαγαν στο μικροβιολογικο ότι έκαναν 2 φορές την εξέταση γιατί δεν στέκει το νούμερο, τους φάνηκε πολύ υψηλό.. ο γιατρός μου από την άλλη μου λέει σούπερ! Και κάτι μου έλεγαν εκεί για επαναληπτική από βδομάδα και δεν ξέρω τι να κάνω..

Μετά παίζει ρόλο και το ψυχολογικό κομμάτι υποθέτω, πότε θα νιώσει η κάθε γυναίκα έτοιμη! Γιατί φαντάζομαι δεν νιώθει και τόσο σεξουαλικη τόσο γρήγορα.. δεν ξέρω κιόλας είναι εντελώς υποκειμενικό αυτό!

Ααα είναι σούπερ ο αιματοκριτης!! Να ανησυχούν για υψηλό αιματοκρίτη δεν το έχω ξανακούσει, και βασικά δεν ειναι και υπερβολικος! Αν δεν κανω λαθος 37-47 είναι τα όρια.. και στην τελικη αμα δεν ανησυχεί ο γιατρός σου μην ασχολείσαι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@marpi91 γιατι να σε παρεξηγησει κανεις? Το οτι γινομαστε μανες δε σημαινει οτι μονο αυτο σκεφτομαστε, αλοιμονο! Εγω εκανα σεξ περιπου 2,5 μηνες αφου γεννησα γιατι επεσα πανω στην αρχη της 1ης καραντινας κ τοτε με ειδε ο γιατρος. Σιγουρα ομως ψυχολογικα δεν ενιωθα ετοιμη πριν τους 2 μηνες.

Οαο για τον αιματοκριτη...δωσε μου λιγο. Εχω 30 και για μενα ειναι σουπερ (πολυ χαμηλο προφανως αλλα εχω στιγμα). Λοιπον, αφου ο γιατρος σου ειναι ικανοποιημενος δεν εχεις να ανησυχεις για τιποτα!

Επεξεργάστηκαν by Annie4
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , NataSou είπε:

Μετά παίζει ρόλο και το ψυχολογικό κομμάτι υποθέτω, πότε θα νιώσει η κάθε γυναίκα έτοιμη! Γιατί φαντάζομαι δεν νιώθει και τόσο σεξουαλικη τόσο γρήγορα.. δεν ξέρω κιόλας είναι εντελώς υποκειμενικό αυτό!

Ααα είναι σούπερ ο αιματοκριτης!! Να ανησυχούν για υψηλό αιματοκρίτη δεν το έχω ξανακούσει, και βασικά δεν ειναι και υπερβολικος! Αν δεν κανω λαθος 37-47 είναι τα όρια.. και στην τελικη αμα δεν ανησυχεί ο γιατρός σου μην ασχολείσαι! 

 

πρίν από 22 λεπτά , Annie4 είπε:

@marpi91 γιατι να σε παρεξηγησει κανεις? Το οτι γινομαστε μανες δε σημαινει οτι μονο αυτο σκεφτομαστε, αλοιμονο! Εγω εκανα σεξ περιπου 2,5 μηνες αφου γεννησα γιατι επεσα πανω στην αρχη της 1ης καραντινας κ τοτε με ειδε ο γιατρος. Σιγουρα ομως ψυχολογικα δεν ενιωθα ετοιμη πριν τους 2 μηνες.

Οαο για τον αιματοκριτη...δωσε μου λιγο. Εχω 30 και για μενα ειναι σουπερ (πολυ χαμηλο προφανως αλλα εχω στιγμα). Λοιπον, αφου ο γιατρος σου ειναι ικανοποιημενος δεν εχεις να ανησυχεις για τιποτα!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σχετικά με τον αιματοκριτη! Αντε γιατί θα με τρελάνουν εκεί μέσα. Κάτι μικρουλες μωρέ, αιμολήπτριες ίσα με 19 ετών και μου είπαν ότι λόγω των αντιπηκτικων "έπρεπε", θεωρητικά πάντα, να είναι πιο κάτω γιατί αραιώνει το αίμα. Μα και πράγματι, σιγά το νούμερο! Οκ 40 είναι, δεν είναι καν στα υψηλότερα φυσιολογικά! Καταλαβαίνω ότι βγαίνουν από τη σχολή και επιδεικνύουν ζήλο για το επάγγελμα, αλλά ρε παιδιά μην τρελαίνεται τις εγκύους με φυσιολογικές και μη τιμές! Αρκετά έχουμε στο κεφάλι μας!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Hope.2019 said:

@Irenesireneόλα καλά κοπέλα μου Γεννησες;

Κορίτσια από την ώρα καταλαβαίνετε ότι έχω κι εγώ όπως πολλές από εσάς αϋπνίες! Χαχαχα.                                          Τι κακό κι αυτό σήμερα στην κυριολεξία δεν κοιμήθηκα παρά μόνο 12-1 το βράδυ και μετά νυχτοπουλι. Ίσως επειδή έχω αγωνία επειδή παίζει να γεννήσω αυτή την εβδομάδα, δεν ξέρω αλλά νιώθω ένα μεγάλο άγχος γενικά. 

Και γώ δεν κοιμάμαι καθόλου καλά το τελευταίο καιρό … Σε ποια εβδομάδα είσαι και περιμένεις να γεννήσεις ; Προσπάθησε να χαλαρώνεις τώρα που προλαβαίνεις ακόμα !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Wish_soon είπε:

Και γώ δεν κοιμάμαι καθόλου καλά το τελευταίο καιρό … Σε ποια εβδομάδα είσαι και περιμένεις να γεννήσεις ; Προσπάθησε να χαλαρώνεις τώρα που προλαβαίνεις ακόμα !

36+1 είμαι. Πάω αύριο για υπέρηχο πάλι μετά από τέσσερις μέρες γιατί δυστυχώς έχει μείνει ελάχιστο αμνιακό υγρό και είναι επικίνδυνα τα πράγματα. Οπότε το πάμε βήμα βήμα αλλά το πολύ σε μια βδομάδα θα γεννήσω. Μπορεί πχ αύριο να πάω και να μου πει γέννας έκτακτα.

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...