Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , Lababies είπε:

Στα λέω μπερδεμένα γιατί και εμένα δεν μου έχει δώσει να καταλάβω .. ευχαριστώ που απαντάς Λοιπόν πρώτο τρίμηνο ήταν φυσιολογικός ο τράχηλος μου 33 Αν δεν κάνω λάθος η κάπου εκεί . Όταν μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο εκεί 18 εβδομάδων 19 επειδή κουραζόμουν λόγω του παιδιού που εχω σήκωνα βαρύ συνέχεια και μέσα σε είκοσι ημέρες επανεξέταση είδε ότι έχει ανοίξει σαν τρίγωνο 13 μετά 16 έφτασε και μου λέει έτσι δεν κάνουμε δουλειά είναι μονόδρομος . Κάνω εξετάσεις crp και βγήκε 5.89mg/l . Και κάνω και εξετάσεις στρεπτόκοκκος agalactiae και βγαίνει θετικό . ( μου λέει δεν έχει σημασία τώρα αυτό μόνο όταν γεννήσεις αλλά πάρε αντιβιωση και έτσι πήρα για να μπω για περιδεση ) μπαίνω και δεν μου κάνει το απλό ράμμα αλλά με την ταινία την χοντρή ( μακ Ντόναλντ ) που είναι ισχυρή και από πεσσό και από ραμμα . Επιτυχείς (αφού με είχε οδηγήσει ότι δεν θα τα καταφέρουμε καταλαβαίνεις ψυχολογία ) και από τς 19 εβδομάδες μέχρι τώρα καλές μπαίνω 22 είμαι κρεβάτι . Χωρίς πάλι να μου έχει δώσει σαφής οδηγίες .τώρα θέλω να του πω κάνω εξετάσεις ούρων η δεν χρειάζεται πια ; Ακούω μολύνθηκε το μωρό της μιας το έχασαν , ακούω τόσα πολλά φοβάμαι χωρίς λόγο , χωρίς πόνους , χωρίς αίμα αφού στο τέλος ήταν αισιόδοξος ότι θα φτάσουμε μέχρι τέλος . Φοβάμαι για την προωροτητα πολύ γιατί ότι και να λένε οι γιατροί αν το σώμα σου ξεκινήσει τοκετό αστα . 
Επίσης για τα χάπια πίνω αυτά και υπόθετο που σου είπα αλλα δεν είχα καμία σύσπαση . Η αν είχα δεν κατάλαβα γιατί ούτε αυτό ξέρω πως είναι . Στο πρώτο παιδί αν και κάτι μήνες πριν δεν θυμάμαι τέτοιο αίσθημα . Σε πήγα μονοκόματα

Στην εγκυμοσύνη η crp είμαι αυξημένη γιατί το σώμα μας θεωρεί το έμβρυο ως κάτι ξένο και ανεβάζεις τιμές. Κι εγώ είχα 13 στην αρχή! Δεν είναι αυτό κριτήριο,  άσχετα που τελικά υπήρχε και μικρόβιο. Ούρων κάνουμε κάθε μήνα και για άλλους λόγους, όχι μόνο για εντοπισμό μικροβίων. Αλλά με περιδεση χωρίς αντιβίωση κάθε μήνα;;; ούτε πλυσεις με betadine vaginal κάνεις;; πως αποστειρώνεις την περιοχή; και το υπόθετο προγεστερονης πρέπει να καθαρίζει από τον κόλπο, θα πετσώσει εκεί κάτω! Επειδή κι εγώ έτσι ξαφνικά έχασα το πρώτο μου μωράκι, λόγω πιθανής φλεγμονής και με έναν γιατρό που δεν εξηγούσε τίποτα, ήταν μόνο σαν την κλεουσα ιτιά, σε ενημερώνω με όσα έμαθα από τον νέο μου γιατρό που εξειδικευεται στην παθολογία του τραχήλου. Κι εμένα ο προηγούμενος μου έκανε την περίδεση ενώ βρισκόμουν σε ενεργό τοκετό, κινδυνευσα να πάθω μόνιμη ζημιά στον τράχηλο,  κανονικά απαγορεύεται αυτό που έκανε. Τα αντιυπερτασικα τα παίρνουμε προληπτικά για να μην κάνει συσπάσεις ο τράχηλος. Τα παίρνω εγώ ενώ δεν έχω καν χοάνη, τώρα νομίζω σου είναι απαραίτητα. 

Κορίτσι μου, άκου με, με τον φόβο δεν βγαίνει πουθενά. Σωστές οδηγίες χρειάζεσαι, εναν γιατρό που να σκέφτεται πριν από εσένα για εσένα και να σε προστατεύει. Τύψεις να μην έχεις για το πρώτο σου παιδάκι, θα το φροντίσεις όπως μόνο εσύ ξέρεις όταν με το καλό θα παρεις αγκαλιά και το μωράκι σου. Από την άλλη, καταλαβαίνω απόλυτα τους φόβους σου, έχω περάσει από εκεί, εχω γευτεί την πίκρα αλλά και την χαρά τώρα του να πάνε όλα καλά! Θα προσέχεις πολύ, θα ξεκουράζεσαι και όλα θα πάνε καλά. Η προωροτητα είναι ένα ζήτημα, αλλά δες πόσα μωράκια γεννιούνται πρόωρα και ξεπερνούν κάθε προσδοκία, γίνονται μέχρι πρωταθλητές! Από τις 27 εβδομάδες και πάνω μειώνεται πάρα πολύ ο κίνδυνος!

Αλλα δεν θα βάζεις το κακό στο μυαλό σου! Θα κάνεις θετικές σκέψεις, θα δίνεις δύναμη στον εαυτό σου, πως κάθε μέρα που κάθεσαι στο κρεβάτι είναι μια μέρα πιο κοντά στο μπεμπάκι σου και όλα θα έρθουν!

(Μόνο σε παρακαλώ, ρώτα τον γιατρό σου για το θέμα της αντιβίωσης, του αντιυπερτασικού και του betadine για κολπικες πλυσεις. Πες του έκανε μια γνωστή γνωστή της έδωσαν αυτό και αυτό, εγω γιατί όχι; να δεις τι θα σου πει! Για ο,τι θες εδώ είμαι, ρώτα! Btw, ποιος ειναι ο γιατρός σου;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marpi91 είπε:

Στην εγκυμοσύνη η crp είμαι αυξημένη γιατί το σώμα μας θεωρεί το έμβρυο ως κάτι ξένο και ανεβάζεις τιμές. Κι εγώ είχα 13 στην αρχή! Δεν είναι αυτό κριτήριο,  άσχετα που τελικά υπήρχε και μικρόβιο. Ούρων κάνουμε κάθε μήνα και για άλλους λόγους, όχι μόνο για εντοπισμό μικροβίων. Αλλά με περιδεση χωρίς αντιβίωση κάθε μήνα;;; ούτε πλυσεις με betadine vaginal κάνεις;; πως αποστειρώνεις την περιοχή; και το υπόθετο προγεστερονης πρέπει να καθαρίζει από τον κόλπο, θα πετσώσει εκεί κάτω! Επειδή κι εγώ έτσι ξαφνικά έχασα το πρώτο μου μωράκι, λόγω πιθανής φλεγμονής και με έναν γιατρό που δεν εξηγούσε τίποτα, ήταν μόνο σαν την κλεουσα ιτιά, σε ενημερώνω με όσα έμαθα από τον νέο μου γιατρό που εξειδικευεται στην παθολογία του τραχήλου. Κι εμένα ο προηγούμενος μου έκανε την περίδεση ενώ βρισκόμουν σε ενεργό τοκετό, κινδυνευσα να πάθω μόνιμη ζημιά στον τράχηλο,  κανονικά απαγορεύεται αυτό που έκανε. Τα αντιυπερτασικα τα παίρνουμε προληπτικά για να μην κάνει συσπάσεις ο τράχηλος. Τα παίρνω εγώ ενώ δεν έχω καν χοάνη, τώρα νομίζω σου είναι απαραίτητα. 

Κορίτσι μου, άκου με, με τον φόβο δεν βγαίνει πουθενά. Σωστές οδηγίες χρειάζεσαι, εναν γιατρό που να σκέφτεται πριν από εσένα για εσένα και να σε προστατεύει. Τύψεις να μην έχεις για το πρώτο σου παιδάκι, θα το φροντίσεις όπως μόνο εσύ ξέρεις όταν με το καλό θα παρεις αγκαλιά και το μωράκι σου. Από την άλλη, καταλαβαίνω απόλυτα τους φόβους σου, έχω περάσει από εκεί, εχω γευτεί την πίκρα αλλά και την χαρά τώρα του να πάνε όλα καλά! Θα προσέχεις πολύ, θα ξεκουράζεσαι και όλα θα πάνε καλά. Η προωροτητα είναι ένα ζήτημα, αλλά δες πόσα μωράκια γεννιούνται πρόωρα και ξεπερνούν κάθε προσδοκία, γίνονται μέχρι πρωταθλητές! Από τις 27 εβδομάδες και πάνω μειώνεται πάρα πολύ ο κίνδυνος!

Αλλα δεν θα βάζεις το κακό στο μυαλό σου! Θα κάνεις θετικές σκέψεις, θα δίνεις δύναμη στον εαυτό σου, πως κάθε μέρα που κάθεσαι στο κρεβάτι είναι μια μέρα πιο κοντά στο μπεμπάκι σου και όλα θα έρθουν!

(Μόνο σε παρακαλώ, ρώτα τον γιατρό σου για το θέμα της αντιβίωσης, του αντιυπερτασικού και του betadine για κολπικες πλυσεις. Πες του έκανε μια γνωστή γνωστή της έδωσαν αυτό και αυτό, εγω γιατί όχι; να δεις τι θα σου πει! Για ο,τι θες εδώ είμαι, ρώτα! Btw, ποιος ειναι ο γιατρός σου;) 

Λοιπόν αντιβιωση ήπια αμοξιλ 1g πρωί βράδυ σχεδόν 14 ημέρες . Πλύσεις δεν μου έχει πει κάτι συγκεκριμένο .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , marpi91 είπε:

Στην εγκυμοσύνη η crp είμαι αυξημένη γιατί το σώμα μας θεωρεί το έμβρυο ως κάτι ξένο και ανεβάζεις τιμές. Κι εγώ είχα 13 στην αρχή! Δεν είναι αυτό κριτήριο,  άσχετα που τελικά υπήρχε και μικρόβιο. Ούρων κάνουμε κάθε μήνα και για άλλους λόγους, όχι μόνο για εντοπισμό μικροβίων. Αλλά με περιδεση χωρίς αντιβίωση κάθε μήνα;;; ούτε πλυσεις με betadine vaginal κάνεις;; πως αποστειρώνεις την περιοχή; και το υπόθετο προγεστερονης πρέπει να καθαρίζει από τον κόλπο, θα πετσώσει εκεί κάτω! Επειδή κι εγώ έτσι ξαφνικά έχασα το πρώτο μου μωράκι, λόγω πιθανής φλεγμονής και με έναν γιατρό που δεν εξηγούσε τίποτα, ήταν μόνο σαν την κλεουσα ιτιά, σε ενημερώνω με όσα έμαθα από τον νέο μου γιατρό που εξειδικευεται στην παθολογία του τραχήλου. Κι εμένα ο προηγούμενος μου έκανε την περίδεση ενώ βρισκόμουν σε ενεργό τοκετό, κινδυνευσα να πάθω μόνιμη ζημιά στον τράχηλο,  κανονικά απαγορεύεται αυτό που έκανε. Τα αντιυπερτασικα τα παίρνουμε προληπτικά για να μην κάνει συσπάσεις ο τράχηλος. Τα παίρνω εγώ ενώ δεν έχω καν χοάνη, τώρα νομίζω σου είναι απαραίτητα. 

Κορίτσι μου, άκου με, με τον φόβο δεν βγαίνει πουθενά. Σωστές οδηγίες χρειάζεσαι, εναν γιατρό που να σκέφτεται πριν από εσένα για εσένα και να σε προστατεύει. Τύψεις να μην έχεις για το πρώτο σου παιδάκι, θα το φροντίσεις όπως μόνο εσύ ξέρεις όταν με το καλό θα παρεις αγκαλιά και το μωράκι σου. Από την άλλη, καταλαβαίνω απόλυτα τους φόβους σου, έχω περάσει από εκεί, εχω γευτεί την πίκρα αλλά και την χαρά τώρα του να πάνε όλα καλά! Θα προσέχεις πολύ, θα ξεκουράζεσαι και όλα θα πάνε καλά. Η προωροτητα είναι ένα ζήτημα, αλλά δες πόσα μωράκια γεννιούνται πρόωρα και ξεπερνούν κάθε προσδοκία, γίνονται μέχρι πρωταθλητές! Από τις 27 εβδομάδες και πάνω μειώνεται πάρα πολύ ο κίνδυνος!

Αλλα δεν θα βάζεις το κακό στο μυαλό σου! Θα κάνεις θετικές σκέψεις, θα δίνεις δύναμη στον εαυτό σου, πως κάθε μέρα που κάθεσαι στο κρεβάτι είναι μια μέρα πιο κοντά στο μπεμπάκι σου και όλα θα έρθουν!

(Μόνο σε παρακαλώ, ρώτα τον γιατρό σου για το θέμα της αντιβίωσης, του αντιυπερτασικού και του betadine για κολπικες πλυσεις. Πες του έκανε μια γνωστή γνωστή της έδωσαν αυτό και αυτό, εγω γιατί όχι; να δεις τι θα σου πει! Για ο,τι θες εδώ είμαι, ρώτα! Btw, ποιος ειναι ο γιατρός σου;) 

Καλημέρα! Τι εννοείς πλυσεις με betadine για το υπόθετο προγεστερόνης?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Amalia! είπε:

Καλημέρα! Τι εννοείς πλυσεις με betadine για το υπόθετο προγεστερόνης?

Καλημέρα! Αυτό είναι για όσες έχουμε περίδεση κορίτσι μου, όχι για απλή χρήση utrogestan! Πρέπει να κάνουμε πλύση με το πουαρ 1 φορά την εβδομάδα για να φεύγουν τα υπολείμματα από τα ράμματα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλημέρα! Αυτό είναι για όσες έχουμε περίδεση κορίτσι μου, όχι για απλή χρήση utrogestan! Πρέπει να κάνουμε πλύση με το πουαρ 1 φορά την εβδομάδα για να φεύγουν τα υπολείμματα από τα ράμματα! 

Αααα.... οκ....!!! Σε ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Lababies είπε:

Λοιπόν αντιβιωση ήπια αμοξιλ 1g πρωί βράδυ σχεδόν 14 ημέρες . Πλύσεις δεν μου έχει πει κάτι συγκεκριμένο .

Εγω παίρνω rulid 300 κάθε μήνα για 6 μέρες στην αρχή του κάθε μήνα. Έτσι διασφαλιζω πως δεν θα δημιουργηθεί φλεγμονή ή δεν θα έχω κανένα μικρόβιο μέχρι να γεννήσω, καθώς δεν μπορούμε με την περιδεση να κάνουμε και καλλιέργεια κολπικου υγρού. Οπότε να μην φοβάμαι και για στρεπτόκοκκο στην γέννα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marpi91 είπε:

Εγω παίρνω rulid 300 κάθε μήνα για 6 μέρες στην αρχή του κάθε μήνα. Έτσι διασφαλιζω πως δεν θα δημιουργηθεί φλεγμονή ή δεν θα έχω κανένα μικρόβιο μέχρι να γεννήσω, καθώς δεν μπορούμε με την περιδεση να κάνουμε και καλλιέργεια κολπικου υγρού. Οπότε να μην φοβάμαι και για στρεπτόκοκκο στην γέννα! 

Ωραία πήρα τον γιατρό τώρα μου είπε δεν χρειάζεται κανένα σαπούνι ειδικό . Μόνο χωρίς άρωμα . Θα ξανά πάρω αντιβιωση είπε σε χρονικά διαστήματα . Ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του μακάρι να πάνε όλα καλά .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lababies είπε:

Ωραία πήρα τον γιατρό τώρα μου είπε δεν χρειάζεται κανένα σαπούνι ειδικό . Μόνο χωρίς άρωμα . Θα ξανά πάρω αντιβιωση είπε σε χρονικά διαστήματα . Ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του μακάρι να πάνε όλα καλά .

Ωραία, μια χαρά! Φυσικά, κάθε γιατρός έχει τις πρακτικές του, εδώ μοιραζόμαστε τις γνώσεις μας και ενημερωνόμαστε πιο σφαιρικά! Αν δεν θεωρεί πως χρειάζεται πλύση καλώς! Αντιβιωση καλά θα κάνει να σου δώσει, εχω μιλήσει με 2 γιατρούς και είπαν και οι 2 αντιβιωση κάθε μήνα ως προφύλαξη! 

 

πρίν από 50 λεπτά , Lababies είπε:

Εσυ το μικρόβιο πως το κατάλαβες από εξετάσεις ούρων ; Κάθεσαι ακινησία τώρα με περιδεση ;

Εγω δεν είχα μικρόβιο.. αντιβιωση παίρνω για να μην αποκτήσω! Προληπτικά, σε μικρή δόση ως προφύλαξη κάθε μήνα. Κάνω κάθε μήνα εξετάσεις ούρων για να ελεγχομαι, αλλά δεν έχει δείξει ποτέ κάτι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι εννοείται .. ωραία σε αυτή την εγκυμοσύνη εννοείς . Στην προηγούμενη που δεν ήταν επιτυχής το πόρισμα ήταν το μικρόβιο ; Είχες ενοχλήσεις κάτι πως το κατάλαβες ;❤️

Link to comment
Share on other sites

Τελειώσαμε από τη γιατρο κορίτσια 2400 το μωρό μου επιτελους πήρε μπρος!!! Θα σταματήσω την ασπιρίνη μέχρι την Κυριακή να την πάρω κ πλέον δεν υπάρχει λόγος να την παιρνω!! Θα με ξαναδεί την άλλη εβδομάδα! Όλα τα αλλά είναι φυσιολογικά! Αν δούμε κ δε βάζει ικανοποιητικό βάρος ή αυξηθεί η πίεση μου θα γεννήσω προς το παρόν θελουμε μετά τις 38+ εβδομαδες!!

 

αα η πίεση μου σήμερα ήταν 13 κ 7 η χαμηλή 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Lababies είπε:

Ναι εννοείται .. ωραία σε αυτή την εγκυμοσύνη εννοείς . Στην προηγούμενη που δεν ήταν επιτυχής το πόρισμα ήταν το μικρόβιο ; Είχες ενοχλήσεις κάτι πως το κατάλαβες ;❤️

Δεν πρόλαβα να καταλάβω κάτι κορίτσι μου.. 6 Δεκεμβρίου ξεκινησαν οι πόνοι, 7 Δεκεμβρίου μπήκα για περίδεση, 10 εσπασαν τα νερα και έχασα το μωρό. Καμία εξέταση δεν είχε δείξει ποτέ τίποτα. Ο τοτε γιατρός μου, εντελως άπειρος επάνω στο θέμα από ότι φαίνεται, μας είπε για πιθανή φλεγμονή. Δεν μου έκανε καν βιοψία πλακούντα και εμβρυικου υλικού να δει τι πήγε στραβά. Εφόσον όμως δεν υπάρχει κάτι παθολογικο οργανικό, ο τράχηλος μου δλδ δεν έχει πρόβλημα γενικότερα, και αφού έκανα υστεροσκοπηση-αποξεση με τον νέο μου γιατρό να διερεύνηση, δεν έδειξε τίποτα οπότε το χρεωσαμε σε ένα ατυχές τυχαίο γεγονός. Τωρα φλεγμονή ήταν; κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία ήταν; δεν θα μάθουμε ποτέ..

Επίσης τώρα με την περιδεση, όχι, δεν είμαι σε ακινησία, κανονικά όλα, απλά δεν σηκώνω βάρη πολλα και αποφεύγω να σκύβω. Ξεκουράζομαι γενικά όταν νιώσω βάρος αλλά δεν ήμουν σε φάση για ακινησία. 

πρίν από 36 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Τελειώσαμε από τη γιατρο κορίτσια 2400 το μωρό μου επιτελους πήρε μπρος!!! Θα σταματήσω την ασπιρίνη μέχρι την Κυριακή να την πάρω κ πλέον δεν υπάρχει λόγος να την παιρνω!! Θα με ξαναδεί την άλλη εβδομάδα! Όλα τα αλλά είναι φυσιολογικά! Αν δούμε κ δε βάζει ικανοποιητικό βάρος ή αυξηθεί η πίεση μου θα γεννήσω προς το παρόν θελουμε μετά τις 38+ εβδομαδες!!

 

αα η πίεση μου σήμερα ήταν 13 κ 7 η χαμηλή 

Μπράβο το νινί! Μεγαλώνει να κάνει μπουτακια να τσιμπάς!!! Το έψαξα πολυυυυ με την πίεση, θυμάσαι την προηγούμενη εβδομάδα που είχα τρελαθεί με το 13 και 8! Είναι οκ τελικά, μια χαρά για το στάδιο που βρισκόμαστε! Και ειδικά η αρτηριακή σου (7) είναι σούπερ!!!

Κορίτσια μου,  μια ερώτηση! Που θα απορρίπτεται τις πάνες; έχετε αγοράσει αυτούς τους ειδικούς κάδους ή είναι περιττό έξοδο; διαβάζω ανάμεικτες κριτικές. Κάποιοι λένε πως βρομάει έτσι και αλλιώς, οπότε είναι πεταμένα λεφτά,  άλλοι λένε πως τους έλυσε τα χέρια. Έχει κάποια εμπειρία; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Η μικρή γεννήθηκε 2180 και ήταν 34+6 εβδομάδων.. Το βάρος της, ευτυχώς, ήταν αρκετά καλό, αν και η γιατρός είπε ότι δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο, όταν υπάρχουν σοβαρά προβλήματα. Σήμερα περιμένω να βγω από το νοσοκομείο, για να πάω να τη δω στο παίδων!!! 

 

Εγώ είμαι χαρούμενη γιατί σώσαμε το παιδί!!! Σφίγγω τα δόντια και ελπίζω! Θα ρίξω την πιο μεγάλη μου κραυγή μόλις την πάρω αγκαλίτσα, να πάμε σπίτι!!! 

Θερμοκητιδα την έβαλαν λόγω προβλημάτων αναπνευστικου, που σχετίζεται και με την προωροτητα. Περιμένουμε! 

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!Εύχομαι τα καλύτερα κ σύντομα να την πάρεις σπιτάκι σας!! Όλα καλα θα πάνε!! Να βγεις με το καλό να αναρρώσεις κ εσύ κ να τη δεις!!Σας στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια κ εγώ κ η μπέμπα!! :wub:

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πω και εσυ τι πέρασες marpi.. αχ να πάνε όλα καλά .

οι σύσπασεις είναι το πέτρωμα εντάξει , που πετρώνει δηλαδή η κοιλιά όλη ; Η μήτρα ; Συγκεκριμένα ; Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...