Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Και εγώ ακριβώς τα ίδια αλλά μπήκα και στο μήνα μου. Καρδιοτοκογραφημα θα κάνω στο ιατρείο μόνο την επόμενη εβδομάδα θα έρθει η μαια μου σπίτι να μου κάνει. Αντε να δούμε πότε θα έρθει και η σειρά μας.

 

@Annie4 εγω ειμαι Evi Spastra αλλα με το γαιδουρακι για cover

Σου έστειλα μήνυμα στο μεσεντζερ λογικά έχει πάει στα αιτήματα. Βάλε με στην ομαδική αν φτιάξατε, είσαι η μόνη που κατάφερα να βρω

Εγώ έχω μόνιμα υγρό εσώρουχο. Το καλοκαίρι έλεγα θα είναι από την ζέστη που ιδρώνω. Τώρα δεν ξέρω τι είναι. Είναι υγρά; Είναι ουρα; Δεν καταλαβαίνω να μου φεύγουν πάντως μέχρι στιγμής. Το αμνιακό μου αν ήταν δε θα ήταν μειωμένο στο ντοπλερ; Γιατί το έχω εδώ και αρκετό καιρό αυτό το πραγμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Queen είπε:

Θα πάω την αλλη εβδομαδα δεν με είπε τίποτα για σήμερα η για αύριο απλα ξεκούραση μονο τουαλέτα...και να κάνω υπομονή..

Εμένα τα κόκαλα κανουν Κλακ και απο κάτω ποναω νιώθω βάρος και τα κόκαλα νιώθω πολύ κάπως... Αυτό που λες όταν κανεις συσπάσεις το ακούς;

Το ακουω σε απότομες κινήσεις του μπέμπη και σε συσπάσεις. Λες να είναι τα κόκαλα και όχι η μήτρα;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marpi91 είπε:

Το ακουω σε απότομες κινήσεις του μπέμπη και σε συσπάσεις. Λες να είναι τα κόκαλα και όχι η μήτρα;;;

Δεν νομίζω να είναι η μήτρα μήπως είναι τα κόκαλα λέω και εγώ ρώτα και τον-την γιατρό σου για σιγουριά αλλά πιστεύω είναι τα κόκαλα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Queen είπε:

Δεν νομίζω να είναι η μήτρα μήπως είναι τα κόκαλα λέω και εγώ ρώτα και τον-την γιατρό σου για σιγουριά αλλά πιστεύω είναι τα κόκαλα 

Ναι, φυσικά και θα ρωτησω! Εχω την Παρασκευή ραντεβού για nst και υπέρηχο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , marpi91 είπε:

Ναι, φυσικά και θα ρωτησω! Εχω την Παρασκευή ραντεβού για nst και υπέρηχο! 

Ρωτά κοπελα μου εγώ γενικός έχω ενα βαρος απο κάτω που δεν μπορώ ώρες ώρες να Περπατήσω καθόλου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εγώ είμαι μέσα!!! Εννοείται τώρα θα χρειαζόμαστε περισσότερη επικοινωνία!! 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;; Αρχισα να έχω αυτό το πραγμα από χθες! Μπορεί να φταρνιστώ κ να μου φύγουν κάποια τσιτσα το έχετε κ εσείς;; Είναι φυσιολογικό;;;; Ή έπαθα καμία ακράτεια τώρα σαν γιαγιά;; 

Οι περισσότερες το παθαίνουμε   μην αγχώνεσαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ήρθε κανένα αίτημα στο Fb πάντως δεν ξέρω αν κάνατε τη συνομιλία :) Λοιπόν εγώ θα κάνω καρδιοτοκογραφημα στη κλινική που θα γεννήσω και στο γιατρό θα ξαναπάω στις 37 εβδομάδες να με δει .. μου είπε ότι έχω πολύ μακρύ τράχηλο και να περπατάω κάθε μέρα από 30 λεπτά . Τον ρώτησα αν παίζει ρόλο που είναι μακρύς ο τράχηλος αν θα αργήσω να γεννήσω και μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο .. μπορεί από τη μια βδομάδα στην άλλη να μικρύνει είναι ανάλογα με τις συσπάσεις της μήτρας ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Wish_soon είπε:

Εμένα δεν μου ήρθε κανένα αίτημα στο Fb πάντως δεν ξέρω αν κάνατε τη συνομιλία :) Λοιπόν εγώ θα κάνω καρδιοτοκογραφημα στη κλινική που θα γεννήσω και στο γιατρό θα ξαναπάω στις 37 εβδομάδες να με δει .. μου είπε ότι έχω πολύ μακρύ τράχηλο και να περπατάω κάθε μέρα από 30 λεπτά . Τον ρώτησα αν παίζει ρόλο που είναι μακρύς ο τράχηλος αν θα αργήσω να γεννήσω και μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο .. μπορεί από τη μια βδομάδα στην άλλη να μικρύνει είναι ανάλογα με τις συσπάσεις της μήτρας ..

Καλημερα. Τι πηγε στραβα? Δεν σε βρηκα? Νομιζα σε ειχα προσθεσει, καπου το χασα μαλλον, με συγχωρεις. Πες μου ξανα πώς θα σε βρω σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Ερώτηση! Θα παρετε κάποια φόρμουλα για ώρα αναγκης να έχετε στο σπίτι; μου είχαν πει για ένα βιολογικό, αλλά δεν θυμάμαι όνομα και τώρα που έψαξα δεν είναι μόνο ένα το βιολογικό! Σας έχουν προτεινει κάτι οι παιδιατροι; εμένα μου είπε ότι θα το δουμε πως θα παει στο νοσοκομείο αν θα χρειαστεί να παρω φόρμουλα, αλλά δεν θέλω να γυρίσω σπίτι, να χρειαστεί να δώσω γευμα και να μην έχω, θα πελαγωσω! 

Καλημερα,επειδη ειμαι στις μερες που ψαχνω παιδιατρο κι εχω παει σε 3 οι δυο μου ειπαν να μην μπω σε αυτη τη διαδικασια.Η μια μου ειπε να παρω το humana.Ομως εχω ακουσει οτι καλο θα ειναι ο,τι γαλα δωσουν (αν δωσουν στο νοσοκομειο) να συνεχισεις με αυτο.Στο Μητερα που θα γεννησω εγω δινουν το Frisolac.

Κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω ποιες ειναι αυτες που λενε"βασικες εξετασεις"για το μωρο και ποιες οι εξτρα και ποιες σκοπευετε να κανετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδινα hipp  ,  είναι βιολογικο.... το θεμα είναι ότι άμα ξεμείνεις δυσκολα το βρίσκεις σε φαρμακείο... μόνο άμα κάνεις μια καλή καβατζα  κάθε μήνα και δεν ξεμείνεις ποτέ.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Τώρα το είδα κορίτσι μου. Μόλις γύρισα από τον προεγχειρητικό. Θα σου στείλω αύριο μόλις γεννήσω στο messenger.

Oλα καλα? Με το καλο. Σε εχω πολυ στο μυαλο μου.

πρίν από 38 λεπτά , vivi24 είπε:

Κορίτσια και εγώ είμαι μέσα για  Βιβή  Καρδάτου

Περιγραψε μου λιγο τη φωτο προφιλ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...