Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες . Να σας ζήσουν τα μωράκια σας όσες έχετε γεννήσει και όσες είστε στην αναμονή με το καλό να τα υποδεχτείτε. Θέλω να σας ρωτήσω σχετικά με το επίδομα γέννας τα 2.000 ευρώ όπως ξέρω. Τελικά πως γίνεται η κατάθεση; Σε τραπεζικό λογαριασμό ή σε άϋλη κάρτα όπως είχα διαβάσει;;;

Λογικά λένε ότι από το 2023 θα ισχύσει η αυλη κάρτα. Οπότε λογικά εάν γεννας το 2022 θα τα πάρεις ως χρηματα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 25/11/2022 at 7:19 ΜΜ, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά. Γέννησα το κοριτσάκι μου 2480 ήταν τελικά διακόσια γραμμάρια λιγότερο. Τώρα προσπαθώ να θηλάσω αν και όλο κοιμάται και είναι πεισματάρα και πρέπει να μην χάσει πολύ βάρος για να μην μου την πάρουν στη μονάδα. Κατά τα άλλα έκανε μια υπογλυκαιμία όταν γεννήθηκε. Τώρα την πήραν οι παιδίατροι που εξετάζουν πάλι τα μωρά και περιμένω ενημέρωση. Αποφάσισα εδώ να της δίνω και λίγο ξένο μην μου χάσει πολύ βάρος και πάει μονάδα και έπειτα βλέπουμε πως θα πάει!

Μπράβο κορίτσι, γερό και τυχερό να είναι 

On 25/11/2022 at 2:55 ΜΜ, Annie4 είπε:

Εσυ θα ερθεις στο μεσεντζερ? Καναμε ομαδα. Στειλε μου π.μ.

Βεβαίως θα έρθω σου έχω στείλει μήνυμα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Zako είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσι, 

Σε τραπεζικό λογαριασμό όπου δικαιούχος ή συνδικαιούχος είναι η μητέρα. Τα 1000 μπαίνουν ένα μήνα μετά την γέννηση και τα υπόλοιπα 1000 πέντε μήνες μετά.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εγώ γεννάω Φλεβάρη με το καλό. Μακάρι να ισχύει αυτό και τότε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

 Καλημέρα σας και από εδώ! Εχθές είχα ραντεβού για nst και υπέρηχο. Όλο το απόγευμα μέχρι να παω ζοριζομουν πολυ στον τράχηλο, ένιωθα φοβερή πιεση χωρίς να ποναω ωστόσο. Ένιωθα όμως ξεκάθαρα το μωρό να πιέζει. Τελικά είχα δίκιο! 

Στο nst είχα συσπάσεις έως 51 έφτασα, ανώδυνες βέβαια. Ο τράχηλος έχει ανοίξει στο 1,5 εκ με χοάνη Υ και προβάλλει το κεφάλι του μπέμπη! Το ράμμα είναι στην ουσία που συγκρατεί ο, τι έχει μείνει και ενώ ήταν να μπω Τετάρτη για αφαίρεση πεσσου και ραμματος θα μπω Δευτέρα και μετά θα ειμαι σε αναμμένα κάρβουνα! Ο γιατρός λέει ότι μπορεί να μην φτάσω καν στο επόμενο ραντεβού μας την παρασκευη και να δώσουμε ραντεβού με τον μπέμπη στο μαιευτήριο! Αυτός, πολυ χαρουμενος, εγώ σε σοκ γενικά! 

Ο μπεμπακος μας 2.900 στις 36+1, όποτε έχει πολυ καλο βάρος και ο γιατρός δεν ανησυχεί ακόμα και αν έρθει λίγες μέρες πριν τις 37 εβδ.! Αυτά κοριτσια! 

@Hope.2019 Να σας ζήσει η μικρούλα! Γερή, δυνατή και καλότυχη να ειναι στη ζωή της! Πολυ καλο και το βάρος και όλα πηγαν τέλεια τελικά! Μπράβο! 

@Irenesirene πολυ θετικά τα νέα σας! Μπράβο στην μικρούλα, ανακάμπτει και δυναμώνει σιγά σιγά! Γρήγορα σπιτι σας ευχομαι! Περαστικά και στο κοριτσάκι σου! 

Γειά σου κορίτσι μου! Γιατί δεν κρατάτε το ράμμα λίγο ακόμα για να πάρεις ίσως μια εβδομάδα παραπάνω?? Στις προηγούμενες επισκέψεις στον γιατρό είχατε δει τον τράχηλο να μειώνεται ή ξαφνικά έφτασε τόσο??

Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2022 at 8:24 ΠΜ, marpi91 είπε:

 Καλημέρα σας και από εδώ! Εχθές είχα ραντεβού για nst και υπέρηχο. Όλο το απόγευμα μέχρι να παω ζοριζομουν πολυ στον τράχηλο, ένιωθα φοβερή πιεση χωρίς να ποναω ωστόσο. Ένιωθα όμως ξεκάθαρα το μωρό να πιέζει. Τελικά είχα δίκιο! 

Στο nst είχα συσπάσεις έως 51 έφτασα, ανώδυνες βέβαια. Ο τράχηλος έχει ανοίξει στο 1,5 εκ με χοάνη Υ και προβάλλει το κεφάλι του μπέμπη! Το ράμμα είναι στην ουσία που συγκρατεί ο, τι έχει μείνει και ενώ ήταν να μπω Τετάρτη για αφαίρεση πεσσου και ραμματος θα μπω Δευτέρα και μετά θα ειμαι σε αναμμένα κάρβουνα! Ο γιατρός λέει ότι μπορεί να μην φτάσω καν στο επόμενο ραντεβού μας την παρασκευη και να δώσουμε ραντεβού με τον μπέμπη στο μαιευτήριο! Αυτός, πολυ χαρουμενος, εγώ σε σοκ γενικά! 

Ο μπεμπακος μας 2.900 στις 36+1, όποτε έχει πολυ καλο βάρος και ο γιατρός δεν ανησυχεί ακόμα και αν έρθει λίγες μέρες πριν τις 37 εβδ.! Αυτά κοριτσια! 

@Hope.2019 Να σας ζήσει η μικρούλα! Γερή, δυνατή και καλότυχη να ειναι στη ζωή της! Πολυ καλο και το βάρος και όλα πηγαν τέλεια τελικά! Μπράβο! 

@Irenesirene πολυ θετικά τα νέα σας! Μπράβο στην μικρούλα, ανακάμπτει και δυναμώνει σιγά σιγά! Γρήγορα σπιτι σας ευχομαι! Περαστικά και στο κοριτσάκι σου! 

Τα ιδια εχω κι εγω εδω και δυο μερες.Με δυσκολια κοιμαμαι πλεον.Αυριο παω για nst.Ελπιζω να μη βιαζεται να βγει γιατι αυριο ειμαι 37η.
Εγω παντως εδω και πολυ καιρο νιωυω πετρωματα και δυο φορες που χω κανει nst μου παν δεν ειναι συσπασεις.
Καταρχας αυτο με το nst δεν εχω καταλαβει πώς λειτουργει.Γιατι μπορει να χω ολη μερα πετρωματα κι οταν παμε στο γιατρο να μη συμβει τιποτα.Αρα πώς αξιολογουν αν εχουμε συσπασεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Γειά σου κορίτσι μου! Γιατί δεν κρατάτε το ράμμα λίγο ακόμα για να πάρεις ίσως μια εβδομάδα παραπάνω?? Στις προηγούμενες επισκέψεις στον γιατρό είχατε δει τον τράχηλο να μειώνεται ή ξαφνικά έφτασε τόσο??

Δεν γίνεται με χοάνη και ένα τόσο μεγάλο μωρό να κρατήσω το ράμμα γιατί αν ξεκινήσει ο τοκετός μπορεί να προκληθει ζημιά στον τράχηλο. Δεν υπάρχει κάποιο προβλημα παντως, δεν το ανέφερε καν ότι είναι νωρίς ή κάτι τέτοιο. Μου έλεγε συνεχεια πως είμαι στον 9ο, το μωρό έχει εξαιρετικό βάρος. Πριν 2 εβδομάδες ο τράχηλος ήταν 3εκ κλειστός! Ο μπέμπης έχει εμπεδωθεί και κάνει κινήσεις προς την έξοδο εδώ και καιρό! Έχω κι εγώ  πολη ελαστικό τράχηλο, οπότε όλα συμβάλλουν προς τον τοκετό πιο συντομα από οσο υπολογίσαμε! Όλα καλά! Βέβαια, μπορεί να κόψω το ράμμα και να μην γίνει και τίποτα! Δν ξέρουμε πως ακριβώς θα αντιδράσει το σώμα! 

1 hour ago, Equality είπε:

Τα ιδια εχω κι εγω εδω και δυο μερες.Με δυσκολια κοιμαμαι πλεον.Αυριο παω για nst.Ελπιζω να μη βιαζεται να βγει γιατι αυριο ειμαι 37η.
Εγω παντως εδω και πολυ καιρο νιωυω πετρωματα και δυο φορες που χω κανει nst μου παν δεν ειναι συσπασεις.
Καταρχας αυτο με το nst δεν εχω καταλαβει πώς λειτουργει.Γιατι μπορει να χω ολη μερα πετρωματα κι οταν παμε στο γιατρο να μη συμβει τιποτα.Αρα πώς αξιολογουν αν εχουμε συσπασεις?

Μπορεί να εννοει οτι δεν είναι μεγάλες συσπάσεις ή τέλος παντων ωδυνες τοκετου. Εγώ δλδ έφτασα μέχρι 51% και το nst μου γράφει πως είναι καθησυχαστικό. Τους ενδιαφέρει κυρίως η τακτικοτητα. Αν δεν είναι τακτικές και το μωρό δεν ρίχνει παλμους δεν το θεωρουν κάτι! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Δεν γίνεται με χοάνη και ένα τόσο μεγάλο μωρό να κρατήσω το ράμμα γιατί αν ξεκινήσει ο τοκετός μπορεί να προκληθει ζημιά στον τράχηλο. Δεν υπάρχει κάποιο προβλημα παντως, δεν το ανέφερε καν ότι είναι νωρίς ή κάτι τέτοιο. Μου έλεγε συνεχεια πως είμαι στον 9ο, το μωρό έχει εξαιρετικό βάρος. Πριν 2 εβδομάδες ο τράχηλος ήταν 3εκ κλειστός! Ο μπέμπης έχει εμπεδωθεί και κάνει κινήσεις προς την έξοδο εδώ και καιρό! Έχω κι εγώ  πολη ελαστικό τράχηλο, οπότε όλα συμβάλλουν προς τον τοκετό πιο συντομα από οσο υπολογίσαμε! Όλα καλά! Βέβαια, μπορεί να κόψω το ράμμα και να μην γίνει και τίποτα! Δν ξέρουμε πως ακριβώς θα αντιδράσει το σώμα! 

Μπορεί να εννοει οτι δεν είναι μεγάλες συσπάσεις ή τέλος παντων ωδυνες τοκετου. Εγώ δλδ έφτασα μέχρι 51% και το nst μου γράφει πως είναι καθησυχαστικό. Τους ενδιαφέρει κυρίως η τακτικοτητα. Αν δεν είναι τακτικές και το μωρό δεν ρίχνει παλμους δεν το θεωρουν κάτι! 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά τότε!!! Να μας πεις τα νέα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2022 at 12:08 ΜΜ, marpi91 είπε:

Στην εγκυμοσύνη η crp είμαι αυξημένη γιατί το σώμα μας θεωρεί το έμβρυο ως κάτι ξένο και ανεβάζεις τιμές. Κι εγώ είχα 13 στην αρχή! Δεν είναι αυτό κριτήριο,  άσχετα που τελικά υπήρχε και μικρόβιο. Ούρων κάνουμε κάθε μήνα και για άλλους λόγους, όχι μόνο για εντοπισμό μικροβίων. Αλλά με περιδεση χωρίς αντιβίωση κάθε μήνα;;; ούτε πλυσεις με betadine vaginal κάνεις;; πως αποστειρώνεις την περιοχή; και το υπόθετο προγεστερονης πρέπει να καθαρίζει από τον κόλπο, θα πετσώσει εκεί κάτω! Επειδή κι εγώ έτσι ξαφνικά έχασα το πρώτο μου μωράκι, λόγω πιθανής φλεγμονής και με έναν γιατρό που δεν εξηγούσε τίποτα, ήταν μόνο σαν την κλεουσα ιτιά, σε ενημερώνω με όσα έμαθα από τον νέο μου γιατρό που εξειδικευεται στην παθολογία του τραχήλου. Κι εμένα ο προηγούμενος μου έκανε την περίδεση ενώ βρισκόμουν σε ενεργό τοκετό, κινδυνευσα να πάθω μόνιμη ζημιά στον τράχηλο,  κανονικά απαγορεύεται αυτό που έκανε. Τα αντιυπερτασικα τα παίρνουμε προληπτικά για να μην κάνει συσπάσεις ο τράχηλος. Τα παίρνω εγώ ενώ δεν έχω καν χοάνη, τώρα νομίζω σου είναι απαραίτητα. 

Κορίτσι μου, άκου με, με τον φόβο δεν βγαίνει πουθενά. Σωστές οδηγίες χρειάζεσαι, εναν γιατρό που να σκέφτεται πριν από εσένα για εσένα και να σε προστατεύει. Τύψεις να μην έχεις για το πρώτο σου παιδάκι, θα το φροντίσεις όπως μόνο εσύ ξέρεις όταν με το καλό θα παρεις αγκαλιά και το μωράκι σου. Από την άλλη, καταλαβαίνω απόλυτα τους φόβους σου, έχω περάσει από εκεί, εχω γευτεί την πίκρα αλλά και την χαρά τώρα του να πάνε όλα καλά! Θα προσέχεις πολύ, θα ξεκουράζεσαι και όλα θα πάνε καλά. Η προωροτητα είναι ένα ζήτημα, αλλά δες πόσα μωράκια γεννιούνται πρόωρα και ξεπερνούν κάθε προσδοκία, γίνονται μέχρι πρωταθλητές! Από τις 27 εβδομάδες και πάνω μειώνεται πάρα πολύ ο κίνδυνος!

Αλλα δεν θα βάζεις το κακό στο μυαλό σου! Θα κάνεις θετικές σκέψεις, θα δίνεις δύναμη στον εαυτό σου, πως κάθε μέρα που κάθεσαι στο κρεβάτι είναι μια μέρα πιο κοντά στο μπεμπάκι σου και όλα θα έρθουν!

(Μόνο σε παρακαλώ, ρώτα τον γιατρό σου για το θέμα της αντιβίωσης, του αντιυπερτασικού και του betadine για κολπικες πλυσεις. Πες του έκανε μια γνωστή γνωστή της έδωσαν αυτό και αυτό, εγω γιατί όχι; να δεις τι θα σου πει! Για ο,τι θες εδώ είμαι, ρώτα! Btw, ποιος ειναι ο γιατρός σου;) 

Συγγνώμη , αλλά κι εγώ που έκανα περίδεση πήρα αντιβίωση όταν νοσηλεύτηκα κι άλλες δύο τρείς μέρες αν θυμάμαι καλά.Τι νόημα έχει η αντιβίωση κάθε μήνα χωρίς ένδειξη λοίμωξης; 

Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2022 at 4:28 ΠΜ, Irenesirene είπε:

Καλά, καλά.. Σε φυσιολογικά επίπεδα. Έχω στο σπίτι και την άλλη μικρή μου, με ίωση, οπότε δεν έχω προλάβει να το σκεφτώ πολύ. Απλά δεν τη σηκώνω αγκαλιά. Έβγαλα και τα ράμματα προχθές και είναι πολύ καλή η τιμή, είπε η γιατρός. Να σου πω την αλήθεια, με τις δύο μικρές σε αυτή την κατάσταση, δεν σκέφτομαι πόνο.. Απλά σκέφτομαι μια συζήτηση που είχαμε εδώ μέσα σε κάποια φάση, για το πόσο πρέπει να προσέχουμε, ειδικά όσες έχουμε παιδιά που φέρνουν ιώσεις και θεωρούσα ότι υπερβάλουμε και τελικά ένας από τους λόγους που γέννησα πρόωρα ήταν γιατί η μήτρα μου τα είχε "παίξει" από τις συσπάσεις που προκάλεσαν οι ιώσεις που πέρασα..! 

Πως είστε κορίτσι μου?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Συγγνώμη , αλλά κι εγώ που έκανα περίδεση πήρα αντιβίωση όταν νοσηλεύτηκα κι άλλες δύο τρείς μέρες αν θυμάμαι καλά.Τι νόημα έχει η αντιβίωση κάθε μήνα χωρίς ένδειξη λοίμωξης; 

Εγώ περσυ τα Χριστούγεννα έχασα ένα μωρό από πιθανη φλεγμονή του πλακούντα. Ο αιματολογοςσε αυτή την εγκυμοσύνη μου εδωσε δόση προφυλαξης κάθε μήνα 5 μερες για αποφυγή φλεγμονής. Όταν έκανα την περιδεση ο γυναικολόγος μου μου είπε να την συνεχίσω κανονικά και πως αν δεν μου έδινε ήδη ο αιματολογος θα μου εδινε κι εκείνος ακριβώς με το ίδιο σκεπτικό! Δεν ξέρω κάτι παραπανω, μου φτάνει που η πρακτικη τους αυτη με έφτασε ως εδώ με ένα μωράκι που περιμενει να βγει!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , marpi91 είπε:

Εγώ περσυ τα Χριστούγεννα έχασα ένα μωρό από πιθανη φλεγμονή του πλακούντα. Ο αιματολογοςσε αυτή την εγκυμοσύνη μου εδωσε δόση προφυλαξης κάθε μήνα 5 μερες για αποφυγή φλεγμονής. Όταν έκανα την περιδεση ο γυναικολόγος μου μου είπε να την συνεχίσω κανονικά και πως αν δεν μου έδινε ήδη ο αιματολογος θα μου εδινε κι εκείνος ακριβώς με το ίδιο σκεπτικό! Δεν ξέρω κάτι παραπανω, μου φτάνει που η πρακτικη τους αυτη με έφτασε ως εδώ με ένα μωράκι που περιμενει να βγει!!! 

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marpi91 είπε:

Εγώ περσυ τα Χριστούγεννα έχασα ένα μωρό από πιθανη φλεγμονή του πλακούντα. Ο αιματολογοςσε αυτή την εγκυμοσύνη μου εδωσε δόση προφυλαξης κάθε μήνα 5 μερες για αποφυγή φλεγμονής. Όταν έκανα την περιδεση ο γυναικολόγος μου μου είπε να την συνεχίσω κανονικά και πως αν δεν μου έδινε ήδη ο αιματολογος θα μου εδινε κι εκείνος ακριβώς με το ίδιο σκεπτικό! Δεν ξέρω κάτι παραπανω, μου φτάνει που η πρακτικη τους αυτη με έφτασε ως εδώ με ένα μωράκι που περιμενει να βγει!!! 

Σήμερα ήταν να αφαιρεθεί το ράμμα?? Όλα καλά??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Χτες μπήκα στο μήνα μου και πήγα για την καθιερωμένη επίσκεψη nst στο γυναικολόγο.

Επιμένει ότι δεν έχω συσπάσεις ακόμα ενώ εγώ νιώθω την κοιλιά μου πολλές φορές μέσα στην ημέρα να πετρώνει αριστερά δεξιά από τον αφαλό και πολλές φορές και από κάτω.

Κόψαμε το μαγνήσιο και μου είπε να βάζω προληπτικά μία φορά την εβδομάδα μία αλοιφή canesten η οποία εγώ ξέρω ότι είναι για μύκητες που δεν έχω βγάλει ποτέ στη ζωή μου και μάλιστα χθες κάναμε και κολπική καλλιέργεια οπότε αν εχω μύκητες θα φανεί εκεί.

Λίγο αυτό το προληπτικό με παραξένεψε.Σε σας έχουν δώσει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Equality είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χτες μπήκα στο μήνα μου και πήγα για την καθιερωμένη επίσκεψη nst στο γυναικολόγο.

Επιμένει ότι δεν έχω συσπάσεις ακόμα ενώ εγώ νιώθω την κοιλιά μου πολλές φορές μέσα στην ημέρα να πετρώνει αριστερά δεξιά από τον αφαλό και πολλές φορές και από κάτω.

Κόψαμε το μαγνήσιο και μου είπε να βάζω προληπτικά μία φορά την εβδομάδα μία αλοιφή canesten η οποία εγώ ξέρω ότι είναι για μύκητες που δεν έχω βγάλει ποτέ στη ζωή μου και μάλιστα χθες κάναμε και κολπική καλλιέργεια οπότε αν εχω μύκητες θα φανεί εκεί.

Λίγο αυτό το προληπτικό με παραξένεψε.Σε σας έχουν δώσει;

Καλημέρα όχι δεν μου έχει δώσει αλλά υπάρχει μια λογική πίσω από αυτό γιατί η καλλιέργεια δεν βγαίνει άμεσα και εάν για κάποιο λόγω γεννήσεις αυτές τις ημέρες καλό να έχεις κάτι προληπτικά. Ειδικά αφού θεωρείς ότι κάνεις και συσπάσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evaki23 είπε:

Καλημέρα όχι δεν μου έχει δώσει αλλά υπάρχει μια λογική πίσω από αυτό γιατί η καλλιέργεια δεν βγαίνει άμεσα και εάν για κάποιο λόγω γεννήσεις αυτές τις ημέρες καλό να έχεις κάτι προληπτικά. Ειδικά αφού θεωρείς ότι κάνεις και συσπάσεις.

Δεν το θεωρω και πολυ σωστη λογικη να σου πω...
Γιατι δεν ειχα γενικα ιστορικο με μυκητες στην εγκυμοσυνη(ουτε και πριν) και δεν εχω καποια ενοχληση.
Αλλα δε μου πε κιολας βαλε εστω μια φορα μεχρι να βγει η καλλιεργεια.Μου πε μια φορα τη βδομαδα μεχρι να γεννησω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...