Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, NataSou είπε:

Κορίτσια να ξαναπώ ότι έχουμε κάνει ομαδική στο messenger. Οποια θέλει να έρθει ας γράψει το όνομα fb εδώ ή να στείλει πμ στην @Annie4 για να την προσθέσουμε 

Της έστειλα εγώ μήνυμα !

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

 

Όντως αυτή είναι η απορία μου.. δηλαδή όσοι δίνουν ασβέστιο έχουν γίνει εξετάσεις προηγουμένως? Νομίζω πως δεν συμβαίνει έτσι στις περισσότερες περιπτώσεις. Από την άλλη αν δε σου δίνει, λες μα όλες οι άλλες γυναίκες παίρνουν, εγώ γιατί όχι.? Λάθος συλλογισμός αλλά συμβαίνει!

 

6 ώρες πρίν, NataSou είπε:

Καλημέρα! Ούτε εγώ παίρνω ασβέστιο! Προφανώς κάτι είδε στις αιματολογικες μου και θεώρησε ότι δε χρειάζεται συμπλήρωμα. Απλά μου είπε πίνε γάλα τρωγε γιαούρτια! Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, πχ εγώ παίρνω 1 σίδηρο τη μέρα, άλλη μπορεί να παίρνει 2, άλλη ίσως και καθόλου! Μην αγχώνεσαι γι αυτο κορίτσι μου!

 

5 ώρες πρίν, Equality είπε:

Καλημερα!Απλα υπαρχουν γιατροι οι οποιοι ειναι της λογικης του να δινουν προληπτικα συμπληρωματα κι αλλοι πιο συγκρατημενοι.Το μωρο σε καθε περιπτωση θα παρει τα συστατικα που θελει.Τα συμπληρωματα τα δινουν για εμας.

Εγω ας πουμε δεν εκανα ποτε εξετασεις για ασβεστιο.Και θα το συνεχισω κ μετα τη γεννα μαζι με το σιδηρο.

Εγώ δεν εκανα για ασβέστιο μόνο για d, αλλά επειδή έχει πάρει οικογενειακό ιστορικό και η μαμά μου έχει οστεοπόρωση και η γιαγιά μου οστεοπενια μου έδωσε. Για εμας είναι τα συμπληρώματα άλλωστε, οχι για τα μωράκια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2022 at 10:37 ΜΜ, evaki23 είπε:

Πως είστε κορίτσι μου?

Καλά, καλά.. Λίγο κουρασμένη, αλλά η μικρή κάθε μέρα και καλύτερα! Πιθανόν να την βγάλουν από βδομάδα.. Αυτό που με αγχώνει είναι ότι η "μεγάλη" μου είναι ακόμη χάλια η ψυχούλα μου.. Ανησυχώ πως θα τις προστατέψω.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marpi91 είπε:

 

 

Εγώ δεν εκανα για ασβέστιο μόνο για d, αλλά επειδή έχει πάρει οικογενειακό ιστορικό και η μαμά μου έχει οστεοπόρωση και η γιαγιά μου οστεοπενια μου έδωσε. Για εμας είναι τα συμπληρώματα άλλωστε, οχι για τα μωράκια! 

Κι εγώ μόνο για d κάνω! Μου χει πει να τρώω πολλά γαλακτοκομικά, κάτι που έκανα κι από πριν. Νομίζω κάλυπτω τις ημερήσιες ανάγκες.. Πως τα πας κοπέλα μου τώρα που έβγαλες το ραμμα?? Όλα καλά? Έχεις ενοχλήσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Irenesirene είπε:

Καλά, καλά.. Λίγο κουρασμένη, αλλά η μικρή κάθε μέρα και καλύτερα! Πιθανόν να την βγάλουν από βδομάδα.. Αυτό που με αγχώνει είναι ότι η "μεγάλη" μου είναι ακόμη χάλια η ψυχούλα μου.. Ανησυχώ πως θα τις προστατέψω.. 

Αχ πολύ χαίρομαι που θα βγει μπράβο!

Δεν βελτιώθηκε καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

@NataSou Αχ βρε κοριτσια σας διαβαζω τοσους μηνες και ησασταν η πιο καλη παρεα στα αγχη μου ως πρωτη φορα εγκυος… τωρα που φυγατε με «αναγκασατε» να κανω κ εγω λογαριασμο. Αν μπορειτε να με προσθεσετε κ μενα στην ομαδα σας στο φμπ γιατι βλεπω να ερχονται πολλες αποριες μετα τη γεννα. Ειμαι ακριβως 38 εβδομαδων σημερα κ τη περιμενουμε ως τις 15/12. Το ονομα μ στο φμπ ειναι Romina Tzanidou :)

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Κι εγώ μόνο για d κάνω! Μου χει πει να τρώω πολλά γαλακτοκομικά, κάτι που έκανα κι από πριν. Νομίζω κάλυπτω τις ημερήσιες ανάγκες.. Πως τα πας κοπέλα μου τώρα που έβγαλες το ραμμα?? Όλα καλά? Έχεις ενοχλήσεις?

Καλημέρα! Γενικά με παταει πολυ έντονα στον τράχηλο ο μπέμπης, αλλά δεν κάνω επώδυνες συσπάσεις ακόμα, μόνο Braxton! Τώρα θα ξεκινήσω περπατημα αλλά εχθές έβρεχε όλη μέρα και πήγε χαμένη η μέρα μου. Εκανα μόνο ασκήσεις με τη μπάλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2022 at 4:41 ΜΜ, evaki23 είπε:

Αχ πολύ χαίρομαι που θα βγει μπράβο!

Δεν βελτιώθηκε καθόλου?

Καθόλου.. Και άρχισε και ο άντρας μου να έχει συμπτώματα της μικρής, οπότε δεν θα μας τη δώσουν αύριο όπως περιμέναμε και δεν μ αφήνουν να πάω να τη δω για να μην μεταφέρω μικρόβια.. Το καταλαβαίνω, αλλά στεναχωριεμαι πολύ.. Ελπίζω μέχρι τη Δευτέρα όλα να είναι επιτέλους καλά..! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2022 at 11:48 ΠΜ, NataSou είπε:

Κορίτσια να ξαναπώ ότι έχουμε κάνει ομαδική στο messenger. Οποια θέλει να έρθει ας γράψει το όνομα fb εδώ ή να στείλει πμ στην @Annie4 για να την προσθέσουμε 

Καλησπέρα κορίτσια,  μπορείτε να με προσθέσετε και εμένα... Eleni Barakou είναι  το προφίλ μου στο fb. Γεννάω  ως 26/12 αλλά δεν το βλέπω  να αντέχω... είναι το τρίτο μου αγγελούδι και μετά  από  2 κούκλες περιμένουμε το αγοράκι μας!!! Σήμερα  πήγα  στο γιατρό  και με κοίταξε  από  κάτω και τώρα  έχω  πολλά  πονακια και συσπάσεις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμείς έχουμε ντουζιέρα, πήραμε από μεγάλο πολυκατάστημα (Λ*τώ) το γκρι μπανάκι tegababy owl σε γκρι χρώμα, και την αντίστοιχη βάση tega iniversal, στα 65 ευρώ. Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι, είναι μικρό και ελαφρύ (γιατί το βάζουμε και το βγάζουμε κάθε βράδυ) και πανέμορφο! 

Μας είχαν πάρει δώρο ένα πιο μεγάλο, αλλά δε βόλεψε καθόλου (και δεν έχουμε μικρή ντουζιέρα, εν τω μεταξύ).

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια που χαθήκατε??? Είστε καλά?? Πείτε μου σας παρακαλώ πως είναι οι συσπάσεις! Πως νιώθετε? Αυτό με το πέτρωμα της κοιλιας δεν το καταλαβαίνω..εμένα η κοιλιά μου είναι συνέχεια σκληρή! Μέρα νύχτα.. δηλαδή δεν μπορώ να καταλάβω αν πετρωσει πόσο πιο σκληρή θα γίνει! Μερικές φορές νιώθω ένα μούδιασμα στην μήτρα κατω απο τον αφαλό.. αυτό είναι συσπαση λέτε? 

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2022 at 3:44 ΠΜ, Irenesirene είπε:

Καθόλου.. Και άρχισε και ο άντρας μου να έχει συμπτώματα της μικρής, οπότε δεν θα μας τη δώσουν αύριο όπως περιμέναμε και δεν μ αφήνουν να πάω να τη δω για να μην μεταφέρω μικρόβια.. Το καταλαβαίνω, αλλά στεναχωριεμαι πολύ.. Ελπίζω μέχρι τη Δευτέρα όλα να είναι επιτέλους καλά..! 

κορίτσι μου πως τα πάτε? κάποιο νέο?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, NataSou είπε:

κορίτσι μου πως τα πάτε? κάποιο νέο?

Έχουμε τη μικρή μας αγκαλίτσα από την Δευτέρα!!! Αλλά είναι δύσκολα τα πράγματα..! Δεν τρώει κανονικά και χάνει βάρος και θέλει δουλίτσα.. Θα το βρούμε! Εσείς πως είστε??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...