Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 16/5/2022 at 10:20 ΠΜ, Hope.2019 είπε:

Kαλά δουλειές ούτε να το σκεφτώ. Ενα φαγητο κανω και τα πιατα και τα ρουχα μας και νιωθω οτι θα καταρρευσω. Ευτυχως βοηθα και ο αντρας μυο και με το παιδι και το σπιτι κανενα πιατο εστω και κατι γινεται.

Ασε ρε συ αυτες τις μερες που σερνομαι ουτε στις κουνιες δεν παω. Το παει ο αντρας μου με τις ωρες το απογευμα που γυριζουμε απο την δουλεια και παιζουν να ξεκουραστω εγω και νιωθω πολλες τυψεις. 15μιση μηνων ειναι εμενα. Εσένα?

Είσαι από μανούλες Ιανουαρίου  2021 ???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , vivi24 είπε:

Είσαι από μανούλες Ιανουαρίου  2021 ???

Καλησπέρα! Είμαι από Μανουλες Φεβρουαρίου 2021. Δεν θυμάμαι νομίζω κάτι είχα γράψει και στην ομάδα του Ιανουαρίου. Αλλά το αγοράκι μου γεννήθηκε 1/2/2021 αρκετά νωρίτερα από την ΠΗΤ


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Κορίτσια εγώ άρχισα να έχω πάλι πονάκια περιόδου. Συμπάσχει καμία;

Εγω,  εδώ και 2 μέρες και τσιμπήματα πολλά και ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ, διαστέλλεται η μήτρα, καθώς αλλάζουμε μήνα από μέρα σε μέρα. 

Σε άλλα νέα, σταμάτησε εντελώς το αίμα και τα καφέ, εύχομαι να συνεχίσουμε έτσι!

4 ώρες πρίν, Lilian 28 είπε:

Κορίτσι μου εγώ λίγο πριν μπω στην 5η εβδομάδα είχα πολύ αιμορραγία.. πήγα νοσοκομείο,είδαν τον σάκο ότι ήταν εκεί..αλλά μου είπαν υπάρχει πολύ αίμα μεσα στη μήτρα και είναι δύσκολα τα πράγματα... προσευχή προσευχή και προσευχή...έχω κατι σαν αιμάτωμα απ' ότι κατάλαβα.. 5+2 έκανα υπέρηχο για να δούμε αν απέβαλλα.. η μήτρα φουλ με αίμα και μεις ακούσαμε καρδούλα... Είμαι εννοείται ξάπλα.. το αίμα σταμάτησε κατευθείαν την επόμενη μέρα μετά την αιμορραγία.. Και εύχομαι να μην ξανάρθει... αποκόλληση δεν υπάρχει στον σάκο.. αλλά πραγματικά σε καταλαβαίνω.. το να πηγαίνεις τουαλέτα και να παρακαλάς να μην δεις αίμα..δεν ξέρω αν θα το ξεπεράσω! 

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και με ξεκούραση να απορροφηθεί το αιμάτωμα. Εγώ δεν έχω αίμα συσσωρευμενο, μια μικρή αποκόλληση μόνο μου είπε και σε 3 μέρες σταμάτησε η ροή και τα καφέ, ευτυχώς. Είμαι βέβαια ξάπλα, μόνο τουαλέτα πάω και χθες πήγα στον αιματολογο γιατί έπρεπε να με δει οπωσδήποτε. Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , marpi91 είπε:

Εγω,  εδώ και 2 μέρες και τσιμπήματα πολλά και ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ, διαστέλλεται η μήτρα, καθώς αλλάζουμε μήνα από μέρα σε μέρα. 

Σε άλλα νέα, σταμάτησε εντελώς το αίμα και τα καφέ, εύχομαι να συνεχίσουμε έτσι!

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και με ξεκούραση να απορροφηθεί το αιμάτωμα. Εγώ δεν έχω αίμα συσσωρευμενο, μια μικρή αποκόλληση μόνο μου είπε και σε 3 μέρες σταμάτησε η ροή και τα καφέ, ευτυχώς. Είμαι βέβαια ξάπλα, μόνο τουαλέτα πάω και χθες πήγα στον αιματολογο γιατί έπρεπε να με δει οπωσδήποτε. Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Μπράβο! Χαίρομαι πάρα πολύ για σενα :-) πόσων εβδομάδων είσαι; εγώ 7+1

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , marpi91 είπε:

Εγω,  εδώ και 2 μέρες και τσιμπήματα πολλά και ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ, διαστέλλεται η μήτρα, καθώς αλλάζουμε μήνα από μέρα σε μέρα. 

Σε άλλα νέα, σταμάτησε εντελώς το αίμα και τα καφέ, εύχομαι να συνεχίσουμε έτσι!

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και με ξεκούραση να απορροφηθεί το αιμάτωμα. Εγώ δεν έχω αίμα συσσωρευμενο, μια μικρή αποκόλληση μόνο μου είπε και σε 3 μέρες σταμάτησε η ροή και τα καφέ, ευτυχώς. Είμαι βέβαια ξάπλα, μόνο τουαλέτα πάω και χθες πήγα στον αιματολογο γιατί έπρεπε να με δει οπωσδήποτε. Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου..να σαι αισιόδοξη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κορίτσια μου είναι γαστρεντερίτιδα! Μίλησα με τη γυναικολόγο μου εγραψε κάτι για τον εμετο κ τα προβιοτικά! Τηλεφώνησα κ στη δουλεια το μεσημέρι γιατί ξανά είχα εμετο κ τους είπα δεν μπορώ να συνεχίσω μου είπαν να μείνω σπίτι σήμερα κ αύριο…! Έφαγα ρυζάκι κ το έκανα κ αυτό εμετο…θα μείνω καλύτερα με τις φρυγανιές κ γουλιά γουλιά λίγο 7up και νερό! το άσχημο της υπόθεσης ακύρωσα το ραντεβού μου αύριο στη γιατρο κ θα πάμε τη Δευτέρα :( εύχομαι να είναι όλα καλά εκεί μέσα! Άλλη μια εβδομάδα αναμονής :( 


 

1 ώρα πρίν, marpi91 είπε:
5 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

 

Εγω,  εδώ και 2 μέρες και τσιμπήματα πολλά και ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ, διαστέλλεται η μήτρα, καθώς αλλάζουμε μήνα από μέρα σε μέρα. 

Σε άλλα νέα, σταμάτησε εντελώς το αίμα και τα καφέ, εύχομαι να συνεχίσουμε έτσι!

5 ώρες πρίν, Lilian 28 είπε:

Ωραία νέα χαίρομαι για σένα!! Μακάρι να μην ξανά εχεις κορίτσι μου!! Κ εγώ σήμερα είχα μερικά τσιμπηματάκια…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Τελικά κορίτσια μου είναι γαστρεντερίτιδα! Μίλησα με τη γυναικολόγο μου εγραψε κάτι για τον εμετο κ τα προβιοτικά! Τηλεφώνησα κ στη δουλεια το μεσημέρι γιατί ξανά είχα εμετο κ τους είπα δεν μπορώ να συνεχίσω μου είπαν να μείνω σπίτι σήμερα κ αύριο…! Έφαγα ρυζάκι κ το έκανα κ αυτό εμετο…θα μείνω καλύτερα με τις φρυγανιές κ γουλιά γουλιά λίγο 7up και νερό! το άσχημο της υπόθεσης ακύρωσα το ραντεβού μου αύριο στη γιατρο κ θα πάμε τη Δευτέρα :( εύχομαι να είναι όλα καλά εκεί μέσα! Άλλη μια εβδομάδα αναμονής :( 


 

 

Περαστικά και καλή δύναμη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Μπράβο! Χαίρομαι πάρα πολύ για σενα :-) πόσων εβδομάδων είσαι; εγώ 7+1

Την Πέμπτη θα είμαι 9!!! :grin:

πρίν από 58 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Τελικά κορίτσια μου είναι γαστρεντερίτιδα! Μίλησα με τη γυναικολόγο μου εγραψε κάτι για τον εμετο κ τα προβιοτικά! Τηλεφώνησα κ στη δουλεια το μεσημέρι γιατί ξανά είχα εμετο κ τους είπα δεν μπορώ να συνεχίσω μου είπαν να μείνω σπίτι σήμερα κ αύριο…! Έφαγα ρυζάκι κ το έκανα κ αυτό εμετο…θα μείνω καλύτερα με τις φρυγανιές κ γουλιά γουλιά λίγο 7up και νερό! το άσχημο της υπόθεσης ακύρωσα το ραντεβού μου αύριο στη γιατρο κ θα πάμε τη Δευτέρα :( εύχομαι να είναι όλα καλά εκεί μέσα! Άλλη μια εβδομάδα αναμονής :( 


 

Ωραία νέα χαίρομαι για σένα!! Μακάρι να μην ξανά εχεις κορίτσι μου!! Κ εγώ σήμερα είχα μερικά τσιμπηματάκια…

Περαστικά σου! Μην ανησυχείς καθόλου! Τα εμβρυακια δεν επηρεάζονται από γαστρεντεριτιδα κλπ! Είχα περάσει πολύ άσχημα την προηγούμενη φορά στην 5η εβδομάδα και με προβιοτικα έφτιαξε σε 1 2 μέρες! Λίγη υπομονή!

Εχω Ερώτηση! Μου έδωσε ο γιατρός κάτι πολυβιταμινες που τις θεωρεί τις καλύτερες κλπ κλπ αλλά είναι τεράστιο το χάπι, μου κολλάει στον λαιμό και έχει και απαίσια γεύση.. εσάς σας έχουν προτείνει κάποιο συμπλήρωμα? Ψάχνω να βρω κάτι άλλο άμεσα, αυτά είναι για πέταμα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , marpi91 είπε:

Την Πέμπτη θα είμαι 9!!! :grin:

Περαστικά σου! Μην ανησυχείς καθόλου! Τα εμβρυακια δεν επηρεάζονται από γαστρεντεριτιδα κλπ! Είχα περάσει πολύ άσχημα την προηγούμενη φορά στην 5η εβδομάδα και με προβιοτικα έφτιαξε σε 1 2 μέρες! Λίγη υπομονή!

Εχω Ερώτηση! Μου έδωσε ο γιατρός κάτι πολυβιταμινες που τις θεωρεί τις καλύτερες κλπ κλπ αλλά είναι τεράστιο το χάπι, μου κολλάει στον λαιμό και έχει και απαίσια γεύση.. εσάς σας έχουν προτείνει κάποιο συμπλήρωμα? Ψάχνω να βρω κάτι άλλο άμεσα, αυτά είναι για πέταμα!!!

Εμένα ακόμα δεν μου έχει δώσει αλλα ούτε και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έπαιρνα πολυβιταμίνες. Δε μπορείς να το κόψεις στη μέση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

 

 

Ερωτηση προς ολες: κοιμαστε μπρουμυτα;

Πλάγια αριστερά με ένα μεγάλο μαξιλάρι θηλασμού στα πόδια ! Μπρούμυτα κοιμόμουν μέχρι να μείνω έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι. Εκτοτε μου μείνε αυτό το αριστερά και μαξιλάρι και το κάνω και τώρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annie4 είπε:

Εμένα ακόμα δεν μου έχει δώσει αλλα ούτε και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έπαιρνα πολυβιταμίνες. Δε μπορείς να το κόψεις στη μέση;

Αχ το δοκίμασα και αυτό αλλά η γεύση του δεν αντέχεται, ειδικά όταν το κόβω!!! Κάτι θα βρω!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Τελικά κορίτσια μου είναι γαστρεντερίτιδα! Μίλησα με τη γυναικολόγο μου εγραψε κάτι για τον εμετο κ τα προβιοτικά! Τηλεφώνησα κ στη δουλεια το μεσημέρι γιατί ξανά είχα εμετο κ τους είπα δεν μπορώ να συνεχίσω μου είπαν να μείνω σπίτι σήμερα κ αύριο…! Έφαγα ρυζάκι κ το έκανα κ αυτό εμετο…θα μείνω καλύτερα με τις φρυγανιές κ γουλιά γουλιά λίγο 7up και νερό! το άσχημο της υπόθεσης ακύρωσα το ραντεβού μου αύριο στη γιατρο κ θα πάμε τη Δευτέρα :( εύχομαι να είναι όλα καλά εκεί μέσα! Άλλη μια εβδομάδα αναμονής :( 


 

Ωραία νέα χαίρομαι για σένα!! Μακάρι να μην ξανά εχεις κορίτσι μου!! Κ εγώ σήμερα είχα μερικά τσιμπηματάκια…

Περαστικά κορίτσι μου 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Την Πέμπτη θα είμαι 9!!! :grin:

Περαστικά σου! Μην ανησυχείς καθόλου! Τα εμβρυακια δεν επηρεάζονται από γαστρεντεριτιδα κλπ! Είχα περάσει πολύ άσχημα την προηγούμενη φορά στην 5η εβδομάδα και με προβιοτικα έφτιαξε σε 1 2 μέρες! Λίγη υπομονή!

Εχω Ερώτηση! Μου έδωσε ο γιατρός κάτι πολυβιταμινες που τις θεωρεί τις καλύτερες κλπ κλπ αλλά είναι τεράστιο το χάπι, μου κολλάει στον λαιμό και έχει και απαίσια γεύση.. εσάς σας έχουν προτείνει κάποιο συμπλήρωμα? Ψάχνω να βρω κάτι άλλο άμεσα, αυτά είναι για πέταμα!!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Σήμερα είμαι κατέφτασε δεν έκανα άλλο εμετο μετά από το χθεσινό το απόγευμα! δε πήρα ούτε το χάπι είπα αν ξανά έχω να το πάρω…μακάρι να μην χρειαστεί…

Εμενα μου έδωσε τις vital είναι κ αυτες μεγαλες βέβαια…αλλά μου είπε αυτες για αρχή κ μετά θα τις αλλάξουμε! Να πω την αλήθεια χθες που είχα χαλια στομάχι δε την πήρα! Θα την πάρω σήμερα κ ελπίζω να μη με πειράξει…εσένα ποιες σ έδωσε; 

1 hour ago, Ολετ είπε:

Eνα άλλο καταπληκτικό σύμπτωμα είναι να ξυπνάω αξημερωτα!

Καλημερα στην παρέα ❤️

Καλημέρα το έχω κ εγώ αυτό από την αρχή της εγκυμοσύνης ως τώρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...