Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Εντάξει υπομονή τότε ακόμα λίγο καιρό…χαχαχα ή μπορεί αν βρω σε γυάλινο βαζάκι να πάρω να φαω μια φορά να μου φύγει ως τον Δεκέμβρη ξανά χαχα

Αα τώρα είδα όλα τα νέα!! Αα μπράβο κορίτσι μου!! Τι ωραία!! Ολόκληρο μωρό ε;; Έκλεισες αυχενική τότε;; Πωπω!! Θα πήγαινα κ εγώ σήμερα αλλά το ακύρωσα για να μην κολλήσω τη γιατρο κ εκεί όλο το προσωπικό κ θα πάω Δευτέρα…υπομονή 

Ναι ναι ολόκληρο μωρό σχηματισμένο και κουνιόταν το γλυκουλι!! Ξετρελαθηκαμε.  Έκλεισα αυχενική ναι για 15/6. Θα είμαι 12+6. Καλύτερα που δεν πήγες γτ η γαστρεντερίτιδα όντως κολλάει. Απλά παρατείνεται λίγο η αγωνία σου να δεις το μωρό σου. Όμως θα τι δεις πόσο θα έχει μεγαλώσει και θα σε αποζημιώσει για την αναμονή. 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Ναι ναι ολόκληρο μωρό σχηματισμένο και κουνιόταν το γλυκουλι!! Ξετρελαθηκαμε.  Έκλεισα αυχενική ναι για 15/6. Θα είμαι 12+6. Καλύτερα που δεν πήγες γτ η γαστρεντερίτιδα όντως κολλάει. Απλά παρατείνεται λίγο η αγωνία σου να δεις το μωρό σου. Όμως θα τι δεις πόσο θα έχει μεγαλώσει και θα σε αποζημιώσει για την αναμονή. 

Δλδ περίπου σε ένα μήνα εχεις αυχενική…πωπω ποτέ λεγαμε για χοριακες τώρα θα λέμε για αυχενικές!!!  Το πρώτο σου μωράκι τι είναι αγοράκι ή κοριτσάκι; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσι μου αρχικά περαστικά και γρήγορα εύχομαι! Εμένα ναι μου τον έχει απαγορεύσει τον τόνο σε κονσέρβα!

Κορίτσια πήγα σήμερα για υπέρηχο 8+6 ο υπέρηχος με βγάζει 9+1. 

Είχε μεγαλώσει πολύ μέσα σε δύο εβδομάδες είδαμε κανονικά κεφαλάκι χεράκια ποδαράκια και κουνιόταν κι όλας!!! Είχε υψηλούς παλμούς και ο γιατρός μου λέει ξέρεις τι σημαίνει αυτό ε; Του λέω το γιατρέ; Μάλλον βαψτα όλα ροζ! Χαχαχα 

Έχω πάλι ραντεβού σε δύο εβδομάδες που θα είμαι 11 εβδομάδων και μετά 13 εβδομάδων 15/6 αυχενική !

Αχχχ πόσο όμορφα!!! Με το καλό!!! Θυμάσαι πόσους παλμούς είχε το μωρουλι; γιατί και σε μένα με 147 κάτι τέτοια έλεγαν!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Ναι ναι ολόκληρο μωρό σχηματισμένο και κουνιόταν το γλυκουλι!! Ξετρελαθηκαμε.  Έκλεισα αυχενική ναι για 15/6. Θα είμαι 12+6. Καλύτερα που δεν πήγες γτ η γαστρεντερίτιδα όντως κολλάει. Απλά παρατείνεται λίγο η αγωνία σου να δεις το μωρό σου. Όμως θα τι δεις πόσο θα έχει μεγαλώσει και θα σε αποζημιώσει για την αναμονή. 

Κορίτσια 

Γυρίσαμε κ εμείς από τον υπέρηχο 

8+1 και ο υπέρηχος με έβγαζε 8+3 

Το μωρό μας αρχίζει και σχηματίζεται μεγαλώνει όμορφα και έχει 181 παλμούς

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Δλδ περίπου σε ένα μήνα εχεις αυχενική…πωπω ποτέ λεγαμε για χοριακες τώρα θα λέμε για αυχενικές!!!  Το πρώτο σου μωράκι τι είναι αγοράκι ή κοριτσάκι; 

Ναιιι πότε περνά ο καιρός ούτε που θα το καταλάβουμε! Αγοράκι είναι το πρώτο μου μωράκι!

πρίν από 12 λεπτά , Εφη γιωργακι είπε:

Αχχχ πόσο όμορφα!!! Με το καλό!!! Θυμάσαι πόσους παλμούς είχε το μωρουλι; γιατί και σε μένα με 147 κάτι τέτοια έλεγαν!!! 

Στις 6+6 εβδομάδες ξεκίνησε να ακούγεται με 139 και σήμερα σχεδόν 9 είχε 170 νομίζω κάπου εκεί

πρίν από 7 λεπτά , Ellidr είπε:

Κορίτσια 

Γυρίσαμε κ εμείς από τον υπέρηχο 

8+1 και ο υπέρηχος με έβγαζε 8+3 

Το μωρό μας αρχίζει και σχηματίζεται μεγαλώνει όμορφα και έχει 181 παλμούς

Άντε τέλεια νέα!! Πας για την κόρη κι εσύ:D

Χαχαχα

Τώρα που το λες είδα τον υπέρηχο δεν είχε 170 που γράφω στην κοπέλα παραπάνω 185 είχε το δικό μου!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Ellidr είπε:

Κορίτσια 

Γυρίσαμε κ εμείς από τον υπέρηχο 

8+1 και ο υπέρηχος με έβγαζε 8+3 

Το μωρό μας αρχίζει και σχηματίζεται μεγαλώνει όμορφα και έχει 181 παλμούς

Τέλεια νέα κορίτσι μου κ εσυ!! Άντε ολες μας να έχουμε τέτοια όμορφα νέα κάθε φορά!!! Έκλεισες κ εσυ αυχενική; 

Κάνατε κοιλιακό υπέρηχο ή κολπικά ;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Τώρα που το λες είδα τον υπέρηχο δεν είχε 170 που γράφω στην κοπέλα παραπάνω 185 είχε το δικό μου!

Που το γράφει στον υπέρηχο; Εμένα δεν μου είπε καν πόσους χτύπους έχει 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ σήμερα είμαι πολύ καλύτερα! Με ανακάτεψε λίγο η βιταμίνη θα φάω ρυζάκι κ ελπίζω να μη ξανά έχω εμετο…

ρε κορίτσια να σας ρωτήσω! Εσας ο γιατρος σας εχει απαγορέψει τον τόνο σε κονσέρβα;  Δεν θα φάω τώρα εννοείται χαχα απλά τον λατρεύω κ έχω να φάω από πριν την νηστεία δλδ από τον Φεβρουαριο γιατί νήστεψα ολες τις ημερες

Και ηλεκτρολύτες απο φαρμακείο να μην αφυδατώνεσαι 

εγω εχω φάει κονσέρβα τόνο μου πε δεν πειραζει οπως εχω φάω και μαγειριτσα κοκορέτσι και ψητό συκώτι φουλ συκώτι δλδ που απαγορεύεται μου πε δεν πειραζει ολα αυτα εχουν βαριά μεγάλα συνήθως αλλα η ποσότητα που θα φας μετραει 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Τέλεια νέα κορίτσι μου κ εσυ!! Άντε ολες μας να έχουμε τέτοια όμορφα νέα κάθε φορά!!! Έκλεισες κ εσυ αυχενική; 

Κάνατε κοιλιακό υπέρηχο ή κολπικά ;;

Καλημέρα 

Κολπικό κάναμε 

Είναι νωρίς ακόμα για αυχενική 

Μου έδωσε τον προγεννητικό όμως 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Που το γράφει στον υπέρηχο; Εμένα δεν μου είπε καν πόσους χτύπους έχει 

Δες το υπερηχογραφημα που έχει τον καρδιογραφημα κάπου γράφει phr: 147bpm αυτό είναι οι παλμοι του μωρου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Καλημέρα 

Κολπικό κάναμε 

Είναι νωρίς ακόμα για αυχενική 

Μου έδωσε τον προγεννητικό όμως 

Καλημερα τέλεια τα νέα και τα δικά σου μπράβο προχωραμε!! 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Eπεστρεψα κι εγώ από τον γιατρό όλα καλά ρ/β πάλι σε 3 εβδομάδες. Δεν είχε τίποτα να μου επισημάνει παρά μονο για το φαγητό μακριά από τα άσπρα εν γένει. Έχω μια τάση να παχαινω εύκολα και δεν είμαστε τώρα να γίνω σαν περίπτερο 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα είμαι 5η μέρα χωρίς αίμα και καφέ μετά την αποκόλληση! Είμαι πολύ χαρούμενη που σταθεροποιηθηκε τόσο γρήγορα η κατάσταση! Σήμερα μπήκα στον 3ο μήνα! 9 εβδομάδες! Έχει αρχίσει η κοιλίτσα και με τραβάει, νιώθει καμία σας βάρος χαμηλά?

Τωρα μου προέκυψε άλλο βέβαια,  με έχει πιάσει από εχθές ένα κάψιμο και μια φαγούρα εκεί κάτω, θελω να βάλω τα νύχια μου να βγάλω την πέτσα μου!!! :lol::P μου είπε να βάλω 2 μέρες μαγειρική σόδα εξωτερικά και αν δεν σταματήσει θα μου δώσει υπόθετο,  απλά επειδή είμαστε ακόμα στο 1ο τρίμηνο ειπε να το προσπαθήσω φυσικά! 

Αύριο έχουμε το ραντεβού με τον γιατρό και θα κάνω τις αιματολογικες για κάποια πολύ περίεργα σύνδρομα και έχω λίγο άγχος αλλά ξέρω πως είναι για καλό. Επίσης θα κάνει καμία σας τον έλεγχο nifty αντί για την αυχενική?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα είμαι 5η μέρα χωρίς αίμα και καφέ μετά την αποκόλληση! Είμαι πολύ χαρούμενη που σταθεροποιηθηκε τόσο γρήγορα η κατάσταση! Σήμερα μπήκα στον 3ο μήνα! 9 εβδομάδες! Έχει αρχίσει η κοιλίτσα και με τραβάει, νιώθει καμία σας βάρος χαμηλά?

Τωρα μου προέκυψε άλλο βέβαια,  με έχει πιάσει από εχθές ένα κάψιμο και μια φαγούρα εκεί κάτω, θελω να βάλω τα νύχια μου να βγάλω την πέτσα μου!!! :lol::P μου είπε να βάλω 2 μέρες μαγειρική σόδα εξωτερικά και αν δεν σταματήσει θα μου δώσει υπόθετο,  απλά επειδή είμαστε ακόμα στο 1ο τρίμηνο ειπε να το προσπαθήσω φυσικά! 

Αύριο έχουμε το ραντεβού με τον γιατρό και θα κάνω τις αιματολογικες για κάποια πολύ περίεργα σύνδρομα και έχω λίγο άγχος αλλά ξέρω πως είναι για καλό. Επίσης θα κάνει καμία σας τον έλεγχο nifty αντί για την αυχενική?

Πολύ όμορφα τα νέα σου! Καπου καπου εχβ και εγω τραβηγματα, ρε συ ειδικα αν φτερνιστω τραβιεται το συμπαν ολο. Βαρος χαμηλα αισθανομαι καπου καπου.

Εγω εκανα σημερα τις αιματολογικες και αγχωνομαι και εγω αν και στην 1η εγκυμοσυνη ηταν ολα κομπλε. Εχω βεβαια στιγμα αρα χαμηλο αιματοκριτη και αυτη τη φορα φοβαμαι μη δω ανεβασμενο ζαχαρο με καθισιο 2 εβδομαδων+

Οσο για τον έλεγχο εγω μονο αυχενικη θα κανω εκτος αν προκυψει αλλη αναγκη που το απευχομαι φυσικα.Εσυ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...