Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια γυρισα απο υπέρηχο τελικά Μ βγάζει 6+4 είναι καμια άλλη τόσο? Ημερομηνία Μ δίνει 13 Ιανουαρίου αλλά λόγω καισαρικής Μ είπε 2 τ μήνα.. Βέβαια στο νοσοκομείο π θα γεννήσω θα Μ πουν ακριβώς ημερομηνια

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 56 λεπτά , Annie4 είπε:

Πολύ όμορφα τα νέα σου! Καπου καπου εχβ και εγω τραβηγματα, ρε συ ειδικα αν φτερνιστω τραβιεται το συμπαν ολο. Βαρος χαμηλα αισθανομαι καπου καπου.

Εγω εκανα σημερα τις αιματολογικες και αγχωνομαι και εγω αν και στην 1η εγκυμοσυνη ηταν ολα κομπλε. Εχω βεβαια στιγμα αρα χαμηλο αιματοκριτη και αυτη τη φορα φοβαμαι μη δω ανεβασμενο ζαχαρο με καθισιο 2 εβδομαδων+

Οσο για τον έλεγχο εγω μονο αυχενικη θα κανω εκτος αν προκυψει αλλη αναγκη που το απευχομαι φυσικα.Εσυ;

Εγω εχω 3 σελίδες εξετάσεις! Πέραν των συνδρομων που δείχνει η αυχενικη θα κάνω και για το γονίδιο κώφωσης και για μια άλλη νόσο που λέγεται αμυοτροφικη σκλήρυνση. Απλά ο γιατρός μου είναι ψείρας, δεν έχω κάποιο λόγο να τις κάνω, αλλά λέω τόσα ψάχνω, ας κάνω και αυτές! 

Στίγμα και κυστική ίνωση είχα κάνει την προηγούμενη φορά οπότε ένα άγχος λιγότερο τώρα! 

Λίγη προσοχή με τους υδατάνθρακες και τα φρούτα και το ζάχαρο πέφτει! Μην ανησυχείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε;; 
εγω σήμερα είμαι 8&3 ήθελα να ρωτήσω τι συμπτώματα έχετε;; Εγω πέρα ότι δεν θέλω να τρώω, έχω υγρά κ στήθος πρησμένο, δεν ξέρω αν ο πόνος που νιώθω στο στομάχι μου από τις 10-11 και μετά μέχρι να πάω για ύπνο το βράδυ είναι λόγο της εγκυμοσύνης ή λόγο της γαστρεντερίτιδας…και δεν ξέρω αρχισα να ανησυχώ…προσπαθω να σκέφτομαι θετικά γιατί έτσι είμαι σαν ανθρωπος αλλά δεν ξέρω με έχει μπερδέψει πολύ αυτό που έπαθα γιατί ο πόνος στο στομάχι ειναι ο ίδιος με τη γαστρεντερίτιδα! Πονούσα κ πριν πάθω βέβαια αλλά τώρα δεν ξέρω από τι ειναι… 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε;; 
εγω σήμερα είμαι 8&3 ήθελα να ρωτήσω τι συμπτώματα έχετε;; Εγω πέρα ότι δεν θέλω να τρώω, έχω υγρά κ στήθος πρησμένο, δεν ξέρω αν ο πόνος που νιώθω στο στομάχι μου από τις 10-11 και μετά μέχρι να πάω για ύπνο το βράδυ είναι λόγο της εγκυμοσύνης ή λόγο της γαστρεντερίτιδας…και δεν ξέρω αρχισα να ανησυχώ…προσπαθω να σκέφτομαι θετικά γιατί έτσι είμαι σαν ανθρωπος αλλά δεν ξέρω με έχει μπερδέψει πολύ αυτό που έπαθα γιατί ο πόνος στο στομάχι ειναι ο ίδιος με τη γαστρεντερίτιδα! Πονούσα κ πριν πάθω βέβαια αλλά τώρα δεν ξέρω από τι ειναι… 

Καλημέρα κορίτσι μου! Και γω μια από τα ίδια, πόνος στο στήθος, υγρά, κ καμία όρεξη για φαί..Μου έρχεται αναγούλα με τα περισσότερα, εκτός αν είναι φρούτα η γάλα. Για το πόνο στο στομάχι θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι, είναι από τη γαστρεντερίτιδα λογικά κ επειδή ταλαιπωρήθηκε ο οργανισμός σου αυτές τις μέρες. Ίσως να δοκίμασες το βράδυ να έπινες κάτι καταπραυντικο για το στομάχι?πχ ένα χαμομήλι ?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pheebs είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Και γω μια από τα ίδια, πόνος στο στήθος, υγρά, κ καμία όρεξη για φαί..Μου έρχεται αναγούλα με τα περισσότερα, εκτός αν είναι φρούτα η γάλα. Για το πόνο στο στομάχι θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι, είναι από τη γαστρεντερίτιδα λογικά κ επειδή ταλαιπωρήθηκε ο οργανισμός σου αυτές τις μέρες. Ίσως να δοκίμασες το βράδυ να έπινες κάτι καταπραυντικο για το στομάχι?πχ ένα χαμομήλι ?

Άρα περίπου τα ίδια έχουμε…σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Να σου πω δοκίμασα χθες ένα χαμομήλι κ με έκανε χειρότερα…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.

@Rafaela_123 το στομάχι σου όντβως θα ειναι επειδη αρρώστησες, είναι απόλυτα λογικό. Όσο για τα συμπτώματα και εγω βαρυ στηθος εχω και πονο, τιποτα αλλο νομιζω.

Βγηκαν και οι πρωτες εξετασεις μου τωρα και ειμαι ενταξει περα απο τον χαμηλο αιματοκριτη λογω στιγματος. Μονο η βιταμινη d δε βγηκε ακομα ομως ξερω οτι εχω ελλειψη. Εσεις κανατε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Annie4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

@Rafaela_123 το στομάχι σου όντβως θα ειναι επειδη αρρώστησες, είναι απόλυτα λογικό. Όσο για τα συμπτώματα και εγω βαρυ στηθος εχω και πονο, τιποτα αλλο νομιζω.

Βγηκαν και οι πρωτες εξετασεις μου τωρα και ειμαι ενταξει περα απο τον χαμηλο αιματοκριτη λογω στιγματος. Μονο η βιταμινη d δε βγηκε ακομα ομως ξερω οτι εχω ελλειψη. Εσεις κανατε;

Κ εγώ έχω το στίγμα…κ πάντα ήταν λίγο χαμηλά όλα αυτά! Εμένα θα μου γράψει εξετάσεις τωρα που θα πάω τη Δευτέρα  

ευχομαι να είναι όλα καλά!! Αλήθεια! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κ εγώ έχω το στίγμα…κ πάντα ήταν λίγο χαμηλά όλα αυτά! Εμένα θα μου γράψει εξετάσεις τωρα που θα πάω τη Δευτέρα  

ευχομαι να είναι όλα καλά!! Αλήθεια! 

Θα είναι καλα. Και εγω ειχα αγχος, λογικο ειναι αλλα θα ειναι ολα οκ. Απλα θα πηξουμε στον σιδηρο, εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με είχε φουλάρει τόσο πολύ που και για εναν χρονο μετα τη γέννα ο αιματοκρίτης μου ηταν υψηλός.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Annie4 είπε:

Θα είναι καλα. Και εγω ειχα αγχος, λογικο ειναι αλλα θα ειναι ολα οκ. Απλα θα πηξουμε στον σιδηρο, εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με είχε φουλάρει τόσο πολύ που και για εναν χρονο μετα τη γέννα ο αιματοκρίτης μου ηταν υψηλός.

Την τελευταία φορά που έκανα εξετάσεις ήταν όλα τέλεια!! Βέβαια έκανα πολύ καλή διατροφή φουλ κρεατακι!! Τώρα όλα χαλια θα είναι είμαι σίγουρη χαχαχαχα  

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 8&4 σήμερα και το στηθος μου δεν πονάει τώρα που το παρατηρώ, ίσως επειδή έβαλα πιο ευρύχωρο σουτιεν. Έχω παρατηρήσει ότι είναι με τις ώρες και τις μέρες του και ανάλογα ποσο σφιχτό σουτιεν φοράω. Το στομάχι μου είναι λίγο ότι να ναι και αυτό με τις ώρες του, μπορεί να νιώσω ότι πεινάω και μετά να με πιάσει ναυτία και να μην φάω ποτε… γενικά δεν τρώω καλά αυτές τις μέρες για να αποφύγω το ανακάτεμα. Είμαι σίγουρη ότι θα πάω γιατρό την επόμενη φορά και θα εχω χάσει κιλά. Είναι κακό; Μου είπε να μην χάσω από εδώ και περα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Sisii είπε:

Εγώ είμαι 8&4 σήμερα και το στηθος μου δεν πονάει τώρα που το παρατηρώ, ίσως επειδή έβαλα πιο ευρύχωρο σουτιεν. Έχω παρατηρήσει ότι είναι με τις ώρες και τις μέρες του και ανάλογα ποσο σφιχτό σουτιεν φοράω. Το στομάχι μου είναι λίγο ότι να ναι και αυτό με τις ώρες του, μπορεί να νιώσω ότι πεινάω και μετά να με πιάσει ναυτία και να μην φάω ποτε… γενικά δεν τρώω καλά αυτές τις μέρες για να αποφύγω το ανακάτεμα. Είμαι σίγουρη ότι θα πάω γιατρό την επόμενη φορά και θα εχω χάσει κιλά. Είναι κακό; Μου είπε να μην χάσω από εδώ και περα 

Έχω χάσει κ εγώ ήδη 3 κιλά! Ελπίζω να μην μου πει τίποτα…είμαστε μαζί εγώ 8&3! Κ εγώ το στήθος δε το πονάω αλλά νομίζω έχει σχέση κ το σουτιέν…για φαΐ δε θα μιλήσω…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sisii είπε:

Εγώ είμαι 8&4 σήμερα και το στηθος μου δεν πονάει τώρα που το παρατηρώ, ίσως επειδή έβαλα πιο ευρύχωρο σουτιεν. Έχω παρατηρήσει ότι είναι με τις ώρες και τις μέρες του και ανάλογα ποσο σφιχτό σουτιεν φοράω. Το στομάχι μου είναι λίγο ότι να ναι και αυτό με τις ώρες του, μπορεί να νιώσω ότι πεινάω και μετά να με πιάσει ναυτία και να μην φάω ποτε… γενικά δεν τρώω καλά αυτές τις μέρες για να αποφύγω το ανακάτεμα. Είμαι σίγουρη ότι θα πάω γιατρό την επόμενη φορά και θα εχω χάσει κιλά. Είναι κακό; Μου είπε να μην χάσω από εδώ και περα 

Αν εχεις ανακατεματα λογικο ειναι να χανεις και ειναι κατι που συμβαινει σε πολλες αλλα δεν επαθαν τιποτα. Το στηθος μου κι εμενα αλλαζει αναλογα τις μερες του.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Εγώ το απόγευμα πάω στον γιατρό να δούμε το μωράκι μας, και κυρίως πως έχουν πάει τα πράγματα μετά την αποκόλληση. 

Το στήθος μου είναι τούβλο κυριολεκτικά ξεχειλίζει από ότι και να φορέσω, τώρα την έχω καταβρει με τα μπουστακια τα αθλητικά. 

Το μόνο που με έχει τρομάξει είναι πως από την ημέρα της αποκόλλησης έχουν σταματήσει όλες οι αναγούλες, οι ζαλάδες.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εγώ το απόγευμα πάω στον γιατρό να δούμε το μωράκι μας, και κυρίως πως έχουν πάει τα πράγματα μετά την αποκόλληση. 

Το στήθος μου είναι τούβλο κυριολεκτικά ξεχειλίζει από ότι και να φορέσω, τώρα την έχω καταβρει με τα μπουστακια τα αθλητικά. 

Το μόνο που με έχει τρομάξει είναι πως από την ημέρα της αποκόλλησης έχουν σταματήσει όλες οι αναγούλες, οι ζαλάδες.. 

Όλα θα είναι μια χαρά, αν δεν ήταν θα ειχες χειροτερεψει αλλωστε! στειλε μας τα νέα σου μετα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εγώ το απόγευμα πάω στον γιατρό να δούμε το μωράκι μας, και κυρίως πως έχουν πάει τα πράγματα μετά την αποκόλληση. 

Το στήθος μου είναι τούβλο κυριολεκτικά ξεχειλίζει από ότι και να φορέσω, τώρα την έχω καταβρει με τα μπουστακια τα αθλητικά. 

Το μόνο που με έχει τρομάξει είναι πως από την ημέρα της αποκόλλησης έχουν σταματήσει όλες οι αναγούλες, οι ζαλάδες.. 

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου!! Περιμένουμε τα νέα σου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...