Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εγώ το απόγευμα πάω στον γιατρό να δούμε το μωράκι μας, και κυρίως πως έχουν πάει τα πράγματα μετά την αποκόλληση. 

Το στήθος μου είναι τούβλο κυριολεκτικά ξεχειλίζει από ότι και να φορέσω, τώρα την έχω καταβρει με τα μπουστακια τα αθλητικά. 

Το μόνο που με έχει τρομάξει είναι πως από την ημέρα της αποκόλλησης έχουν σταματήσει όλες οι αναγούλες, οι ζαλάδες.. 

Όλα καλά θα είναι μην ανησυχείς! Κι εγώ είχα πάρα πολλές ανακατωσουρες όλη μέρα! Ξαφνικά εδώ και τέσσερις μέρες κόπηκαν οι ανακατωσουρες. Είμαι 9+1 σήμερα. Ωστόσο έκανα την Τετάρτη υπέρηχο και όλα ήταν παραπάνω από καλά. Νομίζω από κάποιο σημείο και μετά σταματάνε τα πολλά έντονα συμπτώματα και ξαφνικά από την μια μέρα στην άλλη.

8 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Άρα περίπου τα ίδια έχουμε…σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Να σου πω δοκίμασα χθες ένα χαμομήλι κ με έκανε χειρότερα…

Κορίτσια προσέξτε λίγο το χαμομήλι.

Μην πίνετε συχνά γιατί λένε ότι ευθύνεται για συσπάσεις της μήτρας που δεν θέλουμε σε αυτή τη φάση.

Εγώ κορίτσια εδώ και δύο μέρες αν και πολύ νωρίς νοιώθω κάποιες συσπάσεις. Κράμπες ξαφνικές δηλαδή σε ένα σημείο σαν να σκληραίνει η κοιλιά να μαζεύετε και να πονά. Το είπα στο γιατρό μου είπε να αυξήσω τα ουτρο και να ξεκουράζομαι όσο πιο πολύ μπορώ. Ίσως ξεκινήσω και νωρίς μαγνήσιο.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Όλα καλά θα είναι μην ανησυχείς! Κι εγώ είχα πάρα πολλές ανακατωσουρες όλη μέρα! Ξαφνικά εδώ και τέσσερις μέρες κόπηκαν οι ανακατωσουρες. Είμαι 9+1 σήμερα. Ωστόσο έκανα την Τετάρτη υπέρηχο και όλα ήταν παραπάνω από καλά. Νομίζω από κάποιο σημείο και μετά σταματάνε τα πολλά έντονα συμπτώματα και ξαφνικά από την μια μέρα στην άλλη.

Κορίτσια προσέξτε λίγο το χαμομήλι.

Μην πίνετε συχνά γιατί λένε ότι ευθύνεται για συσπάσεις της μήτρας που δεν θέλουμε σε αυτή τη φάση.

Αλήθεια;;; Δεν το ήπια όλο αφού δεν μπορούσα με ανακάτευε περισσότερο!! Σε ευχαριστώ! Η γυναικολόγος μ είχε πει για την κανέλα ότι προκαλεί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Αλήθεια;;; Δεν το ήπια όλο αφού δεν μπορούσα με ανακάτευε περισσότερο!! Σε ευχαριστώ! Η γυναικολόγος μ είχε πει για την κανέλα ότι προκαλεί 

Ναι κορίτσι μου για αυτό είμαστε εδώ να λέμε ότι ξέρουμε η μία στην άλλη! Κι εγώ στην προηγούμενη κύηση το έμαθα. Καλό είναι να το αποφεύγουμε το χαμομήλι.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Hope.2019 είπε:

Ναι κορίτσι μου για αυτό είμαστε εδώ να λέμε ότι ξέρουμε η μία στην άλλη! Κι εγώ στην προηγούμενη κύηση το έμαθα. Καλό είναι να το αποφεύγουμε το χαμομήλι.

Σε ευχαριστώ πολύ!! Άσε μόνο νεράκι τίποτα άλλο :) πως είσαι;; Εχεις ακόμα αναγούλες;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Άσε μόνο νεράκι τίποτα άλλο :) πως είσαι;; Εχεις ακόμα αναγούλες;;

Η λήψη υπερβολικού τσαγιού χαμομηλιού μπορεί να αυξήσει τον κίνδυνο αποβολής. Ωστόσο, δεν υπάρχουν επιστημονικά στοιχεία που να το υποστηρίζουν. Πιθανώς, η χαλαρωτική ιδιότητα του τσαγιού χαμομηλιού μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις της μήτρας που οδηγούν σε αποβολή.

 

Δεν θα πάθεις δλδ κάτι μια στο τόσο αλλά μην πίνεις συχνά!

εγώ είμαι καλύτερα από αναγουλες και δεν ανησυχώ γτ πήγα για υπέρηχο και ήταν όλα τέλεια. Τώρα 9+1 είμαι είχα μια κορύφωση των συμπτωμάτων 8-9 εβδομάδες και τώρα καλύτερα. Όμως λόγω και του μωρού που έχω και παίζουμε ,τον σηκώνω και λοιπά ξεκίνησαν λίγες συσπάσεις τα βράδια. Μίλησα με γιατρό μου είπε να αυξήσω τα ουτρο,να ξεκουράζομαι και ίσως ξεκινήσω και μαγνήσιο αν συνεχίσουν.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Η λήψη υπερβολικού τσαγιού χαμομηλιού μπορεί να αυξήσει τον κίνδυνο αποβολής. Ωστόσο, δεν υπάρχουν επιστημονικά στοιχεία που να το υποστηρίζουν. Πιθανώς, η χαλαρωτική ιδιότητα του τσαγιού χαμομηλιού μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις της μήτρας που οδηγούν σε αποβολή.

 

Δεν θα πάθεις δλδ κάτι μια στο τόσο αλλά μην πίνεις συχνά!

εγώ είμαι καλύτερα από αναγουλες και δεν ανησυχώ γτ πήγα για υπέρηχο και ήταν όλα τέλεια. Τώρα 9+1 είμαι είχα μια κορύφωση των συμπτωμάτων 8-9 εβδομάδες και τώρα καλύτερα. Όμως λόγω και του μωρού που έχω και παίζουμε ,τον σηκώνω και λοιπά ξεκίνησαν λίγες συσπάσεις τα βράδια. Μίλησα με γιατρό μου είπε να αυξήσω τα ουτρο,να ξεκουράζομαι και ίσως ξεκινήσω και μαγνήσιο αν συνεχίσουν.

Τέλεια κορίτσι μου!! Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς :) δύσκολο με το αγόρι σου αλλά το να προσπάθεις!! Άσε κ εγώ την Κυριακή είχα τον ανιψιό μου 3 χρόνων κ τον κρατούσα πάνω μου…ήθελε να κάτσει πάνω μου τι να του ελεγα όχι;; Εγώ ομως δεν το έχω συνέχεια…εσυ όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι!! 
 

οσο για το χαμομήλι καλύτερα νεράκι κορίτσια 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Όσον αφορα το χαμομηλι, εγώ ήπια 1 κούπα 2 μέρες που με είχε ταράξει το έντερο και πονουσα και χαμηλα. Και με το που το ήπια ηρέμησαν όλα.

Νομίζω αν χρειαστεί μια στο τόσο δεν βλάπτει απλα όπως αναφέρεται και στο παράθεμα της @Hope.2019 δεν πρεπει να πινουμε πολύ.

Πώς είστε γενικά;

@marpi91 αναμένουμε νέα σου!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια είδα το μωράκι μας και πήρα μεγάλη ανακούφιση! Έχει πάει 2.5 εκατοστά και είχε 172 χτύπους! Κουνιόταν σαν τρελό, χέρια πόδια και μετά μας γύρισε πλάτη! Έχω φωτογραφικό υλικό με το πατούσι του και δεν βλέπω την ώρα να το έχω εδώ να το δαγκώσω!!! 

Η αποκολληση έχει σχεδόν εξαφανιστεί και επουλωθει. Θα συνεχίσω βέβαια χαλαρά, ξεκούραση και ουτρο μέχρι τις 15/6 που έχω την αυχενική. Μου πήραν και 10 φιαλίδια αίμα για εξετάσεις, κόντεψα να λιποθυμησω!!!

Απλα μέσα στο αμάξι μέχρι να πάμε με έπιασε κρίση πανικού, και ανέβασα πίεση σχεδόν 14.. ο γιατρός μου έκανε επίπληξη και μου είπε να ηρεμήσω άμεσα γιατί κάνω μεγάλο κακό στο μωρό μου. Θα πάθω τίποτα άμα συνεχίσω έτσι μου είπε.. αυτά τα νέα μου! Μετράω αντίστροφα για την αυχενική που θα ξανά δω το μωράκι μας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Αχ κορίτσια είδα το μωράκι μας και πήρα μεγάλη ανακούφιση! Έχει πάει 2.5 εκατοστά και είχε 172 χτύπους! Κουνιόταν σαν τρελό, χέρια πόδια και μετά μας γύρισε πλάτη! Έχω φωτογραφικό υλικό με το πατούσι του και δεν βλέπω την ώρα να το έχω εδώ να το δαγκώσω!!! 

Η αποκολληση έχει σχεδόν εξαφανιστεί και επουλωθει. Θα συνεχίσω βέβαια χαλαρά, ξεκούραση και ουτρο μέχρι τις 15/6 που έχω την αυχενική. Μου πήραν και 10 φιαλίδια αίμα για εξετάσεις, κόντεψα να λιποθυμησω!!!

Απλα μέσα στο αμάξι μέχρι να πάμε με έπιασε κρίση πανικού, και ανέβασα πίεση σχεδόν 14.. ο γιατρός μου έκανε επίπληξη και μου είπε να ηρεμήσω άμεσα γιατί κάνω μεγάλο κακό στο μωρό μου. Θα πάθω τίποτα άμα συνεχίσω έτσι μου είπε.. αυτά τα νέα μου! Μετράω αντίστροφα για την αυχενική που θα ξανά δω το μωράκι μας!!!

Πολύ ωραία τα νέα σου!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Ναι ναι προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη γιατί τα μωρά το καταλαβαίνουν κ μπορεί μ αυτά να έχουν ταχυπαλμία…πρέπει να είμαστε όσο πιο χαλαρές μπορούμε!! 

6 ώρες πρίν, Ολετ είπε:

Άρχισαν και οι αϋπνίες..

Καλησπέρα σας και καλή βραδιά :p

Κ εγώ το ίδιο αυτό το σύμπτωμα νομίζω δεν θα μου περάσει ποτέ! Ξύπνησα για τουαλέτα στις 4:30 κ μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ !! Βασικά ξύπνησα γιατί διψούσα πήγα κ τουαλέτα κ μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ…

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Αχ κορίτσια είδα το μωράκι μας και πήρα μεγάλη ανακούφιση! Έχει πάει 2.5 εκατοστά και είχε 172 χτύπους! Κουνιόταν σαν τρελό, χέρια πόδια και μετά μας γύρισε πλάτη! Έχω φωτογραφικό υλικό με το πατούσι του και δεν βλέπω την ώρα να το έχω εδώ να το δαγκώσω!!! 

Η αποκολληση έχει σχεδόν εξαφανιστεί και επουλωθει. Θα συνεχίσω βέβαια χαλαρά, ξεκούραση και ουτρο μέχρι τις 15/6 που έχω την αυχενική. Μου πήραν και 10 φιαλίδια αίμα για εξετάσεις, κόντεψα να λιποθυμησω!!!

Απλα μέσα στο αμάξι μέχρι να πάμε με έπιασε κρίση πανικού, και ανέβασα πίεση σχεδόν 14.. ο γιατρός μου έκανε επίπληξη και μου είπε να ηρεμήσω άμεσα γιατί κάνω μεγάλο κακό στο μωρό μου. Θα πάθω τίποτα άμα συνεχίσω έτσι μου είπε.. αυτά τα νέα μου! Μετράω αντίστροφα για την αυχενική που θα ξανά δω το μωράκι μας!!!

Πολύ χαρηκα με τα νεα σου. Κάνε ο,τι μπορείς για να χαλαρώσεις, όλα πάνε καλά. Ώστε παρόλο που έκλεισε η αποκόλληση συνεχίζεις ξεκούραση; Κι είχα ελπίδα για μένα μήπως κλείσει και γυρίσω στη δουλεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Annie4 είπε:

@Rafaela_123 @Ολετ κορίτσια και εγώ ξυπνάω μες στη νύχτα και δεν ξανακοιμαμαι για καμία ωρα ισως και δυο...και ξυπναει και ο μικρος μου στις 7 και κλαιω!

Κ εμένα μπορεί να με πάρει αργά ο ύπνος μετά κ συνήθως 6:30 πρέπει να σηκωθώ για δουλεια! Ευτυχως σήμερα είναι ΣΑββατο κ κοιμήθηκα ως τις 8:30 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Πολύ ωραία τα νέα σου!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Ναι ναι προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη γιατί τα μωρά το καταλαβαίνουν κ μπορεί μ αυτά να έχουν ταχυπαλμία…πρέπει να είμαστε όσο πιο χαλαρές μπορούμε!! 

Κ εγώ το ίδιο αυτό το σύμπτωμα νομίζω δεν θα μου περάσει ποτέ! Ξύπνησα για τουαλέτα στις 4:30 κ μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ !! Βασικά ξύπνησα γιατί διψούσα πήγα κ τουαλέτα κ μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ…

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Αχ το ξέρω..  αλλά μια κουβέντα είναι... ειλικρινά προσπαθώ να το χαρώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...