Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , marpi91 είπε:

Μπράβο μπράβο! Μα δεν είναι σαν μινιατούρες?! Απίθανα! Το θαύμα της ζωής! Κι εγώ πάντα ανυπομονώ μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. Στις 15/6 πάλι για αυχενικη, θα είναι ολόκληρο μωρό!

Ρε συ, είπα στον γιατρό για το χρώμα καθ δεν μου ειπε κάτι, ότι είναι το υπόθετο, να μην ανησυχώ..

Εσυ εχεις αυχενική 15/6; Και θα πας από το ιατρείο να το δει;; Παίρνεις δύναμη ως την επόμενη φορά!!! Του άντρα μου του άρεσε που είπε η γιατρος είναι ζωηρό χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , Annie4 είπε:

Ο γιατρός τι σου ειπε; το μωρο δεν παθαινει κατι βρε!

Μωρέ έχω διαβάσει πως κάποια μικρόβια ευθύνονται μέχρι και για αποβολη... αλλά εν πασει περιπτώσει, ας μην παραλογιζομαι πάλι! Θα κάνω την καλλιέργεια και θα πάρω το κατάλληλο φάρμακο και όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marpi91 είπε:

Μωρέ έχω διαβάσει πως κάποια μικρόβια ευθύνονται μέχρι και για αποβολη... αλλά εν πασει περιπτώσει, ας μην παραλογιζομαι πάλι! Θα κάνω την καλλιέργεια και θα πάρω το κατάλληλο φάρμακο και όλα καλά!!

Εχεις ουρολοίμωξη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εχεις ουρολοίμωξη;

Για να πω την αλήθεια, μου έδωσε lomexin που είναι για του μύκητες, βάσει των συμπτωμάτων. Δεν πήραμε καλλιέργεια γιατί ήταν ανυπόφορο. Σήμερα έχουν υποχωρήσει τελείως, απλά αυτό το πορτοκαλί χρώμα εμένα με φρικάρει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marpi91 είπε:

Μωρέ έχω διαβάσει πως κάποια μικρόβια ευθύνονται μέχρι και για αποβολη... αλλά εν πασει περιπτώσει, ας μην παραλογιζομαι πάλι! Θα κάνω την καλλιέργεια και θα πάρω το κατάλληλο φάρμακο και όλα καλά!!

Οχι, οχι. Να μην παραλογιζόμαστε. Αφου σου ειπε οτι εινσι απο το υποθετο, μην εχεις εννοια. Το μωρο μια χαρα ειναι

πρίν από 50 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Τέλεια κ τα δικά σου νέα!!! Ποτέ θα ξανά πας;;

Μήπως είναι από αυτό που βαζεις;; 

Θα πάω 06/06. Βουνό αυτές οι 2 βδομαδες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εσυ εχεις αυχενική 15/6; Και θα πας από το ιατρείο να το δει;; Παίρνεις δύναμη ως την επόμενη φορά!!! Του άντρα μου του άρεσε που είπε η γιατρος είναι ζωηρό χαχαχα 

Ναι έχω αυχενικη τότε. Τα πάντα τα κάνω στο ιατρείο του,έχει και τις αιματολογικες, έχει συνεργάτες για τα πάντα κι έτσι δεν τρέχω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Γεια σου κοπελα μου. Συμπονω...εχω κι εγω ενα μικροβιο και θα βαζω κρεμα ενδοκολπικα. Δεν εχω χειροτερο!!!!

Κοριτσια μου πηγα γιατρο. Εκλεισε η αποκολληση κι ειμαι πολυ ανακουφισμενη αλλα θα συνεχισω τα φαρμακα για μια βδομαδα. Καλως εχοντων των πραγματων θα γυρισω στη δουλεια την επομενη. Η καρδουλα τουυ σημερα χτυπουσε σαν τρελη!!!

@Rafaela_123 πες μας τα νεα σου

@Queen που εισαι καλη μου;

Καλησπέρα κορίτσι μου εχω και εγώ κάποια πονακια καποιες φορές κάνω αρκετούς εμετούς αλλες δν έχω με πιάνει άγχος χαχα εγω πείρα των γιατρό να πάω τέταρτη να δω τι γίνεται..εσύ; όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, έχω ξυπνήσει από τις 5… χθες βραδυ έφαγα ένα μπέργκερ και δεν μπορώ να το χωνέψω από τότε… 

εμενα το στηθος μου δεν πονάει πια αλλά δεν χωράει στο σουτιεν και πλέον φοράω μπουστακια… Οι ναυτίες λίγο πολύ φύγανε, τα πονάκια περιόδου είναι πλέον μακρινή ανάμνηση, εκτός από καμία φορά στο τόσο, και έτσι τώρα ξεχνάω ότι είμαι έγκυος ώρες ώρες…

αλλά κοιμάμαι εκατό ώρες την ημέρα, τέτοια κούραση…λες και εσκαβα 

9 και 1 είμαι σήμερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Sisii είπε:

Καλημέρα κορίτσια, έχω ξυπνήσει από τις 5… χθες βραδυ έφαγα ένα μπέργκερ και δεν μπορώ να το χωνέψω από τότε… 

εμενα το στηθος μου δεν πονάει πια αλλά δεν χωράει στο σουτιεν και πλέον φοράω μπουστακια… Οι ναυτίες λίγο πολύ φύγανε, τα πονάκια περιόδου είναι πλέον μακρινή ανάμνηση, εκτός από καμία φορά στο τόσο, και έτσι τώρα ξεχνάω ότι είμαι έγκυος ώρες ώρες…

αλλά κοιμάμαι εκατό ώρες την ημέρα, τέτοια κούραση…λες και εσκαβα 

9 και 1 είμαι σήμερα 

Όπως βλέπεις κι εγώ ξύπνια είμαι...όχι λόγω μπέργκερ, δεν ξέρω γιατί! Εγω η υπναρού! Εγώ 8+1 σήμερα. Καλημέρα!

1 ώρα πρίν, dimitra15 είπε:

Γεια σας κορίτσια!Είμαι η Δήμητρα και διανύω την 11η εβδομάδα! Χαίρομαι πολύ που βρήκα ένα τόσο ωραίο φόρουμ!❤️

Καλώς ήρθες Δήμητρα! Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου, το πρώτο σου είναι;

5 ώρες πρίν, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου εχω και εγώ κάποια πονακια καποιες φορές κάνω αρκετούς εμετούς αλλες δν έχω με πιάνει άγχος χαχα εγω πείρα των γιατρό να πάω τέταρτη να δω τι γίνεται..εσύ; όλα καλά 

Να μη σε πιάνει άγχος αν δεν έχεις εμετούς, έχει αποδειχθεί οτι ερχονται κ φεύγουν κ μάλιστα συνήθως κάποια στιγμή σταματάνε τελείως. Εγώ σήμερα πήγα γιατρό, όλα καλα, έκλεισε η αποκόλληση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Ναι έχω αυχενικη τότε. Τα πάντα τα κάνω στο ιατρείο του,έχει και τις αιματολογικες, έχει συνεργάτες για τα πάντα κι έτσι δεν τρέχω

Κ εγώ θα τις έκανα εκεί απλά θα ρωτήσω την παθολόγο αν μποτει να μου τα γράψει για να πληρώσω πιο λίγα λεφτά διαφορετικά θα πάω εκεί να τις κάνω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κ εγώ θα τις έκανα εκεί απλά θα ρωτήσω την παθολόγο αν μποτει να μου τα γράψει για να πληρώσω πιο λίγα λεφτά διαφορετικά θα πάω εκεί να τις κάνω 

Γιατί δεν λες στον γυναικολόγο να σου τις γράψει; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Sisii είπε:

Γιατί δεν λες στον γυναικολόγο να σου τις γράψει; 

Στην Κύπρο έχουμε ένα άλλο σύστημα υγείας κ δυστυχως η γυναικολόγος δεν είναι συμβεβλημένη με το σύστημα υγειας είναι «ιδιώτης» κ θα τα κάνω ιδιωτικά…αν θέλω μπορώ να πάω κ σε άλλο γυναικολόγο να με παρακολουθούν 2 κ να μου γράφει ο ενας τις εξετάσεις κ κ ο αλλος να με γεννήσει κιολας! Κ αν η προσωπικός γιατρος μπορεί να τα γράψει θα πληρώσω για κάθε εξέταση 1 ευρώ διαφορετικά τα 300 ευρώ + τις 2 αλλες εξετάσεις που θα τις κάνω στη γιατρο την άλλη εβδομάδα θα βγει σίγουρα 400

Μου τα εγραψε η γιατρος έτσι κ αλλιως για να τα κάνω ιδιωτικά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε? Διάβασα για τα πονάκια και ηρέμησα γιατί 2 μέρες τώρα έχω κάτι σουβλιες και τραβήγματα άλλο πράγμα. 

Εγω δυστυχώς μετά από 3 μέρες θεραπεία με υπόθετο lomexin έχω κάτι ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ υγρά στο σκούπισμα, ναι ναι, ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ!!! Και μου είπε αύριο να πάω για καλλιέργεια... ρε τι τραβάω η γυναίκα!!! 

Καλημερα εγώ αρχισα κ νιώθω μια ενόχληση σαν φαγουρα κ είδα κ εγώ κάτι υγρά λευκά όμως.. Μ είπε να βάλω κρέμα combi  για να δουμε!! Εκανα κ ουρα σμρ

11 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Γεια σου κοπελα μου. Συμπονω...εχω κι εγω ενα μικροβιο και θα βαζω κρεμα ενδοκολπικα. Δεν εχω χειροτερο!!!!

Κοριτσια μου πηγα γιατρο. Εκλεισε η αποκολληση κι ειμαι πολυ ανακουφισμενη αλλα θα συνεχισω τα φαρμακα για μια βδομαδα. Καλως εχοντων των πραγματων θα γυρισω στη δουλεια την επομενη. Η καρδουλα τουυ σημερα χτυπουσε σαν τρελη!!!

@Rafaela_123 πες μας τα νεα σου

@Queen που εισαι καλη μου;

Μπράβο κοπέλα μ τέλεια όλα καλά πηγαν!! 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Όπως βλέπεις κι εγώ ξύπνια είμαι...όχι λόγω μπέργκερ, δεν ξέρω γιατί! Εγω η υπναρού! Εγώ 8+1 σήμερα. Καλημέρα!

Καλώς ήρθες Δήμητρα! Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου, το πρώτο σου είναι;

Να μη σε πιάνει άγχος αν δεν έχεις εμετούς, έχει αποδειχθεί οτι ερχονται κ φεύγουν κ μάλιστα συνήθως κάποια στιγμή σταματάνε τελείως. Εγώ σήμερα πήγα γιατρό, όλα καλα, έκλεισε η αποκόλληση.

Εχω συνηθίσει να έχω εμετούς σε όλες της εγκυμοσύνες που είχα για αυτο. Χαίρομαι πολύ που είναι όλα καλά κορίτσι μου εγώ αύριο θα πάω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...