Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Queen είπε:

Εχω συνηθίσει να έχω εμετούς σε όλες της εγκυμοσύνες που είχα για αυτο. Χαίρομαι πολύ που είναι όλα καλά κορίτσι μου εγώ αύριο θα πάω 

Queen μου, εμενα αυτη η εγκυμοσυνη δεν εχει καμια σχεση με την προηγουμενη. Μη τις συγκρινεις, βγαλτο αυτο απο το μυαλο σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Annie4 είπε:

Queen μου, εμενα αυτη η εγκυμοσυνη δεν εχει καμια σχεση με την προηγουμενη. Μη τις συγκρινεις, βγαλτο αυτο απο το μυαλο σου

Ναι το σκέφτομαι τώρα αύριο θα δούμε πως πάει 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;; Από συμπτώματα πως πατε;; Βελτιώθηκε η κατάσταση;;

Καλημέρα Ραφαέλα μου. Εγω περα απο βαρύ στήθος και τρομερή υπνηλία δεν έχω τίποτα. Εσύ πως είσαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Annie4 είπε:

Καλημέρα Ραφαέλα μου. Εγω περα απο βαρύ στήθος και τρομερή υπνηλία δεν έχω τίποτα. Εσύ πως είσαι;

Και εγώ είμαι καλά, βαρύ στήθος κ εγώ, λιγες ανακατωσούρες ανά διαστήματα κ εννοείται υπνηλία αλλά δεν ξέρω αν είναι από την εγκυμοσύνη ή τη ζέστη!! Δλδ μετά το μεσημέρι δεν θέλω να πάω δουλεια θέλω να πάω να κοιμηθώ χαχαχα! Και δυσκοιλιότητα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή σας ημέρα κορίτσια! 

Κι εγώ νιώθω μέρα με την ημέρα να είναι πιο ήπιες οι οποίες "ενοχλήσεις" σε φάση που ξεχνάω την κατάσταση μου.

Περιμένω με λαχτάρα το επόμενο ραντεβού (8/6) να το δούμε να το ακούσουμε πάλι. Ακόμη είμαι σοκαρισμένη η ευτυχία μου κάνει γκελ στο άπειρο και γυρίζει πάλι πίσω στην καρδιά μου. Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμη ότι είμαι έγκυος. Κοιτάω ξανακοιταω το υπερηχογράφημα και κάθε φορά τα μάτια μου γεμίζουν δάκρυα χαράς. 

Ο δε γιος μου δηλώνει κατενθουσιασμένος. Έχει πάρει τα σχαρικια σε όποιον μιλάει ελληνικά.

 

-καλημερα 

- καλημέρα ξέρεις τι έχει η μαμά μου στην κοιλιά; Μωράκι 

 

❤️

 

Τρέμω ρε κορίτσια, μακάρι να πάνε όλα καλά. Ποτέ δεν μου έχουν έρθει στα 41 μου χρόνια εύκολα τα πράγματα , για αυτό δεν τολμώ να το πιστέψω.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Ολετ είπε:

Καλή σας ημέρα κορίτσια! 

Κι εγώ νιώθω μέρα με την ημέρα να είναι πιο ήπιες οι οποίες "ενοχλήσεις" σε φάση που ξεχνάω την κατάσταση μου.

Περιμένω με λαχτάρα το επόμενο ραντεβού (8/6) να το δούμε να το ακούσουμε πάλι. Ακόμη είμαι σοκαρισμένη η ευτυχία μου κάνει γκελ στο άπειρο και γυρίζει πάλι πίσω στην καρδιά μου. Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμη ότι είμαι έγκυος. Κοιτάω ξανακοιταω το υπερηχογράφημα και κάθε φορά τα μάτια μου γεμίζουν δάκρυα χαράς. 

Ο δε γιος μου δηλώνει κατενθουσιασμένος. Έχει πάρει τα σχαρικια σε όποιον μιλάει ελληνικά.

 

-καλημερα 

- καλημέρα ξέρεις τι έχει η μαμά μου στην κοιλιά; Μωράκι 

 

❤️

 

Τρέμω ρε κορίτσια, μακάρι να πάνε όλα καλά. Ποτέ δεν μου έχουν έρθει στα 41 μου χρόνια εύκολα τα πράγματα , για αυτό δεν τολμώ να το πιστέψω.

Α μωρε τον γλυκα τον γιο σου!!! Ψυχη μου...εμεις ακομα δεν του το εχουμε πει, ειναι 2χρ+3μηνων. 

Να τολμησεις να το πιστέψεις καλή μου, θα πανε ολα καλα!

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Και εγώ είμαι καλά, βαρύ στήθος κ εγώ, λιγες ανακατωσούρες ανά διαστήματα κ εννοείται υπνηλία αλλά δεν ξέρω αν είναι από την εγκυμοσύνη ή τη ζέστη!! Δλδ μετά το μεσημέρι δεν θέλω να πάω δουλεια θέλω να πάω να κοιμηθώ χαχαχα! Και δυσκοιλιότητα 

Ξεκινα αποξηραμενα δαμασκηνα/συκα και ακτινιδια καθημερινα. Και γιαουρτι. Βοηθουν πολυ. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ολετ είπε:

Καλή σας ημέρα κορίτσια! 

Κι εγώ νιώθω μέρα με την ημέρα να είναι πιο ήπιες οι οποίες "ενοχλήσεις" σε φάση που ξεχνάω την κατάσταση μου.

Περιμένω με λαχτάρα το επόμενο ραντεβού (8/6) να το δούμε να το ακούσουμε πάλι. Ακόμη είμαι σοκαρισμένη η ευτυχία μου κάνει γκελ στο άπειρο και γυρίζει πάλι πίσω στην καρδιά μου. Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμη ότι είμαι έγκυος. Κοιτάω ξανακοιταω το υπερηχογράφημα και κάθε φορά τα μάτια μου γεμίζουν δάκρυα χαράς. 

Ο δε γιος μου δηλώνει κατενθουσιασμένος. Έχει πάρει τα σχαρικια σε όποιον μιλάει ελληνικά.

 

-καλημερα 

- καλημέρα ξέρεις τι έχει η μαμά μου στην κοιλιά; Μωράκι 

 

❤️

 

Τρέμω ρε κορίτσια, μακάρι να πάνε όλα καλά. Ποτέ δεν μου έχουν έρθει στα 41 μου χρόνια εύκολα τα πράγματα , για αυτό δεν τολμώ να το πιστέψω.

Χαχαχα ο γιος σου όλα τα λεφτά!! Μου θυμίζει εμένα μωρό που όταν ήταν εγκυος η μαμα μ στον μικρό μου αδερφό όποιον έβλεπα του ελεγα η μαμα μου είναι εγκυος haha

κ εμένα μ φαίνεται απίστευτο! Κ το έχω κ σε φωτό να το βλέπω κ στη δουλεια :)!! 
 

Ολα καλά πάνε κορίτσι μου να σκέφτεσαι θετικά!!!

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Α μωρε τον γλυκα τον γιο σου!!! Ψυχη μου...εμεις ακομα δεν του το εχουμε πει, ειναι 2χρ+3μηνων. 

Να τολμησεις να το πιστέψεις καλή μου, θα πανε ολα καλα!

Ξεκινα αποξηραμενα δαμασκηνα/συκα και ακτινιδια καθημερινα. Και γιαουρτι. Βοηθουν πολυ. 

Ναι πρέπει να ξεκινήσω τα φρούτα γιατί με το τοστ, τα μακαρονια κ τις πατάτες ήταν επόμενο ότι θα πάθαινα δυσκοιλιότητα…

 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Πριν την αυχενική μας βλέπουν οι γιατροί;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Χαχαχα ο γιος σου όλα τα λεφτά!! Μου θυμίζει εμένα μωρό που όταν ήταν εγκυος η μαμα μ στον μικρό μου αδερφό όποιον έβλεπα του ελεγα η μαμα μου είναι εγκυος haha

κ εμένα μ φαίνεται απίστευτο! Κ το έχω κ σε φωτό να το βλέπω κ στη δουλεια :)!! 
 

Ολα καλά πάνε κορίτσι μου να σκέφτεσαι θετικά!!!

Ναι πρέπει να ξεκινήσω τα φρούτα γιατί με το τοστ, τα μακαρονια κ τις πατάτες ήταν επόμενο ότι θα πάθαινα δυσκοιλιότητα…

 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Πριν την αυχενική μας βλέπουν οι γιατροί;; 

Εμενα θα με δει 10 εβδομ και 12 εβδομ και μετα γυρω στις 13 εβδομ θα κανω αυχενικη. Εσενα δεν σου ειπε για ραντεβου ωσπου να κανεις αυχενικη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Annie4 είπε:

Εμενα θα με δει 10 εβδομ και 12 εβδομ και μετα γυρω στις 13 εβδομ θα κανω αυχενικη. Εσενα δεν σου ειπε για ραντεβου ωσπου να κανεις αυχενικη;

Εγώ θα πάω την Τετάρτη για να μου πάρει αιμα για την PapA πως λέγεται κ δεν ξέρω θα μου πει τότε; Αν θα μου βάλει ραντεβού; Αυχενική θα πάω όταν θα είμαι ακριβώς 12

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/22/2022 at 9:12 AM, Κωνσταντίνα13 said:

Καλημέρα!είμαστε ακριβώς στην εβδομάδες μέχρι και τις μέρες!έχω και γω Πητ 12.12!

Όσο για τον τυμπανισμο ,ακριβώς το ίδιο έχω κ γω .Με το που έφαγα παραπάνω μετά τους εμετούς πετάχτηκε αμέσως αλλά εγώ είχα θέμα και με έντερα και από πριν.Επισης ,ρόλο παίζει και αν δεν η πρώτη εγκυμοσύνη ,το κοιλιά πετάγεται αμέσως μετά τη πρώτη εγκυμοσύνη!

Πρώτη εγκυμοσύνη αλλά έχω θέμα με εντερικό. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Rafaela_123 said:

Και εγώ είμαι καλά, βαρύ στήθος κ εγώ, λιγες ανακατωσούρες ανά διαστήματα κ εννοείται υπνηλία αλλά δεν ξέρω αν είναι από την εγκυμοσύνη ή τη ζέστη!! Δλδ μετά το μεσημέρι δεν θέλω να πάω δουλεια θέλω να πάω να κοιμηθώ χαχαχα! Και δυσκοιλιότητα 

Μια από τα ίδια και εγώ στις 11+5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια

Εγώ έχω το κλασικό στομάχι με τις ανακατοσουρες που είναι με τις ώρες του. Και τις δυο τελευταίες μέρες έχω ενοχληση- σαν μόνιμη κράμπα- να το πω στην δεξιά μεριά χαμηλά στον προσαγωγό κοντά, ο οποίος πόνος όταν φτερνίζομαι γίνεται σαν σουβλιά και τρομάζω ότι κάτι σπάει εκεί μέσα. Το έχει καμία; Σκέφτομαι μήπως είναι από μια μικρή κυστουλα που έχω στην δεξιά ωοθηκη, αλλά μου είχε πει ο γιατρός ότι αυτή δεν ενοχλεί θα απορροφηθεί μόνη της. Την Δευτέρα που έχω υπέρηχο θα του το πω.

απο εξετάσεις περιμένω να βγει η κυστικη ίνωση & σήμερα έκανα γενική, γενική ούρων, σύφιλη, θυροειδη και καλλιέργεια ούρων.

Είμαι 9&3 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sisii είπε:

Καλημέρα, κορίτσια

Εγώ έχω το κλασικό στομάχι με τις ανακατοσουρες που είναι με τις ώρες του. Και τις δυο τελευταίες μέρες έχω ενοχληση- σαν μόνιμη κράμπα- να το πω στην δεξιά μεριά χαμηλά στον προσαγωγό κοντά, ο οποίος πόνος όταν φτερνίζομαι γίνεται σαν σουβλιά και τρομάζω ότι κάτι σπάει εκεί μέσα. Το έχει καμία; Σκέφτομαι μήπως είναι από μια μικρή κυστουλα που έχω στην δεξιά ωοθηκη, αλλά μου είχε πει ο γιατρός ότι αυτή δεν ενοχλεί θα απορροφηθεί μόνη της. Την Δευτέρα που έχω υπέρηχο θα του το πω.

απο εξετάσεις περιμένω να βγει η κυστικη ίνωση & σήμερα έκανα γενική, γενική ούρων, σύφιλη, θυροειδη και καλλιέργεια ούρων.

Είμαι 9&3 

Εγώ κοριτσια μου πέρασα ένα πανικό 

Στον προγεννητικό βρέθηκα θετική στο mcv igm μεγαλοκυταροιο και πέρασα Γολγοθά δυο μέρες 

Αλλά ευτυχώς μετά από εξειδικευμένες εξετάσεις φάνηκε ότι ήταν παλιά λοίμωξη και δεν θα επηρεάσει το έμβρυο 

Έκλαιγα δυο μέρες γιατί είναι ύπουλος ιός 

Κατά τ άλλα τα συμπτώματα έχουν ψιλουποχωρησει εκτός από πρησμένο στήθος και κάποιο τυμπανοσμο ώρες ώρες 

Τπτ άλλο είμαι 9+2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...