Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , Ellidr είπε:

Εγώ κοριτσια μου πέρασα ένα πανικό 

Στον προγεννητικό βρέθηκα θετική στο mcv igm μεγαλοκυταροιο και πέρασα Γολγοθά δυο μέρες 

Αλλά ευτυχώς μετά από εξειδικευμένες εξετάσεις φάνηκε ότι ήταν παλιά λοίμωξη και δεν θα επηρεάσει το έμβρυο 

Έκλαιγα δυο μέρες γιατί είναι ύπουλος ιός 

Κατά τ άλλα τα συμπτώματα έχουν ψιλουποχωρησει εκτός από πρησμένο στήθος και κάποιο τυμπανοσμο ώρες ώρες 

Τπτ άλλο είμαι 9+2

Πω τι περασες ρε συ.. Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά..

Εγώ κορίτσια επειδή λέγατε για συμπτώματα εκεί που έλεγα ωραια πέρασν οι αναγουλες περίπου για μια βδομάδα ήμουν μια χαρά , ξαφνικά από χθες είμαι πάλι με αναγούλες.

Σήμερα ακριβώς 10 εβδομάδων.

2 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Καλημέρα, κορίτσια

Εγώ έχω το κλασικό στομάχι με τις ανακατοσουρες που είναι με τις ώρες του. Και τις δυο τελευταίες μέρες έχω ενοχληση- σαν μόνιμη κράμπα- να το πω στην δεξιά μεριά χαμηλά στον προσαγωγό κοντά, ο οποίος πόνος όταν φτερνίζομαι γίνεται σαν σουβλιά και τρομάζω ότι κάτι σπάει εκεί μέσα. Το έχει καμία; Σκέφτομαι μήπως είναι από μια μικρή κυστουλα που έχω στην δεξιά ωοθηκη, αλλά μου είχε πει ο γιατρός ότι αυτή δεν ενοχλεί θα απορροφηθεί μόνη της. Την Δευτέρα που έχω υπέρηχο θα του το πω.

απο εξετάσεις περιμένω να βγει η κυστικη ίνωση & σήμερα έκανα γενική, γενική ούρων, σύφιλη, θυροειδη και καλλιέργεια ούρων.

Είμαι 9&3 

Μπορεί να είναι και το έντερο. Εγώ είχα ένα τετοιο πόνο από αριστερά όμως και κρατησε δύο μέρες και πέρασε. Μην ανησυχείς δεν νομίζω ότι είναι κάτι.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Πω τι περασες ρε συ.. Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά..

Εγώ κορίτσια επειδή λέγατε για συμπτώματα εκεί που έλεγα ωραια πέρασν οι αναγουλες περίπου για μια βδομάδα ήμουν μια χαρά , ξαφνικά από χθες είμαι πάλι με αναγούλες.

Σήμερα ακριβώς 10 εβδομάδων.

Μπορεί να είναι και το έντερο. Εγώ είχα ένα τετοιο πόνο από αριστερά όμως και κρατησε δύο μέρες και πέρασε. Μην ανησυχείς δεν νομίζω ότι είναι κάτι.

Ναι αλλά πονάει όταν φτερνίζομαι, όταν φτερνίζομαι και Είναι πολύ χαμηλά για έντερο 

Link to comment
Share on other sites

Kαλη σας ημέρα έκανα κι εγώ τον προγεννητικό μου και βγήκε η tsh στα μάτια μου τουλάχιστον τσιμπημενη 2.05. θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει t4 γιατί την ήθελε κάτω από 2. 

Αγχώθηκα λιγάκι δεν σας το κρύβω 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Καλημέρα, κορίτσια

Εγώ έχω το κλασικό στομάχι με τις ανακατοσουρες που είναι με τις ώρες του. Και τις δυο τελευταίες μέρες έχω ενοχληση- σαν μόνιμη κράμπα- να το πω στην δεξιά μεριά χαμηλά στον προσαγωγό κοντά, ο οποίος πόνος όταν φτερνίζομαι γίνεται σαν σουβλιά και τρομάζω ότι κάτι σπάει εκεί μέσα. Το έχει καμία; Σκέφτομαι μήπως είναι από μια μικρή κυστουλα που έχω στην δεξιά ωοθηκη, αλλά μου είχε πει ο γιατρός ότι αυτή δεν ενοχλεί θα απορροφηθεί μόνη της. Την Δευτέρα που έχω υπέρηχο θα του το πω.

απο εξετάσεις περιμένω να βγει η κυστικη ίνωση & σήμερα έκανα γενική, γενική ούρων, σύφιλη, θυροειδη και καλλιέργεια ούρων.

Είμαι 9&3 

Καλημερα Σισσυ. Αυτο με το φτερνισμα το εχω παθει κι εγω 3 φορες! Δεν ειναι κατι. Και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου το παθαινα, αφου φτερνιζομουν κ μετα φωναζα απο τον πονο στο σημειο.

πρίν από 8 λεπτά , Ολετ είπε:

Kαλη σας ημέρα έκανα κι εγώ τον προγεννητικό μου και βγήκε η tsh στα μάτια μου τουλάχιστον τσιμπημενη 2.05. θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει t4 γιατί την ήθελε κάτω από 2. 

Αγχώθηκα λιγάκι δεν σας το κρύβω 

Κι εμενα καπου εκει μου βγηκε...προς το παρον ομως ο γιατρος δεν μου ειπε τιποτα.

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Εγώ κοριτσια μου πέρασα ένα πανικό 

Στον προγεννητικό βρέθηκα θετική στο mcv igm μεγαλοκυταροιο και πέρασα Γολγοθά δυο μέρες 

Αλλά ευτυχώς μετά από εξειδικευμένες εξετάσεις φάνηκε ότι ήταν παλιά λοίμωξη και δεν θα επηρεάσει το έμβρυο 

Έκλαιγα δυο μέρες γιατί είναι ύπουλος ιός 

Κατά τ άλλα τα συμπτώματα έχουν ψιλουποχωρησει εκτός από πρησμένο στήθος και κάποιο τυμπανοσμο ώρες ώρες 

Τπτ άλλο είμαι 9+2

Λυπαμαι πολυ που το περασες αυτο αλλα χαιρομαι που ειχε αισιο τελος!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγω σήμερα πήγα για την καλλιέργεια κολπικου, δεν έχουν υποχωρήσει τα συμπτώματα εντελώς αλλα ευτυχώς αυτά τα παράξενα πορτοκαλί υγρά εξαφανίστηκαν, πρέπει να ήταν από το υπόθετο!

Εμενα μέχρι την αυχενική (15/6) δεν θα με ξαναδεί και είναι πολλές οι μέρες :(

Από συμπτώματα συνεχιζουν τα τραβηγματα, το στήθος τούβλο και επέστρεψε η υπνηλία σε σημείο να κοιμάμαι για 15 λεπτα και να μουδιαζω, μιλάμε για βαθύ ύπνο,  κοιμισμένο θα μας βγει το μωράκι :blink: χαχαχαχα

Είμαι ακριβώς 10 εβδ σήμερα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; 
 

εμενα ήρθαν σήμερα το πρωί στο εμαιλ οι εξετάσεις αίματος και έπαθα λίγο σοκ. Ο αιματοκρίτης μου κατέβηκε πολύ από την προηγούμενη φορά που ήταν στα όρια, έχει πάει στο 34 ο καημένος. Και επισης κατέβηκαν τα ερυθρά μου, όχι τρελά, αλλά είναι κάτω του φυσιολογικού. 
ειναι νορμαλ όλα αυτά; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλημέρα! Εγώ απο τις 5...και νυστάζω και δεν μπορώ να κοιμηθώ.

Κ εγώ σήμερα από τις 5 

Καλημέρα κορίτσια…. Πως είστε;;; εγώ  κορίτσια είμαι εξουθενωμένη δλδ δεν έχω ξεκουραστεί καθόλου νιώθω τόσο κουρασμένη, δεν φτάνει που δουλευα χθες πόσες ώρες, το βράδυ κάθε λίγη ώρα ξυπνούσα δεν μπορούσα να κοιμηθώ, μια ζεσταινόμουν μια ήθελα νερό μια ήθελα τουαλέτα γενικά δεν περασα καλά….με πονάει η μέση μου κ δεν ξέρω φοβάμαι λίγο…γιατί είχα διαβάσει παλιά ότι άμα σε πονάει η μέση δεν είναι καλό σημάδι…ελπίζω να είναι λόγο κούρασης…

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κ εγώ σήμερα από τις 5 

Καλημέρα κορίτσια…. Πως είστε;;; εγώ  κορίτσια είμαι εξουθενωμένη δλδ δεν έχω ξεκουραστεί καθόλου νιώθω τόσο κουρασμένη, δεν φτάνει που δουλευα χθες πόσες ώρες, το βράδυ κάθε λίγη ώρα ξυπνούσα δεν μπορούσα να κοιμηθώ, μια ζεσταινόμουν μια ήθελα νερό μια ήθελα τουαλέτα γενικά δεν περασα καλά….με πονάει η μέση μου κ δεν ξέρω φοβάμαι λίγο…γιατί είχα διαβάσει παλιά ότι άμα σε πονάει η μέση δεν είναι καλό σημάδι…ελπίζω να είναι λόγο κούρασης…

Κι εμένα με τραβάει η μέση μου και ρώτησα τον γιατρό, μου εξήγησε πως το σώμα μας έχει ήδη αρχίσει να παίρνει κλίση και μάλιστα μου είπε "και που είσαι ακόμα!"!!! Μου είπε να μην συνδέω κάθε πόνο στο υπόλοιπο σώμα με την κύηση γιατί θα τρελαθώ! 

Ήταν ξεκάθαρος και πολύ αυστηρός: Ανησυχείς μόνο όταν νιώσεις πόνο στην κοιλιά ο οποίος δεν σταματάει. Πόνο, όχι τράβηγμα, τσίμπημα κλπ που είναι φυσιολογικά και αναμενόμενα. Εγώ έχω ηρεμήσει πολύ κορίτσια! Χαίρομαι την κατάσταση και προσπαθώ να μην σκάω για το παραμικρό! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Κι εμένα με τραβάει η μέση μου και ρώτησα τον γιατρό, μου εξήγησε πως το σώμα μας έχει ήδη αρχίσει να παίρνει κλίση και μάλιστα μου είπε "και που είσαι ακόμα!"!!! Μου είπε να μην συνδέω κάθε πόνο στο υπόλοιπο σώμα με την κύηση γιατί θα τρελαθώ! 

Ήταν ξεκάθαρος και πολύ αυστηρός: Ανησυχείς μόνο όταν νιώσεις πόνο στην κοιλιά ο οποίος δεν σταματάει. Πόνο, όχι τράβηγμα, τσίμπημα κλπ που είναι φυσιολογικά και αναμενόμενα. Εγώ έχω ηρεμήσει πολύ κορίτσια! Χαίρομαι την κατάσταση και προσπαθώ να μην σκάω για το παραμικρό! 

Εχεις δίκιο άντε να ηρεμήσουμε λίγο!! Απλά το είχα διαβάσει αυτό πριν μείνω εγκυος κ επειδή χθες με πονούσε λεω έχει γούστο…αλλά θα είναι όλα ενας συνδυασμός!! 
 

κοριτσια χθες έκανα με τη μαμα μ κ τη νύφη μου αυτό με το σταυρο για το φύλο κ μου βγήκε αγόρι (οπως νιώθω ότι θα είναι) κ το δεύτερο κορίτσι. Το ίδιο κ της νύφης μου! Κ της μαμας μου της βγήκαν και τα 5 και τα δυο που έχασε…το έχετε κάνει;; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Βρε κορίτσια, δεν μπορώ να πάω... τουαλέτα εδώ και 5 ημέρες, έχει φτάσει κατάσταση στο απροχώρητο, είμαι σαν 6 μηνών! Έχω δοκιμάσει τα ακτιβια, τι δαμάσκηνα τρώω, τι φρούτα, νερό, υγρά, μέχρι υπόθετο γλυκερίνης και τίποτα, νιωθω πως θα σκάσω.. έχε βρει κάποια λύση στη δυσκοιλιοτητα που να είναι άμεση? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Βρε κορίτσια, δεν μπορώ να πάω... τουαλέτα εδώ και 5 ημέρες, έχει φτάσει κατάσταση στο απροχώρητο, είμαι σαν 6 μηνών! Έχω δοκιμάσει τα ακτιβια, τι δαμάσκηνα τρώω, τι φρούτα, νερό, υγρά, μέχρι υπόθετο γλυκερίνης και τίποτα, νιωθω πως θα σκάσω.. έχε βρει κάποια λύση στη δυσκοιλιοτητα που να είναι άμεση? 

Κορίτσι μου εγώ παιρνω τα φυτικά κάθε μέρα κ πάω τουαλέτα αν δεν πάω την ίδια μέρα θα πάω σίγουρα την επόμενη…κ παιρνω κ προβιοτικό 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσι μου εγώ παιρνω τα φυτικά κάθε μέρα κ πάω τουαλέτα αν δεν πάω την ίδια μέρα θα πάω σίγουρα την επόμενη…κ παιρνω κ προβιοτικό 

Τι είναι τα φυτικά? Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη μάρκα δοκιμασμένη? Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εχεις δίκιο άντε να ηρεμήσουμε λίγο!! Απλά το είχα διαβάσει αυτό πριν μείνω εγκυος κ επειδή χθες με πονούσε λεω έχει γούστο…αλλά θα είναι όλα ενας συνδυασμός!! 
 

κοριτσια χθες έκανα με τη μαμα μ κ τη νύφη μου αυτό με το σταυρο για το φύλο κ μου βγήκε αγόρι (οπως νιώθω ότι θα είναι) κ το δεύτερο κορίτσι. Το ίδιο κ της νύφης μου! Κ της μαμας μου της βγήκαν και τα 5 και τα δυο που έχασε…το έχετε κάνει;; 

Ναι. Και παντα μου εβγαινε αγορι το 1ο (οπως και ισχυει) και το 2ο κοριτσι. Θα δειξει..

4 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Βρε κορίτσια, δεν μπορώ να πάω... τουαλέτα εδώ και 5 ημέρες, έχει φτάσει κατάσταση στο απροχώρητο, είμαι σαν 6 μηνών! Έχω δοκιμάσει τα ακτιβια, τι δαμάσκηνα τρώω, τι φρούτα, νερό, υγρά, μέχρι υπόθετο γλυκερίνης και τίποτα, νιωθω πως θα σκάσω.. έχε βρει κάποια λύση στη δυσκοιλιοτητα που να είναι άμεση? 

Φαε τυροπιτα και πιες μιλκο η καφε με γαλα. Αν υπηρξες ποτε καπνιστρια κανε και 2 τζουρες. Οκ, εννοειται ΔΕΝ πρεπει να καπνιζουμε ουσες εγκυες ειδικα αλλα για πολλες αυτη ηταν η εσχατη λυση και σιγουρα δεν βλαπτουν το μωρο 1 φορα 2 τζουρες. Η ξαναβαλε υποθετο η πιες ελαιολαδο σκετο 2 κουταλιες. Ναι, ειναι αηδια αλλα...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...