Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά με υγεία σε όλες και με το καλό τα μωράκια μας.  

@Ellidr τέλεια τα νέα σου! Είδες σάκο ή και έμβρυο; 

Κι εγώ κορίτσια έχω ξεκινήσει και νυστάζω παρα πολύ μέσα στη μερα και κάνω υπομονή να κοιμηθεί πρώτα ο γιος μου . Κατά τα άλλα ξυπνάω κι εγώ από τις 6. Έχω λίγες αναγουλες αλλά δεν έχω κάνει εμετούς ακόμα. Μόνο μια φορά που με έπιασε ξηροβηχας το βράδυ και ήπια νερό και μετά μου ήρθε αναγουλα και τα έβγαλα. Γενικά νιώθω συνέχεια κουρασμένη όμως και με πιάνουν εύκολα πονάκια αν κουραστω. Το στήθος πονάει κάθε μέρα και πιο πολύ. Εγώ βάση περιόδου είμαι 5+4 αλλά βάση οωρρηξιας πρέπει να είναι 5+2-5+3. 

@Rafaela_123 μου με το καλό ι υπερήχος θα είσαι 5+2 την Πέμπτη κάτι θα δείτε σίγουρα σάκο και ίσως και έμβρυο.

 

Μακάρι να δούμε ότι όλα είναι καλά :) 

 

πρίν από 42 λεπτά , Ellidr είπε:

Τώρα πάω 4 μαϊου πρώτα ο Θεός για καρδούλα 

Αα θα είσαι 6+1 ωραία συγχαρητήρια θα περιμένουμε τα νέα σας κορίτσια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Μπαίνω και εγώ στην παρέα σας μετα απο το θετικό τεστ που είδα σημερα. Έχω ηδη ενα αγοράκι 2 ετων και είχα και μια βιοχημική τον Φλεβάρη. Αισιοδοξώ ότι αυτή τη φορά θα ειναι ολα εντάξει. Σας εύχομαι ολόψυχα υπεροχες εγκυμοσύνες και υγιή μωρά!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Annie4 said:

Κορίτσια καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Μπαίνω και εγώ στην παρέα σας μετα απο το θετικό τεστ που είδα σημερα. Έχω ηδη ενα αγοράκι 2 ετων και είχα και μια βιοχημική τον Φλεβάρη. Αισιοδοξώ ότι αυτή τη φορά θα ειναι ολα εντάξει. Σας εύχομαι ολόψυχα υπεροχες εγκυμοσύνες και υγιή μωρά!!!

Με το καλό @Annie4 ! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη ! 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες ! Ήθελα να ρωτήσω βρίσκεται καμία σε αναρρωτική άδεια λόγω εγκυμοσύνης ; Εγώ έκανα ηλεκτρονικά την αίτηση για το επίδομα και τώρα περιμένω τη θετική βεβαίωση του εργοδότη . Μίλησα με το ΙΚΑ το πρωί και μου είπαν ότι γενικά υπάρχουν καθυστερήσεις στις πληρωμές . Θέλω να ρωτήσω οποία γνωρίζει

1) Μετά από πόσο καιρό αποδέχτηκαν την αναρρωτική από τη δουλειά; Γιατί για να πληρωθείς και  να περάσεις από επιτροπή που θα βγει η απόφαση πρέπει να επιβεβαιώσει ο εργοδότης ότι έλειπες αυτές τις μέρες 

2) Τους είχατε ενημερώσει ότι θα λείψετε με αναρρωτική ή απλά κάθε μήνα στέλνετε το χαρτί και την αίτηση ; Εγώ επειδή είχα αίμα ο γιατρός μου είπε να μη κουράζομαι και να κάτσω σπίτι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Wish_soon είπε:

Με το καλό @Annie4 ! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη ! 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες ! Ήθελα να ρωτήσω βρίσκεται καμία σε αναρρωτική άδεια λόγω εγκυμοσύνης ; Εγώ έκανα ηλεκτρονικά την αίτηση για το επίδομα και τώρα περιμένω τη θετική βεβαίωση του εργοδότη . Μίλησα με το ΙΚΑ το πρωί και μου είπαν ότι γενικά υπάρχουν καθυστερήσεις στις πληρωμές . Θέλω να ρωτήσω οποία γνωρίζει

1) Μετά από πόσο καιρό αποδέχτηκαν την αναρρωτική από τη δουλειά; Γιατί για να πληρωθείς και  να περάσεις από επιτροπή που θα βγει η απόφαση πρέπει να επιβεβαιώσει ο εργοδότης ότι έλειπες αυτές τις μέρες 

2) Τους είχατε ενημερώσει ότι θα λείψετε με αναρρωτική ή απλά κάθε μήνα στέλνετε το χαρτί και την αίτηση ; Εγώ επειδή είχα αίμα ο γιατρός μου είπε να μη κουράζομαι και να κάτσω σπίτι

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν γνωρίζω καθόλου τη διαδικασία με τις αναρρωτικές. :-( το αιματάκι σου έφυγε; Ίσως να το έχεις ήδη πει αλλα επειδή μπήκα τωρα δεν εχω συντονιστεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Annie4 said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν γνωρίζω καθόλου τη διαδικασία με τις αναρρωτικές. :-( το αιματάκι σου έφυγε; Ίσως να το έχεις ήδη πει αλλα επειδή μπήκα τωρα δεν εχω συντονιστεί.

Άστα να πάνε … έχουμε το άγχος μας να πάνε όλα καλά έχουμε και το άγχος με τα γραφειοκρατικά .. Τώρα ευτυχώς έφυγε ναι .. αλλά είμαι σπίτι και ξεκουράζομαι .. φοβάμαι να ξεθαρρέψω ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Μπαίνω και εγώ στην παρέα σας μετα απο το θετικό τεστ που είδα σημερα. Έχω ηδη ενα αγοράκι 2 ετων και είχα και μια βιοχημική τον Φλεβάρη. Αισιοδοξώ ότι αυτή τη φορά θα ειναι ολα εντάξει. Σας εύχομαι ολόψυχα υπεροχες εγκυμοσύνες και υγιή μωρά!!!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στην παρέα μας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στην παρέα μας

Καλώς σας βρήκα! Κορίτσια ο γιατρός μου ειπε να παω την άλλη Τετάρτη κ δεν έχω ιδέα τί θα δούμε τότε. Στην 1η εγκυμοσύνη ειχα δει μονο σακο στην 1η επισκεψη. Εσεις ποσων εβδομαδων ειστε και τι εχετε δει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Annie4 είπε:

Καλώς σας βρήκα! Κορίτσια ο γιατρός μου ειπε να παω την άλλη Τετάρτη κ δεν έχω ιδέα τί θα δούμε τότε. Στην 1η εγκυμοσύνη ειχα δει μονο σακο στην 1η επισκεψη. Εσεις ποσων εβδομαδων ειστε και τι εχετε δει;

Εγώ σήμερα είμαι 5 κ θα πάω την Πέμπτη για πρώτο ραντεβού κ ανυπομονώ να δω ότι όλα είναι καλά!!Εμένα είναι η πρώτη μ εγκυμοσύνη!! Έκανες χοριακη; Πόσες εβδομαδες είσαι;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Annie4 είπε:

Καλώς σας βρήκα! Κορίτσια ο γιατρός μου ειπε να παω την άλλη Τετάρτη κ δεν έχω ιδέα τί θα δούμε τότε. Στην 1η εγκυμοσύνη ειχα δει μονο σακο στην 1η επισκεψη. Εσεις ποσων εβδομαδων ειστε και τι εχετε δει;

Καλώς όρισες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχουμε όλες με υγεία 

Εγώ έχω κάνει ήδη τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία όλα καλά δόξα το θεό 

Την άλλη Τετάρτη πάω για καρδούλα είμαι 6 εβδομάδων από εξωσωματική

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εγώ σήμερα είμαι 5 κ θα πάω την Πέμπτη για πρώτο ραντεβού κ ανυπομονώ να δω ότι όλα είναι καλά!!Εμένα είναι η πρώτη μ εγκυμοσύνη!! Έκανες χοριακη; Πόσες εβδομαδες είσαι;;

Όλα θα είναι τελεια, θα το δεις! Βαση περιοδου ειμαι 4εβδ+6ημ, ζοριακη ο γιατρος μου δεν ζηταει.

πρίν από 29 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλώς όρισες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχουμε όλες με υγεία 

Εγώ έχω κάνει ήδη τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία όλα καλά δόξα το θεό 

Την άλλη Τετάρτη πάω για καρδούλα είμαι 6 εβδομάδων από εξωσωματική

Πολύ ωραια κοπέλα μου, όλα να σου πάνε όμορφα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έχω τρομάξει. Είμαι 5 και 1…Είδα σήμερα στο σερβιετακι λίγο καφεροζ υγρο και κατατρομαξα. Πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάρω utrogestan και να ξεκουράζομαι κ όχι επαφές… είμαι πολύ στενοχωρημένη. Έχει συμβεί σε καμία; Έχω ραντεβού για πρώτο υπέρηχο την Πέμπτη… υπάρχει περίπτωση να είναι όλα καλά από την στιγμή που είδα αίμα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Sisii είπε:

Κορίτσια έχω τρομάξει. Είμαι 5 και 1…Είδα σήμερα στο σερβιετακι λίγο καφεροζ υγρο και κατατρομαξα. Πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάρω utrogestan και να ξεκουράζομαι κ όχι επαφές… είμαι πολύ στενοχωρημένη. Έχει συμβεί σε καμία; Έχω ραντεβού για πρώτο υπέρηχο την Πέμπτη… υπάρχει περίπτωση να είναι όλα καλά από την στιγμή που είδα αίμα; 

Φυσικά και υπάρχει και μαλιστα είναι σύνηθες. Όλα καλα θα πανε, πραγματικά το ακουω συχνότατα. Χαλάρωσε, μην κουράζεσαι και την Πέμπτη θα έχεις όμορφα νέα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Sisii είπε:

Κορίτσια έχω τρομάξει. Είμαι 5 και 1…Είδα σήμερα στο σερβιετακι λίγο καφεροζ υγρο και κατατρομαξα. Πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάρω utrogestan και να ξεκουράζομαι κ όχι επαφές… είμαι πολύ στενοχωρημένη. Έχει συμβεί σε καμία; Έχω ραντεβού για πρώτο υπέρηχο την Πέμπτη… υπάρχει περίπτωση να είναι όλα καλά από την στιγμή που είδα αίμα; 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο αλλά σίγουρα θα χρειάζεται ξεκούραση!! Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Annie4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως είστε;

@Sisii εισαι καλύτερα;

Κοριτσια ήρθα στη δουλειά και πονάει η μέση μου που κάθομαι, έχετε κι εσείς τέτοια;

Καλημέραα, είμαι κάπως καλύτερα ψυχολογικά ναι. Καφέ ροζ υγρά δεν έχω ξαναδεί αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα υποθέτω. Πήρα ένα utrogestan που μου είπε ο γυναικολογος χθες το βράδυ. Δεν ξέρω καν αν το έβαλα καλά… μου είπε να το πάρω ενδοκολπικα…Ε και προσπάθησα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...