Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες! Σήμερα κάναμε και εμείς την αυχενική μας και πήγαν όλα πάρα πολύ καλά! Ακόμη και ο τράχηλος, που φοβόμουν, είναι 3.5, όχι πολύ, αλλά δεν θα χρειαστεί να πέσω κρεβάτι από τώρα! 

ΠΗΤ έχουμε 25/12 στο Έλενα (δώρο Χριστουγέννων) και 70% είναι κορίτσι!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια έχω καιρό να σας γράψω σήμερα είχα πόνους και δυστυχώς πήγα στο νοσοκομείο και η μια η γιατρός έβαλε δάχτυλα..... Οταν πήγα σπίτι μετα απο λιγες ώρες είχα καφέ πείρα των δικό μου γιατρό τηλ κατευθείαν πήγα εκεί με έκανε ζημιά τον  κόλπο τράχηλο επειδή έβαλε δάχτυλα χωρίς γάντι και με γρατζουνισε και ηταν παρα πολύ ερεθισμένος είχε γρατσουνιές και σαν να έλειπε κομματάκι παλι καλά το μωρό είναι καλά....

Χαίρομαι για όλα τα κορίτσια που είναι καλά η αυχενικιες σας εγώ έχω πέμπτη μακάρι να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έχω καιρό να σας γράψω σήμερα είχα πόνους και δυστυχώς πήγα στο νοσοκομείο και η μια η γιατρός έβαλε δάχτυλα..... Οταν πήγα σπίτι μετα απο λιγες ώρες είχα καφέ πείρα των δικό μου γιατρό τηλ κατευθείαν πήγα εκεί με έκανε ζημιά τον  κόλπο τράχηλο επειδή έβαλε δάχτυλα χωρίς γάντι και με γρατζουνισε και ηταν παρα πολύ ερεθισμένος είχε γρατσουνιές και σαν να έλειπε κομματάκι παλι καλά το μωρό είναι καλά....

Χαίρομαι για όλα τα κορίτσια που είναι καλά η αυχενικιες σας εγώ έχω πέμπτη μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Συγγνώμη 

Έβαλε τις δαχτυλες τις στο κόλπο σου χωρίς γάντια;;;;;;;;;

Ρε θα τρελαθουμε τελείως ;;;;

Πόσα μικρόβια μπορεί να είχαν οι χερουκλες τις 

Αν είναι δυνατόν τι άλλο θα δούμε 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , Ellidr είπε:

Συγγνώμη 

Έβαλε τις δαχτυλες τις στο κόλπο σου χωρίς γάντια;;;;;;;;;

Ρε θα τρελαθουμε τελείως ;;;;

Πόσα μικρόβια μπορεί να είχαν οι χερουκλες τις 

Αν είναι δυνατόν τι άλλο θα δούμε 

 

Ναι κορίτσι μου εγω το κατάλαβα αφού με πόνεσε τόσο πολύ....και δεν το περίμενα καν να το κάνει αυτό και είχε νύχια και με έκανε μεγάλη ζημιά ήταν χαλιά που το είδε ο γιατρός μου και αυτός με είπε δεν επέτρεπε στο πρωτο τρίμηνο αυτό το πράγμα και χωρίς γάντια και είχα καφέ και τώρα πονάω και τσούζω αχ.. Αστα κορίτσι μου άστα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sisii είπε:

κοριτσια βγηκε η pappA μου και γραφει προεκλαμψια πριν τις 37 εβδομαδες 1 σε 94. και εχω τρομαξει

ξέρει καμία να μου πει για αυτό;

Καλησπέρα! Καλύτερα να το συζητήσεις με το γιατρό σου. Δεν είναι να φοβάσαι, αλλά θέλει λίγο προσοχή. Αν δεν κάνω λάθος, θέλει λίγο προσοχή και με τη διατροφή σου και πιθανά πας για καισαρική, για να γίνει ελεγχόμενα η όλη διαδικασία του τοκετού. Για σιγουριά, θα σου πει ο γιατρός σου.. Επίσης δεν ξέρω καθόλου τι ποσοστά πρέπει να έχει γενικά. Αναφέρει κάτι άλλο ή εξέταση? 

Όλα θ πάνε καλά! 

2 ώρες πρίν, Queen είπε:

Ναι κορίτσι μου εγω το κατάλαβα αφού με πόνεσε τόσο πολύ....και δεν το περίμενα καν να το κάνει αυτό και είχε νύχια και με έκανε μεγάλη ζημιά ήταν χαλιά που το είδε ο γιατρός μου και αυτός με είπε δεν επέτρεπε στο πρωτο τρίμηνο αυτό το πράγμα και χωρίς γάντια και είχα καφέ και τώρα πονάω και τσούζω αχ.. Αστα κορίτσι μου άστα 

Περαστικά σου..!!! Σου έδωσε αντιβίωση? Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις καταγγελία? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Irenesirene είπε:

Καλησπέρα! Καλύτερα να το συζητήσεις με το γιατρό σου. Δεν είναι να φοβάσαι, αλλά θέλει λίγο προσοχή. Αν δεν κάνω λάθος, θέλει λίγο προσοχή και με τη διατροφή σου και πιθανά πας για καισαρική, για να γίνει ελεγχόμενα η όλη διαδικασία του τοκετού. Για σιγουριά, θα σου πει ο γιατρός σου.. Επίσης δεν ξέρω καθόλου τι ποσοστά πρέπει να έχει γενικά. Αναφέρει κάτι άλλο ή εξέταση? 

Όλα θ πάνε καλά! 

Περαστικά σου..!!! Σου έδωσε αντιβίωση? Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις καταγγελία? 

Σε ευχαριστώ πολύ δεν μου έδωσε κάτι θα κάνω αυτές της μέρες εξέταση ούρων.. Οχι δεν μπορώ δυστυχώς να κάνω τίποτα 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια είχα καιρό να σας γράψω. Σήμερα είχαμε υπέρηχο. ΠΗΤ 8/12 και κατά 80% αγόρι. Είμαι 15+6 σήμερα. Όλα πηγαίνουν πολύ καλά. Το νινακι μου ζυγίζει 151γρ. και είχε 158 παλμούς. Όλα φυσιολογικά μας είπε. Ο τράχηλος μου πολύ καλός 4,2εκ και κλειστός. Εύχομαι και σε σας τα καλύτερα. Να ξεκουράζεστε και να προσέχετε τον εαυτό σας και τα μωράκια σας.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , Irenesirene είπε:

Καλησπέρα! Καλύτερα να το συζητήσεις με το γιατρό σου. Δεν είναι να φοβάσαι, αλλά θέλει λίγο προσοχή. Αν δεν κάνω λάθος, θέλει λίγο προσοχή και με τη διατροφή σου και πιθανά πας για καισαρική, για να γίνει ελεγχόμενα η όλη διαδικασία του τοκετού. Για σιγουριά, θα σου πει ο γιατρός σου.. Επίσης δεν ξέρω καθόλου τι ποσοστά πρέπει να έχει γενικά. Αναφέρει κάτι άλλο ή εξέταση? 

Όλα θ πάνε καλά! 

Περαστικά σου..!!! Σου έδωσε αντιβίωση? Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις καταγγελία? 

Αναφέρει στα σχόλια: «Η τροποποιημένη πιθανότητα προεκλαμψιας βρισκεται στο ανώτερο 10% του πληθυσμού.» Και από κάτω γράφει ότι συνίσταται η χορήγηση ασπιρινησ Και συχνότερη παρακολούθηση ανάπτυξης στις 28, 32 και 34 εβδομάδες. 
 

Θα πάρω αύριο να ρωτήσω εννοείται γιατί δεν μπορώ να περιμένω μέχρι το ραντεβού που έχω με τον γυναικολόγο στις 27. 
 

Με έχει πιάσει μια στεναχώρια από τότε που το είδα…

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά, με ήρεμες εγκυμοσύνες και όλες δυσκολίες να ξεπεραστούν σύντομα! Έκανα και εγώ την αυχενική είναι πολύ καλή και περιμένουμε μάλλον ένα ακόμα αγοράκι:x πητ 20/12

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Αναφέρει στα σχόλια: «Η τροποποιημένη πιθανότητα προεκλαμψιας βρισκεται στο ανώτερο 10% του πληθυσμού.» Και από κάτω γράφει ότι συνίσταται η χορήγηση ασπιρινησ Και συχνότερη παρακολούθηση ανάπτυξης στις 28, 32 και 34 εβδομάδες. 
 

Θα πάρω αύριο να ρωτήσω εννοείται γιατί δεν μπορώ να περιμένω μέχρι το ραντεβού που έχω με τον γυναικολόγο στις 27. 
 

Με έχει πιάσει μια στεναχώρια από τότε που το είδα…

Κοριτσι μου ρωτησες;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annie4 είπε:

Κοριτσι μου ρωτησες;

Ναι, με πήρε τηλέφωνο σήμερα το πρωί. Μου είπε ότι είναι πιθανότητες αυτά και βγήκαν από διάφορα πράγματα τα οποία θα παρακολουθούμε στενά. Ξεκινάω ασπιρίνη (σαλοσπιρ μου την είπε) κάθε βράδυ για πρόληψη... Είμαι λίγο χάλια απο χθες, ελπίζω να είμαι υπερβολική...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Ναι, με πήρε τηλέφωνο σήμερα το πρωί. Μου είπε ότι είναι πιθανότητες αυτά και βγήκαν από διάφορα πράγματα τα οποία θα παρακολουθούμε στενά. Ξεκινάω ασπιρίνη (σαλοσπιρ μου την είπε) κάθε βράδυ για πρόληψη... Είμαι λίγο χάλια απο χθες, ελπίζω να είμαι υπερβολική...

Σε καταλαβαίνω, ειλικρινά. Όμως υπαρχει λυση (ασπιρινη και παρακολουθηση). Και σκεψου οτι ακομα και λιγοτερες πιθανοτητες να εχει καποια δεν παυει να εχει πιθανοτητες. Δηλαδη αν εσυ εχεις 3 στις 10 και εγω 1 στις 10 δε σημαινει οτι εσυ θα το παθεις και οχι εγω. Στα λεω ολα αυτα για να προσπαθησεις να το δεις πιο λογικα, να μην τρομαζεις. Φυσικα και ειναι κατανοητο αλλα ειναι κριμα να πανικοβαλλεσαι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...