Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ερώτηση: σεξ κανετε? Η τα παρελκομενα εστω? Εμας ο γιατρος στο 1ο τριμηνο το ειχε απαγορευσει λογω αποκολλησης αλλα εδω και 1+ μηνα εχει κλεισει η αποκολληση. Θα τον ρωτησω τη Δευτερα που θα παω αλλα ηθελα να δω τις δικες σας εμπειριες/οδηγιες γιατρου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annie4 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ερώτηση: σεξ κανετε? Η τα παρελκομενα εστω? Εμας ο γιατρος στο 1ο τριμηνο το ειχε απαγορευσει λογω αποκολλησης αλλα εδω και 1+ μηνα εχει κλεισει η αποκολληση. Θα τον ρωτησω τη Δευτερα που θα παω αλλα ηθελα να δω τις δικες σας εμπειριες/οδηγιες γιατρου

Και σε εμένα το είχε απαγορεύσει όλο το πρώτο τρίμηνο λόγω αποκόλλησης. Τώρα μας αφήνει με προσοχή φυσικά... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ερώτηση: σεξ κανετε? Η τα παρελκομενα εστω? Εμας ο γιατρος στο 1ο τριμηνο το ειχε απαγορευσει λογω αποκολλησης αλλα εδω και 1+ μηνα εχει κλεισει η αποκολληση. Θα τον ρωτησω τη Δευτερα που θα παω αλλα ηθελα να δω τις δικες σας εμπειριες/οδηγιες γιατρου

Εγώ κάνω κανονικά προς το παρόν. Ειδικά από τότε που μπήκα στο 2ο τρίμηνο έχω συνέχεια όρεξη για κάποιο λόγο :lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ερώτηση: σεξ κανετε? Η τα παρελκομενα εστω? Εμας ο γιατρος στο 1ο τριμηνο το ειχε απαγορευσει λογω αποκολλησης αλλα εδω και 1+ μηνα εχει κλεισει η αποκολληση. Θα τον ρωτησω τη Δευτερα που θα παω αλλα ηθελα να δω τις δικες σας εμπειριες/οδηγιες γιατρου

Καλησπέρα! Λόγω αποκόλλησης και εμείς δεν κάναμε το πρώτο τρίμηνο.. Τώρα τη ρώτησα ξανά και μου το επέτρεψε, απλά μου είπε να κάνουμε με προφυλακτικό, γιατί ακόμα και τα προσπερματικα υγρά προκαλούν σπασμούς και υπάρχει κίνδυνος για αποβολή, απ ό,τι μου είπε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς κάνουμε, αλλά όχι τόσο συχνά όσο θα ήθελα. Ο άντρας μου λέει ότι φοβάται, αλλά εμένα με πιάνουν τα ψυχολογικά μου και σκέφτομαι μήπως δεν είμαι τόσο ελκυστική πια λόγω κιλών... 

Link to comment
Share on other sites

Εμεις στο πρώτο τρίμηνο δεν κάναμε γιατί φοβόμουν εγώ κ είπα μολις γίνει η αυχενική να κάνουμε… έγινε η αυχενική ομως μετά από 3 ημερες είχα το αιμα και μας το απαγόρεψε η γιατρος ως να σταματήσω τα κολπικά υποθετα! Μάλλον 15/7 π θα ξανά πάω θα μου τα σταματήσει! Αλλά δεν έχω όρεξη…δεν ξέρω αν είναι λόγο ορμονικών 

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν... αρχικά λόγω ιστορικού με συσπάσεις και πρόωρο τοκετό, μετά έπαθα και αποκόλληση στην 9η εβδομάδα και τώρα περιμένω να δω πότε και αν θα μπούμε για περιδεση.. για μετά την περιδεση σίγουρα θα μας πει όχι, άρα κορίτσια... Καλό 2023 μας βλέπω!!! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, εδώ και μια εβδομάδα έχω τρομερούς πονοκεφάλους και ημικρανίες κυρίως όταν ξυπνάω από ύπνο. Δε ξέρω τι να κάνω. Κάποιες φορές το ντεπόν δεν κάνει τίποτα και δε θέλω να τα παίρνω και σαν καραμέλες. 
 

Εχει καμία το ίδιο θέμα; 
ο γιατρός μου είπε ότι είναι από την εγκυμοσύνη γιατί εγώ γενικά δεν είχα συχνούς πονοκεφάλους πριν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Sisii είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εδώ και μια εβδομάδα έχω τρομερούς πονοκεφάλους και ημικρανίες κυρίως όταν ξυπνάω από ύπνο. Δε ξέρω τι να κάνω. Κάποιες φορές το ντεπόν δεν κάνει τίποτα και δε θέλω να τα παίρνω και σαν καραμέλες. 
 

Εχει καμία το ίδιο θέμα; 
ο γιατρός μου είπε ότι είναι από την εγκυμοσύνη γιατί εγώ γενικά δεν είχα συχνούς πονοκεφάλους πριν 

Καλημέρα κορίτσια μου 

Εμένα εδώ και πέντε μέρες έχουν υποχωρήσει όλα τα συμπτώματα 

Εκτός από το ρέψιμο που καλά κρατεί 

Και κάποια φουσκώματα από το απόγευμα και μετά δεν έχω τπτ άλλο 

Να ανησυχήσω;;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Sisii είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εδώ και μια εβδομάδα έχω τρομερούς πονοκεφάλους και ημικρανίες κυρίως όταν ξυπνάω από ύπνο. Δε ξέρω τι να κάνω. Κάποιες φορές το ντεπόν δεν κάνει τίποτα και δε θέλω να τα παίρνω και σαν καραμέλες. 
 

Εχει καμία το ίδιο θέμα; 
ο γιατρός μου είπε ότι είναι από την εγκυμοσύνη γιατί εγώ γενικά δεν είχα συχνούς πονοκεφάλους πριν 

Καλημέρα! εγω είχα...τώρα καλύτερα....μου είπε από την προγεστερόνη είναι....φυσικα εγω παίρνω επιπλέον για αυτό! ελπίζω να περάσουν...

 

Κοριτσια έχετε φουσκώσει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

Εμένα εδώ και πέντε μέρες έχουν υποχωρήσει όλα τα συμπτώματα 

Εκτός από το ρέψιμο που καλά κρατεί 

Και κάποια φουσκώματα από το απόγευμα και μετά δεν έχω τπτ άλλο 

Να ανησυχήσω;;;; 

Ακόμα περιμένω τα αποτελέσματα της νιπτ 

Και μου φαίνεται θα περιμένω σίγουρα μια βδομάδα ακόμα γιατί εμένα πήγε Αμερική 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , evaki23 είπε:

Καλημέρα! εγω είχα...τώρα καλύτερα....μου είπε από την προγεστερόνη είναι....φυσικα εγω παίρνω επιπλέον για αυτό! ελπίζω να περάσουν...

 

Κοριτσια έχετε φουσκώσει?

Εγώ δεν παίρνω προγεστερονη. Μήπως είναι από τον σίδηρο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Sisii είπε:

Εγώ δεν παίρνω προγεστερονη. Μήπως είναι από τον σίδηρο; 

Ο οργανισμός σου βγάζει από μονος του απλά εγω τον βοηθάω....οι ορμόνες είναι....θα συνηθίσει και θα περάσουν θα δεις....

πρίν από 8 λεπτά , Ellidr είπε:

Ακόμα περιμένω τα αποτελέσματα της νιπτ 

Και μου φαίνεται θα περιμένω σίγουρα μια βδομάδα ακόμα γιατί εμένα πήγε Αμερική 

Μην ανησυχεις το 2ο τριμηνο ίσως να μην εχει συμπτωματα...όλα θα είναι καλά θα δεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...