Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 53 λεπτά , evaki23 είπε:

Καλημέρα! εγω είχα...τώρα καλύτερα....μου είπε από την προγεστερόνη είναι....φυσικα εγω παίρνω επιπλέον για αυτό! ελπίζω να περάσουν...

 

Κοριτσια έχετε φουσκώσει?

Καλημέρα το παίρνεις κολπικά ή δια στόματος; Εγώ παιρνω κολπικά ως 15/7 αλλά δεν έχω πονοκεφάλους! 
 

εγω έκανα κοιλιτσα μόνο αυτοί που ξέρουν το καταλαβαίνουν, οι άλλοι ακόμα δε το αντιλήφθηκαν! 
 

ηθελα να ρωτήσω πήρε κάποια μαγιό; Πηρατε εγκυμοσύνης; Ή πιο μεγάλο νούμερο; Προς το παρόν μου μπαίνουν τα δικά μου αλλά σκεφτόμουν τι είναι καλύτερο να πάρω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα το παίρνεις κολπικά ή δια στόματος; Εγώ παιρνω κολπικά ως 15/7 αλλά δεν έχω πονοκεφάλους! 
 

εγω έκανα κοιλιτσα μόνο αυτοί που ξέρουν το καταλαβαίνουν, οι άλλοι ακόμα δε το αντιλήφθηκαν! 
 

ηθελα να ρωτήσω πήρε κάποια μαγιό; Πηρατε εγκυμοσύνης; Ή πιο μεγάλο νούμερο; Προς το παρόν μου μπαίνουν τα δικά μου αλλά σκεφτόμουν τι είναι καλύτερο να πάρω 

τα παίρνω από το στόμα αλλά τα παίρνω εδω και 3 μήνες οπότε τα συνηθισα....αλλά για τους πονοκεφάλους φταίνε οι ορμόνες....εχω ρωτησει τους πάντες....το μόνο που μου είπαν είναι να μετράω πίεση και εάν είναι καλή να μην ανησυχώ.

και εγω έκανα αλλα ήμουν 53 κιλά και τωρα είμαι 55 ...λημουν επιπεδη και τωρα έχω κοιλουμπάκι! 

εγω πήρα εγκυμοσύνης γιατί με πίεζαν όλα....μην φανταστείς λίγο πιο ελαστικά και λίγο πιο ψηλα...

Καταλαβαίνετε το μωρο? Γιατί από χθες είναι σαν να με γαργαλάει κάτι εσωτερικά...λέτε να είναι αυτό? είμαι 15+3

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

τα παίρνω από το στόμα αλλά τα παίρνω εδω και 3 μήνες οπότε τα συνηθισα....αλλά για τους πονοκεφάλους φταίνε οι ορμόνες....εχω ρωτησει τους πάντες....το μόνο που μου είπαν είναι να μετράω πίεση και εάν είναι καλή να μην ανησυχώ.

και εγω έκανα αλλα ήμουν 53 κιλά και τωρα είμαι 55 ...λημουν επιπεδη και τωρα έχω κοιλουμπάκι! 

εγω πήρα εγκυμοσύνης γιατί με πίεζαν όλα....μην φανταστείς λίγο πιο ελαστικά και λίγο πιο ψηλα...

Καταλαβαίνετε το μωρο? Γιατί από χθες είναι σαν να με γαργαλάει κάτι εσωτερικά...λέτε να είναι αυτό? είμαι 15+3

Λογικά το μωράκι είναι!!! Ο πλακούντας σου τι θέση έχει? Αν δεν είναι προσθιος, είναι πολύ πιθανό να είναι το μωράκι αυτό που νιώθεις! 

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα το παίρνεις κολπικά ή δια στόματος; Εγώ παιρνω κολπικά ως 15/7 αλλά δεν έχω πονοκεφάλους! 
 

εγω έκανα κοιλιτσα μόνο αυτοί που ξέρουν το καταλαβαίνουν, οι άλλοι ακόμα δε το αντιλήφθηκαν! 
 

ηθελα να ρωτήσω πήρε κάποια μαγιό; Πηρατε εγκυμοσύνης; Ή πιο μεγάλο νούμερο; Προς το παρόν μου μπαίνουν τα δικά μου αλλά σκεφτόμουν τι είναι καλύτερο να πάρω 

Εγω έχω κάνει κοιλιά κανονικότατα, όχι απλά κοιλίτσα! Είναι ολοστρογγυλη, ο άντρας μου την λέει μπαλίτσα! Είναι λες και έχω καταπιεί μπάλα πραγματικά χαχαχαχα

Πήρα και μαγιό εγκυμοσύνης, από τα hm, άλλο που δεν θα το βάλω τελικά! Ωραίο ήταν, έχει καλό κράτημα και ανοίγει όσο χρειαστεί με κορδόνια και σούρες ώστε να βγάλεις όλο το καλοκαίρι! 

3 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εδώ και μια εβδομάδα έχω τρομερούς πονοκεφάλους και ημικρανίες κυρίως όταν ξυπνάω από ύπνο. Δε ξέρω τι να κάνω. Κάποιες φορές το ντεπόν δεν κάνει τίποτα και δε θέλω να τα παίρνω και σαν καραμέλες. 
 

Εχει καμία το ίδιο θέμα; 
ο γιατρός μου είπε ότι είναι από την εγκυμοσύνη γιατί εγώ γενικά δεν είχα συχνούς πονοκεφάλους πριν 

Εγω εδώ και 2 μέρες όπως το λες ακριβώς, μόλις ξυπνάω είμαι λες και με εδερναν στον ύπνο μου.. τι κακό και αυτό! Παίρνω κι εγώ προγεστερονη αλλά την παίρνω από την 6η εβδομάδα και δεν είχε πονέσει ποτέ μέχρι στιγμής το κεφάλι μου.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , marpi91 είπε:

Λογικά το μωράκι είναι!!! Ο πλακούντας σου τι θέση έχει? Αν δεν είναι προσθιος, είναι πολύ πιθανό να είναι το μωράκι αυτό που νιώθεις! 

Εγω έχω κάνει κοιλιά κανονικότατα, όχι απλά κοιλίτσα! Είναι ολοστρογγυλη, ο άντρας μου την λέει μπαλίτσα! Είναι λες και έχω καταπιεί μπάλα πραγματικά χαχαχαχα

Πήρα και μαγιό εγκυμοσύνης, από τα hm, άλλο που δεν θα το βάλω τελικά! Ωραίο ήταν, έχει καλό κράτημα και ανοίγει όσο χρειαστεί με κορδόνια και σούρες ώστε να βγάλεις όλο το καλοκαίρι! 

Εγω εδώ και 2 μέρες όπως το λες ακριβώς, μόλις ξυπνάω είμαι λες και με εδερναν στον ύπνο μου.. τι κακό και αυτό! Παίρνω κι εγώ προγεστερονη αλλά την παίρνω από την 6η εβδομάδα και δεν είχε πονέσει ποτέ μέχρι στιγμής το κεφάλι μου.. 

Είναι πρόσθιος αλλα μου είπε είναι πιθανότητα να αργήσεις να το ακούσεις συμβαίνει και το αντίθετο καμια φορά....ποιος ξέρει!

Κοιτα για τα δεδομένα μου έκανα κοιλια αλλά επειδη είμαι αδύνατη φαινεται μονο σε όσους το γνωρίζουν....καλά στην δουλεια ετσι και αλλιώς το κρύβω.

Κορίτσια μια συμβουλή....Αθήνα οχι μπανιο ακόμη και Αναβυσσο....η αδελφή μου πήγε μία εβδομαδα πριν και τώρα της βρήκαν μυκητες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Κωνσταντίνα13 είπε:

Βρε κορίτσια,πείτε μου , όσες είστε στη δεύτερη εγκυμοσύνη και πάνω ,το έχετε νιώσει το μωράκι σας;και αν πόσο πόσο εβδομάδων είστε ;

Ειμαι 13+5. Κατι εχω νιωσει ηπια. Σαν ενα πολυ εσωτερικο τακ τακ. Αλλα οχι συχνα. Εσυ?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Λογικά το μωράκι είναι!!! Ο πλακούντας σου τι θέση έχει? Αν δεν είναι προσθιος, είναι πολύ πιθανό να είναι το μωράκι αυτό που νιώθεις! 

Εγω έχω κάνει κοιλιά κανονικότατα, όχι απλά κοιλίτσα! Είναι ολοστρογγυλη, ο άντρας μου την λέει μπαλίτσα! Είναι λες και έχω καταπιεί μπάλα πραγματικά χαχαχαχα

Πήρα και μαγιό εγκυμοσύνης, από τα hm, άλλο που δεν θα το βάλω τελικά! Ωραίο ήταν, έχει καλό κράτημα και ανοίγει όσο χρειαστεί με κορδόνια και σούρες ώστε να βγάλεις όλο το καλοκαίρι! 

Εγω εδώ και 2 μέρες όπως το λες ακριβώς, μόλις ξυπνάω είμαι λες και με εδερναν στον ύπνο μου.. τι κακό και αυτό! Παίρνω κι εγώ προγεστερονη αλλά την παίρνω από την 6η εβδομάδα και δεν είχε πονέσει ποτέ μέχρι στιγμής το κεφάλι μου.. 

Πραγματικά ξυπνάω και από την ημικρανία ξανακοιμαμαι μπας και μου περάσει έτσι για να μην πάρω ντεπόν πάλι… Αυτό και η συχνοουρία με έχουν πεθάνει αυτές τις μέρες

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστω ολες οσες μου απαντησατε περι σεξ.

Εχω και εγω πονοκεφαλους καποιες μερες και κοιλια που εχει πεταχτει αρκετα και εχει στρογγυλεψει. Απο συμπτωματα...τιποτα ιδιαιτερο περα απο την απογευματινη δυσπεψια αν φαω και ξαπλωσω. Κατα τα αλλα δε νιωθω εγκυος και ξεχνιεμαι και κινουμαι πολυ αερατα και οταν το σκεφτομαι λεω "ωχ, ειμαι εγκυος" κατι που στην 1η εγκυμοσυνη δεν ξεχνουσα ποτε. Τωρα με το παιδι ξεχνιεμαι μονιμα. Εννοειται ομως δεν τον σηκωνω αγκαλια.

 

 

πρίν από 7 λεπτά , Sisii είπε:

Πραγματικά ξυπνάω και από την ημικρανία ξανακοιμαμαι μπας και μου περάσει έτσι για να μην πάρω ντεπόν πάλι… Αυτό και η συχνοουρία με έχουν πεθάνει αυτές τις μέρες

Το εχω παθει 2 μερες να μη μου περναει με τιποτα ουτε με ντεπον.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Annie4 είπε:

Ειμαι 13+5. Κατι εχω νιωσει ηπια. Σαν ενα πολυ εσωτερικο τακ τακ. Αλλα οχι συχνα. Εσυ?

Εγώ 16+5 και δεν μπορώ να πω ότι έχω καταλάβει κάτι.Κια όπως καταλαβαίνεις ψιλοτρεμω .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Annie4 είπε:

Κορίτσια ευχαριστω ολες οσες μου απαντησατε περι σεξ.

Εχω και εγω πονοκεφαλους καποιες μερες και κοιλια που εχει πεταχτει αρκετα και εχει στρογγυλεψει. Απο συμπτωματα...τιποτα ιδιαιτερο περα απο την απογευματινη δυσπεψια αν φαω και ξαπλωσω. Κατα τα αλλα δε νιωθω εγκυος και ξεχνιεμαι και κινουμαι πολυ αερατα και οταν το σκεφτομαι λεω "ωχ, ειμαι εγκυος" κατι που στην 1η εγκυμοσυνη δεν ξεχνουσα ποτε. Τωρα με το παιδι ξεχνιεμαι μονιμα. Εννοειται ομως δεν τον σηκωνω αγκαλια.

 

 

Το εχω παθει 2 μερες να μη μου περναει με τιποτα ουτε με ντεπον.

Μέτρα την πίεση σου...εμένα αυτό μου είπε εάν είναι οκ να μην ανησυχώ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα13 είπε:

Βρε κορίτσια,πείτε μου , όσες είστε στη δεύτερη εγκυμοσύνη και πάνω ,το έχετε νιώσει το μωράκι σας;και αν πόσο πόσο εβδομάδων είστε ;

Είμαι στην δέκατη τέταρτη και ακόμη δεν το έχω νιώσει, είναι πρόσθιος ο πλακούντας αυτή την φορά και μου πε ότι θα αργήσει σε σχέση με αυτό που αναμένεται ως δεύτερη κύηση 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!! Πήγα εχθές στον γιατρό, μου είπε ότι η pappA είναι ανεβασμένη αλλά δεν ανησυχεί γιατί η αυχενική ήταν τέλεια!Με παρέπεμψε να κανω vanadis nipt, κ αυτό για να ηρεμήσω εγώ κυρίως από ότι κατάλαβα!!Όχι ότι δεν ανησυχώ βέβαια κ δεν έχω αγωνία...αλλά λέμε...

Το μωρακι είναι μια χαρά, κολυμπάει αμέριμνο!!:x

Εγώ κορίτσια έχω κάνει κοιλιά, εβδομαδες τώρα,παρόλο που είμαι με αρκετά κιλά πριν την εγκυμοσύνη αλλά δεν είχα πολύ κοιλιά, ειδικά τις τελευταίες 2 εβδομάδες την αισθάνομαι τελείως διαφορετική έχει μεγαλώσει κι άλλο στρογγυλεύει κ πετάγεται ειδικά αν κουράσω λίγο τσιτωνει κ πρήζεται δεν ξέρω γιατί!!

Σεξ;;;;Τι είναι αυτό;;;;;:D

Από πονοκέφαλο δεν έχω μέχρι στιγμής τίποτα! Περαστικά σε όσες έχουν!!Τα δικά μου συμπτώματα είναι νυστα κοιμάμαι απαραιτήτως το μεσημέρι, ναυτία κ εμμετο μόνο τώρα που άλλαζα μηνα, ορεξη για φαγητό τις τελευταίες δυο εβδομάδες, και πόνος στη μέση!!!κ στο στηθος αλλά όχι τόσο πολύ όπως στην αρχή η το συνήθισα μάλλον?!:lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ είμαι 14&3 σήμερα πρώτη εγκυμοσύνη αλλά δεν ένιωσα κάτι! Νομίζω είναι νωρις κ ότι θα το νιωσω πιο μετα λίγο πριν την αυχενική έτσι νομίζω! 
 

Όσο για την κοιλια που λετε, εμένα ξεπέταξε πολύ απότομα δεν ξέρω αν έχουν σχέση τα υποθετα προγεστερονης…έχει 2 εβδομαδες π τα βάζω κ νομίζω είναι από τότε που ξεπέταξε απότομα μπορεί να είναι κ η ιδέα μου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...