Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Κορίτσι μου κανεις δεν έχει το δικαίωμα να σου πει ΤΙΠΟΤΑ. Αυτοί οι άνθρωποι που δεν σεβονται τπτ δεν χρειάζονται να υπάρχουν στην ζωή μας. Και την συναυλία σου θα πας και τις διακοπές σου θα σκεφτέις και τις βόλτες σου θα κάνεις γιατί το αξιζεις ΠΟΛΎΥΥΥΥΥΥ περισσότερο απ΄όλες. Γιατί θα κάνεις χαρούμενο τον εαύτο σου και το μωράκι σου. Γιατί στην τελική αυτό γουστάρεις. Και τα προβλήματα που λεει η αλλη ότι έχεις εγω θα σου πω ότι δεν είναι τιποτα γιατί στην πραγματικότητα είναι αυτά που κάνεις για να είσαι πιο ήρεμη...Το μωρό σου θα είναι καλά.....αυτό το πτυχίο ιατρικής από το google πες της δεν πιάνει σε εσενα έχείς κανονικό γιατρό. 

 

7 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Αν είναι ποτέ δυνατόν! Κορίτσι μου, δες το καθαρά να χαρείς! Καμία βαση δεν εχουν όσα σου είπε, τι συζηταμε τωρα? Τύχη είναι μια γυναικα να χαιρεται και να ζει ομορφα οσο μπορει στην εγκυμοσύνη της, τύχη και ικανότητα να ζει θετικά παρά τις δυσκολίες. Εγώ το θαυμάζω και το επιδιώκω. Μπράβο σου που παρά τη δυσκολία που υπάρχει εσύ δεν ξεχνάς να ζεις, πόσο καλό κανεις στο μωρο σου να ξερες!!! Μη μαυρίζεις, μην το κάνεις αυτό εξαιτίας της. Είσαι ήδη μια υπέροχη μαμά που κάνει ο,τι καλύτερο. Γιατί για μένα καλή μαμα είναι αυτή που φροβτίζει ΚΑΙ τον εαυτό της. Προχώρα κοπελα μου ακριβώς ετσι και οταν περασει κι αυτη η φαση με την περιδεση συνεχισε να κανεις ο,τι αγαπας!!!

Σας ευχαριστώ ειλικρινά για τα λόγια σας! Ένιωθα τέλεια μέχρι προχθές και αυτή μέσα σε 5 λεπτά κατάφερε να με κάνει να έχω τύψεις για όσα κάνω. Λυπηρό τουλάχιστον τέτοια λόγια να έρχονται από μια άλλη γυναίκα και μάλιστα μαμά.. τι να πω.. ίσως το πήρα πιο βαριά από όσο άξιζε, αλλά μερικά λόγια "γράφουν" μέσα μας. Είμαστε και λίγο πιο ευάλωτες λόγω ορμονών ίσως και με λύγισε η κακία της και η ευκολία με την οποία ξεστομιζε τις "συμβουλές" της. 

Όπως και να έχει, σας ευχαριστώ πολύ πολύ, αλήθεια.. εχετε απόλυτο δίκιο,  η κάθε μία ξέρει καλύτερα για το μωράκι που κουβαλάει και δεν πρέπει να αφήνω να μου μιλάνε έτσι, λες και είμαι σάκος του μποξ για τα κόμπλεξ του καθενός! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , marpi91 είπε:

 

Σας ευχαριστώ ειλικρινά για τα λόγια σας! Ένιωθα τέλεια μέχρι προχθές και αυτή μέσα σε 5 λεπτά κατάφερε να με κάνει να έχω τύψεις για όσα κάνω. Λυπηρό τουλάχιστον τέτοια λόγια να έρχονται από μια άλλη γυναίκα και μάλιστα μαμά.. τι να πω.. ίσως το πήρα πιο βαριά από όσο άξιζε, αλλά μερικά λόγια "γράφουν" μέσα μας. Είμαστε και λίγο πιο ευάλωτες λόγω ορμονών ίσως και με λύγισε η κακία της και η ευκολία με την οποία ξεστομιζε τις "συμβουλές" της. 

Όπως και να έχει, σας ευχαριστώ πολύ πολύ, αλήθεια.. εχετε απόλυτο δίκιο,  η κάθε μία ξέρει καλύτερα για το μωράκι που κουβαλάει και δεν πρέπει να αφήνω να μου μιλάνε έτσι, λες και είμαι σάκος του μποξ για τα κόμπλεξ του καθενός! 

Συμφωνώ με όσα σου είπαν τα κορίτσια και έχω να προσθέσω και κάτι ακόμη: «ουδείς εριστικότερος του κακο*αμηθεντος» 

Μην δίνεις σημασία σε τέτοιου είδους ανθρώπους. Δεν περνάνε καλά στην ζωή τους, είναι στερημένοι, αν περνούσαν καλά δε θα ασχολιόντουσαν τόσο πολύ με άλλον κόσμο ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, marpi91 said:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ έχω δύο τρεις μέρες που δεν νιώθω καθόλου καλά ψυχολογικά... Με πέτυχε στο μαγαζί του άντρα μου μια υπάλληλος που έχει 2 παιδιά και μάλιστα το 1 το γέννησε πρόσφατα και με έστησε στη γωνία κανονικότατα. Με έκανε να αισθανθώ σαν σκουπίδι που τολμάω να μην θέλω να σαπισω μέσα στο σπίτι μου, που πηγαίνω 1 με 2 φορές την εβδομάδα για ένα φαγητό ή καφέ. Που τολμάω ενώ θα κάνω περιδεση μεθαύριο να σκέφτομαι διακοπές αν μου επιτρέψει ο γιατρός. Που τόλμησα να πάω σε μια συναυλία για 2 ώρες ενω ήμουν καθιστή μάλιστα.. Εγώ έβγαινα, μου λέει, αλλά δεν είχα τα δικά σου προβλήματα. Και η φράση που με γονάτισε ηταν "όταν θα χάσεις και αυτό το μωρό μην κλαις μετά".. 

Ποιος δίνει σε όλες αυτές το δικαίωμα να λενε την άποψή τους? Να είναι τόσο σκ%@%@ψυχες? Από ποιο πανεπιστήμιο αποφοιτούν όσες έχουν γίνει ήδη μητέρες και το παίζουν αυθεντίες?

Ήθελα να ουρλιάξω αλλά δεν έκανα τίποτα, σεβομενη τον χώρο εργασίας του άντρα μου. Είμαι χάλια, αλήθεια. Έχει μαυρίσει η ψυχή μου, σε μια περίοδο που πρέπει να οπλιστω με δύναμη, καθώς έχω μια δύσκολη εβδομάδα μπροστά μου, με ένα χειρουργείο και τις πιθανές επιπλοκές του.. Συγγνώμη για το σεντόνι, αλλά κάπου πρέπει κι εγώ να τα πω.. καμία φορά παίρνεις μεγαλύτερη δύναμη από αγνώστους, παρα από γνωστούς που λένε πράγματα για το "καλό σου ".. 

Καλημέρα. Είμαι από τις μανούλες νοεμβρίου, ωστόσο διάβασα αυτό που έγραψες κ ήθελα να σου απαντήσω με μία δικιά μου εμπειρία. 
Πρόσφατα πήγαμε στο χωριό του άντρα μου όπου μένουν οι γονείς του για διακοπές. Με την πεθερά μου ποτέ δεν τα πηγαίναμε τέλεια, απλά δεν της έδινα σημασία, ωστόσο αυτή τη φορά το κακό παρα έγινε. Είχε σκυλιάσει, μου έκανε πόλεμο νεύρων, μου μίλαγε άσχημα και επικριτικά, με κοίταζε με μία απίστευτη ξινίλα, κ μονίμως μου έλεγε τι έκανε όταν ήταν εκείνη έγκυος λες κ ήταν διαγωνισμός.

Αφού λοιπόν πέρασα 3 μέρες σερί να κλαίω, διότι με τις ορμόνες είμαστε κ λίγο πιο ευαίσθητες, την τελευταια μέρα λέω φτάνει. Είχα κ εγώ μια αποβολή πριν από αυτή την εγκυμοσύνη, και δεν θα αφήσω κανέναν κ τίποτα να μου το χαλάσει. Πλέον είναι τα παιδάκια μας που έχουν σημασία και τίποτα άλλο!! Και επειδή αυτή τη περίοδο που διανύουμε πρέπει να είμαστε εμείς καλά πάνω απο όλα, τέτοιοι τοξικοί άνθρωποι κομμένοι απο τις ζωές μας. Εφόσον δεν σέβονται τη κατασταση μας και εμάς τις ίδιες, τέρμα! Και σε αυτά δεν χωράνε ευγένειες! 
Για την ιστορία, τη προτελευταία μέρα σηκώθηκα κ έφυγα από ενα μαγαζι οπου τρωγαμε, αφου με προσεβαλλε η αλλη μπροστα σε ολους, και φυγαμε την επομενη μερα απο το χωριο χωρις καν να χαιρετησω. Εννοειται οτι παρεξηγηθηκε εκεινη, αλλα οπως είπα παραπάνω δεν με νοιάζει, αυτό που με νοιάζει είναι να είμαστε καλά εγώ κ το μικράκι μου. Ας συμπεριφερόντουσαν σωστά.

Αυτά, και συγνώμη και από εμένα για το κατεβατό. Επίσης, καλά έκανες κ δεν της απάντησες, ούτε εγώ της απάνταγα πολύ, γιατί το δίκιο σου δεν θα το βρεις με τέτοια άτομα. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Kαλη σας ημέρα , μιλώντας για ατυχή μέχρι και κακεντρεχη σχόλια , εμένα σήμερα το πρωί έγινε το εξής καταπληκτικό.

Ηρθα στο κομμωτήριο να κάνω ανταύγιες (ακόμη εδώ είμαι ) και βλέποντας με η κομμώτρια με το καλημέρα όμως μου λέει καλέ πώς ασχημυνες έτσι σίγουρα κόρη περιμένεις πω πω.

Θα μπορούσα υπό άλλες συνθήκες στροφή και το εβδομηνταρακι μου άλλου μέχρι να μάθουν τρόπους , ωστόσο πραγματικά το πήρα εντελώς στην πλάκα και αντιγυρισα στο "έλα πάρτο αλλιώς ήταν άκομψο το σχόλιο κάνω ότι δεν το άκουσα να πάρεις χρόνο να ανακαλέσεις και να το πεις αλλιώς" με το χαμόγελο μεν αλλά με οριοθέτηση ότι σαν να παραγνωριστηκαμε εδώ πέρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, να σας πάω σε ένα τελείως διαφορετικό θέμα, ποια κρέμα/λαδάκι χρησιμοποιείτε για την πρόληψη ραγαδων? Όσον αφορά αυτούς που μόνο κακό λόγο έχουν να πουν, δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί, κάτι πάει λάθος με την ζωή τους και ασχολούνται με τους άλλους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Silia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, να σας πάω σε ένα τελείως διαφορετικό θέμα, ποια κρέμα/λαδάκι χρησιμοποιείτε για την πρόληψη ραγαδων? Όσον αφορά αυτούς που μόνο κακό λόγο έχουν να πουν, δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί, κάτι πάει λάθος με την ζωή τους και ασχολούνται με τους άλλους...

Εγώ έχω ένα body butter της burts bees. Τώρα αν κάνει δουλειά δεν ξέρω γιατί εμένα η κοιλιά μου δεν έχει φουσκώσει ακόμη ιδιαίτερα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Silia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, να σας πάω σε ένα τελείως διαφορετικό θέμα, ποια κρέμα/λαδάκι χρησιμοποιείτε για την πρόληψη ραγαδων? Όσον αφορά αυτούς που μόνο κακό λόγο έχουν να πουν, δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί, κάτι πάει λάθος με την ζωή τους και ασχολούνται με τους άλλους...

Κοιτά χθες είχα την ίδια συζητηση με τον γυναικολόγο μου. Μου είπε της Frezyderm.και αυτό για τις θηλές επίσης.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , evaki23 είπε:

Κοιτά χθες είχα την ίδια συζητηση με τον γυναικολόγο μου. Μου είπε της Frezyderm.και αυτό για τις θηλές επίσης.

Κ εγώ αυτό βάζω! Αυτό με τις θηλές γιατί στο είπε; Το σκεφτόμουν κ δε το πήρα 

πρίν από 46 λεπτά , Silia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, να σας πάω σε ένα τελείως διαφορετικό θέμα, ποια κρέμα/λαδάκι χρησιμοποιείτε για την πρόληψη ραγαδων? Όσον αφορά αυτούς που μόνο κακό λόγο έχουν να πουν, δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί, κάτι πάει λάθος με την ζωή τους και ασχολούνται με τους άλλους...

Εγώ πήρα της frezyderm 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κ εγώ αυτό βάζω! Αυτό με τις θηλές γιατί στο είπε; Το σκεφτόμουν κ δε το πήρα 

Εγώ πήρα της frezyderm 

Eίναι κυρίως για θηλασμό αλλά εγω του είπα οτι με πονάνε αρκετα και μου είπε καλό κάνει κακό δεν κάνει. Και για οδοντόκρεμα πάλι την ίδια εταιρία μου πρότεινε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , evaki23 είπε:

Κοιτά χθες είχα την ίδια συζητηση με τον γυναικολόγο μου. Μου είπε της Frezyderm.και αυτό για τις θηλές επίσης.

Και εγώ της frezyderm ξεκίνησα αλλά δεν ξέρω αν είναι καλή. Ποιο σου είπε γιατί τις θηλες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Silia89 είπε:

Και εγώ της frezyderm ξεκίνησα αλλά δεν ξέρω αν είναι καλή. Ποιο σου είπε γιατί τις θηλες?

Ο Γυναικολόγος μου αλλά ξαναλέω είναι για θηλασμό....απλά επειδη εμενα με πονανε πολύ μου είπε καλο κανει κακό δεν κάνει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , evaki23 είπε:

Ο Γυναικολόγος μου αλλά ξαναλέω είναι για θηλασμό....απλά επειδη εμενα με πονανε πολύ μου είπε καλο κανει δεν κάνει

Σ ευχαριστώ! Διάβαζα επίσης και για το λαδάκι mustela. Το έχει χρησιμοποιήσει κάποια από εσάς?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Silia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, να σας πάω σε ένα τελείως διαφορετικό θέμα, ποια κρέμα/λαδάκι χρησιμοποιείτε για την πρόληψη ραγαδων? Όσον αφορά αυτούς που μόνο κακό λόγο έχουν να πουν, δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί, κάτι πάει λάθος με την ζωή τους και ασχολούνται με τους άλλους...

Κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα της φρεζιντερμ για τις ραγάδες και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Αυτή τη φορά πήρα λαδάκι από το φαρμακείο, όπως μου πρότεινε η γιατρός μου, αλλά δεν μου αρέσει η εφαρμογή του μες το κατακαλοκαιρο..! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Silia89 είπε:

Και εγώ της frezyderm ξεκίνησα αλλά δεν ξέρω αν είναι καλή. Ποιο σου είπε γιατί τις θηλες?

Είναι πολύ καλή φτάνει να βαζεις καθημερινά στην κοιλια κ στο στήθος 

2 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Eίναι κυρίως για θηλασμό αλλά εγω του είπα οτι με πονάνε αρκετα και μου είπε καλό κάνει κακό δεν κάνει. Και για οδοντόκρεμα πάλι την ίδια εταιρία μου πρότεινε

Ναι το είδα ότι είναι για θηλασμό για αυτό είπα να το πάρω πιο μετά! ειμαστε  στον αντιπρόσωποι της frezyderm στην Κύπρο και ελεγα να ρωτήσω ένα συνάδελφο που είναι στο τμήμα του αλλά δεν βρήκα ευκαιρία… σε ευχαριστώ πολύ 

πρίν από 8 λεπτά , Irenesirene είπε:

Κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα της φρεζιντερμ για τις ραγάδες και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Αυτή τη φορά πήρα λαδάκι από το φαρμακείο, όπως μου πρότεινε η γιατρός μου, αλλά δεν μου αρέσει η εφαρμογή του μες το κατακαλοκαιρο..! 

Ναι ναι κ εγώ σκεφτόμουν το λαδακι bio oil αλλά λόγο του καλοκαιριού λόγο ότι είναι λάδι δεν θα απορροφάται γρήγορα λεω κ έτσι πήρα την frezyderm που απορροφάται κ γρήγορα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2022 at 8:08 AM, Κωνσταντίνα13 said:

Αυτό είναι κάτι που σου είπε ο γιατρός;εγώ είχα 1/2224 και μου αναφέρθηκε η επιλογή της αμνιοπαρακέντηση φαντάσου .

Ναι αυτό προτεινε- την έκανα κ ησύχασα το παιδί είναι υγιέστατο και μπορώ να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...