Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Στην εγκυμοσυνη που ειχα και τελικα εχασα το μωρο στις 30 εβδομαδες μου ειπε η γενετιστρια οτι δεν αιματωνοταν καλα το μωρο γιατι επαθα καποιου ειδους θρομβωση σε καποιο αγγειο. ενω εκανα αντιπηκτικες απο την αρχη, μετα πηγα σε αιματολογο και μου ειπε να τις σταματησω και τισ σταματησα κάπου στον 3ο μηνα και μετα ξαναπήγα γιατι εκανα την εξεταση d dimmers και βγηκε οριακη και τις ξεκινησα ξανα νομιζω 5ο μηνα. στην ερωτηση αν θα το ειχα γλιτωσει κανοντας αντιπηκτικες, μου απαντησε πως οχι, 

       

      με αγχώσες! λες γι αυτό να μ είπε ο γιατρός να περπατάω λίγο; να είδε τπτ;  κάνω αντιπηκτικές και πίνω σάλοσπιρ

Μανούλες Ιανουαρίου 2023❤


Recommended Posts

Παράθεση

 

Καλησπερα κοριτσιααα θέλετε να γράψουμε η καθεμία μας την πητ κ τι φυλο είδαμε αν είδαμε κ στο τέλος να γίνει ένα πινακακι να τ έχουμε όλα μαζί?? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Blue_bubble είπε:

Βγήκε και το δικό μου αποτέλεσμα, εμένα το αντίθετο έγινε, το ντάουν από 1/8500 πήγε στο 1/567. Ο γιατρός μου λέει ότι είναι καλα τα αποτελέσματα αλλά προτείνει να κάνω και το panorama test. Δεν ξέρω γιατί το πρότεινε ενώ είναι ικανοποιημένος με το papp a. Ίσως λόγω ηλικίας. 

Ίσως για παν ενδεχόμενο. Αλλά και αυτό πιθανότητες δείχνει, απ ότι έχω καταλάβει. Καλητερα να τον ρωτήσεις ευθέως να σου εξηγήσει. Καταλαβαίνω ότι έχεις αγχωθεί, εγώ περιμένω τα αποτελέσματα κυστικής του συντρόφου. Πρέπει να κάνουμε υπομονή γενικά. Και ο γιατρός πάντα θα θέλει να εξετάσει όλες τις πιθανότητες. Τόσα θα έχει δει.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Χαίρομαι πολυ που ολα πανε καλα για ολες μας!!Με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας!!εγω ειμαι 8+3 ,το ακουσαμε το μπεμπακι μας την προηγουμενη εβδομαδα και εχω ραντεβου παλι 13/7.Αυχενικη τελος Ιουλίου και ΠΗΤ τελος Ιανουαρίου δεν μου εχει δωσει ακομη ακριβη ημερομηνία...Τελικα ο ενας σακος απορροφήθηκε οποτε το μπεμπακι μας ειναι 1 και ευχομαι να ειναι γερο και καλοτυχο!!Εγω εχω ακομη συμπτωματα. .πολυ αναγουλα και ναυτια και 2 μερες τωρα με εχει πιασει και σπαστικη κολιτιδα και τα εχω δει ολα...ποναει η κοιλια μου ολη μερα..εχω τρελαθει δεν ξερω τι να κανω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Iwanna32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Χαίρομαι πολυ που ολα πανε καλα για ολες μας!!Με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας!!εγω ειμαι 8+3 ,το ακουσαμε το μπεμπακι μας την προηγουμενη εβδομαδα και εχω ραντεβου παλι 13/7.Αυχενικη τελος Ιουλίου και ΠΗΤ τελος Ιανουαρίου δεν μου εχει δωσει ακομη ακριβη ημερομηνία...Τελικα ο ενας σακος απορροφήθηκε οποτε το μπεμπακι μας ειναι 1 και ευχομαι να ειναι γερο και καλοτυχο!!Εγω εχω ακομη συμπτωματα. .πολυ αναγουλα και ναυτια και 2 μερες τωρα με εχει πιασει και σπαστικη κολιτιδα και τα εχω δει ολα...ποναει η κοιλια μου ολη μερα..εχω τρελαθει δεν ξερω τι να κανω...

Γεια σου κορίτσι μου με το καλό εύχομαι!! όλα να πάνε καλά .. και να πάρεις το μπεμπακι σου αγκαλιά! Εχω κι εγώ πολύ ευαίσθητο έντερο και σε καταλαβαίνω απόλυτα η αλήθεια είναι ότι με την εγκυμοσύνη επηρεάζεται και αυτό όσο να ναι και μένα είναι μονίμως πρησμένο, ο γιατρός μου είχε πει αν είμαι χάλια να παίρνω ένα μπουσκοπαν. Γενικά βρες το όσο μπορείς με τη διατροφή σου είναι η καλύτερη λύση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα...σας διαβάζω κάποιες μέρες κ έλεγα να μπω στην παρέα μετά την αυχενική...όμως δεν κρατήθηκα... πητ έχω 17/1 όμως με βγάζει μια βδομάδα μεγαλύτερη... αύριο έχω την αυχενική...πολύ άγχος μιας κ είμαι κ παθουσα... εύχομαι όλες να έχουμε καλές εγκυμοσύνες κ με καλά αποτελέσματα...

  • Μου αρέσει 5

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...σας διαβάζω κάποιες μέρες κ έλεγα να μπω στην παρέα μετά την αυχενική...όμως δεν κρατήθηκα... πητ έχω 17/1 όμως με βγάζει μια βδομάδα μεγαλύτερη... αύριο έχω την αυχενική...πολύ άγχος μιας κ είμαι κ παθουσα... εύχομαι όλες να έχουμε καλές εγκυμοσύνες κ με καλά αποτελέσματα...

Καλωσηρθες στην παρέα! Με το καλό η αυχενική σου, εύχομαι καλά αποτελέσματα και να έχεις καλή εγκυμοσύνη! Όλες έχουμε τα άγχη μας, βοηθάει πολύ να τα μοιράζεσαι εδώ.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...σας διαβάζω κάποιες μέρες κ έλεγα να μπω στην παρέα μετά την αυχενική...όμως δεν κρατήθηκα... πητ έχω 17/1 όμως με βγάζει μια βδομάδα μεγαλύτερη... αύριο έχω την αυχενική...πολύ άγχος μιας κ είμαι κ παθουσα... εύχομαι όλες να έχουμε καλές εγκυμοσύνες κ με καλά αποτελέσματα...

Με το καλό να κάνεις και την αυχενική και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια να είστε καλά... ελπίζω κ εύχομαι να πάνε όλα καλά... δεν θέλω να σκέφτομαι αρνητικά,όμως δυστυχώς το μυαλό πάει κ στο χειρότερο...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Panagiotapan είπε:

Γεια σου κορίτσι μου με το καλό εύχομαι!! όλα να πάνε καλά .. και να πάρεις το μπεμπακι σου αγκαλιά! Εχω κι εγώ πολύ ευαίσθητο έντερο και σε καταλαβαίνω απόλυτα η αλήθεια είναι ότι με την εγκυμοσύνη επηρεάζεται και αυτό όσο να ναι και μένα είναι μονίμως πρησμένο, ο γιατρός μου είχε πει αν είμαι χάλια να παίρνω ένα μπουσκοπαν. Γενικά βρες το όσο μπορείς με τη διατροφή σου είναι η καλύτερη λύση. 

Μιλησα σημερα με τον γιατρο και θα παρω 3 μερες τα φαρμακα που περνω οταν ειμαι σε έξαρση...Ibutin και laprazol...φοβαμαι λιγο με τα φαρμακα αλλα αφου μου ειπε ο γιατρος ορι ειναι ασφαλες,θα τα παρω...ποναω παρα πολυ...Ναι οντως μονο το φαγητο ειναι σωτηρια για το εντερο...εγω το παραεκανα τις τελευταιες ημερες με πολλες φυτικες ινες...

 

πρίν από 53 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια να είστε καλά... ελπίζω κ εύχομαι να πάνε όλα καλά... δεν θέλω να σκέφτομαι αρνητικά,όμως δυστυχώς το μυαλό πάει κ στο χειρότερο...

Αννούλα καλως ηρθες!!Με το καλο να κρατησεις αγκαλια το νινακι σου!!Να μην αγχωνεσαι,απόλαυσε το ταξιδι της εγκυμοσυνης,εχε πιστη και ολα καλα θα πανε!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...σας διαβάζω κάποιες μέρες κ έλεγα να μπω στην παρέα μετά την αυχενική...όμως δεν κρατήθηκα... πητ έχω 17/1 όμως με βγάζει μια βδομάδα μεγαλύτερη... αύριο έχω την αυχενική...πολύ άγχος μιας κ είμαι κ παθουσα... εύχομαι όλες να έχουμε καλές εγκυμοσύνες κ με καλά αποτελέσματα...

Καλώς όρισες Αννούλα! Μαζί είμαστε, κι εγώ έχω ΠΙΤ 16-17/1, αλλά πιο σίγουρα θα μας το υπολογίσουν στην αυχενική αυτό! Καλή επιτυχία για αύριο!!! Εύχομαι να είναι όλα τα νούμερα τέλεια! Σε καταλαβαίνω απόλυτα για την αγωνία, κι εγώ έχω και η αυχενική μου είναι την Τρίτη! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...σας διαβάζω κάποιες μέρες κ έλεγα να μπω στην παρέα μετά την αυχενική...όμως δεν κρατήθηκα... πητ έχω 17/1 όμως με βγάζει μια βδομάδα μεγαλύτερη... αύριο έχω την αυχενική...πολύ άγχος μιας κ είμαι κ παθουσα... εύχομαι όλες να έχουμε καλές εγκυμοσύνες κ με καλά αποτελέσματα...

Καλώς όρισες!!! Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας κορίτσια.. δυστυχώς το άγχος μας διακατέχει και είναι απόλυτα φυσιολογικό ως ένα σημείο ας προσπαθήσουμε να το κοντρολαρουμε για να μην χάνουμε αυτές τις όμορφες στιγμές!! Με το καλο η αυχενική σου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/6/2022 at 12:46 ΠΜ, Iwanna32 είπε:

Εγω εχω ακομη συμπτωματα. .πολυ αναγουλα και ναυτια και 2 μερες τωρα με εχει πιασει και σπαστικη κολιτιδα και τα εχω δει ολα...ποναει η κοιλια μου ολη μερα..εχω τρελαθει δεν ξερω τι να κανω...

Πωπω σε καταλαβαίνω! Εγώ έχω τέτοια συμπτώματα από την 5η εβδομάδα. Σήμερα είμαι 12+1 και συνεχίζουν κανονικά, κάθε μέρα όλη μέρα. Πρέπει να δοκιμάσεις πράγματα να δεις τι σε βοηθάει και τι όχι. Πχ εγώ τρώω βραστή πατάτα, χόρτα, βραστά λαχανικά, ζελέ και άλλα παρόμοια αλλιώς κάνω εμετό. Από το μεσημέρι και μετά υποφέρω, με βοηθάει το χαμομήλι!! Δοκίμασε το! Μου είπε η μαία για κάτι χάπια φυτικά που ξεκίνησα γιατί είμαι κρεβάτι, δεν μπορώ να σηκωθώ δεν υπάρχει! Μέχρι και το νερό σιχαίνομαι! Σου έχει δώσει τπτ ο γιατρός?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Pinez είπε:

Πωπω σε καταλαβαίνω! Εγώ έχω τέτοια συμπτώματα από την 5η εβδομάδα. Σήμερα είμαι 12+1 και συνεχίζουν κανονικά, κάθε μέρα όλη μέρα. Πρέπει να δοκιμάσεις πράγματα να δεις τι σε βοηθάει και τι όχι. Πχ εγώ τρώω βραστή πατάτα, χόρτα, βραστά λαχανικά, ζελέ και άλλα παρόμοια αλλιώς κάνω εμετό. Από το μεσημέρι και μετά υποφέρω, με βοηθάει το χαμομήλι!! Δοκίμασε το! Μου είπε η μαία για κάτι χάπια φυτικά που ξεκίνησα γιατί είμαι κρεβάτι, δεν μπορώ να σηκωθώ δεν υπάρχει! Μέχρι και το νερό σιχαίνομαι! Σου έχει δώσει τπτ ο γιατρός?? 

Καλημερα ακριβώς τ ίδια κ εγώ ακόμα κ το νερό!! Γουλια γουλια πινω !!! 

Καλημερα κορίτσια πως ειστε τι κάνετε?? Ποτε έχετε ραντεβου τώρα!? 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Despoina K είπε:

Καλημερα ακριβώς τ ίδια κ εγώ ακόμα κ το νερό!! Γουλια γουλια πινω !!! 

Καλημερα κορίτσια πως ειστε τι κάνετε?? Ποτε έχετε ραντεβου τώρα!? 

Καλημέρααα!!! Εγώ περιμένω αποτελέσματα papp-a και είμαι να σκάσω απ' το άγχος... Πφφφ, ο γιατρός είπε αν είναι όλα καλα, θα με δει πάλι σε ένα μήνα ( απ' τη μέρα π έκανα την αυχενική δλδ ) πολύ δεν είναι ;; Καλά ήταν π βλέπαμε τα μπεμπέ μας κάθε 15 μέρες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Panagiotapan είπε:

Καλημέρααα!!! Εγώ περιμένω αποτελέσματα papp-a και είμαι να σκάσω απ' το άγχος... Πφφφ, ο γιατρός είπε αν είναι όλα καλα, θα με δει πάλι σε ένα μήνα ( απ' τη μέρα π έκανα την αυχενική δλδ ) πολύ δεν είναι ;; Καλά ήταν π βλέπαμε τα μπεμπέ μας κάθε 15 μέρες!

Κι εγώ τα περιμένω!!! Έκανα την αυχενικη πριν 3 μέρες και ραντεβού έχουμε 1η Αυγούστου!!! Μου φαίνεται παααρα πολύ μακρυά επίσης!!! Νοιώθω ήδη ανασφάλεια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...