Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 22 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

Μανούλες Ιανουαρίου 2023❤


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Iwanna32 είπε:

Κορίτσιανα σας ρωτησω...Με ποιον γιατρο κανατε την αυχενικη στο Ιασω?Στο ιασω θα γεννησετε?

Εγω περασα κορωνοιο την 5η εβδομάδα και κολλησα απο εναν γαμο...Ζοριστηκα πολυ...

Εμαθε καμια μανουλα το φυλλο απο τις αυχενικες που κανατε?

Καλησπέρα @Iwanna32 εγώ στο Ιασώ την έκανα και εκεί θα γεννήσω πρώτα ο Θεός, δεν θυμάμαι ακριβώς το όνομα πάντως ήταν και ο δικός μου ο γιατρός μαζί, εμένα μου είπε κατά 70 τα εκατό αγοράκι!! Την έκανα στις 12 εβδομάδες ακριβώς. 

Ελπίζω τώρα να είσαι καλά και να έχεις αναρρώσει πλήρως. Το μωρακι εντάξει; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Panagiotapan είπε:

Όχι περιμένω να δω μήπως με καλέσει η μαία ως το απόγευμα γιατί συνήθως είναι πολύ τυπικοί! Αν όχι , θα πάρω εγώ εννοείται δν μπορώ θα σκασω

Έκανα στο Ιασώ την αυχενικη την περασμένη Τρίτη και με πήρε σήμερα η μαία του γιατρού για τα αποτελέσματα, οπότε πάρε ένα τηλέφωνο να κινητοποιηθουν! Αυτός που μου την έκανε τον έλεγαν Τάση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Iwanna32 είπε:

Κορίτσιανα σας ρωτησω...Με ποιον γιατρο κανατε την αυχενικη στο Ιασω?Στο ιασω θα γεννησετε?

Εγω περασα κορωνοιο την 5η εβδομάδα και κολλησα απο εναν γαμο...Ζοριστηκα πολυ...

Εμαθε καμια μανουλα το φυλλο απο τις αυχενικες που κανατε?

Καλημέρα κορίτσια... εγώ πρώτα ο Θεός θα γεννήσω στο ρεα... όσο για το φύλο,δεν θέλουμε να το μάθουμε... αλλά στην αυχενική δεν είναι απόλυτο ότι αυτό που θα δουν θα είναι κ σωστό...

  • Μου αρέσει 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Iwanna32 said:

Κορίτσιανα σας ρωτησω...Με ποιον γιατρο κανατε την αυχενικη στο Ιασω?Στο ιασω θα γεννησετε?

Εγω περασα κορωνοιο την 5η εβδομάδα και κολλησα απο εναν γαμο...Ζοριστηκα πολυ...

Εμαθε καμια μανουλα το φυλλο απο τις αυχενικες που κανατε?

Εγώ την αυχενική την έκανα με τον σαρηκωστα μου είχε κάνει και την β επιπέδου στο πρώτο . Καταπληκτικός και αναλυτικοτατος. Εγώ γεννάω στο Ιασώ μιας και δουλεύω στα χειρουργεία!!! Το φύλο σπάνια φαίνεται στην αυχενική και με πιθανότητες στο λένε...

  • Μου αρέσει 3

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Pinez είπε:

Έκανα στο Ιασώ την αυχενικη την περασμένη Τρίτη και με πήρε σήμερα η μαία του γιατρού για τα αποτελέσματα, οπότε πάρε ένα τηλέφωνο να κινητοποιηθουν! Αυτός που μου την έκανε τον έλεγαν Τάση. 

Κάλεσα εχτές και μου είπαν ότι θα τα έχουν σήμερα .. είμαι στην αναμονή!!! Τα δικά σου αποτελέσματα;; Όλα αλλά ;;; 

πρίν από 34 λεπτά , MinakiG είπε:

Εγώ την αυχενική την έκανα με τον σαρηκωστα μου είχε κάνει και την β επιπέδου στο πρώτο . Καταπληκτικός και αναλυτικοτατος. Εγώ γεννάω στο Ιασώ μιας και δουλεύω στα χειρουργεία!!! Το φύλο σπάνια φαίνεται στην αυχενική και με πιθανότητες στο λένε...

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου , τελικά κάναμε τίποτα με ομαδική στο βαιμπερ;; Και στο δικό μου κολλάει .. το έχει αναλάβει κάποια; Εγώ είμαι μεσα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Panagiotapan είπε:

Κάλεσα εχτές και μου είπαν ότι θα τα έχουν σήμερα .. είμαι στην αναμονή!!! Τα δικά σου αποτελέσματα;; Όλα αλλά ;;; 

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου , τελικά κάναμε τίποτα με ομαδική στο βαιμπερ;; Και στο δικό μου κολλάει .. το έχει αναλάβει κάποια; Εγώ είμαι μεσα

Καλημέρα! Το έχει αναλάβει η @MinakiG και έχει φτιάξει ήδη την ομάδα. Μπορείς να της στείλεις inbox τον αριθμό σου για να σε προσθέσει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Panagiotapan said:

Κάλεσα εχτές και μου είπαν ότι θα τα έχουν σήμερα .. είμαι στην αναμονή!!! Τα δικά σου αποτελέσματα;; Όλα αλλά ;;; 

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου , τελικά κάναμε τίποτα με ομαδική στο βαιμπερ;; Και στο δικό μου κολλάει .. το έχει αναλάβει κάποια; Εγώ είμαι μεσα

Καλημέρα ναι έχει ανοίξει η ομαδική στο viber το έχω αναλάβει εγώ. Στείλε μου σε μνμ το κινητό σου να σε βάλω στην ομάδα! Καλά αποτελέσματα να χεις!!!

  • Μου αρέσει 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Panagiotapan είπε:

Κάλεσα εχτές και μου είπαν ότι θα τα έχουν σήμερα .. είμαι στην αναμονή!!! Τα δικά σου αποτελέσματα;; Όλα αλλά ;

Μου είπαν όλα τέλεια!!! Εγώ να σας πω δεν είχα τόσο άγχος για την αυχενικη όσο για να έχω ένα καλό μήκος τραχήλου! Αυτό με φοβίζει πάρα πολύ! Μην κοντυνει ο τράχηλος! Γτ είναι τρομερό άγχος και βασικό για την έκβαση της εγκυμοσύνης! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μόλις γυρισα κ εγώ από αυχενικη με βγάζει παλι πιο μεγάλη 13+6..ολα καλα ευτυχώς σε δυο μερες θα έχω και τις αιματολογικές.. Φυλο κάτι κατάλαβε αλλά δεν μας το είπε ακόμα θέλει να είναι σίγουρος!! 

  • Μου αρέσει 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Despoina K είπε:

Καλησπερα κορίτσια μόλις γυρισα κ εγώ από αυχενικη με βγάζει παλι πιο μεγάλη 13+6..ολα καλα ευτυχώς σε δυο μερες θα έχω και τις αιματολογικές.. Φυλο κάτι κατάλαβε αλλά δεν μας το είπε ακόμα θέλει να είναι σίγουρος!! 

Άντε μπράβο κοριτσάκι μου πολύ χαίρομαι για όλες !! Και μένα μου έστειλε μόλις μήνυμα η μαία. "Όλα καλά με την papp-a"  αλλά θα πάρω τις εξετάσεις την Παρασκευή.. δεν μου είπε λεπτομέρειες...  

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!! Πήγα την Δευτέρα για αυχενική στον κύριο Παφιλη! Ευγενεστατος και τα εξηγησε παρα πολύ καλά και αυτος αλλα και οι κοπέλες εκεί! Μας είπε ότι πάνε όλα πολυ καλά! Περιμένω σήμερα τα αποτελέσματα απο την αιματολογικη μαζι με τη τελικη αξιολόγηση του!! Ελπίζω να είναι όλα καλά!!! 

Το γλυκούλη μου τεντωνε τα ποδαρακια του και με έσπρωχνε.... Ο γιατρός είπε οτι ειναι πολυ νωρις για φύλο ακόμα και οτι αυτο διαμορφώνεται μετα τα 50 γραμμαρια. Εχει την εντύπωση οτι ισως είναι αγόρι και το ιδιο ειπε η κοπέλα οταν έφυγε ο γιατρός οτι σύμφωνα με τις μετρήσεις ισως ειναι αγορι. Αλλα ακόμα τπτ δεν είναι σίγουρο προφανώς και δεν το δένω κόμπο γιατι θα ήθελα κορίτσι είναι η αλήθεια.. βέβαια γερό και οτι να'ναι!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2022 at 8:17 ΜΜ, Despoina K είπε:

Καλησπερα κοριτσιααα θέλετε να γράψουμε η καθεμία μας την πητ κ τι φυλο είδαμε αν είδαμε κ στο τέλος να γίνει ένα πινακακι να τ έχουμε όλα μαζί?? 

Εμένα βγαίνει ΠΗΤ 8/1 κ ο γιατρός είπε ότι είναι μάλλον αγόρι. Θα μάθω σίγουρα σε μια βδομάδα 

On 1/7/2022 at 1:08 ΜΜ, Blue_bubble είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κ εμένα αργεί το επόμενο ραντεβού μου, σχεδόν ένα μήνα μετά την αυχενική. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα, δεν νιώθω και πολύ έγκυος. Ούτε κιλά έχω βάλει. Αυτό που ανυπομονώ τώρα είναι να νιώσω το μωρό μου να κινείται αλλά κ αυτό απ'ότι ξέρω αργεί, ειδικά στις πρώτες εγκυμοσύνες. 

Κορίτσια όσες δεν έχει βγει ακόμα το papp a , περιμένω να στείλετε τα νέα σας και είμαι σίγουρη ότι θα είναι καλά. 

Εμένα βγήκε κ μείωσε τις πιθανότητες για τα 3 σύνδρομα, σε μια βδομάδα-10 μέρες περιμένω κ το nipt

 

On 4/7/2022 at 10:21 ΜΜ, Iwanna32 είπε:

Κορίτσιανα σας ρωτησω...Με ποιον γιατρο κανατε την αυχενικη στο Ιασω?Στο ιασω θα γεννησετε?

Εγω περασα κορωνοιο την 5η εβδομάδα και κολλησα απο εναν γαμο...Ζοριστηκα πολυ...

Εμαθε καμια μανουλα το φυλλο απο τις αυχενικες που κανατε?

Εμένα μου είπε ο γιατρός μάλλον αγόρι, στο Ιασώ θα γεννήσω αν πάνε όλα καλά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Εμένα βγαίνει ΠΗΤ 8/1 κ ο γιατρός είπε ότι είναι μάλλον αγόρι. Θα μάθω σίγουρα σε μια βδομάδα 

Εμένα βγήκε κ μείωσε τις πιθανότητες για τα 3 σύνδρομα, σε μια βδομάδα-10 μέρες περιμένω κ το nipt

 

Εμένα μου είπε ο γιατρός μάλλον αγόρι, στο Ιασώ θα γεννήσω αν πάνε όλα καλά

Με το καλό κορίτσι μου....nipt γιατί έκανες???


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Με το καλό κορίτσι μου....nipt γιατί έκανες???

ευχαριστώ, έκανα για να ελέγξουμε τις πιθανότητες για χρωμοσωμικές, ο γιατρός θέλει να αποφύγουμε την

αμνιοπαρακέντηση εγώ όταν έρθει η ώρα θα σκεφτώ αν θέλω να την κάνω ή όχι. Ακολούθησα προς το παρόν αυτό που μου είπε ο γιατρός

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...