Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια! Γράφω εκ μέρους φίλης που προσπαθησε να κάνει εγγραφή και δεν τα κατάφερε. Ενώ συμπληρώνει κανονικά, δεν λαμβάνει εμαιλ.

      ειναι 47 και έκανε δυο εμβρυομεταφορες με δικά της με αρνητική χοριακη. Τωρα σκέφτονται να προχωρήσουν με δωρεάν ωαρίων.
      Ποια είναι η διαδικασία; 

      Ο γιατρος της είπε ότι εδώ θα πρέπει να βρεθεί κοπέλα που μπορεί να περάσουν και κάποιοι μηνες.. αλλιώς στην Ισπανία υπαρχει τράπεζα . δεν ξερει πως να προχωρήσει, δηλ από εδώ ή από Ισπανία. Γενικά αν μπορεί κάποια κοπέλα να μας δώσει πληροφορίες 

      σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 

       

       

       

Μανούλες Ιανουαρίου 2023❤


Recommended Posts

On 10/7/2022 at 7:59 ΠΜ, κοτοπουλάκι είπε:

ευχαριστώ, έκανα για να ελέγξουμε τις πιθανότητες για χρωμοσωμικές, ο γιατρός θέλει να αποφύγουμε την

αμνιοπαρακέντηση εγώ όταν έρθει η ώρα θα σκεφτώ αν θέλω να την κάνω ή όχι. Ακολούθησα προς το παρόν αυτό που μου είπε ο γιατρός

Λόγω ηλικίας??? Ή υπήρχε κάποιο ιστορικό??? Θέλω να περάσει ο καιρός κ να είναι κ να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Λόγω ηλικίας??? Ή υπήρχε κάποιο ιστορικό??? Θέλω να περάσει ο καιρός κ να είναι κ να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος...

λόγω ηλικίας, πραγματικά αυτό το άγχος δεν υποφέρεται..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

λόγω ηλικίας, πραγματικά αυτό το άγχος δεν υποφέρεται..

Πόσο είσαι αν επιτρέπεται??? Εγώ στα 38 αλλά δεν μου είπε κάτι ο γιατρός αφού βγήκε καλή η αυχενική κ παρόλο που εμείς είχαμε κ ιστορικό σε άλλη εγκυμοσύνη...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Πόσο είσαι αν επιτρέπεται??? Εγώ στα 38 αλλά δεν μου είπε κάτι ο γιατρός αφού βγήκε καλή η αυχενική κ παρόλο που εμείς είχαμε κ ιστορικό σε άλλη εγκυμοσύνη...

Είμαι 38 με έμβρυο από κατάψυξη που έκανα πέρσι στα 37 μου. Η αυχενική μου καλή βγήκε αλλά η αυχενική δεν μπορεί να δείξει τα πάντα με ακρίβεια. 

Πολύ παράξενο που δεν σου είπε να κάνεις κάτι, έστω τροφοβλάστη, ή μήπως σε στείλει για αμνιοπαρακέντηση στον 5ο μήνα. 
Μήπως να τον ξαναρωτήσεις; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Είμαι 38 με έμβρυο από κατάψυξη που έκανα πέρσι στα 37 μου. Η αυχενική μου καλή βγήκε αλλά η αυχενική δεν μπορεί να δείξει τα πάντα με ακρίβεια. 

Πολύ παράξενο που δεν σου είπε να κάνεις κάτι, έστω τροφοβλάστη, ή μήπως σε στείλει για αμνιοπαρακέντηση στον 5ο μήνα. 
Μήπως να τον ξαναρωτήσεις; 

Στην επόμενη επίσκεψη θα τον ρωτήσω...για να δουμε τι θα πει...λογικά την άλλη εβδομάδα θα με δει...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι από μένα κορίτσια! Την περασμένη Τρίτη έκανα αυχενική και βγήκαν όλες οι μετρήσεις πολύ καλές και τα ποσοστά επίσης πολύ καλά για την ηλικία μου! Ανακουφίστηκα πολύ! Εχουμε ένα αγοράκι που είχε ορθομένη τη γροθιά του!!! Μας είπε ότι δεν υπάρχει καμία αμφιβολία για το φύλο! Η αυχενική έδειξε το μωρό 5 μέρες μεγαλύτερο, παρ' όλα αυτά την ΠΗΤ δε μου την άλλαξε (πώς γίνεται αυτό δεν ξέρω!!) Μας είπε ότι είναι ψηλό μωρό και πολύ συνεργάσιμο!!! Παρ' ότι η αυχενική βγήκε καλή, θέλαμε να είμαστε σίγουροι λόγω ηλικίας μου (42,5) κι έτσι προχθές κάναμε λήψη τροφοβλάστης! Όλα πήγαν καλά, απλά θέλει τώρα μερικές μέρες ξεκούραση! Που να σας πω την αλήθεια την είχα ανάγκη την ξεκούραση γιατί κουράστηκα ιδιαιτέρως με τη δουλειά τις προηγούμενες μέρες και τώρα απολαμβάνω το καθισιό και τη φροντίδα! Κατά τα άλλα έκανα εναν εμετούλη χθες έτσι για το καλό! Γενικά άλλον ένα έχω κάνει μόνο, αλλά κάποιες ανακατοσούρες τις έχω, όχι όμως σταθερά! Αυτά τα δικά μας! Πολλά φιλιά σε μικρά και μεγάλες της ομάδας μας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφω γιατί βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!!  Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2022 at 9:49 ΠΜ, Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημερα  κοριτσια όσες ειστε απο θεσσαλονικη σε ποιον πήγατε για αυχενική ;

Καλησπερα !!!αν και δεν είμαι στην ομάδα επειδή μπαινω και παρακολουθώ (εγκυος στο 2ο μωρακι μου 13 εβδ.και 4 ημερών) εγω εκανα αυχενική στο παπαγεωργιου με τον κυριο αρναουτογλου χρηστο έχει και εξωτερικό ιατρείο στην ανδριανουπολεως. Κόστος εξω δεν γνωρίζω γιατί το έκανα στο παπαγεωργιου αλλά μπορείς να ρωτήσεις!με το καλο το μωράκι σου !!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου ομορφα... διακοπαρετε;;;; εμεις χθες πηγαμε γιατρο και 90% εχουμε γιο παλι!!!! θα μας ξαναδει 26/7 να το κανουμε 100%
σε αλλα νεα η ομαδα στο βαιμπερ εχει 13 μελη και αδιακοπη διασκεδαση!!! 

  • Μου αρέσει 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

καλημερα κοριτσια μου ομορφα... διακοπαρετε;;;; εμεις χθες πηγαμε γιατρο και 90% εχουμε γιο παλι!!!! θα μας ξαναδει 26/7 να το κανουμε 100%
σε αλλα νεα η ομαδα στο βαιμπερ εχει 13 μελη και αδιακοπη διασκεδαση!!! 

Με το καλό κορίτσι μου... γερό να είναι κ τυχερό...

  • Ευχαριστώ 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πιθανή ημερομηνία τοκετού  είναι 03/02/2023 . Επειδή όμως πάω για καισαρική θεωρώ ότι θα γεννήσω Ιανουάριο 2023.

Έχω κάνει 3 δόσεις εμβολίου covid (η τελευταία δόση τον Δεκέμβριο 2022) και κόλλησα και τον covid 19 τον Φεβρουάριο που μας πέρασε . Ο γιατρός μου μου είπε ότι είμαι καλυμμένη και δεν χρειάζεται να κάνω άλλη δόση ακόμη.

Έχετε συζητήσει το θέμα αυτό με τον γυναικολόγο σας;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα της τροφοβλάστης και ο μικρούλης είναι υγιέστατος 100%!!! Γιούπιιιιιιι!!!!! :wub:

6 ώρες πρίν, desp53 είπε:

Καλημέρα

Πιθανή ημερομηνία τοκετού  είναι 03/02/2023 . Επειδή όμως πάω για καισαρική θεωρώ ότι θα γεννήσω Ιανουάριο 2023.

Έχω κάνει 3 δόσεις εμβολίου covid (η τελευταία δόση τον Δεκέμβριο 2022) και κόλλησα και τον covid 19 τον Φεβρουάριο που μας πέρασε . Ο γιατρός μου μου είπε ότι είμαι καλυμμένη και δεν χρειάζεται να κάνω άλλη δόση ακόμη.

Έχετε συζητήσει το θέμα αυτό με τον γυναικολόγο σας;

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω συζητήσει ακόμα μαζί του, αν και το έχω κατά νου. Στην προηγούμενη επίσκεψη τον ρώτησα πόσο επικίνδυνο θα είναι αν κολλήσω τώρα (όχι ότι το έχω σκοπό, αλλά γίνεται χαμός...) και με καθησύχασε, μου είπε ότι δεν είναι σχεδόν καθόλου επικίνδυνο. Έχω κάνει 3 δόσεις κι εγώ και νόσηση τέλος Μαρτίου. Καλυμμένη δεν είμαι πια, αλλά προβληματίζομαι τι να κάνω σε σχέση με το εμβόλιο από φθινόπωρο... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Αν σας βοηθάει είμαι 3πλοεμβολιασμενη , είμαι στην 10η εβδομάδα κ κόλλησα.  . . Το πέρασα καλύτερα κ από περίοδο.  . . Μην φοβάστε.  . .κάθε 6ωρες ντεπον για να μην ανέβει ο πυρετός κ υπομονή.  . .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2022 at 12:32 ΜΜ, desp53 είπε:

Καλημέρα

Πιθανή ημερομηνία τοκετού  είναι 03/02/2023 . Επειδή όμως πάω για καισαρική θεωρώ ότι θα γεννήσω Ιανουάριο 2023.

Έχω κάνει 3 δόσεις εμβολίου covid (η τελευταία δόση τον Δεκέμβριο 2022) και κόλλησα και τον covid 19 τον Φεβρουάριο που μας πέρασε . Ο γιατρός μου μου είπε ότι είμαι καλυμμένη και δεν χρειάζεται να κάνω άλλη δόση ακόμη.

Έχετε συζητήσει το θέμα αυτό με τον γυναικολόγο σας;

Εγώ 2 δόσεις έχω κάνει...2η τον Δεκέμβριο κ νοσησα τον Απρίλιο που ήθελα να κάνω την 3η... δεν πρόλαβα καθώς έμεινα εγκυος... τώρα θα τον ρωτήσω εγώ... λογικά τέλος της εβδομάδας αρχή της άλλης θα με δει...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...