Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 minutes ago, Angot said:

      εδώ εγώ εχω πάρει  master στην ονείρωξη ! αλλά τελευταία  επειδή ξυπνούσα για να μην κάνει συσπάσεις η μητρα πλεον πάει σε fast forward χαχαχαχα να προλάβει να γίνει δουλίτσα. 😂 δεν επηρεάζει καπου μ είπε ο γιατρός , δεν μπορείς να κανείς και κάτι άλλωστε! εγώ τώρα που ειμαι έγκυος επαθα ονείρωξη ενώ ονειρευόμουν μια πίτσα με πέπερονι

      ΜΠΟΡΟΥΝ 🥳

      Ποσό γέλασα … χαχαχαχαχαχχαχαχαχα…. Είσαι εγώ … κ εγώ ξυπνάω κ το σταματάω χαχαχαχχα φαντάσου να είμαι κ έγκυος τι έχει να γίνει χαχαχαχα

Μανούλες Ιανουαρίου 2023❤


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Fwteini.P είπε:

Μανουλίτσες μου όμορφες, καλώς σας βρήκα :wub::wub::wub:

Είμαι στην 17 εβδομάδα με πητ 15/01 πρώτα ο θεός, αλλά βρε κορίτσια πολύ άγχος και νεύρα μου βγαίνουν, τον λυπάμαι τον καημένο τον άντρα μου το τι τραβάει :D:oops:

Αχχ την 14η άρχισα να νιώθω την μπεμπούλα, σαν ένα μικρό ψαράκι πηγαίνει στο ειδικά όταν τρώω πάρτυ κάνει 

Εγώ την 14η την ένιωσα την μπουμπού, ειδικά την ώρα του φαγητού, κάνει ρυθμική :D

Μην αγχώνεσαι, ακόμη κάνουν μικρές και ήρεμες κινήσεις μετά θα γίνεται πάρτυ :D

Την νιώθεις συχνά ή μια φορά στο τόσο??? Γιατί κ εγώ το έχω νιώσει όμωςεχρι τώρα συνολικά 3 με 4 φορές...ίσως από την εβδομάδα που λες... το 1ο σου παιδάκι τι είναι??? Εγώ τον 1ο μου τον είχα νιώσει 18+5...τώρα έχω καμμια.βδομαδα να νιώσω κάτι κ ανησυχώ μπορώ να πω... καλημέρα....


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Αννούλαααα είπε:

Την νιώθεις συχνά ή μια φορά στο τόσο??? Γιατί κ εγώ το έχω νιώσει όμωςεχρι τώρα συνολικά 3 με 4 φορές...ίσως από την εβδομάδα που λες... το 1ο σου παιδάκι τι είναι??? Εγώ τον 1ο μου τον είχα νιώσει 18+5...τώρα έχω καμμια.βδομαδα να νιώσω κάτι κ ανησυχώ μπορώ να πω... καλημέρα....

Καλημέρα κορίτσι μου ❤️ 

Είναι το πρώτο μας μωράκι, πιο πολύ την νιώθω όταν ξαπλώνω ή όταν πεινάω αλλά επειδή είναι ακόμη μικρούλα νιώθεις την αίσθηση ότι κολυμπάει ψαράκι 

Να μην ανησυχείς, κάποιες τα νιώθουν νωρίτερα και κάποιες πιο αργότερα, είναι φυσιολογικό ακόμη ειναι μικρούλη και σιγά σιγά θα αρχίσει το πάρτυ, ότι σε αγχώνει να μιλάς με τον γιατρό σου κορίτσι μου 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Fwteini.P said:

Μανουλίτσες μου όμορφες, καλώς σας βρήκα :wub::wub::wub:

Είμαι στην 17 εβδομάδα με πητ 15/01 πρώτα ο θεός, αλλά βρε κορίτσια πολύ άγχος και νεύρα μου βγαίνουν, τον λυπάμαι τον καημένο τον άντρα μου το τι τραβάει :D:oops:

Αχχ την 14η άρχισα να νιώθω την μπεμπούλα, σαν ένα μικρό ψαράκι πηγαίνει στο ειδικά όταν τρώω πάρτυ κάνει 

Εγώ την 14η την ένιωσα την μπουμπού, ειδικά την ώρα του φαγητού, κάνει ρυθμική :D

Μην αγχώνεσαι, ακόμη κάνουν μικρές και ήρεμες κινήσεις μετά θα γίνεται πάρτυ :D

@Fwteini.P κορίτσι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Σου έχω απαντήσει στο μήνυμα σου, στείλε μου οπότε θες το νούμερο σου να σε βάλω στην ομαδική στο Viber!! Με το καλό το μωράκι σας!!!!

  • Μου αρέσει 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

@Fwteini.P κορίτσι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Σου έχω απαντήσει στο μήνυμα σου, στείλε μου οπότε θες το νούμερο σου να σε βάλω στην ομαδική στο Viber!! Με το καλό το μωράκι σας!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου όμορφο ❤️, θα σου απαντήσω σε μήνυμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα στην όμορφη παρέα σας. Είμαι 17ε, στο δεύτερο μωράκι μου (και πάλι νιώθω και ψάχνομαι λες και είναι το πρώτο :)) και ενώ νομίζω και εγώ ότι άκουσα το μπεμπάκι πριν λίγες μέρες καμια δυο φορες, τώρα τίποτε και έχω κατα-αγχωθεί γιατί η αλήθεια είναι ότι κουράζομαι και λίγο με τη μικρή μου που θέλει αγκαλιά κλπ και δε μπορώ να της αρνούμαι συνέχεια και λέω μήπως έκανα κανά περίεργο σήκωμα και έπαθε τπτ το μικρούλι; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 hours ago, Alekaki said:

Καλησπέρα και από μένα στην όμορφη παρέα σας. Είμαι 17ε, στο δεύτερο μωράκι μου (και πάλι νιώθω και ψάχνομαι λες και είναι το πρώτο :)) και ενώ νομίζω και εγώ ότι άκουσα το μπεμπάκι πριν λίγες μέρες καμια δυο φορες, τώρα τίποτε και έχω κατα-αγχωθεί γιατί η αλήθεια είναι ότι κουράζομαι και λίγο με τη μικρή μου που θέλει αγκαλιά κλπ και δε μπορώ να της αρνούμαι συνέχεια και λέω μήπως έκανα κανά περίεργο σήκωμα και έπαθε τπτ το μικρούλι; 

καλημερα καλως ηρθες!! και γω στο δευτερο ειμαι.... και με δυο αποβολες ανάμεσα τους. καποια σηκωματα δεν τα αποφευγεις πχ στον υπνο... αλλα προσπαθεις να αποφυγεις τα  ασκοπα... 


4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

καλημερα καλως ηρθες!! και γω στο δευτερο ειμαι.... και με δυο αποβολες ανάμεσα τους. καποια σηκωματα δεν τα αποφευγεις πχ στον υπνο... αλλα προσπαθεις να αποφυγεις τα  ασκοπα... 

Και εγώ είχα μία παλίνδρομη πριν την κόρη μου και τώρα με τον μικρούλη είχαμε λίγο τσιμπημένη αυχενική. Έκανα nipt και όλα καλά και περιμένω αρχές του μήνα να πάω για υπερηχοκαρδιογράφημα εμβρύου. Οπότε γενικά είμαι λίγο στην τσιτα. Να ρωτήσω κάτι τις δευτερομαμάδες για τα φώτα τους. Αντιμετωπίζω το εξής με τη μικρη μου (2 ετών) κοιμάται στο κρεβάτι της αλλά για να μπορέσει να αποκοιμηθεί θέλει να με ακουμπάει και κατά προτίμηση πάνω στην κοιλιά μου. Το πρόβλημα είναι ότι μέχρι να βολευτει και να αποκοιμηθεί θα φάω πέντε έξι γερές κουτουλιές. Προσπαθώ να προφυλάσσω την κοιλιά μου με τα χέρια ή κανά μαξιλάρι αλλα όλο και καποια ξώφαλτση μπορεί να ξεφύγει και δεν ξέρω τι να κάνω. Τι θα μπορούσα να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alekaki said:

Και εγώ είχα μία παλίνδρομη πριν την κόρη μου και τώρα με τον μικρούλη είχαμε λίγο τσιμπημένη αυχενική. Έκανα nipt και όλα καλά και περιμένω αρχές του μήνα να πάω για υπερηχοκαρδιογράφημα εμβρύου. Οπότε γενικά είμαι λίγο στην τσιτα. Να ρωτήσω κάτι τις δευτερομαμάδες για τα φώτα τους. Αντιμετωπίζω το εξής με τη μικρη μου (2 ετών) κοιμάται στο κρεβάτι της αλλά για να μπορέσει να αποκοιμηθεί θέλει να με ακουμπάει και κατά προτίμηση πάνω στην κοιλιά μου. Το πρόβλημα είναι ότι μέχρι να βολευτει και να αποκοιμηθεί θα φάω πέντε έξι γερές κουτουλιές. Προσπαθώ να προφυλάσσω την κοιλιά μου με τα χέρια ή κανά μαξιλάρι αλλα όλο και καποια ξώφαλτση μπορεί να ξεφύγει και δεν ξέρω τι να κάνω. Τι θα μπορούσα να κάνω;

και γω 21 μηνων πανω μου τον κοιμηζω.... του ειπα πως δεν μπορει να βαζει τον πωπο του στη κοιλια οπως παλια γιατι τωρα εκει μεσα ζει ενα ουα ουα ... καθετε στα γόνατα και βαζει κεφαλακι στο στηθος... 

  • Μου αρέσει 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

:wub::wub::wub:

Καλησπέρα μανούλες όμορφες :wub:

Βρέ κορίτσια με το ξύρισμα πώς τα πάτε;;; :shock:

Μπήκα στον 5ο και το μόνο που βλέπω είναι το τίποτα:roll:, αναγκάζομαι και ξυρίζομαι σε βαθύ κάθισμα για λίγα λεπτά και όσα πάρω, δεν ξέρω εάν κάνω καλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Fwteini.P είπε:

:wub::wub::wub:

Καλησπέρα μανούλες όμορφες :wub:

Βρέ κορίτσια με το ξύρισμα πώς τα πάτε;;; :shock:

Μπήκα στον 5ο και το μόνο που βλέπω είναι το τίποτα:roll:, αναγκάζομαι και ξυρίζομαι σε βαθύ κάθισμα για λίγα λεπτά και όσα πάρω, δεν ξέρω εάν κάνω καλά 

Καλημέρα... καλώς ήρθατε ... κ εγώ στο 2ο είμαι κ από κάθε εγκυμοσύνη πριν είχαμε την ατυχία μας... εγώ έχω πητ 17/1 όμως θα πάμε καισαρική κ υπολογίζω κάπου 3 4 5 6... με το ξύρισμα τα πάω μια χαρά... δεν βλέπω κ ξυρίζομαι στα τύφλα... όπου.ακουμπαω  κ βλέπω ότι είμαι οκ προχωράω...:lol:

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ΠΗΤ 19/1 όμως όταν φτάσουμε τις 38 εβδ θα πάμε να γεννήσουμε κατά μεγάλη πιθανότητα. Απλά το σκεφτομαι να πάμε κατευθείαν για καισαρική ή να δοκιμάσουμε με πόνους και όπως πάει (το πρώτο μετά από 18 ώρες πόνους καταλήξαμε σε καισαρικη - βέβαια δεν ήταν έτοιμη η μικρη να κατεβει απλά έπρεπε να μπουμε να γεννήσουμε λόγω χολόστασης που είχα πάθει) και κατά 90% θα ξαναεμφανιστεί και σε αυτή την εγκυμοσύνη.. Εγώ με το ξύρισμα καλά τα πάω μέχρι στιγμής..έχω ακόμα μικρη κοιλίτσα και βοηθάει..:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Alekaki είπε:

Και εγω ΠΗΤ 19/1 όμως όταν φτάσουμε τις 38 εβδ θα πάμε να γεννήσουμε κατά μεγάλη πιθανότητα. Απλά το σκεφτομαι να πάμε κατευθείαν για καισαρική ή να δοκιμάσουμε με πόνους και όπως πάει (το πρώτο μετά από 18 ώρες πόνους καταλήξαμε σε καισαρικη - βέβαια δεν ήταν έτοιμη η μικρη να κατεβει απλά έπρεπε να μπουμε να γεννήσουμε λόγω χολόστασης που είχα πάθει) και κατά 90% θα ξαναεμφανιστεί και σε αυτή την εγκυμοσύνη.. Εγώ με το ξύρισμα καλά τα πάω μέχρι στιγμής..έχω ακόμα μικρη κοιλίτσα και βοηθάει..:)

Καλημέρα...τι είναι  η χολοσταση???


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα...τι είναι  η χολοσταση???

Είναι μια απορρύθμιση του συκωτιού (της μανούλας), λόγω του πλακούντα νομίζω. Ευτυχώς εμφανίζεται στο τρίτο συνήθως τρίμηνο και δεν υπάρχει κάποια θεραπεία πέρα του τοκετού. Σαν σύμπτωμα έχει πολλή φάγουρα σε όλο το σώμα. Τώρα αν έχει κάποιο κίνδυνο προς τη μητέρα δεν ξέρω γιατί εμένα με είχε πιάσει η φαγούρα γύρω στην 35η εβδομάδα αλλά, ήταν και ντάλα καλοκαίρι και λέω φαγούρα από τη ζέστη και τον ιδρώτα ( δεν έβγαζα και το δέρμα απο το ξύσιμο αλλά ξυνόμουν συχνά), οπότε δεν είχα φιλοτιμηθεί να το ανεφέρω στο γιατρό μου...μη με περάσει και υπερβολική :oops: ότι όλα συνδεονται με την εγκυμοσυνη. Τελικά στην 37η κατα τη διαρκεια του καρδιοτοκογραφηματος που αξιώθηκα και του το ειπα με εστειλε για αιματολογικές επιτόπου. Και με το που βγήκαν τα αποτελέσματα και ήταν στα ύψη, είχα μπει και στο μήνα μου με έβαλε να γεννήσω. Συμπέρασμα, ας ρωτάμε και αναφέρουμε τα πάντα στο γιατρό όσο χαζό και να νομίζουμε ότι είναι γιατι ποτε δε ξέρεις πως μπορεί να συνδέεται με την εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2022 at 9:12 ΠΜ, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα... καλώς ήρθατε ... κ εγώ στο 2ο είμαι κ από κάθε εγκυμοσύνη πριν είχαμε την ατυχία μας... εγώ έχω πητ 17/1 όμως θα πάμε καισαρική κ υπολογίζω κάπου 3 4 5 6... με το ξύρισμα τα πάω μια χαρά... δεν βλέπω κ ξυρίζομαι στα τύφλα... όπου.ακουμπαω  κ βλέπω ότι είμαι οκ προχωράω...:lol:

Μόνο στα τύφλα :D

Ότι πιάνω με το χέρι και ότι πάρει το ξυράφι, πετσοκόβομαι όμως και έχω αγανάκτηση :grin:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...