Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουαρίου 2023❤


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα, διάβασα σε κατι δημοσιευματα οτι το επιδομα γεννας των 2000 το αλλαζουν( ή σκοπεύουν να το αλλαξουν) από το 2023 και να γινεται με χρηση προπληρωμενης καρτας και οχι με καταθεση μετρητων. Εχει ακουσει καποια κατι περισσοτερο; Είναι δυνατον;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα μανούλες όμορφες :wub::wub::wub:

Πώς είστε;;; :-D

Κάναμε την β'επιπέδου δόξα τον Θεό, όλα είναι πολύ καλά και έχουμε μια υγιέστατη μπεμπούλα :x

Ξέρετε την διαδικασία για την δήλωση του μωρού στο ληξιαρχείο ή γίνονται όλα αυτόματα από την κλινική;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια... σχετικά το επίδομα το έχω διαβάσει εδώ κ αρκετές μέρες... ισχύει ότι είπε @desp53.... τώρα θα το δούμε στην πράξη... εμείς κ στο πρώτο για λίγες μέρες δεν το πήραμε... γερά να είναι κ δεν πηραζει... με το καλό να τα πιάσουμε στα χέρια μας...

2 ώρες πρίν, Fwteini.P είπε:

Καλημέρα μανούλες όμορφες :wub::wub::wub:

Πώς είστε;;; :-D

Κάναμε την β'επιπέδου δόξα τον Θεό, όλα είναι πολύ καλά και έχουμε μια υγιέστατη μπεμπούλα :x

Ξέρετε την διαδικασία για την δήλωση του μωρού στο ληξιαρχείο ή γίνονται όλα αυτόματα από την κλινική;;; 

Μπράβο κορίτσι μου.. με το καλό η μπέμπα σας... που θα γεννήσεις??? Εγώ που ρώτησα στο ρεα μου είπαν όλα γίνονται εκεί... όμως πιστεύω πλέον όλα γίνονται στα μαιευτήρια κ στις κλινικές... όμως ρώτησε εκεί που θα γεννήσεις να μην ψάχνεσαι τελευταία στιγμή...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Να σας ρωτήσω έχετε ξεκινήσει να πρ/ομηθεύεστε μωρουδιακά ή είναι πολύ νωρίς ακόμη.

Προσωπικά δεν έχω κάνει καμία αγορά . Η ΠΗΤ μου είναι 29/01/2022 αλλά θα γεννήσω περίπου 2 εβδομάδες νωρίτερα λόγω δεύτερης καισαρικής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 24/9/2022 at 12:53 ΜΜ, desp53 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Να σας ρωτήσω έχετε ξεκινήσει να πρ/ομηθεύεστε μωρουδιακά ή είναι πολύ νωρίς ακόμη.

Προσωπικά δεν έχω κάνει καμία αγορά . Η ΠΗΤ μου είναι 29/01/2022 αλλά θα γεννήσω περίπου 2 εβδομάδες νωρίτερα λόγω δεύτερης καισαρικής.

Καλησπέρα σε όλες...  κ εμένα κορίτσι μου είναι η 2η καισαρική...πητ έχω 17/1... λογικά θα πάμε κάπου στις 8???  Εγώ ήδη τα κατέβασα τα έχω μέσα στην κούνια κ προς τέλος του μήνα, αρχές του άλλου θα αρχίζω να πλένω... το 1ο μου είναι αγόρι,αυτό δεν ξέρουμε με επιλογή δική μας... οπότε θα πλύνω αυτά που έχουμε...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2022 at 8:12 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

Καλησπέρα σε όλες...  κ εμένα κορίτσι μου είναι η 2η καισαρική...πητ έχω 17/1... λογικά θα πάμε κάπου στις 8???  Εγώ ήδη τα κατέβασα τα έχω μέσα στην κούνια κ προς τέλος του μήνα, αρχές του άλλου θα αρχίζω να πλένω... το 1ο μου είναι αγόρι,αυτό δεν ξέρουμε με επιλογή δική μας... οπότε θα πλύνω αυτά που έχουμε...

Και μένα το πρώτο μου αγόρι τώρα κοριτσάκι.

Και εγώ αρχές Οκτώβρη σκεφτόμουν να πλύνω του μικρού τα ρουχαλάκια ασχέτως ότι είναι αγόρι το πρώτο πολλά θα τα χρησιμοποιήσω και στο κοριτσάκι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, desp53 είπε:

Και μένα το πρώτο μου αγόρι τώρα κοριτσάκι.

Και εγώ αρχές Οκτώβρη σκεφτόμουν να πλύνω του μικρού τα ρουχαλάκια ασχέτως ότι είναι αγόρι το πρώτο πολλά θα τα χρησιμοποιήσω και στο κοριτσάκι.

Αχχχχ τι καλά ένα κ ένα...με το καλό να έρθει η μπεμπούλα σας...να είναι κ τα δύο πάντα γερά... ναι μωρέ σιγά... σπίτι θα είμαστε... κ μεγαλώνουν τόσο γρήγορα που πόσο θα τα βάλουν... εμείς μάλλον το φύλο θα το μάθουμε 8 Νοεμβρίου...σκέφτομαι να κάνω αποκάλυψη φυλου...εκτός αν το μετανιώσω κ το πάω για το τέλος...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χθες είχαμε γιατρό και μπορώ να πω πως αυτόν τον υπέρηχο τον ευχαριστήθηκα!!! Όλα είναι καλά, πλην του παραχείλιου πλακούντα, ο οποίος έχει καλά χαρακτηριστικά και δείχνει ότι θα ανέβει... Ο μπέμπης χαμογελούσε!! Βγάλαμε πολύ ωραίες φωτό και είδαμε παχουλά χειλάκια και γαλλική μυτούλα παρακαλώ!! Ζυγίζουμε 870γρ !! Μετά από τον Ιούλιο κατάφερε να έρθει και ο άντρας μου μαζί και ο μεγάλος μας που είναι 2 χρονών ο οποίος παρακολουθούσε την οθόνη με μεγάλη προσήλωση !!! Όλα πάνε καλά και αντί για 2 εβδομάδες θα μας δει σε ένα μήνα!! Μετά είπε ντόπλερ και τελική ευθεία!! Κάπου κοντά στα Χριστούγεννα θα κάνουμε τη καισαρική!!

  • Μου αρέσει 2

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Χθες είχαμε γιατρό και μπορώ να πω πως αυτόν τον υπέρηχο τον ευχαριστήθηκα!!! Όλα είναι καλά, πλην του παραχείλιου πλακούντα, ο οποίος έχει καλά χαρακτηριστικά και δείχνει ότι θα ανέβει... Ο μπέμπης χαμογελούσε!! Βγάλαμε πολύ ωραίες φωτό και είδαμε παχουλά χειλάκια και γαλλική μυτούλα παρακαλώ!! Ζυγίζουμε 870γρ !! Μετά από τον Ιούλιο κατάφερε να έρθει και ο άντρας μου μαζί και ο μεγάλος μας που είναι 2 χρονών ο οποίος παρακολουθούσε την οθόνη με μεγάλη προσήλωση !!! Όλα πάνε καλά και αντί για 2 εβδομάδες θα μας δει σε ένα μήνα!! Μετά είπε ντόπλερ και τελική ευθεία!! Κάπου κοντά στα Χριστούγεννα θα κάνουμε τη καισαρική!!

Μια χαρά κορίτσι μου με το καλό... δηλαδή Δεκέμβριο θα γεννήσεις??? Τι καλά κ εγώ θέλω...χαχαχαχα...πετσί όπως τα λες ,λέω πέρασε ο καιρός...αλλά από την άλλη μου φαίνεται ότι δεν περνάει... πφφφφφ... εμείς έχουμε γιατρό γύρω στις 15 Οκτωβρίου...πως κ πως περιμένω να περάσουν οι μέρες...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 hours ago, Αννούλαααα said:

Μια χαρά κορίτσι μου με το καλό... δηλαδή Δεκέμβριο θα γεννήσεις??? Τι καλά κ εγώ θέλω...χαχαχαχα...πετσί όπως τα λες ,λέω πέρασε ο καιρός...αλλά από την άλλη μου φαίνεται ότι δεν περνάει... πφφφφφ... εμείς έχουμε γιατρό γύρω στις 15 Οκτωβρίου...πως κ πως περιμένω να περάσουν οι μέρες...

ΠΗΤ έχω 1/1 αλλά θα γεννήσουμε προγραμματισμένα με καισαρική από 20/12 και μετά λογικά.... δεν περνάνε οι μέρες για μένα κλεισμένη σπίτι με ένα 2χρονο , μεγάλη αλλαγή απο την δουλειά κτλ... φοβάμαι και μόνιμα και θέλω το μωρό στα χέρια μου....

Κορίτσια βγήκαν οι εξετάσεις μου! Η καμπύλη άψογη!! Αιματοκρίτης και αιμοσφαιρίνη πάλι έπεσαν και από σήμερα έκανα 2 τους σιδήρους... 

  • Μου αρέσει 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MinakiG είπε:

ΠΗΤ έχω 1/1 αλλά θα γεννήσουμε προγραμματισμένα με καισαρική από 20/12 και μετά λογικά.... δεν περνάνε οι μέρες για μένα κλεισμένη σπίτι με ένα 2χρονο , μεγάλη αλλαγή απο την δουλειά κτλ... φοβάμαι και μόνιμα και θέλω το μωρό στα χέρια μου....

Κορίτσια βγήκαν οι εξετάσεις μου! Η καμπύλη άψογη!! Αιματοκρίτης και αιμοσφαιρίνη πάλι έπεσαν και από σήμερα έκανα 2 τους σιδήρους... 

Μπράβο για τις εξετάσεις σου... εγώ σίγουρα καμπύλη θα βγω παθολογική :sad:... αιματοκρίτη στις προηγούμενες εξετάσεις μου είχε πέσει κ ξεκίνησα κ εγώ 2... λογικά τώρα θα κάνω κάπου 10 με 15 του μήνα... 


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Αννούλαααα said:

Μπράβο για τις εξετάσεις σου... εγώ σίγουρα καμπύλη θα βγω παθολογική :sad:... αιματοκρίτη στις προηγούμενες εξετάσεις μου είχε πέσει κ ξεκίνησα κ εγώ 2... λογικά τώρα θα κάνω κάπου 10 με 15 του μήνα... 

Γιατί είσαι τόσο σίγουρη για την καμπύλη;


4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Γιατί είσαι τόσο σίγουρη για την καμπύλη;

Γιατί παθολογική είχε βγει κ στην 1η μου εγκυμοσύνη.... έτσι τώρα σε αυτή με έβαλε από την αρχή να κάνω κ βγήκε οριακή... δηλαδή με λίγα λόγια παθολογική... τώρα τρώω κάτι παραπάνω όσο με παίρνει μετά την μέτρηση... μετά όμως αλλάζει ο οργανισμός μου κ θα δυσκολέψουν περισσότερο τα πράγματα....

  • Λυπημένη/-ος 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Είχαμε χθες γιατρό, πάμε καλά!! Ήθελα να θέσω ένα θέμα που πολύ το κοιτάω αυτόν τον καιρό σε άλλα φόρουμ και στο ίντερνετ γενικά και αφορά το VBAC. Ρώτησα χθες λοιπόν το γιατρό μου αν θα μπορούσαμε να πάμε με φυσιολογικό κυρίως γιατί σκέφτομαι ότι θα είναι πολύ πιο εύκολα διαχειρίσιμη για μένα η ανάρρωση όταν γυρίσουμε σπίτι με ένα 2χρονο παιδάκι να με περιμένει ( που είναι και κολλημένο πάνω μου) και το μωρό. Του έχω πολύ εμπιστοσύνη του γιατρού μου και μου είπε ότι ναι μπορούμε να το δοκιμάσουμε, βέβαια είναι νωρίς ακόμα και θα δούμε πως θα εξελιχθεί και η εγκυμοσύνη αργότερα αν προκύψει κάτι που μπορεί να αλλάξει. Μου είπε ότι το ιδανικό θα ήταν όταν έρθει η ώρα να ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός, αλλά επειδή έγω είχα το θέμα της χολόστασης στην προηγούμενη κύηση που περιμένουμε να ξαναεμφανιστεί και σε αυτη, θα γεννήσουμε λογικά μέχρι τις 38 εβδομάδες αν τα ηπατικά μου είναι πάλι στο ανεβασμένα πολύ και είναι κάτι που το ήξερα από την αρχή αυτό για την επανεμφάνιση της χολόστασης, οπότε σκεφτόμουν ξανά καισαρική και ήμουν διστακτική στο να ρωτήσω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...