Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Ιανουαρίου 2023❤


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Tselek είπε:

@happiness79 Έκανες ένα ολόκληρο forum ν’αγωνιά μαζί σου!! Δυνατο και γερό να είναι το θαυματακι σου ♥️

@Makelen σε ευχαριστώ!! Εγώ προβλέπεται να γίνω μανούλα τέλη Ιανουαρίου ♥️ Να πάνε όλα κατ´ευχην για όλες μας κορίτσια μου! 

Χαχαχα!! Δεν το είχα σκοπό πάντως!!! Ευχαριστώ πολύ καλή μου Tselek! Και σένα το δικό σου μικρουλάκι να είναι γερό και τυχερούλι!!! ❤

9 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Μπραβο !θαύμα !θαυμάσια! εξαίσια !!να πανε ολα τελεια που θα πανε σιγουρα!Σε 2 βδομαδες θα ξανά πας;8+3 οταν θα εισαι  ; 

Σ' ευχαριστώ πολύ Νεφέλη!! Ηταν πράγματι θαύμα, όλο μια τεράστια καρδιά που πάλλονταν!!! Μαγικό!!! Ναι, περίπου σε δυο βδομάδες θα πάω πάλι, μάλλον Σάββατο 11/6 για να είναι και ο άντρας μου! 

9 ώρες πρίν, Lilian 28 είπε:

Μπράβοοοοο κορίτσι μου!! Τι συνέβη και αγωνιούσαν όλοι? 

Χαχαχα, έλα ντε!! Μάλλον τους μετέδωσα την αγωνία που είχα για το αν θα ακούγαμε όντως την καρδούλα! :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 19/5/2022 at 7:06 ΜΜ, Lilian 28 είπε:

Έχω αρκετά μεγάλη αποκόλληση σάκου.. οπότε συνεχίζω ξάπλα και ξεκούραση... Το μωράκι όμως εκεί.. χτυπάει η καρδούλα του και μεγαλώνει κανονικά... 

Κορίτσι μου γτ καισαρική??? Δεύτερη εγκυμοσύνη??

Φαντάζεσαι να ναι Πρωτοχρονιά?? Αντί για αλλαγή χρονιάς να κάνεις αλλαγή πανας!! :') 

Υπομονή ξαπλα και ξεκούραση σε λιγο ολα θα σταθεροποιηθούν. Αχ μην ειναι πανω στην αλλαγή και βρεθώ μονη στο μαιευτήριο θα τρελαθώ 

On 20/5/2022 at 5:39 ΜΜ, Annouada είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ειμαι καινουργια στο φόρουμ. Εγώ σήμερα έκανα τεστ και βγήκε θετικό! Με το καλο εύχομαι σε όλες!♥️

Συγχαρητήρια να σου πανε ολα τελεια! 

On 22/5/2022 at 10:06 ΠΜ, Angot είπε:

Καλήμερα κορίτσια εγώ είμαι νωρις ακόμα αλλά ελπίζω να πάει καλά! 7 w+5d ειμαι. ΠΗΤ μου έδωσε 1-2/1/2023. Είμαι με ivf! Θα κάνουμε ρεβεγιόν με μπεμπεδοχορωδια..  

Ολα καλα θα σου πανε !!! Μαζι ειμαστε,πητ 2/1 το σαββατο θα γίνω ακριβως 8 βδομαδων 

ακουσαμε καρδούλα οταν ήμουν 7w4d και ειχαμε 150 παλμούς 

 

Κι ομως ναι ειναι φυσιολογικοτατο .Κορίτσια μου να σας πω και γω απο την αρχή δεν ειχα έντονα συμπτωματα λίγους πονους περιοδου στήθος τη μια να πονάει την αλλη Οχι,ειχα υγρά σαν νερό ομως.στην 7η βδομαδα άρχισε η υπνηλία μια βαρεμάρα να μην θες να σηκωθείς σπο το κρεβάτι συχνοουρία λίγες αναγουλες χωρις εμετό μια κούραση γενικότερα ολα αυτα ως τωρα. Περαστικά μας ευχομαι 

On 23/5/2022 at 4:18 ΜΜ, Makelen είπε:

Καλησπέρα κι απο εμενα! Ειμαι 6w3d με ΠΗΤ 13/1. Ακουσαμε καρδια πριν 3 μερες.. και ολα πανε καλα! Εξωσωματικη εγω..! Συμπτωματα εχω απο την 4η εβδομαδα.. και συνεχιζουμε! Δεν με πειραζει ομως.. γιατι νιωθω οτι κατι εχω εκει μεσα.. κι ετσι περνανε πιο ευκολα οι μερες μεχρι τον επομενο υπερηχο!!

Ειναι κι αλλα κοριτσια που πρεπει να ακουλουθησουν με ΠΗΤ Ιανουαριο! @happiness79 @ksvolimi @κοτοπουλάκι

Με το καλο κοριτσι μου! 

On 24/5/2022 at 7:56 ΜΜ, Makelen είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι. Θα γεννησετε, πρωτα ο Θεος, όλες ιδιωτικά;? Θα παει καποια σε δημοσιο;? εγω το σκεφτομαι.. 

Το πρωτο παιδάκι το γέννησα νοσοκομειο μια χαρα ολα το δεύτερο λογο κοβιντ στην κλινική με τον γιατρό μου η διαφορα ηταν οτι ειχα το δωμάτιο δικο μου ηταν κ ο άντρας μου μαζι,το μωρο το φέρνανε μονο για φαγητο και δεν χρειάστηκε να φτιάξω βαλίτσα πήγα μονο με το κινητο κ τα αξεσουαρ μου. Το 3το πρωτα ο θεός θα δουμε 

On 24/5/2022 at 7:56 ΜΜ, Makelen είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι. Θα γεννησετε, πρωτα ο Θεος, όλες ιδιωτικά;? Θα παει καποια σε δημοσιο;? εγω το σκεφτομαι.. 

Συμπληρώνω..στο ιδιωτικό μου κανανε την επισκληρίδειο για ανώδυνο τοκετό. Στο νοσοκομειο Οχι 

 

Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2022 at 2:24 ΜΜ, Despoina K είπε:

Καλημερα κορίτσια πωε είστε?? Ποτε έχετε ξανά ραντεβου?? 

Γεια σου Δεσποινα εγω πήγα 24/5 οπου ακούσαμε καρδούλα και ημαστασ 7w4d και μου πε να ξαναπαω 15/6 αρκετές μερουλες μετα 

Μου Γραψε κ αιματολογικές να του παω στις 15.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irida2 είπε:

 Συμπληρώνω..στο ιδιωτικό μου κανανε την επισκληρίδειο για ανώδυνο τοκετό. Στο νοσοκομειο Οχι 

 

Συγνώμη, δεν έπρεπε να σου δώσουν την επιλογή να κάνεις ή όχι επισκληρίδειο??? Τρομερό μου φαίνεται! Εκτός βέβαια κι αν ήταν από άποψη! Πρέπει να έλιωσες στον πόνο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , happiness79 είπε:

Συγνώμη, δεν έπρεπε να σου δώσουν την επιλογή να κάνεις ή όχι επισκληρίδειο??? Τρομερό μου φαίνεται! Εκτός βέβαια κι αν ήταν από άποψη! Πρέπει να έλιωσες στον πόνο!

Ναι στο δημόσιο δεν σ κάνουν αυτή είναι η αλήθεια!! 

πρίν από 48 λεπτά , Irida2 είπε:

Γεια σου Δεσποινα εγω πήγα 24/5 οπου ακούσαμε καρδούλα και ημαστασ 7w4d και μου πε να ξαναπαω 15/6 αρκετές μερουλες μετα 

Μου Γραψε κ αιματολογικές να του παω στις 15.

ΑΑ εγώ τ Κυριακή θα είμαι 8 ακριβώς αλλά μ είχε δώσει πητ 8 ιανουριου:roll:

On 25/5/2022 at 12:21 ΜΜ, Stemi17 είπε:

Καλωσόρισες καλή μου @happiness79. Φαίνεται ότι είμαστε ακριβώς μαζί εμείς οι δύο γιατί και μένα η εφαρμογή με βγάζει ΠΗΤ 17/01/2023. Να ενημερώσω ότι είμαι 34 χρονών, είναι το πρώτο μου παιδάκι, προσπαθούσαμε 1, 5 χρόνο και είχαμε μια βιοχημική αποβολή τον περασμένο Αύγουστο. Την προηγούμενη εβδομάδα στον υπέρηχο (5+1) είδαμε σάκο και κουκκιδίτσα ασπρη, αυτά είναι τα εμβρυικά στοιχεία μάλλον, και έχω επόμενο υπέρηχο τη Δευτέρα που θα είμαι 6+6. Η αγωνία, η ανησυχία και η ανυπομονησία είναι στα κόκκινα! Εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα και με το καλό να κρατήσουμε τα μωρά μας το Γενάρη!

Κορίτσι μου με το καλό νομιζα οτι σ είχα απαντήσει!! 

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω... Ο γιατρός μας είπε ότι μπορούμε να έχουμε επαφές, ήπια, ήδη από την περασμένη βδομάδα που με είχε δει. Αλλά φοβηθήκαμε και ούτε που σκεφτήκαμε να το επιχειρήσουμε! Χθες με ξαναείδε και ακούσαμε καρδούλα και δίνοντας μας τις γενικές οδηγίες μας το ξανάπε. Αλλά μας πάει λίγο να!!! Εσείς έχετε έρθει σε επαφή με τους συντρόφους σας? Να το επιχειρήσουμε ή να περιμένουμε λίγο ακόμα? Πφφφφ, δεν ξέρω...

πρίν από 10 λεπτά , Despoina K είπε:

Ναι στο δημόσιο δεν σ κάνουν αυτή είναι η αλήθεια!! 

 

Σοβαρά??? Πουθενά στο δημόσιο? Μα γιατί? Εσύ μένεις Αθήνα? Που γέννησες σε δημόσιο αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , happiness79 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω... Ο γιατρός μας είπε ότι μπορούμε να έχουμε επαφές, ήπια, ήδη από την περασμένη βδομάδα που με είχε δει. Αλλά φοβηθήκαμε και ούτε που σκεφτήκαμε να το επιχειρήσουμε! Χθες με ξαναείδε και ακούσαμε καρδούλα και δίνοντας μας τις γενικές οδηγίες μας το ξανάπε. Αλλά μας πάει λίγο να!!! Εσείς έχετε έρθει σε επαφή με τους συντρόφους σας? Να το επιχειρήσουμε ή να περιμένουμε λίγο ακόμα? Πφφφφ, δεν ξέρω...

Σοβαρά??? Πουθενά στο δημόσιο? Μα γιατί? Εσύ μένεις Αθήνα? Που γέννησες σε δημόσιο αν επιτρέπεται?

Οχι εγώ Καβάλα!! Ναι σε δημόσιο κ έκανα μόνο αναγκαστικά γτ καισαρική!! Εγώ είχα δυο φορες μέχρι τώρα χαχα αλλά δεν νιώθω καλά δεν ξέρω 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , happiness79 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω... Ο γιατρός μας είπε ότι μπορούμε να έχουμε επαφές, ήπια, ήδη από την περασμένη βδομάδα που με είχε δει. Αλλά φοβηθήκαμε και ούτε που σκεφτήκαμε να το επιχειρήσουμε! Χθες με ξαναείδε και ακούσαμε καρδούλα και δίνοντας μας τις γενικές οδηγίες μας το ξανάπε. Αλλά μας πάει λίγο να!!! Εσείς έχετε έρθει σε επαφή με τους συντρόφους σας? Να το επιχειρήσουμε ή να περιμένουμε λίγο ακόμα? Πφφφφ, δεν ξέρω...

Σοβαρά??? Πουθενά στο δημόσιο? Μα γιατί? Εσύ μένεις Αθήνα? Που γέννησες σε δημόσιο αν επιτρέπεται?

Πήρα τ αποτελέσματα της δεύτερης χοριακης και υπερδιπλασιάστηκε ♥️ Λίγο ηρέμησα γιατί τα καφέ υγρά συνεχίζονται να εμφανίζονται στο χαρτι αλλά ευτυχώς δεν συνοδεύονται με πόνο. Μόνο τα γνωστά πονάκια-μαγκωματα νιώθω για την ώρα. Λογικά διανυω την 6η βδομάδα μου… 

@happiness79 εμάς εδώ οι υπερατλαντικοί γιατροί, επιτρέπουν την επαφή κανονικά. Αν δούμε λίγο αιματακι, απλά να το πάμε πιο χαλαρά… λες και θα κάναμε άγριο ας πούμε;! 
και εμείς μια απ τα ίδια! Το ξεχάσαμε το σπορ εντελώς.. Είπαμε όμως με το που κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο και είναι όλα καλά να το γιορτάσουμε :P 

Κοριτσαρες, εσάς ο γιατρός ποιους περιορισμούς σας επισήμανε; Εμάς εδώ, δεν ξέρω αν είναι τόσο χαλαροί γενικα στην Αμερική που ζω, αλλά δεν μου έκοψε σχεδόν τπτ! Μου είπε να κόψω μόνο όλα τα ωμά φαγητά και να μη βάψω τα μαλλιά μου για το πρώτο τρίμηνο. Κατα τ αλλά, όλα τα υπόλοιπα κανονικά, μέχρι και ημιμονιμο μ αφήνει να κανω από τώρα! 
Το θέμα μου είναι οτι έχω πολύ άσπρη ρίζα από μικρή και δεν θα την παλέψω άβαφη 3 μήνες, ήδη έχει βγει και με τρελαίνει! Έχω αυτά τα κοινά σπρέι τύπου L’Oréal που καμουφλάρουν τη ρίζα αλλά τα φοβάμαι και προμηθεύτηκα τ αντίστοιχα stick, σαν μαρκαδορακι, που είναι για την ίδια δουλειά.
Θεωρω ότι είναι πιο αθώα (με το μυαλό μου πάντα) γιατί όσο να ναι, χρωματίζουν απλα την τρίχα και δεν ψεκάζεις απευθείας το τριχωτό!
Νυχι άβαφο αντέχω, άσπρο μαλλί με τίποτα!! Αν έχει κάποια κοπέλα άποψη ή εμπειρία, καλοδεχούμενα τα πάντα! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tselek είπε:

Πήρα τ αποτελέσματα της δεύτερης χοριακης και υπερδιπλασιάστηκε ♥️ Λίγο ηρέμησα γιατί τα καφέ υγρά συνεχίζονται να εμφανίζονται στο χαρτι αλλά ευτυχώς δεν συνοδεύονται με πόνο. Μόνο τα γνωστά πονάκια-μαγκωματα νιώθω για την ώρα. Λογικά διανυω την 6η βδομάδα μου… 

@happiness79 εμάς εδώ οι υπερατλαντικοί γιατροί, επιτρέπουν την επαφή κανονικά. Αν δούμε λίγο αιματακι, απλά να το πάμε πιο χαλαρά… λες και θα κάναμε άγριο ας πούμε;! 
και εμείς μια απ τα ίδια! Το ξεχάσαμε το σπορ εντελώς.. Είπαμε όμως με το που κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο και είναι όλα καλά να το γιορτάσουμε :P 

Κοριτσαρες, εσάς ο γιατρός ποιους περιορισμούς σας επισήμανε; Εμάς εδώ, δεν ξέρω αν είναι τόσο χαλαροί γενικα στην Αμερική που ζω, αλλά δεν μου έκοψε σχεδόν τπτ! Μου είπε να κόψω μόνο όλα τα ωμά φαγητά και να μη βάψω τα μαλλιά μου για το πρώτο τρίμηνο. Κατα τ αλλά, όλα τα υπόλοιπα κανονικά, μέχρι και ημιμονιμο μ αφήνει να κανω από τώρα! 
Το θέμα μου είναι οτι έχω πολύ άσπρη ρίζα από μικρή και δεν θα την παλέψω άβαφη 3 μήνες, ήδη έχει βγει και με τρελαίνει! Έχω αυτά τα κοινά σπρέι τύπου L’Oréal που καμουφλάρουν τη ρίζα αλλά τα φοβάμαι και προμηθεύτηκα τ αντίστοιχα stick, σαν μαρκαδορακι, που είναι για την ίδια δουλειά.
Θεωρω ότι είναι πιο αθώα (με το μυαλό μου πάντα) γιατί όσο να ναι, χρωματίζουν απλα την τρίχα και δεν ψεκάζεις απευθείας το τριχωτό!
Νυχι άβαφο αντέχω, άσπρο μαλλί με τίποτα!! Αν έχει κάποια κοπέλα άποψη ή εμπειρία, καλοδεχούμενα τα πάντα! 

Καλά, κι εδώ στο Ελλάδα ο γιατρός μου επίσης επιτρέπει τις επαφές, είναι που είμαστε εμείς κότες και μας πάει νααααα!! Ισως είναι μέχρι να γίνει η αρχή! Κι εγώ έτσι ονειρευόμουν να το γιορτάσουμε, αλλά μέχρι στιγμής δε βγήκε! Πού θα πάει όμως, θα ξεμπλοκάρουμε...!! 

Οσο για το μαλλί, μήπως να ψαχνόσουν με βιολογικά προϊόντα τι παίζει? Τα χημικά είναι πολύ ύπουλα και περνάνε τα πάντα στο παιδί δυστυχώς... Θέλει μεγάλη προσοχή! Εγώ έχω αντικαταστήσει όλα μου τα καλλυντικά και τις κρέμες, αφρόλουτρα, σαμπουάν, τα πάντα με βιολογικά. Διάβασα ότι τα χημικά κατά την εγκυμοσύνη μπορούν να προκαλέσουν στο παιδί μελλοντικά προβλήματα από πολύ απλά μέχρι και πιο σοβαρά, ακόμα και προβλήματα γονιμότητας στο μέλλον. Όλο και κάτι πιο ήπιο θα υπάρχει που να μπορείς να χρήσιμοποιήσεις! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Συγνώμη, δεν έπρεπε να σου δώσουν την επιλογή να κάνεις ή όχι επισκληρίδειο??? Τρομερό μου φαίνεται! Εκτός βέβαια κι αν ήταν από άποψη! Πρέπει να έλιωσες στον πόνο!

Αν μιλάς για το Νοσοκομειο Οχι δεν εχουμε αυτήν την πολυτέλεια να πω,αν παλι το λες για την κλινική εννοείται ειναι στο δικο σου χέρι αν θελεις να το κανεις η Οχι 

7 ώρες πρίν, Despoina K είπε:

Ναι στο δημόσιο δεν σ κάνουν αυτή είναι η αλήθεια!! 

ΑΑ εγώ τ Κυριακή θα είμαι 8 ακριβώς αλλά μ είχε δώσει πητ 8 ιανουριου:roll:

Κορίτσι μου με το καλό νομιζα οτι σ είχα απαντήσει!! 

Μια μερα διαφορα με διαφορετικές πητ τι να πω,βασικά λένε μια βδομαδα πανω μια βδομαδα κατω 

7 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω... Ο γιατρός μας είπε ότι μπορούμε να έχουμε επαφές, ήπια, ήδη από την περασμένη βδομάδα που με είχε δει. Αλλά φοβηθήκαμε και ούτε που σκεφτήκαμε να το επιχειρήσουμε! Χθες με ξαναείδε και ακούσαμε καρδούλα και δίνοντας μας τις γενικές οδηγίες μας το ξανάπε. Αλλά μας πάει λίγο να!!! Εσείς έχετε έρθει σε επαφή με τους συντρόφους σας? Να το επιχειρήσουμε ή να περιμένουμε λίγο ακόμα? Πφφφφ, δεν ξέρω...

Σοβαρά??? Πουθενά στο δημόσιο? Μα γιατί? Εσύ μένεις Αθήνα? Που γέννησες σε δημόσιο αν επιτρέπεται?

Κανονικά αφήνει και ο δικός μου δεν επιρεαζει καθολου το μωρο λεει στο πρωτο μωρακι δεν το ειχαμε σταματήσει καθολου και ολα καλα τωρα απο επιλογή λιγο διστάζουμε μολις κλείσουμε το πρωτο τρίμηνο και μετα λεμε 

6 ώρες πρίν, Despoina K είπε:

Οχι εγώ Καβάλα!! Ναι σε δημόσιο κ έκανα μόνο αναγκαστικά γτ καισαρική!! Εγώ είχα δυο φορες μέχρι τώρα χαχα αλλά δεν νιώθω καλά δεν ξέρω 

Κι εμεις Καβάλα θελουμε πρωτα ο θεός στο λητω 

6 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Πήρα τ αποτελέσματα της δεύτερης χοριακης και υπερδιπλασιάστηκε ♥️ Λίγο ηρέμησα γιατί τα καφέ υγρά συνεχίζονται να εμφανίζονται στο χαρτι αλλά ευτυχώς δεν συνοδεύονται με πόνο. Μόνο τα γνωστά πονάκια-μαγκωματα νιώθω για την ώρα. Λογικά διανυω την 6η βδομάδα μου… 

@happiness79 εμάς εδώ οι υπερατλαντικοί γιατροί, επιτρέπουν την επαφή κανονικά. Αν δούμε λίγο αιματακι, απλά να το πάμε πιο χαλαρά… λες και θα κάναμε άγριο ας πούμε;! 
και εμείς μια απ τα ίδια! Το ξεχάσαμε το σπορ εντελώς.. Είπαμε όμως με το που κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο και είναι όλα καλά να το γιορτάσουμε :P 

Κοριτσαρες, εσάς ο γιατρός ποιους περιορισμούς σας επισήμανε; Εμάς εδώ, δεν ξέρω αν είναι τόσο χαλαροί γενικα στην Αμερική που ζω, αλλά δεν μου έκοψε σχεδόν τπτ! Μου είπε να κόψω μόνο όλα τα ωμά φαγητά και να μη βάψω τα μαλλιά μου για το πρώτο τρίμηνο. Κατα τ αλλά, όλα τα υπόλοιπα κανονικά, μέχρι και ημιμονιμο μ αφήνει να κανω από τώρα! 
Το θέμα μου είναι οτι έχω πολύ άσπρη ρίζα από μικρή και δεν θα την παλέψω άβαφη 3 μήνες, ήδη έχει βγει και με τρελαίνει! Έχω αυτά τα κοινά σπρέι τύπου L’Oréal που καμουφλάρουν τη ρίζα αλλά τα φοβάμαι και προμηθεύτηκα τ αντίστοιχα stick, σαν μαρκαδορακι, που είναι για την ίδια δουλειά.
Θεωρω ότι είναι πιο αθώα (με το μυαλό μου πάντα) γιατί όσο να ναι, χρωματίζουν απλα την τρίχα και δεν ψεκάζεις απευθείας το τριχωτό!
Νυχι άβαφο αντέχω, άσπρο μαλλί με τίποτα!! Αν έχει κάποια κοπέλα άποψη ή εμπειρία, καλοδεχούμενα τα πάντα! 

Κοριτσι μου γεια σου να σου πανε ολα Τελεια με το μωρακι σου! τι να σου πω η φιλη μου τα βάφει ξανθο κι ολας απ το πρωτο τρίμηνο ουτε εμένα το απαγορεύει ο γιατρός μου την βαφή και τα νύχια στο μονο που μου πε να προσέξω ειναι στον βήχα να μην βήχω πολυ δυνατα και να μην σηκώνω βαριά το πρωτο τρίμηνο.εγω τα μαλλια μου τα άφησα η αλήθεια για το πρωτο τρίμηνο. Δοκίμασε χεννα  ειναι φυτική μπορεις άφοβα να την χρησιμοποιήσεις  

Κορίτσια να πατε να πάρετε ενα μουσικό αρκουδάκι με λευκούς ήχους και απαλή μουσικη και να το βιάζεται πανω στην κοιλιτσα σας οταν ξαπλώνεται απο την 7η βδομαδα εχουν αυτάκια και ακούνε και τους χαλαρώνει Φυσικα με αυτούς τους ήχους θα συνεχίσει και μετα την γεννά 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Καλά, κι εδώ στο Ελλάδα ο γιατρός μου επίσης επιτρέπει τις επαφές, είναι που είμαστε εμείς κότες και μας πάει νααααα!! Ισως είναι μέχρι να γίνει η αρχή! Κι εγώ έτσι ονειρευόμουν να το γιορτάσουμε, αλλά μέχρι στιγμής δε βγήκε! Πού θα πάει όμως, θα ξεμπλοκάρουμε...!! 

Οσο για το μαλλί, μήπως να ψαχνόσουν με βιολογικά προϊόντα τι παίζει? Τα χημικά είναι πολύ ύπουλα και περνάνε τα πάντα στο παιδί δυστυχώς... Θέλει μεγάλη προσοχή! Εγώ έχω αντικαταστήσει όλα μου τα καλλυντικά και τις κρέμες, αφρόλουτρα, σαμπουάν, τα πάντα με βιολογικά. Διάβασα ότι τα χημικά κατά την εγκυμοσύνη μπορούν να προκαλέσουν στο παιδί μελλοντικά προβλήματα από πολύ απλά μέχρι και πιο σοβαρά, ακόμα και προβλήματα γονιμότητας στο μέλλον. Όλο και κάτι πιο ήπιο θα υπάρχει που να μπορείς να χρήσιμοποιήσεις! 

@happiness79 πιστεύω αλήθεια πως ο κάθε γιατρός απαγορεύει και επιτρέπει τα δικά του.. όπως λέει και η @Irida2 η φίλη της τα έβαφε από την αρχή και της το επέτρεπε ενώ εσένα σου είπε ούτε μανό στα νυχια! Είναι πού θα πέσεις, το πιστεύω! Παρ όλα αυτά, εγώ θα κρατήσω ένα πραγμα, όσο μπορούμε να φυλαγόμαστε από οσα περισσότερα μπορούμε.. είναι αλλωστε τόσα τα «επικίνδυνα» και επιβλαβή γύρω μας, που δεν υπάρχει σωτηρια! Μπράβο σου παντως που το κανεις, θα το προσπαθήσω και εγώ! Καλό θα κάνει αλλωστε, κακό με τπτ!
Θα κοιτάξω όμως για κάτι πιο αθώο σε βαφή και ελπίζω να πιάσει! Σ ευχαριστώ! ♥️

2 ώρες πρίν, Irida2 είπε:

Αν μιλάς για το Νοσοκομειο Οχι δεν εχουμε αυτήν την πολυτέλεια να πω,αν παλι το λες για την κλινική εννοείται ειναι στο δικο σου χέρι αν θελεις να το κανεις η Οχι 

Μια μερα διαφορα με διαφορετικές πητ τι να πω,βασικά λένε μια βδομαδα πανω μια βδομαδα κατω 

Κανονικά αφήνει και ο δικός μου δεν επιρεαζει καθολου το μωρο λεει στο πρωτο μωρακι δεν το ειχαμε σταματήσει καθολου και ολα καλα τωρα απο επιλογή λιγο διστάζουμε μολις κλείσουμε το πρωτο τρίμηνο και μετα λεμε 

Κι εμεις Καβάλα θελουμε πρωτα ο θεός στο λητω 

Κοριτσι μου γεια σου να σου πανε ολα Τελεια με το μωρακι σου! τι να σου πω η φιλη μου τα βάφει ξανθο κι ολας απ το πρωτο τρίμηνο ουτε εμένα το απαγορεύει ο γιατρός μου την βαφή και τα νύχια στο μονο που μου πε να προσέξω ειναι στον βήχα να μην βήχω πολυ δυνατα και να μην σηκώνω βαριά το πρωτο τρίμηνο.εγω τα μαλλια μου τα άφησα η αλήθεια για το πρωτο τρίμηνο. Δοκίμασε χεννα  ειναι φυτική μπορεις άφοβα να την χρησιμοποιήσεις  

Κορίτσια να πατε να πάρετε ενα μουσικό αρκουδάκι με λευκούς ήχους και απαλή μουσικη και να το βιάζεται πανω στην κοιλιτσα σας οταν ξαπλώνεται απο την 7η βδομαδα εχουν αυτάκια και ακούνε και τους χαλαρώνει Φυσικα με αυτούς τους ήχους θα συνεχίσει και μετα την γεννά 

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και σε σένα ο,τι καλύτερο εύχομαι! Θα κοιτάξω για χεννα ναι.. τώρα θα προσπαθήσω να την παλέψω με κανενα χαζοστικ να τα καμουφλάρω και 12w+1d τα βάφω με τρέλα!! Είμαι άρρωστη με το μαλλί, το παραδέχομαι.. και με χτύπησε εκει που πονάω η άτιμη! :-P ας μου έκοβε τα νυχια, το αντέχω.. τα μαλλιά;; 

Θα τρελαθώ που λες ότι έχουν αυτάκια και ακούνε ♥️ Ακόμη δεν μπορω να συνειδητοποίησω ότι υπάρχει ζωούλα μέσα μου! Τι θαύμα είναι αυτό;! Να μας πάνε όλα καλά κοριτσια μου, μόνο γι αυτό προσεύχομαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2022 at 11:23 ΜΜ, Irida2 είπε:

Αν μιλάς για το Νοσοκομειο Οχι δεν εχουμε αυτήν την πολυτέλεια να πω,αν παλι το λες για την κλινική εννοείται ειναι στο δικο σου χέρι αν θελεις να το κανεις η Οχι 

Μια μερα διαφορα με διαφορετικές πητ τι να πω,βασικά λένε μια βδομαδα πανω μια βδομαδα κατω 

Κανονικά αφήνει και ο δικός μου δεν επιρεαζει καθολου το μωρο λεει στο πρωτο μωρακι δεν το ειχαμε σταματήσει καθολου και ολα καλα τωρα απο επιλογή λιγο διστάζουμε μολις κλείσουμε το πρωτο τρίμηνο και μετα λεμε 

Κι εμεις Καβάλα θελουμε πρωτα ο θεός στο λητω 

Κοριτσι μου γεια σου να σου πανε ολα Τελεια με το μωρακι σου! τι να σου πω η φιλη μου τα βάφει ξανθο κι ολας απ το πρωτο τρίμηνο ουτε εμένα το απαγορεύει ο γιατρός μου την βαφή και τα νύχια στο μονο που μου πε να προσέξω ειναι στον βήχα να μην βήχω πολυ δυνατα και να μην σηκώνω βαριά το πρωτο τρίμηνο.εγω τα μαλλια μου τα άφησα η αλήθεια για το πρωτο τρίμηνο. Δοκίμασε χεννα  ειναι φυτική μπορεις άφοβα να την χρησιμοποιήσεις  

Κορίτσια να πατε να πάρετε ενα μουσικό αρκουδάκι με λευκούς ήχους και απαλή μουσικη και να το βιάζεται πανω στην κοιλιτσα σας οταν ξαπλώνεται απο την 7η βδομαδα εχουν αυτάκια και ακούνε και τους χαλαρώνει Φυσικα με αυτούς τους ήχους θα συνεχίσει και μετα την γεννά 

Για το βήχα θα σου πω, είχα τρελό βήχα που μου άφησε ο κόβιντ, έμεινα έγκυος, δεν το ήξερα και έβηχα και τρανταζόμουν ολόκληρη, δε φαντάζεσαι πόσο! Και μετά που έμαθα ότι είμαι έγκυος εξακολουθούσα να βήχω, τι να έκανα, δεν μπορούσα να το σταματήσω! Και όλα καλά ευτυχώς!!! Τώρα ο βήχας πέρασε πια!

On 28/5/2022 at 2:34 ΠΜ, Tselek είπε:

@happiness79 πιστεύω αλήθεια πως ο κάθε γιατρός απαγορεύει και επιτρέπει τα δικά του.. όπως λέει και η @Irida2 η φίλη της τα έβαφε από την αρχή και της το επέτρεπε ενώ εσένα σου είπε ούτε μανό στα νυχια! Είναι πού θα πέσεις, το πιστεύω! Παρ όλα αυτά, εγώ θα κρατήσω ένα πραγμα, όσο μπορούμε να φυλαγόμαστε από οσα περισσότερα μπορούμε.. είναι αλλωστε τόσα τα «επικίνδυνα» και επιβλαβή γύρω μας, που δεν υπάρχει σωτηρια! Μπράβο σου παντως που το κανεις, θα το προσπαθήσω και εγώ! Καλό θα κάνει αλλωστε, κακό με τπτ!
Θα κοιτάξω όμως για κάτι πιο αθώο σε βαφή και ελπίζω να πιάσει! Σ ευχαριστώ! ♥️

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και σε σένα ο,τι καλύτερο εύχομαι! Θα κοιτάξω για χεννα ναι.. τώρα θα προσπαθήσω να την παλέψω με κανενα χαζοστικ να τα καμουφλάρω και 12w+1d τα βάφω με τρέλα!! Είμαι άρρωστη με το μαλλί, το παραδέχομαι.. και με χτύπησε εκει που πονάω η άτιμη! :-P ας μου έκοβε τα νυχια, το αντέχω.. τα μαλλιά;; 

Θα τρελαθώ που λες ότι έχουν αυτάκια και ακούνε ♥️ Ακόμη δεν μπορω να συνειδητοποίησω ότι υπάρχει ζωούλα μέσα μου! Τι θαύμα είναι αυτό;! Να μας πάνε όλα καλά κοριτσια μου, μόνο γι αυτό προσεύχομαι! 

Κάπου διάβασα ότι η χένα περιέχει μια ουσία που δεν κάνει καλό στην εγκυμοσύνη! Μήπως κάποια βιολογική βαφή καλύτερα??

Ναι, σε καταλαβαίνω, κι εγώ δυσκολεύομαι να το πιστέψω!! Και πού να δεις την καρδούλα να χτυπά, θα πάθεις πλάκα! Συγκλονιστικό!!!

3 ώρες πρίν, Despoina K είπε:

Καλημερα καλή εβδομάδα! Πως ειστε?? Πως πατε από συμπτώματα? Εγώ χθες κ σμρ χάλια το στομάχι παλι.. Τ πεμπτη έχω κ γιατρό θα είμαι 8+4

Ωχ, αρχίσανε ναυτίες?? Εγώ ευτυχώς δεν έχω, μόνο στιγμιαίες κρίσεις που περνάνε πολύ σύντομα! Χθες είχα πονάκια στην κοιλίτσα. Κοιμάμαι με το παραμικρό! Πεινάω αρκετά εύκολα και προσπαθώ να ξεγελιέμαι με κάτι πολύ λίγο!! Το στήθος είναι ευαίσθητο και πρησμένο και οι θηλές αλλάζουν χρώμα! Σήμερα μπήκα στην 8η!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Για το βήχα θα σου πω, είχα τρελό βήχα που μου άφησε ο κόβιντ, έμεινα έγκυος, δεν το ήξερα και έβηχα και τρανταζόμουν ολόκληρη, δε φαντάζεσαι πόσο! Και μετά που έμαθα ότι είμαι έγκυος εξακολουθούσα να βήχω, τι να έκανα, δεν μπορούσα να το σταματήσω! Και όλα καλά ευτυχώς!!! Τώρα ο βήχας πέρασε πια!

Κάπου διάβασα ότι η χένα περιέχει μια ουσία που δεν κάνει καλό στην εγκυμοσύνη! Μήπως κάποια βιολογική βαφή καλύτερα??

Ναι, σε καταλαβαίνω, κι εγώ δυσκολεύομαι να το πιστέψω!! Και πού να δεις την καρδούλα να χτυπά, θα πάθεις πλάκα! Συγκλονιστικό!!!

Ωχ, αρχίσανε ναυτίες?? Εγώ ευτυχώς δεν έχω, μόνο στιγμιαίες κρίσεις που περνάνε πολύ σύντομα! Χθες είχα πονάκια στην κοιλίτσα. Κοιμάμαι με το παραμικρό! Πεινάω αρκετά εύκολα και προσπαθώ να ξεγελιέμαι με κάτι πολύ λίγο!! Το στήθος είναι ευαίσθητο και πρησμένο και οι θηλές αλλάζουν χρώμα! Σήμερα μπήκα στην 8η!

Ναιι έχω κανα δυο βδομάδες με αναγουλες τώρα βέβαια τα συμπτώματα γίνονται πιο έντονα μέχρι τς 12 η βδομάδα γτ νομίζω ότι ανεβαίνει η χοριακη στο αίμα μας!! 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπελες μου σας γεια σας απο μένα! Ανυπομονούσα τόσο πολύ να γράψω και γω στα γκρουπ που βλέπω τόσο καιρο! Μετα απο 10 μήνες προσπαθειών ήρθε και μας η σείρα μας, την τετάρτη κλείνω 8w και οι ναυτίες που εχω είναι απιστευτες! Ακούσαμε ήδη τη καρδούλα στις 6w2d και την παρασκευή που μας πέρασε στις 7w3d. Σε ενα μηνα ξανα! Ευχομαι σε ολες καλη δύναμη για το ομορφο ταξίδι που μας περιμένει! χχχ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...