Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουαρίου 2023❤


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Geo94 είπε:

Κοπελες μου σας γεια σας απο μένα! Ανυπομονούσα τόσο πολύ να γράψω και γω στα γκρουπ που βλέπω τόσο καιρο! Μετα απο 10 μήνες προσπαθειών ήρθε και μας η σείρα μας, την τετάρτη κλείνω 8w και οι ναυτίες που εχω είναι απιστευτες! Ακούσαμε ήδη τη καρδούλα στις 6w2d και την παρασκευή που μας πέρασε στις 7w3d. Σε ενα μηνα ξανα! Ευχομαι σε ολες καλη δύναμη για το ομορφο ταξίδι που μας περιμένει! χχχ

Καλώς ήρθες με το καλό το μωράκι σου!! 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 30/5/2022 at 2:29 ΠΜ, Despoina K είπε:

Καλημερα καλή εβδομάδα! Πως ειστε?? Πως πατε από συμπτώματα? Εγώ χθες κ σμρ χάλια το στομάχι παλι.. Τ πεμπτη έχω κ γιατρό θα είμαι 8+4

Εγώ πάντως, σήμερα αλλάζω εβδομάδα μπαινω στην 7η, έχω μόνο πρησμένο στήθος, κράμπες στην κοιλιά χαμηλά από το απογευμα μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθώ και καφέ υγρά στο σκούπισμα. Τα έχω εδώ και μια βδομάδα αυτά τα υγρά αλλά δεν μ ανησυχούν γιατί δεν συνοδεύονται με πόνο, έχει κάποια άλλη κοπέλα; Δόξα τω Θεω, καμία ναυτία ή αποστροφή στα φαγητά.. 

On 30/5/2022 at 5:40 ΠΜ, happiness79 είπε:

Για το βήχα θα σου πω, είχα τρελό βήχα που μου άφησε ο κόβιντ, έμεινα έγκυος, δεν το ήξερα και έβηχα και τρανταζόμουν ολόκληρη, δε φαντάζεσαι πόσο! Και μετά που έμαθα ότι είμαι έγκυος εξακολουθούσα να βήχω, τι να έκανα, δεν μπορούσα να το σταματήσω! Και όλα καλά ευτυχώς!!! Τώρα ο βήχας πέρασε πια!

Κάπου διάβασα ότι η χένα περιέχει μια ουσία που δεν κάνει καλό στην εγκυμοσύνη! Μήπως κάποια βιολογική βαφή καλύτερα??

Ναι, σε καταλαβαίνω, κι εγώ δυσκολεύομαι να το πιστέψω!! Και πού να δεις την καρδούλα να χτυπά, θα πάθεις πλάκα! Συγκλονιστικό!!!

Ωχ, αρχίσανε ναυτίες?? Εγώ ευτυχώς δεν έχω, μόνο στιγμιαίες κρίσεις που περνάνε πολύ σύντομα! Χθες είχα πονάκια στην κοιλίτσα. Κοιμάμαι με το παραμικρό! Πεινάω αρκετά εύκολα και προσπαθώ να ξεγελιέμαι με κάτι πολύ λίγο!! Το στήθος είναι ευαίσθητο και πρησμένο και οι θηλές αλλάζουν χρώμα! Σήμερα μπήκα στην 8η!

Θα το ψάξω καλά πριν κανω το οτιδήποτε! Σ ευχαριστώ πολύ ♥️
περιμενω πώς και πώς να έρθει η μέρα που θα κανω υπέρηχο! Αχ! 
Εσυ πώς εισαι γλυκουλα μου; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Tselek είπε:

Εγώ πάντως, σήμερα αλλάζω εβδομάδα μπαινω στην 7η, έχω μόνο πρησμένο στήθος, κράμπες στην κοιλιά χαμηλά από το απογευμα μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθώ και καφέ υγρά στο σκούπισμα. Τα έχω εδώ και μια βδομάδα αυτά τα υγρά αλλά δεν μ ανησυχούν γιατί δεν συνοδεύονται με πόνο, έχει κάποια άλλη κοπέλα; Δόξα τω Θεω, καμία ναυτία ή αποστροφή στα φαγητά.. 

Θα το ψάξω καλά πριν κανω το οτιδήποτε! Σ ευχαριστώ πολύ ♥️
περιμενω πώς και πώς να έρθει η μέρα που θα κανω υπέρηχο! Αχ! 
Εσυ πώς εισαι γλυκουλα μου; 

Οχι μην ανυσηχεις παρα πολλες κοπέλες έχουν καφέ κ δεν είναι τπτ απολυτως!! Μπράβο είσαι μια χαρά ευχομαι να μείνεις κ ετσι χωρίς συμπτώματα!! Εμένα από χθες έγιναν πιο εντονα!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Despoina K είπε:

Οχι μην ανυσηχεις παρα πολλες κοπέλες έχουν καφέ κ δεν είναι τπτ απολυτως!! Μπράβο είσαι μια χαρά ευχομαι να μείνεις κ ετσι χωρίς συμπτώματα!! Εμένα από χθες έγιναν πιο εντονα!! 

Σ´ευχαριστω για την απάντηση! 
Μωρέ λες να μου ξεκινήσουν πιο μετά και τζάμπα να χαίρομαι; Θα δείξει.. ο,τι και να ´ναι βέβαια, με το καλό να ορίσει, αν είναι μέρος της διαδικασίας και φυσιολογικό! Περαστικά σου καλή μου @Despoina K, υπομονή μέχρι να βγει το τρίμηνο ♥️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Εγώ πάντως, σήμερα αλλάζω εβδομάδα μπαινω στην 7η, έχω μόνο πρησμένο στήθος, κράμπες στην κοιλιά χαμηλά από το απογευμα μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθώ και καφέ υγρά στο σκούπισμα. Τα έχω εδώ και μια βδομάδα αυτά τα υγρά αλλά δεν μ ανησυχούν γιατί δεν συνοδεύονται με πόνο, έχει κάποια άλλη κοπέλα; Δόξα τω Θεω, καμία ναυτία ή αποστροφή στα φαγητά.. 

Θα το ψάξω καλά πριν κανω το οτιδήποτε! Σ ευχαριστώ πολύ ♥️
περιμενω πώς και πώς να έρθει η μέρα που θα κανω υπέρηχο! Αχ! 
Εσυ πώς εισαι γλυκουλα μου; 

Κορίτσι και εγώ 8+3.. ειμαι από εξωσωματική και εγώ..  πρώτη φορά που είδα καφέ υγρά ήταν λίγο πριν την χοριακη.. μετά σταμάτησαν.. έκανα τον πρώτο υπέρηχο και μετά από 1 μετά ξύπνησα και το εσώρουχο μου ήταν όλο με αιμα... Αύξησα τα ουτροτζεσταν.. έκανα έκτακτα λεντοτζεστ..και ξάπλα.. σταμάτησε σε μια μέρα.. πήγα για υπέρηχο ..μου λέει όλα τέλεια.. είναι εκεί ο σάκος..όλα καλά.. 3 μέρες μετά παθαίνω αιμορραγία με πολύ πόνο και μεγάλα κομμάτια..λέω σίγουρα απέβαλλα!! Πηγαίνω νοσοκομείο μου κάνουν υπέρηχο.. ο σάκος εκεί.. αλλά μου λέει δεν ξέρω πως συνεχίσει.. εν τέλη 5 μέρες μετά πηγαίνω για υπέρηχο.. και ενώ είμαι σίγουρη ότι απέβαλλα.. μας λέει ακούστε! Καρδούλα! 5+1 ήμουν.. ο ένας γιατρός μου είπε μεγάλο αιμάτωμα.. ο άλλος μεγάλη αποκόλληση.. είμαι ξάπλα απ' την αρχή!!  Απ' την πρώτη στιγμή! Κάνουμε υπέρηχο κάθε εβδομάδα και το μωρό μεγαλώνει μια χαρά απλά μου λένε ξεκούραση μέχρι να περάσουμε την 10η εβδομάδα..!! 

Από προχθές μου ξεκίνησαν λίγα καφέ υγρά σε συνδιασμό με λίγα πονακια..  Πέμπτη έχω ραντεβού με την γυναικολόγο μου! 

Πλέον ζω με αυτό το άγχος.. δεν έχω ευχαριστηθεί τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Lilian 28 είπε:

Κορίτσι και εγώ 8+3.. ειμαι από εξωσωματική και εγώ..  πρώτη φορά που είδα καφέ υγρά ήταν λίγο πριν την χοριακη.. μετά σταμάτησαν.. έκανα τον πρώτο υπέρηχο και μετά από 1 μετά ξύπνησα και το εσώρουχο μου ήταν όλο με αιμα... Αύξησα τα ουτροτζεσταν.. έκανα έκτακτα λεντοτζεστ..και ξάπλα.. σταμάτησε σε μια μέρα.. πήγα για υπέρηχο ..μου λέει όλα τέλεια.. είναι εκεί ο σάκος..όλα καλά.. 3 μέρες μετά παθαίνω αιμορραγία με πολύ πόνο και μεγάλα κομμάτια..λέω σίγουρα απέβαλλα!! Πηγαίνω νοσοκομείο μου κάνουν υπέρηχο.. ο σάκος εκεί.. αλλά μου λέει δεν ξέρω πως συνεχίσει.. εν τέλη 5 μέρες μετά πηγαίνω για υπέρηχο.. και ενώ είμαι σίγουρη ότι απέβαλλα.. μας λέει ακούστε! Καρδούλα! 5+1 ήμουν.. ο ένας γιατρός μου είπε μεγάλο αιμάτωμα.. ο άλλος μεγάλη αποκόλληση.. είμαι ξάπλα απ' την αρχή!!  Απ' την πρώτη στιγμή! Κάνουμε υπέρηχο κάθε εβδομάδα και το μωρό μεγαλώνει μια χαρά απλά μου λένε ξεκούραση μέχρι να περάσουμε την 10η εβδομάδα..!! 

Από προχθές μου ξεκίνησαν λίγα καφέ υγρά σε συνδιασμό με λίγα πονακια..  Πέμπτη έχω ραντεβού με την γυναικολόγο μου! 

Πλέον ζω με αυτό το άγχος.. δεν έχω ευχαριστηθεί τίποτα!!

Αχ κορίτσι μου, τι άγχος και στεναχώρια μπορεί να τράβηξες;! Ανατρίχιασα με την ιστορία σου! Ο,τι είναι να έρθει, θα έρθει.. εγώ ξέρω από μεριάς μου οτι θα κανω ο,τι είναι ανθρωπίνως δυνατό για να το κρατήσω στη θέση του και απ αυτό παίρνω δύναμη!
Εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που είδες κάτι αντίστοιχο και να συνεχίσετε μαμά και μπεμπακι να είστε τόσο δυνατοί! ♥️ Συνεχίστε έτσι και θα τα καταφέρετε! 
Να μας γραφεις τα νέα σου! Εγώ παρεμπιπτόντως δεν είμαι από εξωσωματική, εκει που πήγα να ξεκινήσω με πρόλαβαν τα γεγονότα! 
Όλα να πάνε καλά από εδώ και στο εξής, στο εύχομαι από καρδιάς ♥️

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Αχ κορίτσι μου, τι άγχος και στεναχώρια μπορεί να τράβηξες;! Ανατρίχιασα με την ιστορία σου! Ο,τι είναι να έρθει, θα έρθει.. εγώ ξέρω από μεριάς μου οτι θα κανω ο,τι είναι ανθρωπίνως δυνατό για να το κρατήσω στη θέση του και απ αυτό παίρνω δύναμη!
Εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που είδες κάτι αντίστοιχο και να συνεχίσετε μαμά και μπεμπακι να είστε τόσο δυνατοί! ♥️ Συνεχίστε έτσι και θα τα καταφέρετε! 
Να μας γραφεις τα νέα σου! Εγώ παρεμπιπτόντως δεν είμαι από εξωσωματική, εκει που πήγα να ξεκινήσω με πρόλαβαν τα γεγονότα! 
Όλα να πάνε καλά από εδώ και στο εξής, στο εύχομαι από καρδιάς ♥️

Με συγχωρείς μπορεί να το διάβασα κάπου αλλού!!! Σε ευχαρίστω πολύ και εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! Σήμερα θα κάνω τις εξετάσεις πρώτου τριμήνου... Εσείς τις έχετε κάνει?? 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Lilian 28 είπε:

Κορίτσι και εγώ 8+3.. ειμαι από εξωσωματική και εγώ..  πρώτη φορά που είδα καφέ υγρά ήταν λίγο πριν την χοριακη.. μετά σταμάτησαν.. έκανα τον πρώτο υπέρηχο και μετά από 1 μετά ξύπνησα και το εσώρουχο μου ήταν όλο με αιμα... Αύξησα τα ουτροτζεσταν.. έκανα έκτακτα λεντοτζεστ..και ξάπλα.. σταμάτησε σε μια μέρα.. πήγα για υπέρηχο ..μου λέει όλα τέλεια.. είναι εκεί ο σάκος..όλα καλά.. 3 μέρες μετά παθαίνω αιμορραγία με πολύ πόνο και μεγάλα κομμάτια..λέω σίγουρα απέβαλλα!! Πηγαίνω νοσοκομείο μου κάνουν υπέρηχο.. ο σάκος εκεί.. αλλά μου λέει δεν ξέρω πως συνεχίσει.. εν τέλη 5 μέρες μετά πηγαίνω για υπέρηχο.. και ενώ είμαι σίγουρη ότι απέβαλλα.. μας λέει ακούστε! Καρδούλα! 5+1 ήμουν.. ο ένας γιατρός μου είπε μεγάλο αιμάτωμα.. ο άλλος μεγάλη αποκόλληση.. είμαι ξάπλα απ' την αρχή!!  Απ' την πρώτη στιγμή! Κάνουμε υπέρηχο κάθε εβδομάδα και το μωρό μεγαλώνει μια χαρά απλά μου λένε ξεκούραση μέχρι να περάσουμε την 10η εβδομάδα..!! 

Από προχθές μου ξεκίνησαν λίγα καφέ υγρά σε συνδιασμό με λίγα πονακια..  Πέμπτη έχω ραντεβού με την γυναικολόγο μου! 

Πλέον ζω με αυτό το άγχος.. δεν έχω ευχαριστηθεί τίποτα!!

Κοριτσι μου καταλαβαίνω το άγχος σ είναι φυσιολογικό όλα όμως πηγαινουν καλά κ θα πανε θετικές σκεψεις!! 

1 ώρα πρίν, Lilian 28 είπε:

Με συγχωρείς μπορεί να το διάβασα κάπου αλλού!!! Σε ευχαρίστω πολύ και εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! Σήμερα θα κάνω τις εξετάσεις πρώτου τριμήνου... Εσείς τις έχετε κάνει?? 

Ναι εγώ έκανα η βιταμίνη d μου ήταν στην ανεπάρκεια μόνο γενικά!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Lilian 28 είπε:

Με συγχωρείς μπορεί να το διάβασα κάπου αλλού!!! Σε ευχαρίστω πολύ και εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! Σήμερα θα κάνω τις εξετάσεις πρώτου τριμήνου... Εσείς τις έχετε κάνει?? 

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου ♥️
Εγω δεν ζω Ελλάδα και τα πράγματα εδώ είναι πολύ χαλαρά με εξετάσεις και υπερήχους. Δεν σου κάνουν υπέρηχο πριν την 9η εβδομάδα και από εξετάσεις έχω κάνει μόνο χοριακη μαζί με προγεστερονη και είμαι στην 7η εβδομάδα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου ♥️
Εγω δεν ζω Ελλάδα και τα πράγματα εδώ είναι πολύ χαλαρά με εξετάσεις και υπερήχους. Δεν σου κάνουν υπέρηχο πριν την 9η εβδομάδα και από εξετάσεις έχω κάνει μόνο χοριακη μαζί με προγεστερονη και είμαι στην 7η εβδομάδα! 

Εδώ στην Ελλάδα είχα τουλάχιστον 20 εξετάσεις να κάνω! Τοξόπλασμα, ερυθρά,όλες τις γενικές, βιταμίνες κλπ κλπ.. αλλα αρκετές..και νομίζω είναι απαραίτητες! Δεν ήξερα ότι λειτουργούν έτσι στο εξωτερικο.. σε ποια χώρα αν επιτρέπεται? 

10 ώρες πρίν, Despoina K είπε:

Κοριτσι μου καταλαβαίνω το άγχος σ είναι φυσιολογικό όλα όμως πηγαινουν καλά κ θα πανε θετικές σκεψεις!! 

Ναι εγώ έκανα η βιταμίνη d μου ήταν στην ανεπάρκεια μόνο γενικά!! 

Εγώ είχα λίγη αύξηση παραπάνω στο φυλλικό..  και επίσης παρατήρησα ότι τα λευκά ήταν 9.000 (μέσα στο όριο) αλλά διάβασα ότι είναι φυσιολογικη η αύξηση αυτή!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Εδώ στην Ελλάδα είχα τουλάχιστον 20 εξετάσεις να κάνω! Τοξόπλασμα, ερυθρά,όλες τις γενικές, βιταμίνες κλπ κλπ.. αλλα αρκετές..και νομίζω είναι απαραίτητες! Δεν ήξερα ότι λειτουργούν έτσι στο εξωτερικο.. σε ποια χώρα αν επιτρέπεται? 

God bless America! Αμερική μένω :oops: 

Αυτες τις εξετάσεις πότε τις έκανες ακριβώς;; Πριν την 9η εβδομάδα που θα κανω εγώ υπέρηχο; Φαντάζομαι κάποια στιγμή θα κανω και εγώ καμία εξέταση, τι διάολο;; Το καλό βέβαια εδώ, είναι ότι οι επισκέψεις στον γυναικολόγο είναι δωρεάν, ίσως γι αυτό μας βλέπουν μια στο τόσο :razz:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tselek είπε:

God bless America! Αμερική μένω :oops: 

Αυτες τις εξετάσεις πότε τις έκανες ακριβώς;; Πριν την 9η εβδομάδα που θα κανω εγώ υπέρηχο; Φαντάζομαι κάποια στιγμή θα κανω και εγώ καμία εξέταση, τι διάολο;; Το καλό βέβαια εδώ, είναι ότι οι επισκέψεις στον γυναικολόγο είναι δωρεάν, ίσως γι αυτό μας βλέπουν μια στο τόσο :razz:

Είναι πρώτου τριμήνου.. οπότε μέχρι την 12η εβδομάδα... Ίσως τώρα που θα πας σου δώσει και τις εξετάσεις! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Είναι πρώτου τριμήνου.. οπότε μέχρι την 12η εβδομάδα... Ίσως τώρα που θα πας σου δώσει και τις εξετάσεις! 

Σ ευχαριστώ! Αν δεν μου δώσει, θα τις απαιτήσω! Εσυ πήρες αποτελέσματα; 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Lilian 28 είπε:

Εδώ στην Ελλάδα είχα τουλάχιστον 20 εξετάσεις να κάνω! Τοξόπλασμα, ερυθρά,όλες τις γενικές, βιταμίνες κλπ κλπ.. αλλα αρκετές..και νομίζω είναι απαραίτητες! Δεν ήξερα ότι λειτουργούν έτσι στο εξωτερικο.. σε ποια χώρα αν επιτρέπεται? 

Εγώ είχα λίγη αύξηση παραπάνω στο φυλλικό..  και επίσης παρατήρησα ότι τα λευκά ήταν 9.000 (μέσα στο όριο) αλλά διάβασα ότι είναι φυσιολογικη η αύξηση αυτή!!

Καλημερα τώρα π τ λες εμένα κάτι με Ερυθρά ήταν ανεβασμένο, αλλά σμρ έχω ραντεβου κ θα τ δει ο γιατρός!! 

14 ώρες πρίν, Tselek είπε:

God bless America! Αμερική μένω :oops: 

Αυτες τις εξετάσεις πότε τις έκανες ακριβώς;; Πριν την 9η εβδομάδα που θα κανω εγώ υπέρηχο; Φαντάζομαι κάποια στιγμή θα κανω και εγώ καμία εξέταση, τι διάολο;; Το καλό βέβαια εδώ, είναι ότι οι επισκέψεις στον γυναικολόγο είναι δωρεάν, ίσως γι αυτό μας βλέπουν μια στο τόσο :razz:

Εμενα όπως κ στ πρωτη εγκυμοσυνη με βάζει κάθε μήνα αίμα κ ουρά.. Αλλά ξέρω ότι είναι στο γιατρό δεν το κανουν όλοι!! Καλημερααα


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...