Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουαρίου 2023❤


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Stemi17 είπε:

Γεια σας κορίτσια και καλή εβδομάδα σε όλες! Πώς είστε σήμερα; Είμαι 7 και 6 σήμερα και έχω ραντεβού το απόγευμα στη γιατρό να δούμε το νινί! Ελπίζω όλα να είναι καλά!

Καλημερα κορίτσι μ να μας στειλεις νέα!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Είδαμε το νινακι λοιπόν και ήταν πολύ συγκινητικο. Χτυπούσε η καρδούλα του και φαινόταν το κεφάλι και το σώμα του με μικρά χεράκια και ποδαρακια... Σιγά σιγά γίνεται μωρακι! Τώρα μου είπε να κάνω αναλύσεις αίματος όλο το πακέτο της εγκυμοσύνης και σε 2,5 εβδομάδες να πάω να με δει και να πάρουμε αίμα για το papp-a. Προσεύχομαι για όλες μας κορίτσια, να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Stemi17 είπε:

Είδαμε το νινακι λοιπόν και ήταν πολύ συγκινητικο. Χτυπούσε η καρδούλα του και φαινόταν το κεφάλι και το σώμα του με μικρά χεράκια και ποδαρακια... Σιγά σιγά γίνεται μωρακι! Τώρα μου είπε να κάνω αναλύσεις αίματος όλο το πακέτο της εγκυμοσύνης και σε 2,5 εβδομάδες να πάω να με δει και να πάρουμε αίμα για το papp-a. Προσεύχομαι για όλες μας κορίτσια, να πάνε όλα καλά! 

Καλημερα τέλεια τα νέα κορίτσι μου ποσο είσαι τώρα και τη πητ έχεις?? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες σας. Εγώ είμαι 9και5 σήμερα. Έχω ΠΗΤ 5/1.  Είναι η 4η εγκυμοσύνη μου αλλά το 2ο παιδάκι μου. Έχω ένα γιο 19 μηνών από τη 1η μου εγκυμοσύνη (μητέρα γεννησαμε), μετά είχα μια αυτόματη αποβολή στις 5 εβδομάδες και μία παλινδρόμη κύηση στις 9 εβδομάδες λόγω τρισωμίας 16 που είναι ασύμβατη με τη ζωή. Μέχρι στιγμής αυτή η εγκυμοσύνη πάει καλά οι χοριακές τέλειες, έχουμε πάει τρεις φορές γιατρό και έχουμε ακούσει 2 φορές τη καρδούλα του!!! 23/6 έχουμε αυχενική διαφάνεια. Γεννάμε Ιασώ μιας και δουλεύω στα χειρουργεία εκεί. 


4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MinakiG είπε:

Καλημέρα σε όλες σας. Εγώ είμαι 9και5 σήμερα. Έχω ΠΗΤ 5/1.  Είναι η 4η εγκυμοσύνη μου αλλά το 2ο παιδάκι μου. Έχω ένα γιο 19 μηνών από τη 1η μου εγκυμοσύνη (μητέρα γεννησαμε), μετά είχα μια αυτόματη αποβολή στις 5 εβδομάδες και μία παλινδρόμη κύηση στις 9 εβδομάδες λόγω τρισωμίας 16 που είναι ασύμβατη με τη ζωή. Μέχρι στιγμής αυτή η εγκυμοσύνη πάει καλά οι χοριακές τέλειες, έχουμε πάει τρεις φορές γιατρό και έχουμε ακούσει 2 φορές τη καρδούλα του!!! 23/6 έχουμε αυχενική διαφάνεια. Γεννάμε Ιασώ μιας και δουλεύω στα χειρουργεία εκεί. 

Καλημερα είμαστε ακριβώς μαζί.. Εγώ θα πάω 2 Ιουλίου γ αυχενικη βέβαια!! Εχω κ εγώ ένα παιδακι 19 μηνων:-Dολα θα πανε τέλεια μην σκέφτεσαι τπτ

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.. είμαι η Μαρία είμαι καινούργια στο φόρουμ.. είμαι 24 έχω ήδη ένα κοριτσάκι 1,5 χρονών.. κ είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου.. είμαι 5 εβδομάδων περίπου δεν έχω κάνει ακόμα υπέρηχο.. γιατί εδώ κ 2 μέρες έχω αίμα ώρες ώρες .. κ πίνω utrogestan  δυστυχώς δεν μπορώ να ξεκουραστώ διότι με ένα μικρό παιδάκι δεν γίνεται θέλει εμένα συνέχεια κ είναι απόλυτα λογικό.. ωστόσο μου είπε κ η γιατρός μου αν συνεχίσει κ αύριο το αίμα να πάει να με δει γιατί φοβάται κ αυτή μην είναι τίποτα άλλο.. όπως καταλαβαίνετε με έχει φάει το άγχος κ η στεναχώρια.. γιατί στην μικρούλα μου δεν είχα ποτέ αίμα κ δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maria98 είπε:

Γεια σας κορίτσια.. είμαι η Μαρία είμαι καινούργια στο φόρουμ.. είμαι 24 έχω ήδη ένα κοριτσάκι 1,5 χρονών.. κ είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου.. είμαι 5 εβδομάδων περίπου δεν έχω κάνει ακόμα υπέρηχο.. γιατί εδώ κ 2 μέρες έχω αίμα ώρες ώρες .. κ πίνω utrogestan  δυστυχώς δεν μπορώ να ξεκουραστώ διότι με ένα μικρό παιδάκι δεν γίνεται θέλει εμένα συνέχεια κ είναι απόλυτα λογικό.. ωστόσο μου είπε κ η γιατρός μου αν συνεχίσει κ αύριο το αίμα να πάει να με δει γιατί φοβάται κ αυτή μην είναι τίποτα άλλο.. όπως καταλαβαίνετε με έχει φάει το άγχος κ η στεναχώρια.. γιατί στην μικρούλα μου δεν είχα ποτέ αίμα κ δεν ξέρω..

Καλώς ήρθες κορίτσι μ θετικές σκεψεις!! Ξέρω πολλες κοπέλες π είχαν κ δεν ήταν τπτ... Έχεις κάνει χοριακη? 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελευταία περίοδο είχα 2 Απριλίου.. είχα κάνει τεστ 6 μαϊου ήτανε αρνητικό.. έκανα μετά από μια εβδομάδα πάλι αχνό θετικό.. μετά έκανα β χοριακη 120 ήτανε.. μετά ξανά έκανα β χοριακη 250 ήτανε κ τώρα πριν 6 μέρες που έκανα ήτανε 1575.. είχα κάνει υπέρηχο όταν είχα κάνει την β χοριακη κ είχε φανεί μόνο παχύ το ενδομήτριο κ τίποτα άλλο.. οπότε κ εγώ είμαι μέσα στο άγχος γιατί δεν είχα δει κάτι στον υπέρηχο.. κ θεώρησα ότι η χοριακη γενικότερα είναι χαμηλή για τα δεδομένα.. κ είδα κ το αίμα εδώ κ 2 μέρες κ λέω όλα τελείωσαν.. τώρα δεν ξέρω περιμένω κ υπομονή.. αλλά ήδη με έχει πάρει από κάτω ..

Η γιατρός μου είπε αν συνεχιστεί κ αύριο να πάω να με δει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε ολες τις μέλλουσες μανούλες και απο εμένα!!Με το καλο ολα τα μωρακια!

Εγω εκανα τεστ την προηγουμενη εβδομαδα,βγηκε θετικο, χοριακες με αποσταση 48 ωρων φυσιολογικές αλλα δεν προλαβα να παω στον γιατρο ακομη!!Δυστυχως μεσα σε ολη αυτη την ευτυχια μας κολλησα covid ,ταλαιπωρηθηκα πολυ,αγχωθηκα πολυ,εκανα αρκετα υψηλο πυρετό και τωρα ειμαι στην ανάρρωση...την αλλη Πέμπτη εχουμε ραντεβου στη γιατρο να δουμε αν ολα ειναι καλα!!Θα με φαει η αγωνια εως τοτε...

Ευχομαι τα καλυτερα για ολες μας και να απολαυσουμε ολη αυτη την μαγικη περιοδο της εγκυμοσυνης!!

On 8/4/2022 at 1:30 ΜΜ, Vea74 είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Maria98 είπε:

Εγώ τελευταία περίοδο είχα 2 Απριλίου.. είχα κάνει τεστ 6 μαϊου ήτανε αρνητικό.. έκανα μετά από μια εβδομάδα πάλι αχνό θετικό.. μετά έκανα β χοριακη 120 ήτανε.. μετά ξανά έκανα β χοριακη 250 ήτανε κ τώρα πριν 6 μέρες που έκανα ήτανε 1575.. είχα κάνει υπέρηχο όταν είχα κάνει την β χοριακη κ είχε φανεί μόνο παχύ το ενδομήτριο κ τίποτα άλλο.. οπότε κ εγώ είμαι μέσα στο άγχος γιατί δεν είχα δει κάτι στον υπέρηχο.. κ θεώρησα ότι η χοριακη γενικότερα είναι χαμηλή για τα δεδομένα.. κ είδα κ το αίμα εδώ κ 2 μέρες κ λέω όλα τελείωσαν.. τώρα δεν ξέρω περιμένω κ υπομονή.. αλλά ήδη με έχει πάρει από κάτω ..

Η γιατρός μου είπε αν συνεχιστεί κ αύριο να πάω να με δει..

Νομίζω ήταν νωρίς με τέτοια χοριακη για να δεις κάτι άλλο!! Θετικές σκεψεις κ περιμενουμε νέα!! Ισως έκανες μεγαλυτερο κυκλο κ ωορρηξία αργότερα όπως εγώ!! 

15 ώρες πρίν, Iwanna32 είπε:

Καλησπέρα σε ολες τις μέλλουσες μανούλες και απο εμένα!!Με το καλο ολα τα μωρακια!

Εγω εκανα τεστ την προηγουμενη εβδομαδα,βγηκε θετικο, χοριακες με αποσταση 48 ωρων φυσιολογικές αλλα δεν προλαβα να παω στον γιατρο ακομη!!Δυστυχως μεσα σε ολη αυτη την ευτυχια μας κολλησα covid ,ταλαιπωρηθηκα πολυ,αγχωθηκα πολυ,εκανα αρκετα υψηλο πυρετό και τωρα ειμαι στην ανάρρωση...την αλλη Πέμπτη εχουμε ραντεβου στη γιατρο να δουμε αν ολα ειναι καλα!!Θα με φαει η αγωνια εως τοτε...

Ευχομαι τα καλυτερα για ολες μας και να απολαυσουμε ολη αυτη την μαγικη περιοδο της εγκυμοσυνης!!

 

Περαστικα σ όλα θα πανε καλα!! Μέχρι τότε θα δεις κ παραπάνω πραγματα στον υπέρηχο!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Είμαι 8 εβδ και 5 ημ. Όλα καλά ευτυχώς έχουμε ακούσει την καρδούλα του μωρού. Εμένα με παρακολουθεί ένας γιατρός στο Έλενα αλλά ενημερώθηκα από πολλούς ότι δεν κάνουν επισκληριδειο. Τώρα έκλεισα και ένα ραντεβού την επόμενη εβδομάδα με γιατρό του Ιασω. Έχω πονοκεφαλιασει. Αυχενική διαφάνεια εσείς που θα κάνετε? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Maria98 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε??

 

1 hour ago, Pinez είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Είμαι 8 εβδ και 5 ημ. Όλα καλά ευτυχώς έχουμε ακούσει την καρδούλα του μωρού. Εμένα με παρακολουθεί ένας γιατρός στο Έλενα αλλά ενημερώθηκα από πολλούς ότι δεν κάνουν επισκληριδειο. Τώρα έκλεισα και ένα ραντεβού την επόμενη εβδομάδα με γιατρό του Ιασω. Έχω πονοκεφαλιασει. Αυχενική διαφάνεια εσείς που θα κάνετε? 

Νομίζω ότι αν δεν κάνουν επισκληριδειο, σίγουρα θα κανουν ραχιαία.. για ολική νάρκωση αποκλείεται αν δεν κάνω λάθος την κάνουν μόνο σε περίπτωση ανάγκης την ολική νάρκωση 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...