Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Λογικά θα πάρω αλλά δεν θέλω να κάνω κι άλλα τεστ που βγαίνουν αρνητικά..Πάντα λέω να το πάρω ψύχραιμα και τίποτα..Και είχα την εντύπωση ότι θα είναι πιο εύκολη αυτή η διαδικασία..Τέλος πάντων..

Θα κάνεις σήμερα τεστ??

Καλημέρα...μόλις έκανα το τεστ αδιαθετησα..μου ήρθε και μια μέρα νωρίτερα...

Εσύ περιμένεις τώρα κοντά;

1 ώρα πρίν, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! 

Στις 12/4 έκανα απόξεση.... Δύο εβδομάδες αργότερα πήγα στο γιατρό  και μου είπε πως έχω καθαρίσει όπου και ξεκίνησα αμέσως νέες προσπάθειες.

Το ένα μου θέματακι είναι αν έκανα σωστά που ξεκίνησα αμέσως και  δεν περίμενα να περάσουν ένα-δυο κύκλοι  :-( και το δεύτερο ότι ενώ έχω πόνους περιόδου δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα όμως. υπάρχει ελπίδα;;;;; 

13,14,15,16 του μήνα είχα δυνατούς πόνους που μου έκοβαν την ανάσα καμιά φορά αλλά δεν κράτουσαν πολύ ευτυχώς. τώρα πλέον έχω μικρά πονάκια περιόδου(αλλά όχι περίοδο) αλλά και πάλι δεν κρατάνε πολύ.  Το Σάββατο 14/5 το πρωί νόμιζα ότι αδιαθέτησα αλλά είχα μόνο κάτι καφέ υγρά το πρωί και απο τότε ΤΙΠΟΤΑ!!!! 

Αααα επίσης 13/5 έκανα χοριακή και ήταν 3.09.......

Βέβαια απο την άλλη έχω διαβάσει εδώ ότι μετά απο απόξεση η περίοδος αργεί αρκετά ανάλογα και με τον κάθε οργανισμό.......

Πάντως ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ!!!!!!!  

 

 

Καλημέρα!και εμένα μετά την αποξεση άργησε λίγο να μου έρθει..αλλά λένε μετά μένεις πολύ εύκολα έγκυος .. γιατί δεν ξανά κάνεις μια χοριακη; Ο γιατρός σου τι λέει;


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 minutes ago, Κωνσταντίνα16 said:

Καλημέρα...μόλις έκανα το τεστ αδιαθετησα..μου ήρθε και μια μέρα νωρίτερα...

Εσύ περιμένεις τώρα κοντά;

Καλημέρα!και εμένα μετά την αποξεση άργησε λίγο να μου έρθει..αλλά λένε μετά μένεις πολύ εύκολα έγκυος .. γιατί δεν ξανά κάνεις μια χοριακη; Ο γιατρός σου τι λέει;

Όταν λες λίγο;; ο γιατρός πρίν μια εβδομάδα μου είπε είναι λογικό να αργεί. εγώ θέλω να πάω να κάνω σήμερα ξανά αλλά για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι το αποτέλεσμα, μήπως βιάζομαι και ότι είναι όντως νωρίς....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα...μόλις έκανα το τεστ αδιαθετησα..μου ήρθε και μια μέρα νωρίτερα...

Εσύ περιμένεις τώρα κοντά;

Καλημέρα!και εμένα μετά την αποξεση άργησε λίγο να μου έρθει..αλλά λένε μετά μένεις πολύ εύκολα έγκυος .. γιατί δεν ξανά κάνεις μια χοριακη; Ο γιατρός σου τι λέει;

Εγώ κανονικά περιμένω σήμερα αλλά έχω πονακια περιόδου από το Σάββατο..

πρίν από 24 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα...μόλις έκανα το τεστ αδιαθετησα..μου ήρθε και μια μέρα νωρίτερα...

Εσύ περιμένεις τώρα κοντά;

Καλημέρα!και εμένα μετά την αποξεση άργησε λίγο να μου έρθει..αλλά λένε μετά μένεις πολύ εύκολα έγκυος .. γιατί δεν ξανά κάνεις μια χοριακη; Ο γιατρός σου τι λέει;

Κρίμα πάντως αλλά μην απογοητευεσαι..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

Όταν λες λίγο;; ο γιατρός πρίν μια εβδομάδα μου είπε είναι λογικό να αργεί. εγώ θέλω να πάω να κάνω σήμερα ξανά αλλά για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι το αποτέλεσμα, μήπως βιάζομαι και ότι είναι όντως νωρίς....

Μου έκανε κοντά στον μήνα και λίγο παραπάνω...κάνε την Τετάρτη άλλη μια να δεις ότι πέφτει και αλλο

4 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Εγώ κανονικά περιμένω σήμερα αλλά έχω πονακια περιόδου από το Σάββατο..

Κρίμα πάντως αλλά μην απογοητευεσαι..

Σου εύχομαι να μην σου έρθει για 9 μηνεεες!! Και εμένα αυτή τη δόση με ποναγε η κοιλιά μου από την ωορρηξία και μετά και πονάω και αρκετά και τώρα....εντάξει στεναχωρέθηκα αρκετά η αλήθεια είναι

4 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Εγώ κανονικά περιμένω σήμερα αλλά έχω πονακια περιόδου από το Σάββατο..

Κρίμα πάντως αλλά μην απογοητευεσαι..

Σου εύχομαι να μην σου έρθει για 9 μηνεεες!! Και εμένα αυτή τη δόση με ποναγε η κοιλιά μου από την ωορρηξία και μετά και πονάω και αρκετά και τώρα....εντάξει στεναχωρέθηκα αρκετά η αλήθεια είναι


 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Μου έκανε κοντά στον μήνα και λίγο παραπάνω...κάνε την Τετάρτη άλλη μια να δεις ότι πέφτει και αλλο

Σου εύχομαι να μην σου έρθει για 9 μηνεεες!! Και εμένα αυτή τη δόση με ποναγε η κοιλιά μου από την ωορρηξία και μετά και πονάω και αρκετά και τώρα....εντάξει στεναχωρέθηκα αρκετά η αλήθεια είναι

Σου εύχομαι να μην σου έρθει για 9 μηνεεες!! Και εμένα αυτή τη δόση με ποναγε η κοιλιά μου από την ωορρηξία και μετά και πονάω και αρκετά και τώρα....εντάξει στεναχωρέθηκα αρκετά η αλήθεια είναι

Μακάρι αλλά δεν νομίζω..Λόγω καταστάσεων είχαμε επαφή την έκτη μέρα του κύκλου,πολύ νωρίς και πολύ μακριά από την ωορρηξία..Ακόμη δεν άδιαθετησα.. Λογικά αύριο...

Λογικό είναι να στεναχωριέσαι,αλλά σκέψου όσο πιο αισιόδοξα μπορείς..Δεν θα αργήσει να έρθει το μωράκι σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Μακάρι αλλά δεν νομίζω..Λόγω καταστάσεων είχαμε επαφή την έκτη μέρα του κύκλου,πολύ νωρίς και πολύ μακριά από την ωορρηξία..Ακόμη δεν άδιαθετησα.. Λογικά αύριο...

Λογικό είναι να στεναχωριέσαι,αλλά σκέψου όσο πιο αισιόδοξα μπορείς..Δεν θα αργήσει να έρθει το μωράκι σας!

Καλημέρα !γενικά πόσες μέρες έχεις κύκλο; 

Βλέπω τον γιο μου και παίρνω δύναμη εννοείται αλλά όταν λαχταράς κάτι ξέρεις πως είναι 

 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα !γενικά πόσες μέρες έχεις κύκλο; 

Βλέπω τον γιο μου και παίρνω δύναμη εννοείται αλλά όταν λαχταράς κάτι ξέρεις πως είναι 

 

Καλημέρα!!

Τους τελευταίους τρεις μήνες έχω κύκλο 28 ημερων..Σε ένα σάιτ μου έβγαζε σύμφωνα με υπολογισμούς ότι περιμένω στις 24(σήμερα δηλαδή)και σε άλλα μου έβγαζαν για χθές..Άρα ίσως έρθει σήμερα..Θα δείξει..Το στήθος είναι ακόμη πρησμένο και πονάει πάντως. Συνήθως σταματάει να πονάει και την επόμενη μέρα αδιαθετω..

Εννοείται ότι καταλαβαίνω..Όταν θελουμε να αποκτήσουμε παιδάκι (άσχετα αν έχεις κι άλλα)η λαχτάρα είναι η ίδια κάθε φορά..:x

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Καλημέρα!!

Τους τελευταίους τρεις μήνες έχω κύκλο 28 ημερων..Σε ένα σάιτ μου έβγαζε σύμφωνα με υπολογισμούς ότι περιμένω στις 24(σήμερα δηλαδή)και σε άλλα μου έβγαζαν για χθές..Άρα ίσως έρθει σήμερα..Θα δείξει..Το στήθος είναι ακόμη πρησμένο και πονάει πάντως. Συνήθως σταματάει να πονάει και την επόμενη μέρα αδιαθετω..

Εννοείται ότι καταλαβαίνω..Όταν θελουμε να αποκτήσουμε παιδάκι (άσχετα αν έχεις κι άλλα)η λαχτάρα είναι η ίδια κάθε φορά..:x

Αααχ κ εμένα έτσι παρόμοια είναι τα πράγματα κάθε μήνα,μόλις νιώσω ότι ξεπρηζετε λιιιγο το στήθος μου έρχεται...όμως εγώ παρατηρώ και την θερμοκρασία μου...

Αδιαθετησες τελικά;;


 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Αααχ κ εμένα έτσι παρόμοια είναι τα πράγματα κάθε μήνα,μόλις νιώσω ότι ξεπρηζετε λιιιγο το στήθος μου έρχεται...όμως εγώ παρατηρώ και την θερμοκρασία μου...

Αδιαθετησες τελικά;;

Όχι ακόμη..και ήμουν σχετικά σταθερή το τελευταίο διάστημα.. Περιμένω..Το στήθος ακόμη πονάει..Άλλη μια φορά μου είχε καθυστερήσει πριν μηνες αλλά είχα περάσει μια στεναχώρια σε οικογενειακό επίπεδο.. γενικά μου έρχεται στις 27-29 μέρες όχι αργότερα..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...