Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

 Καλημέρα Ιωάννααα!!!

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα περιμένω.. εξάλλου 3-4 μέρες έμειναν

Πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή. Εύχομαι το αποτέλεσμα να είναι το επιθυμητό!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή. Εύχομαι το αποτέλεσμα να είναι το επιθυμητό!

Ιωάννα μου καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που δείχνεις. Μου αρέσει που μπορώ να μοιραστώ την αγωνία μου εδώ μέσα με γυναίκες που με καταλαβαίνουν...

Εύχομαι και εγώ τα καλύτερα σε όλες !!!

2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και πραγματικά δεν έχω κανένα ιδιαίτερο συμπτώμα. Μόνο λίγα τσιμπήματα χαμηλά στη μήτρα και στη δεξιά και αριστερή ωοθήκη από ότι καταλαβαίνω. (Όπως έχω πάντα πριν την ακατανόμαστη χαχα)

Ωστόσο αυτά τα τσιμπήματα τα έχω πραγματικά από τις γόνιμες μέρες μέχρι και σήμερα.. δηλαδή με ακολουθούν εδώ και 14 περίπου μέρες αν θυμάμαι καλά..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Ιωάννα μου καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που δείχνεις. Μου αρέσει που μπορώ να μοιραστώ την αγωνία μου εδώ μέσα με γυναίκες που με καταλαβαίνουν...

Εύχομαι και εγώ τα καλύτερα σε όλες !!!

2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και πραγματικά δεν έχω κανένα ιδιαίτερο συμπτώμα. Μόνο λίγα τσιμπήματα χαμηλά στη μήτρα και στη δεξιά και αριστερή ωοθήκη από ότι καταλαβαίνω. (Όπως έχω πάντα πριν την ακατανόμαστη χαχα)

Ωστόσο αυτά τα τσιμπήματα τα έχω πραγματικά από τις γόνιμες μέρες μέχρι και σήμερα.. δηλαδή με ακολουθούν εδώ και 14 περίπου μέρες αν θυμάμαι καλά..

 

Τα έχω συνήθως κι εγώ αυτά τα τσιμπήματα αλλά ξεκινούν περίπου μια εβδομάδα πριν την έναρξη της περιόδου. Παρόμοιο σύμπτωμα όμως έχω κάποιες φορές και γύρω στις μέρες της ωορρηξίας και ξέρω ότι συμβαίνει σε αρκετές γυναίκες. Επειδή λοιπόν συχνά μοιάζουν αυτά τα συμπτώματα, ίσως αυτά τα τσιμπήματα να μην οφείλονται στην ίδια αιτία όλες αυτές τις μέρες. Τα συμπτώματα που έχεις συνήθως πριν την περίοδο είναι διαφορετικά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IOANNA28 είπε:

Τα έχω συνήθως κι εγώ αυτά τα τσιμπήματα αλλά ξεκινούν περίπου μια εβδομάδα πριν την έναρξη της περιόδου. Παρόμοιο σύμπτωμα όμως έχω κάποιες φορές και γύρω στις μέρες της ωορρηξίας και ξέρω ότι συμβαίνει σε αρκετές γυναίκες. Επειδή λοιπόν συχνά μοιάζουν αυτά τα συμπτώματα, ίσως αυτά τα τσιμπήματα να μην οφείλονται στην ίδια αιτία όλες αυτές τις μέρες. Τα συμπτώματα που έχεις συνήθως πριν την περίοδο είναι διαφορετικά;

Στη δική μου περίπτωση,1 βδομάδα πριν την έναρξη της περιόδου γίνεται πολύ ευαίσθητο το στήθος μου,έχω λιγούρες, ατονία, πόνο στη μέση αρκετά, έντονους πόνους περιόδου- τύπου οξύς πόνος, υπνηλία, κούραση και πρήξιμο στη κοιλιά.

Τα τσιμπήματα που έχω τώρα είναι πολύ πιο ήπια από αυτά που έχω συνήθως.Απλώς αυτή τη φορά μετά από την ελεύθερη επαφή συνεχίζουν να υπάρχουν δεν σταμάτησαν. Αφού φύγουν οι γόνιμες ημέρες (που έχω πονάκια και υγρά)ηρεμώ από τσιμπήματα και μια βδομάδα πριν αδιαθετήσω ξεκινούν πάλι.Νομιζω ότι τώρα είναι λίγο διαφορετικά.

 

Εσύ προσπαθείς για παιδάκι;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Στη δική μου περίπτωση,1 βδομάδα πριν την έναρξη της περιόδου γίνεται πολύ ευαίσθητο το στήθος μου,έχω λιγούρες, ατονία, πόνο στη μέση αρκετά, έντονους πόνους περιόδου- τύπου οξύς πόνος, υπνηλία, κούραση και πρήξιμο στη κοιλιά.

Τα τσιμπήματα που έχω τώρα είναι πολύ πιο ήπια από αυτά που έχω συνήθως.Απλώς αυτή τη φορά μετά από την ελεύθερη επαφή συνεχίζουν να υπάρχουν δεν σταμάτησαν. Αφού φύγουν οι γόνιμες ημέρες (που έχω πονάκια και υγρά)ηρεμώ από τσιμπήματα και μια βδομάδα πριν αδιαθετήσω ξεκινούν πάλι.Νομιζω ότι τώρα είναι λίγο διαφορετικά.

 

Εσύ προσπαθείς για παιδάκι;

 

Ναι στην προσπάθεια είμαι κι εγώ και κάθε μήνα περνάω τα ίδια με συμπτώματα κλπ. Πάντως το ότι αυτή τη φορά σου συμβαίνει κάτι διαφορετικό, ίσως να είναι θετική ένδειξη, χωρίς βέβαια να είναι κάτι σίγουρο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Ναι στην προσπάθεια είμαι κι εγώ και κάθε μήνα περνάω τα ίδια με συμπτώματα κλπ. Πάντως το ότι αυτή τη φορά σου συμβαίνει κάτι διαφορετικό, ίσως να είναι θετική ένδειξη, χωρίς βέβαια να είναι κάτι σίγουρο.

Ευχαριστώ πολύ Ιωάννα. Ίσως είναι τυχαίο θα δούμε...

Το πρώτο σου;; Προσπαθείς καιρό;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Ευχαριστώ πολύ Ιωάννα. Ίσως είναι τυχαίο θα δούμε...

Το πρώτο σου;; Προσπαθείς καιρό;

Ναι το πρώτο. Είμαστε τώρα στο επτάμηνο αλλά όχι πάντα το ίδιο συστηματικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Ναι το πρώτο. Είμαστε τώρα στο επτάμηνο αλλά όχι πάντα το ίδιο συστηματικά.

Εύχομαι γρήγορα να έχεις ένα μωράκι!!

Τώρα πότε (δεν) περίμενεις περίοδο;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Εύχομαι γρήγορα να έχεις ένα μωράκι!!

Τώρα πότε (δεν) περίμενεις περίοδο;;

Σ' ευχαριστώ πολύ! Μόλις προχθές ξεμπέρδεψα με την περίοδο, οπότε τώρα πάω για 29-30 του μήνα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Μόλις προχθές ξεμπέρδεψα με την περίοδο, οπότε τώρα πάω για 29-30 του μήνα.

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι και ο τυχερός....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι και ο τυχερός....

Σ' ευχαριστώ πολύ, εύχομαι το ίδιο και σε σένα!  Η αλήθεια είναι ότι έχω ένα καλό προαίσθημα για το καλοκαίρι. Μακάρι να είναι τυχερή περίοδος.

Επεξεργάστηκαν by IOANNA28
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2022 at 10:00 ΜΜ, IOANNA28 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ, εύχομαι το ίδιο και σε σένα!  Η αλήθεια είναι ότι έχω ένα καλό προαίσθημα για το καλοκαίρι. Μακάρι να είναι τυχερή περίοδος.

Καλησπέρα σε όλες!

Σήμερα αναμενόμενη ημέρα περιόδου και ακόμη τίποτα.

Δεν έχω καθόλου πόνο στο στήθος σήμερα ως τώρα και χαμηλά στη μήτρα όπως πάντα μέρες πριν αλλά κατά τη διάρκεια της.

Να κάνω αύριο πρωί ένα τεστ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Σήμερα αναμενόμενη ημέρα περιόδου και ακόμη τίποτα.

Δεν έχω καθόλου πόνο στο στήθος σήμερα ως τώρα και χαμηλά στη μήτρα όπως πάντα μέρες πριν αλλά κατά τη διάρκεια της.

Να κάνω αύριο πρωί ένα τεστ;

Αν δεν έχει προκύψει κάτι μέχρι αύριο, κάνε ένα τεστάκι και μακάρι να έχει θετικό αποτέλεσμα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Σήμερα αναμενόμενη ημέρα περιόδου και ακόμη τίποτα.

Δεν έχω καθόλου πόνο στο στήθος σήμερα ως τώρα και χαμηλά στη μήτρα όπως πάντα μέρες πριν αλλά κατά τη διάρκεια της.

Να κάνω αύριο πρωί ένα τεστ;

Αν έχεις σταθερό κύκλο κάνε ένα τεστ ναι! 
ευχομαι να είσαι έγκυος!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ΈΓΚΥΟΣ!!!!!!

Πριν δέκα λεπτά έκανα το clear blue και μέσα σε ένα λεπτό φάνηκε το θετικό....

Το είχα διαίσθηση κορίτσια....πολλά πρωτόγνωρα....με τη πρώτη....

Θα το βάλω φωτογραφία αν τα καταφέρω.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...