Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

1 hour ago, Pagor είπε:

Καλέ τι δεν είναι τίποτα...εσύ δεν μας έλεγες ότι είχες μόνο λίγες μέρες αίμα κ μετά τίποτα ...κόπηκε απότομα κ μάλιστα δεν σου είχε ξανασυμβεί.....μωρέ λες????Έχεις υπέροχα συπμτωματα για να είναι εγκυμοσύνης πάντως....η όπως γράψαμε κ πιο πάνω είναι από την ωορρεξια...Κάνε ένα τεστακι..ειδικά το ψηφιακό που δείχνει κ τις εβδομάδες...

 

3 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Θα κάνεις ένα τέστ σε παρακαλώ;;;;;;

Με πείσατε,θα κάνω..Αλλά αν είμαι,θα είμαι από τον προηγούμενο κύκλο πράγμα που σημαίνει ότι θα ήμουν σήμερα περίπου επτά εβδομάδων..Σε αυτή την περίπτωση όμως δεν θα είχα περισσότερα συμπτώματα?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 47 λεπτά , Evi95 είπε:

 

Με πείσατε,θα κάνω..Αλλά αν είμαι,θα είμαι από τον προηγούμενο κύκλο πράγμα που σημαίνει ότι θα ήμουν σήμερα περίπου επτά εβδομάδων..Σε αυτή την περίπτωση όμως δεν θα είχα περισσότερα συμπτώματα?

Υπάρχουν κοπέλες που δεν έχουν καν συμπτώματα στην 7 εβδομάδα....αλλά όπως κ να έχει κάτι έχει γίνει στο σώμα σου αλλιωτικο...αυτό είναι το μόνο σίγουρο....τώρα είναι εγκυμοσύνη που έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα δεν το κατάλαβες...είναι ωορρεξια???Πάντως σίγουρα κάτι είναι...σου εύχομαι από καρδιάς να είναι τό πρώτο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Evi95 είπε:

 

Με πείσατε,θα κάνω..Αλλά αν είμαι,θα είμαι από τον προηγούμενο κύκλο πράγμα που σημαίνει ότι θα ήμουν σήμερα περίπου επτά εβδομάδων..Σε αυτή την περίπτωση όμως δεν θα είχα περισσότερα συμπτώματα?

Καλησπέρα Εύη μου. Από τον προηγούμενο κύκλο δεν μεσολάβησε περίοδος; Αν θυμάμαι καλά είχες μια καθυστέρηση τότε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

 

Με πείσατε,θα κάνω..Αλλά αν είμαι,θα είμαι από τον προηγούμενο κύκλο πράγμα που σημαίνει ότι θα ήμουν σήμερα περίπου επτά εβδομάδων..Σε αυτή την περίπτωση όμως δεν θα είχα περισσότερα συμπτώματα?

Όχι τώρα ξεκινάνε περίπου τα συμπτώματα 6-7η βδομάδα ενα κάνε ένα μας έσκασεςςςς

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2022 at 4:05 ΜΜ, IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα Εύη μου. Από τον προηγούμενο κύκλο δεν μεσολάβησε περίοδος; Αν θυμάμαι καλά είχες μια καθυστέρηση τότε.

 

On 11/8/2022 at 6:35 ΜΜ, LouloudakiK είπε:

Όχι τώρα ξεκινάνε περίπου τα συμπτώματα 6-7η βδομάδα ενα κάνε ένα μας έσκασεςςςς

Καλημέρα κορίτσια!!.Χάθηκα χθες αλλά έχει κοβιντ ο σύντροφός μου..

Πιστεύεται υπάρχει η πιθανότητα?Τι στο καλό..?Ναι όντως είχα μια διαφορετική περίοδο από τις προηγούμενες αλλά.. Σκέφτομαι να πάρω το γυναικολόγο μου,αλλά τι να μου πει κι αυτός.. Πάντως αν κάνω και βγει αρνητικό θα νιώσω άσχημα το ξέρω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια!!.Χάθηκα χθες αλλά έχει κοβιντ ο σύντροφός μου..

Πιστεύεται υπάρχει η πιθανότητα?Τι στο καλό..?Ναι όντως είχα μια διαφορετική περίοδο από τις προηγούμενες αλλά.. Σκέφτομαι να πάρω το γυναικολόγο μου,αλλά τι να μου πει κι αυτός.. Πάντως αν κάνω και βγει αρνητικό θα νιώσω άσχημα το ξέρω..

Περαστικά στον άντρα σου κορίτσι μου...καλά έκανες κ δεν έκανες τεστ...από την στιγμη που δεν νοιώθεις εσύ ότι μπορεί κάτι να έχει γίνει  στο σώμα σου καλύτερα που δεν έκανες για να μην έχεις κ την απογοήτευση όπως λες μετα...έτσι κ αλλιώς σε λίγες μέρες λογικά περιμένεις επομένως θα δεις μια κ καλή σίγουρα τι συμβαίνει....το καλοκαίρι με τα μπάνια στην θάλασσα κ την ζέστη αλλάζει κ τον κύκλο μας κ την ποιότητα περιοδου...Να γίνει γρήγορα καλά ο άντρα σου κ όλα θα έρθουν!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια!!.Χάθηκα χθες αλλά έχει κοβιντ ο σύντροφός μου..

Πιστεύεται υπάρχει η πιθανότητα?Τι στο καλό..?Ναι όντως είχα μια διαφορετική περίοδο από τις προηγούμενες αλλά.. Σκέφτομαι να πάρω το γυναικολόγο μου,αλλά τι να μου πει κι αυτός.. Πάντως αν κάνω και βγει αρνητικό θα νιώσω άσχημα το ξέρω..

Καλησπέρα Εύη μου και περαστικά στον σύντροφό σου. Σε λίγες μέρες που περιμένεις κανονικά βάσει των αρχικών υπολογισμών, θα έχεις πιο ξεκάθαρη εικόνα του τι γίνεται. Σε κάθε περίπτωση θα ήταν καλό να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου αν δείς σημαντική απορρύθμιση του κύκλου ή κάποια συμπτώματα που σε ανησυχούν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια κορίτσια. 

Αυτόν τον μήνα ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες. 

Είμαι στις 5 ημέρες πριν την περίοδο. Κύκλος 29-31 ημέρες. 

Οι γόνιμες ηταν 29/7 - 4/8 

Επαφές 29, 30 ,31 Ιουλίου 

                2 ,4 ,6  Αυγούστου 

Αναμενόμενη περίοδος 15-17/8

Συμπτώματα ΤΊΠΟΤΑ. ούτε καν περιόδου. 

Ελάχιστες κράμπες. Έως και μηδαμινές. 

Στήθος τίποτα. Σήμερα.μετρησα την θερμοκρασία.μου 36,9. 

Συνήθως κυμαίνομαι 36,2 αλλά διάβασα ότι και πριν την περίοδο πάλι ανεβαίνει η θερμοκρασία. 

Τον προηγούμενη μήνα με μία επαφή την ημέρα ωορρηξίας (επιβεβαιωμένο με τέστ) περίμενα μετά περίοδο με κράμπες συνεχόμενες πίεση κάτω στην μήτρα και τελικά περίοδος. 

Υποτίθεται λένε ότι μετά από αποξεση πιάνεις εύκολα. 

Παίρνω και φυλλικό οξύ από την αποξεση και μετά. Αλλά τίποτα. Οκ αυτόν τον μήνα είναι η ουσιαστική προσπάθεια. Έκανα τεστ εννοείται από την αγωνία.μου και αρνητικό. Απογοητεύτηκα. 

Δεν αντέχω άλλο αυτόν τον κόμπο στο στομάχι. Έχουμε περάσει πολύ δύσκολα φέτος με την απώλεια του εμβρύου (πρώτης εγκυμοσύνης -διακοπη λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών). Ουφ...

Ηλικία μου 28

 

11 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια!!.Χάθηκα χθες αλλά έχει κοβιντ ο σύντροφός μου..

Πιστεύεται υπάρχει η πιθανότητα?Τι στο καλό..?Ναι όντως είχα μια διαφορετική περίοδο από τις προηγούμενες αλλά.. Σκέφτομαι να πάρω το γυναικολόγο μου,αλλά τι να μου πει κι αυτός.. Πάντως αν κάνω και βγει αρνητικό θα νιώσω άσχημα το ξέρω..

Διάβασα κάποια μηνύματα σου. 

Κάνε ένα τεστ να σου φύγει από το μυαλό σου. Και αν έχεις καιρό χωρίς περίοδο και αρνητικό τέστ πήγαινε στον γυναικολόγο. 

Εγώ είχα αίμα κάποια στιγμή πριν χρόνια στα μέσα του κύκλου και πήγα στην γυναικολόγο και αφού έκανα χοριακη (αρνητική) και επειδή βλέπαμε κάτι στην μήτρα σαν κύηση (εξού και η χοριακη) τελικά διαπιστώσαμε ότι ήταν μικρό αιμάτωμα (για αυτό και το σύμπτωμα) το οποίο όμως μετά έφυγε με την περίοδο. 

Επίσης και οι πολύποδες προκαλούν μικρές αιμορραγίες έκτος περιόδου. Το έχει μια φίλη μου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mariam23 είπε:

Γεια κορίτσια. 

Αυτόν τον μήνα ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες. 

Είμαι στις 5 ημέρες πριν την περίοδο. Κύκλος 29-31 ημέρες. 

Οι γόνιμες ηταν 29/7 - 4/8 

Επαφές 29, 30 ,31 Ιουλίου 

                2 ,4 ,6  Αυγούστου 

Αναμενόμενη περίοδος 15-17/8

Συμπτώματα ΤΊΠΟΤΑ. ούτε καν περιόδου. 

Ελάχιστες κράμπες. Έως και μηδαμινές. 

Στήθος τίποτα. Σήμερα.μετρησα την θερμοκρασία.μου 36,9. 

Συνήθως κυμαίνομαι 36,2 αλλά διάβασα ότι και πριν την περίοδο πάλι ανεβαίνει η θερμοκρασία. 

Τον προηγούμενη μήνα με μία επαφή την ημέρα ωορρηξίας (επιβεβαιωμένο με τέστ) περίμενα μετά περίοδο με κράμπες συνεχόμενες πίεση κάτω στην μήτρα και τελικά περίοδος. 

Υποτίθεται λένε ότι μετά από αποξεση πιάνεις εύκολα. 

Παίρνω και φυλλικό οξύ από την αποξεση και μετά. Αλλά τίποτα. Οκ αυτόν τον μήνα είναι η ουσιαστική προσπάθεια. Έκανα τεστ εννοείται από την αγωνία.μου και αρνητικό. Απογοητεύτηκα. 

Δεν αντέχω άλλο αυτόν τον κόμπο στο στομάχι. Έχουμε περάσει πολύ δύσκολα φέτος με την απώλεια του εμβρύου (πρώτης εγκυμοσύνης -διακοπη λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών). Ουφ...

Ηλικία μου 28

 

Καλησπέρα...έχω διαβάσει την αρχική δημοσίευση σου στο φόρουμ και πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ ποσο δύσκολο ήταν αυτό...τώρα όμως πρέπει να το αφήσετε πίσω σαν μια κακή ανάμνηση και να προσπαθήσετε να συνεχίσετε με καλή ψυχολογία όσον αυτό είναι δυνατόν ... Το άγχος είναι πολύ σημαντικός παράγοντας... επηρεάζει πολύ την σύλληψη από ότι έχω διαπιστώσει από άλλες περιπτώσεις... είναι νωρίς το τεστ που έκανες γιατί ακόμη κι αν είσαι λογικό να μην έδειξε....κάνε μια χοριακή την αναμενόμενη μέρα περίοδου σου που θα δείξει 100% αν είσαι η όχι ή αν μπορέσεις περίμενε καλύτερα πιθανή καθυστέρηση....σου εύχομαι γρήγορα ένα μωράκι στη κοιλίτσα σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Mariam23 είπε:

Γεια κορίτσια. 

Αυτόν τον μήνα ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες. 

Είμαι στις 5 ημέρες πριν την περίοδο. Κύκλος 29-31 ημέρες. 

Οι γόνιμες ηταν 29/7 - 4/8 

Επαφές 29, 30 ,31 Ιουλίου 

                2 ,4 ,6  Αυγούστου 

Αναμενόμενη περίοδος 15-17/8

Συμπτώματα ΤΊΠΟΤΑ. ούτε καν περιόδου. 

Ελάχιστες κράμπες. Έως και μηδαμινές. 

Στήθος τίποτα. Σήμερα.μετρησα την θερμοκρασία.μου 36,9. 

Συνήθως κυμαίνομαι 36,2 αλλά διάβασα ότι και πριν την περίοδο πάλι ανεβαίνει η θερμοκρασία. 

Τον προηγούμενη μήνα με μία επαφή την ημέρα ωορρηξίας (επιβεβαιωμένο με τέστ) περίμενα μετά περίοδο με κράμπες συνεχόμενες πίεση κάτω στην μήτρα και τελικά περίοδος. 

Υποτίθεται λένε ότι μετά από αποξεση πιάνεις εύκολα. 

Παίρνω και φυλλικό οξύ από την αποξεση και μετά. Αλλά τίποτα. Οκ αυτόν τον μήνα είναι η ουσιαστική προσπάθεια. Έκανα τεστ εννοείται από την αγωνία.μου και αρνητικό. Απογοητεύτηκα. 

Δεν αντέχω άλλο αυτόν τον κόμπο στο στομάχι. Έχουμε περάσει πολύ δύσκολα φέτος με την απώλεια του εμβρύου (πρώτης εγκυμοσύνης -διακοπη λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών). Ουφ...

Ηλικία μου 28

 

Διάβασα κάποια μηνύματα σου. 

Κάνε ένα τεστ να σου φύγει από το μυαλό σου. Και αν έχεις καιρό χωρίς περίοδο και αρνητικό τέστ πήγαινε στον γυναικολόγο. 

Εγώ είχα αίμα κάποια στιγμή πριν χρόνια στα μέσα του κύκλου και πήγα στην γυναικολόγο και αφού έκανα χοριακη (αρνητική) και επειδή βλέπαμε κάτι στην μήτρα σαν κύηση (εξού και η χοριακη) τελικά διαπιστώσαμε ότι ήταν μικρό αιμάτωμα (για αυτό και το σύμπτωμα) το οποίο όμως μετά έφυγε με την περίοδο. 

Επίσης και οι πολύποδες προκαλούν μικρές αιμορραγίες έκτος περιόδου. Το έχει μια φίλη μου. 

Κοριτσάκι μου εχω διαβάσει τις δημοσιεύσεις κ σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ είχα μια αποβολή αρχές Ιουλίου...είναι αβάσταχτος ο πόνος κ η αλήθεια είναι ότι το μυαλό όσο κ να θες δεν ξεκολλάει το άτιμο...θα σου πω ότι οι προσπάθειες σας είναι τέλειες....το τεστ το έκανες πολύ νωρίς...δεν λέω ότι είναι ψευδές αρνητικό απλά θεωρώ ότι το έκανε νωρίς κ αν έχει γίνει κάτι ( που στο εύχομαι από τα βαθύ της ψυχής μου) είναι ακόμα νωρίς...Επειδή κ εμένα έτσι μου έχουν πει ότι μετά από μια αποβολή ειδικά πιο γόνιμη θα σου πω ότι τον προηγούμενο μήνα που ήταν ο μήνας της αποβολής εμείς προσπαθήσαμε αμέσως...σαν τα κουνέλια κάθε μέρα όλες τις γόνιμες...τελικά πήρα ένα ωραιότατο αρνητικό...έκλαψα κ ηρεμησα...τι περίμενα κ εγώ...θα σου πω ότι οι ορμόνες μας θέλουν λίγο καιρό για να επανέλθουν κ όσα κορίτσια έκαναν ορμονολογικό ελενχο αμέσως μετά την αποβολή τους είδαν τρελά νούμερα όπως ήταν φυσικό...αυτό δεν βοηθάει στην σύλληψη...κ έτσι κ εγώ επειδή δεν ξέρω πότε θα ηρεμήσουν όλες αυτές οι ορμόνες είπα τώρα θα πάω διακοπές κ θα κάνω διακοπές από όλα....πολύ σεξ εννοείται ...αλλά ούτε τεστ ούτε σκέψεις....ας χαρώ τουλάχιστον το νησάκι που θα πάω για 8 ημέρες...το ανχος από Σεμπττεβριο ξανά...θα χαρώ πολύ να μάθω νέα σου ότι της Παναγιας έγινε το θαύμα που τόσο περιμένεις...τον γνωρίζω αυτόν τον καημό κ εύχομαι η Παναγία να σου φέρει την μεγαλύτερη χαρά!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 55 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα...έχω διαβάσει την αρχική δημοσίευση σου στο φόρουμ και πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ ποσο δύσκολο ήταν αυτό...τώρα όμως πρέπει να το αφήσετε πίσω σαν μια κακή ανάμνηση και να προσπαθήσετε να συνεχίσετε με καλή ψυχολογία όσον αυτό είναι δυνατόν ... Το άγχος είναι πολύ σημαντικός παράγοντας... επηρεάζει πολύ την σύλληψη από ότι έχω διαπιστώσει από άλλες περιπτώσεις... είναι νωρίς το τεστ που έκανες γιατί ακόμη κι αν είσαι λογικό να μην έδειξε....κάνε μια χοριακή την αναμενόμενη μέρα περίοδου σου που θα δείξει 100% αν είσαι η όχι ή αν μπορέσεις περίμενε καλύτερα πιθανή καθυστέρηση....σου εύχομαι γρήγορα ένα μωράκι στη κοιλίτσα σου

 

πρίν από 28 λεπτά , Pagor είπε:

Κοριτσάκι μου εχω διαβάσει τις δημοσιεύσεις κ σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ είχα μια αποβολή αρχές Ιουλίου...είναι αβάσταχτος ο πόνος κ η αλήθεια είναι ότι το μυαλό όσο κ να θες δεν ξεκολλάει το άτιμο...θα σου πω ότι οι προσπάθειες σας είναι τέλειες....το τεστ το έκανες πολύ νωρίς...δεν λέω ότι είναι ψευδές αρνητικό απλά θεωρώ ότι το έκανε νωρίς κ αν έχει γίνει κάτι ( που στο εύχομαι από τα βαθύ της ψυχής μου) είναι ακόμα νωρίς...Επειδή κ εμένα έτσι μου έχουν πει ότι μετά από μια αποβολή ειδικά πιο γόνιμη θα σου πω ότι τον προηγούμενο μήνα που ήταν ο μήνας της αποβολής εμείς προσπαθήσαμε αμέσως...σαν τα κουνέλια κάθε μέρα όλες τις γόνιμες...τελικά πήρα ένα ωραιότατο αρνητικό...έκλαψα κ ηρεμησα...τι περίμενα κ εγώ...θα σου πω ότι οι ορμόνες μας θέλουν λίγο καιρό για να επανέλθουν κ όσα κορίτσια έκαναν ορμονολογικό ελενχο αμέσως μετά την αποβολή τους είδαν τρελά νούμερα όπως ήταν φυσικό...αυτό δεν βοηθάει στην σύλληψη...κ έτσι κ εγώ επειδή δεν ξέρω πότε θα ηρεμήσουν όλες αυτές οι ορμόνες είπα τώρα θα πάω διακοπές κ θα κάνω διακοπές από όλα....πολύ σεξ εννοείται ...αλλά ούτε τεστ ούτε σκέψεις....ας χαρώ τουλάχιστον το νησάκι που θα πάω για 8 ημέρες...το ανχος από Σεμπττεβριο ξανά...θα χαρώ πολύ να μάθω νέα σου ότι της Παναγιας έγινε το θαύμα που τόσο περιμένεις...τον γνωρίζω αυτόν τον καημό κ εύχομαι η Παναγία να σου φέρει την μεγαλύτερη χαρά!!!

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια. Και σε εσάς εύχομαι ότι καλύτερο στη ζωή σας. 

Αυτό τον μήνα υποτίθεται θα γενναγα. Γύρω στις 18-21 μου είχαν δώσει ΠΗΤ. Δεν θυμάμαι καλά ομως ακριβώς πότε με τόσα που έχω στο μυαλό μου. Εύχομαι εκείνες τις ημέρες ήδη να ξέρω τα ευχάριστα νέα. Αυτόν τον ευλογημένο μήνα της Παναγίας να αξιώσει κι εγώ να ζήσω ένα θαύμα. 

Αυτό με τις ορμόνες και την σύλληψη δεν το ήξερα. Θα το ψάξω ωστόσο. 

Κ εμείς πήγαμε διακοπές (ήταν στις γόνιμες) αλλά ξέρεις μετά που γυρνάς σπίτι ξανά επανέρχονται όλα. Μήπως πέτυχε? Μήπως είμαι έγκυος? Και δώστου παρακολούθηση συμπτωμάτων κλπ όσο και να έχεις πει ότι δεν πειράζει Σκόπια στιγμή θα έρθει, τελικά σε καίει το ίδιο και περισσότερο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariam23 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια. Και σε εσάς εύχομαι ότι καλύτερο στη ζωή σας. 

Αυτό τον μήνα υποτίθεται θα γενναγα. Γύρω στις 18-21 μου είχαν δώσει ΠΗΤ. Δεν θυμάμαι καλά ομως ακριβώς πότε με τόσα που έχω στο μυαλό μου. Εύχομαι εκείνες τις ημέρες ήδη να ξέρω τα ευχάριστα νέα. Αυτόν τον ευλογημένο μήνα της Παναγίας να αξιώσει κι εγώ να ζήσω ένα θαύμα. 

Αυτό με τις ορμόνες και την σύλληψη δεν το ήξερα. Θα το ψάξω ωστόσο. 

Κ εμείς πήγαμε διακοπές (ήταν στις γόνιμες) αλλά ξέρεις μετά που γυρνάς σπίτι ξανά επανέρχονται όλα. Μήπως πέτυχε? Μήπως είμαι έγκυος? Και δώστου παρακολούθηση συμπτωμάτων κλπ όσο και να έχεις πει ότι δεν πειράζει Σκόπια στιγμή θα έρθει, τελικά σε καίει το ίδιο και περισσότερο. 

Το ξέρω καρδούλα μου...πάντα πειράζει...κάθε φορά πονάει...το έχω πει πολλές φορές..εγώ το νοιωθω σαν ένα αγκάθι...αλλά φορές με απλά με ακουμπάει κ δεν πονάει άλλες φορές με τσιμπάει έντονα κ άλλες φορές με ματώνει...έτσι το νοιωθω εγώ...ένα αγκάθι που δεν λέει να φύγει εδώ κ χρόνια...τον Ιουνίου που είχα μάθει την εγκυμοσύνη μου ενοιθω τόσο ευτυχισμένη ...πρώτη φορά στην ζωή μου δεν ήθελα τίποτα άλλο...τα είχα όλα...έτσι ενοιωθα...αλλά....αλλά...τέλος πάντων...που θα πάει θα έρθει η μέρα μας κ θα ξεριζώσω για πάντα αυτό το αγκάθι από την ψυχή μου...Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχει έρθει αυτή η στιγμή για εσάς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες ειναι. Αγκάθι!

Θα τα καταφέρουμε όμως. Αυτό υπενθυμίζω στον εαυτό μου συχνά πυκνά!

Να είμαστε αγαπημένοι με τους άντρες μας και κάποια στιγμή θα έρθει!!!!

Καλα να περάσεις στις διακοπές.σου. Εύχομαι σύντομα όλες με χαρμόσυνα νέα. 

Θα κάνουμε update!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!! Συγχαρητήρια στις εγκυμονούσες και με το καλό στις επόμενες!Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε καμία το εξής: ελεύθερες επαφές κοντά στην ωορρηξία (δεν έκανα τεστ αλλά πάντα την καταλαβαίνω γιατί έχω μείνει άλλες 2 φορές έγκυος), όμως το φούσκωμα της ωορρηξίας δεν έχει φύγει εδώ και μια εβδομάδα, επιπλέον από εκείνες τις ημέρες και έπειτα που είχαμε επαφή πονάω αρκετά στο στήθος και γενικά νιώθω πολύ πρησμένη.Δεν έχω ξαναπάθει ποτέ κάτι τέτοιο και αναρωτιέμαι αν είναι νορμάλ. Περιμένω περίοδο στις 23/8 με κύκλο 25-28 ημερών. Έχω ένα παιδάκι και είχα έναν ενδομήτριο θάνατο σε πολύ προχωρημένη εγκυμοσύνη δυστυχώς.

 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katerina!! είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!! Συγχαρητήρια στις εγκυμονούσες και με το καλό στις επόμενες!Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε καμία το εξής: ελεύθερες επαφές κοντά στην ωορρηξία (δεν έκανα τεστ αλλά πάντα την καταλαβαίνω γιατί έχω μείνει άλλες 2 φορές έγκυος), όμως το φούσκωμα της ωορρηξίας δεν έχει φύγει εδώ και μια εβδομάδα, επιπλέον από εκείνες τις ημέρες και έπειτα που είχαμε επαφή πονάω αρκετά στο στήθος και γενικά νιώθω πολύ πρησμένη.Δεν έχω ξαναπάθει ποτέ κάτι τέτοιο και αναρωτιέμαι αν είναι νορμάλ. Περιμένω περίοδο στις 23/8 με κύκλο 25-28 ημερών. Έχω ένα παιδάκι και είχα έναν ενδομήτριο θάνατο σε πολύ προχωρημένη εγκυμοσύνη δυστυχώς.

 

Καλησπέρα!!! Ευχαριστούμε πολύ. Να χαίρεσαι κι εσύ το παιδάκι σου και λυπάμαι για την απώλεια σου ...

Οτιδήποτε πρωτόγνωρο ως σύμπτωμα πιστεύω ότι είναι θετικό,αν πάρουμε πχ τη δική μου περίπτωση που είχα αρκετά πρωτόγνωρα συμπτώματα πριν τελικά επιβεβαιώσω την εγκυμοσύνη μου,οπότε είναι θετική ένδειξη λέω εγώ...Εγώ από την ημέρα της ελεύθερης επαφής που είχαμε (ήταν μια και μοναδική) μέχρι τη πρώτη μέρα καθυστέρησης σε πολύ σταθερό κύκλο 29 ημερών είχα πονάκια χαμηλά στη μήτρα τα οποία συνεχίζονται μέχρι και τώρα που είμαι 13, εβδομάδων και 4ημερών...ήταν πρωτόγνωρο αυτό για μένα γιατί γνωρίζω πολύ καλά τι μου συμβαίνει σε κάθε κύκλο,οπότε και το υποψιάστηκα...

Περίμενε μέχρι την αναμενόμενη μέρα περίοδου ώστε να κάνεις τεστ η ακόμη καλύτερα μια χοριακή. Αλλά αν έχεις κύκλο 25-28 ημερών δεν είναι τόσο σταθερός... περίμενε καλύτερα πιθανή καθυστέρηση.... Σου εύχομαι να έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...