Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Καλημέρα!! Αρχικά είναι πολύ θετικό σημάδι η καθυστέρηση... Και είναι καλύτερα ούτως ή άλλως να κάνουμε τεστ εγκυμοσύνης όταν υπάρχει καθυστέρηση γιατί τα αποτελέσματα θα είναι αξιόπιστα κατά 99%. Γιατί δεν κάνεις μια χοριακή αν δε θες τεστ; Αλλά αν δε κάνεις θα συνεχίσεις να ζεις αυτές τις μέρες με αυτήν την απορία "είμαι δεν είμαι έγκυος;!" Και θα βασανίζεσαι αδίκως. Δεν θες να μάθεις;! Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις. Αν έχεις σταθερό κύκλο θα δείξει!!!

Εύχομαι τα επιθυμητά αποτελέσματα!!!

Καλημέρα!! Δεν έχω στάνταρ σταθερό κυκλο .. παίζεται ανάμεσα 32-35 ημερών βαριά .. έκανα σαλπιγγογραφια μέσα Ιουλίου , δε ξέρω αν παίζει ρόλο κ αυτό κ μου άλλαξε το κύκλο .. πριν 3 μέρες ενώ καθόμουν , με το που σηκώνομαι με έπεσε κράμπα 3-4 δευτερόλεπτα τώρα ενώ σηκώθηκα ..αυτό έγινε 2 φορές εκείνη την ώρα μέσα σε μισή ώρα .. θα κάνω ένα τεστ μέσα στο Σαββατοκύριακο , αν κ δεν νομίζω .. το μόνο που δε θέλω είναι να παρω χάπι για να μ έρθει περίοδος … μου συνέβη πρώτη φορά στη ζωή μου τον Ιανουάριο ,δεν είχα περίοδο για 2 μήνες .. αλλά ημκυν τρέλα αγχωμένη κ μανιακή με το ποτέ να βρω τη γόνιμη, γιατί δεν τη βρίσκω κ τέτοια .. κ αναγκαστικά πηρα duphaston για να μ έρθει .. τότε είχα λόγο, αυτή τη φορά όμως καθοκπυ άγχος ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η αλήθεια είναι πως είχα μπει στη διαδικασία κ έκανα τεστακια ..μετά τ άφησα για να μην με αγχώνει και για να μην έχω το μυαλό μου συνεχώς εκεί .. έχουμε ενα θέμα με τ σπερμα του συζύγου … θα επαναλάβει σπερμοδιαγραμμα τη Δευτέρα η την Τρίτη και θα ξέρουμε πως θα συνεχίσουμε … με τα τωρινά δεδομένα η επίτευξη της φυσιολογικής εγκυμοσύνης είναι χαμηλών πιθανοτήτων ….

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2022 at 4:53 PM, LouloudakiK said:

Ευχαριστώ πάρα πολύ... Ουσιαστικά είχαμε μόνο 2 ελεύθερες επαφές λογικά 1-2 μέρες πριν την ωορρηξία... Και τσουππ το πιάσαμε το σποράκι... Είναι φοβερό όμως το μητρικό ένστικτο...το ένιωθα...

Εύχομαι γρήγορα θετικά τέστ σε οοοοολεεεςςς

 

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ :wub: ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΠΡΟΣΑΘΕΙΑ........ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΕΠΙΘΕΙΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ :wub: ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΠΡΟΣΑΘΕΙΑ........ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΕΠΙΘΕΙΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ

Καλησπέρα. Σε ευχαριστώ πολύ!! Τώρα είμαι 14 εβδομάδων...φύλο δεν ξέρουμε ακόμη. Εύχομαι και σε σένα σύντομα ένα μωράκι!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΟΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΓΧΩΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΔΥΝΑΜΗ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΜΕ ΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΠΡΟΧΘΕΣ,(ΤΟ ΠΡΟΥΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ  ΕΙΧΑ 10 ΜΕΡΕΣ)  ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΠΛΑ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΜΗΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΩΞΕΣΗ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ  :( ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΛΛΑΑΑΑΑΑΑ....ΦΟΥΛ ΑΓΧΟΣ...... ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ (ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ), ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑ ΦΟΥΛ( ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ...), ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ;;; ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.................. ΕΑΝ ΔΕΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ........................

6 minutes ago, LouloudakiK said:

Καλησπέρα. Σε ευχαριστώ πολύ!! Τώρα είμαι 14 εβδομάδων...φύλο δεν ξέρουμε ακόμη. Εύχομαι και σε σένα σύντομα ένα μωράκι!!!!

ΤΙ ΩΑΡΑΙΑΑΑ :wub: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΟΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΓΧΩΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΔΥΝΑΜΗ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΜΕ ΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΠΡΟΧΘΕΣ,(ΤΟ ΠΡΟΥΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ  ΕΙΧΑ 10 ΜΕΡΕΣ)  ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΠΛΑ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΜΗΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΩΞΕΣΗ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ  :( ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΛΛΑΑΑΑΑΑΑ....ΦΟΥΛ ΑΓΧΟΣ...... ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ (ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ), ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑ ΦΟΥΛ( ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ...), ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ;;; ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.................. ΕΑΝ ΔΕΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ........................

ΤΙ ΩΑΡΑΙΑΑΑ :wub: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ

Όσο αγχώνεσαι τόσο καθυστερεί η περίοδος σου. Χαλάρωσε όσο μπορείς και κάνε μια χοριακή....

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2022 at 2:12 ΜΜ, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΟΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΓΧΩΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΔΥΝΑΜΗ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΜΕ ΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΠΡΟΧΘΕΣ,(ΤΟ ΠΡΟΥΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ  ΕΙΧΑ 10 ΜΕΡΕΣ)  ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΠΛΑ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΜΗΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΩΞΕΣΗ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ  :( ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΛΛΑΑΑΑΑΑΑ....ΦΟΥΛ ΑΓΧΟΣ...... ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ (ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ), ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑ ΦΟΥΛ( ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ...), ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ;;; ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.................. ΕΑΝ ΔΕΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ........................

ΤΙ ΩΑΡΑΙΑΑΑ :wub: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου...κ εγώ μετά την βιοχημική αρχές Ιουλίου όλο το μυαλό εκεί...δεν ξεκολλάει...σαν κάτι να μου λείπει πιο πολύ από πριν...αλλά τώρα είναι διακοπές...δεν έχω μπει ούτε μια φορά στο τρυπακι να σκεφτώ τι κάναμε αυτό τον μήνα...λέω χαλάω που χαλάω τις μέρες μου κάθε μέρα στην Αθήνα στο σπίτι μην το κάνω κ εδώ ...κ έτσι έχω χαλαρώσει...Δεν περιμένω τίποτα να σου πω ...ούτε το σκέφτομαι καν...Το μόνο που έκανα εχθές ήταν σε μια θάλασσα σκέφτηκα το μικρούλη που χάσαμε κ πόσο θα ήταν σήμερα εάν ήμουν έγκυος...κ επειδή όταν το έχασα ήταν σαν ένα κουκουτσακι από πορτοκάλι έψαχνα στην άμμο με της πέτρες κ βρήκα μια πολύ μικρή λευκή πετρουλα..λέω εσένα θα σε πάρω μαζί μου στο σπίτι...αφού δεν κατάφερα το μικρό μου...Την δίνω στο άντρα μου( χωρίς να του πω γιατί μάζεψα μια τόση μικρή Πετρούλα) κ εκείνος την χάνει ..δεν ξέρω γιατί αλλά στεναχωρήθηκα χαζό το ξέρω αλλά στεναχωρηθηκα ...με είδε έτσι δεν ξέρω αν το κατάλαβε γιατί έγινα έτσι κ έψαξε κ μου την βρήκε ξανά ..Λέω σημάδι είναι ...που θα πάει όλα θα βρουν τον δρόμο τους κάποτε όπως κ αυτή η μικρή πετρούλα....αλλά πέρα από τον χθεσινό μου καταθλιπτικό επεισόδιο ευτυχώς δεν έχω αλλά κ όλα καλά τώρα στις διακοπές ..αλλά ρε γαμωτο που κ που το μυαλό κολλάει τόσο σε αυτό το παιδάκι ..τεσπά...αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες μας!!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@IOANNA28 @minnie26 @Evi95 @LouloudakiK τι κάνετε κορίτσια μου???που έχουμε χαθεί όλες??? Για εμάς τέρμα οι διακοπές ωραίες ήταν κ τα κεφάλια πάλι μέσα ...πως πήγε ο μήνας σας??? Είχαμε κανένα ευχαριστώ...εγώ τα νέα μου αυτό το μήνα...Κάναμε πολλές φιλότιμες προσπάθειες κ ειδικά τις καλές μέρες κάθε μέρα ...πήγα διακοπές περάσαμε τέλεια πολλά μπάνια δηλαδή κ παιχνίδια στην θάλασσα ...2 μέρες πριν την περίοδο αρχίσανε κάτι πόνοι στην μέση ( που εγώ δεν πονάω ποτέ) κάτι κράμπες πολύ διαφορετικές από τα κλασσικά κάθε μήνα...κ έβγαλα κ πάρα πολύ ακμή...αλλά πολύ όμως ειδικά στο πηγούνι( που δεν έχω βγάλει ούτε στην εφηβεία μου εγώ ακμή)...λέω κ εγώ μέσα στην χαρά μου ...μωρέ λες???κάνω τεστακι φυσικά αρνητικό....λέω μην απογοητευτω θα περιμένω το Σάββατο που είναι η κανονική μου μέρα...εεε τι να πω...το Σάββατο πρωί κανονικότητα η άτιμη...μωρέ να μην θέλει να με ξεχάσει μερικούς μηνους....τι να πω πω κορίτσια...μακάρι να μην είχα ποτέ αυτή την βιοχημική γιατί κάθε φορά έχω πολλές ελπίδες κ φυσικά μετά απογοητεύομαι διπλάσια από παλιά κ μαζί με εμένα κ ο άντρας μου...σου λέει τόσο εύκολα το πιάσαμε το πρώτο( με την πρώτη φορά) άσχετα που έγινε η βιοχημική..τώρα γιατί???Τεσπά...που θα πάει...κοντρα αυτό...κόντρα κ εμείς...εσείς πώς τα πάτε???

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Pagor είπε:

@IOANNA28 @minnie26 @Evi95 @LouloudakiK τι κάνετε κορίτσια μου???που έχουμε χαθεί όλες??? Για εμάς τέρμα οι διακοπές ωραίες ήταν κ τα κεφάλια πάλι μέσα ...πως πήγε ο μήνας σας??? Είχαμε κανένα ευχαριστώ...εγώ τα νέα μου αυτό το μήνα...Κάναμε πολλές φιλότιμες προσπάθειες κ ειδικά τις καλές μέρες κάθε μέρα ...πήγα διακοπές περάσαμε τέλεια πολλά μπάνια δηλαδή κ παιχνίδια στην θάλασσα ...2 μέρες πριν την περίοδο αρχίσανε κάτι πόνοι στην μέση ( που εγώ δεν πονάω ποτέ) κάτι κράμπες πολύ διαφορετικές από τα κλασσικά κάθε μήνα...κ έβγαλα κ πάρα πολύ ακμή...αλλά πολύ όμως ειδικά στο πηγούνι( που δεν έχω βγάλει ούτε στην εφηβεία μου εγώ ακμή)...λέω κ εγώ μέσα στην χαρά μου ...μωρέ λες???κάνω τεστακι φυσικά αρνητικό....λέω μην απογοητευτω θα περιμένω το Σάββατο που είναι η κανονική μου μέρα...εεε τι να πω...το Σάββατο πρωί κανονικότητα η άτιμη...μωρέ να μην θέλει να με ξεχάσει μερικούς μηνους....τι να πω πω κορίτσια...μακάρι να μην είχα ποτέ αυτή την βιοχημική γιατί κάθε φορά έχω πολλές ελπίδες κ φυσικά μετά απογοητεύομαι διπλάσια από παλιά κ μαζί με εμένα κ ο άντρας μου...σου λέει τόσο εύκολα το πιάσαμε το πρώτο( με την πρώτη φορά) άσχετα που έγινε η βιοχημική..τώρα γιατί???Τεσπά...που θα πάει...κοντρα αυτό...κόντρα κ εμείς...εσείς πώς τα πάτε???

 

Καλησπέρα τι κάνεις;;; Πώς είσαι;

Υπομονή και θα έρθει πολύ σύντομα..... Προσπάθησε να χαλαρώσεις....όσο είναι δυνατόν....

Εγώ έχω μπει στον 4ο, είμαι σχεδόν στη 16η εβδομάδα και ακόμη τα ίδια.... αναγουλες και εμετοί.... ελπίζω γρήγορα σε μια βελτίωση.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Pagor είπε:

@IOANNA28 @minnie26 @Evi95 @LouloudakiK τι κάνετε κορίτσια μου???που έχουμε χαθεί όλες??? Για εμάς τέρμα οι διακοπές ωραίες ήταν κ τα κεφάλια πάλι μέσα ...πως πήγε ο μήνας σας??? Είχαμε κανένα ευχαριστώ...εγώ τα νέα μου αυτό το μήνα...Κάναμε πολλές φιλότιμες προσπάθειες κ ειδικά τις καλές μέρες κάθε μέρα ...πήγα διακοπές περάσαμε τέλεια πολλά μπάνια δηλαδή κ παιχνίδια στην θάλασσα ...2 μέρες πριν την περίοδο αρχίσανε κάτι πόνοι στην μέση ( που εγώ δεν πονάω ποτέ) κάτι κράμπες πολύ διαφορετικές από τα κλασσικά κάθε μήνα...κ έβγαλα κ πάρα πολύ ακμή...αλλά πολύ όμως ειδικά στο πηγούνι( που δεν έχω βγάλει ούτε στην εφηβεία μου εγώ ακμή)...λέω κ εγώ μέσα στην χαρά μου ...μωρέ λες???κάνω τεστακι φυσικά αρνητικό....λέω μην απογοητευτω θα περιμένω το Σάββατο που είναι η κανονική μου μέρα...εεε τι να πω...το Σάββατο πρωί κανονικότητα η άτιμη...μωρέ να μην θέλει να με ξεχάσει μερικούς μηνους....τι να πω πω κορίτσια...μακάρι να μην είχα ποτέ αυτή την βιοχημική γιατί κάθε φορά έχω πολλές ελπίδες κ φυσικά μετά απογοητεύομαι διπλάσια από παλιά κ μαζί με εμένα κ ο άντρας μου...σου λέει τόσο εύκολα το πιάσαμε το πρώτο( με την πρώτη φορά) άσχετα που έγινε η βιοχημική..τώρα γιατί???Τεσπά...που θα πάει...κοντρα αυτό...κόντρα κ εμείς...εσείς πώς τα πάτε???

 

Καλημέρα!

Εμείς χαλάρωσαμε κάναμε ξανά μερικά μπανάκια και τώρα πάλι στο πρόγραμμα..Κι εμείς κανένα αποτέλεσμα αν και αξιοποιήσαμε κάθε ευκαιρία..Τι να πω.. Υπομονή..Αλλά ενώ εγώ είμαι πιο χαλαρή εκείνος αγχώνεται περισσότερο τελευταία..Δηλαδή ακόμη κι αν έρχεται η περίοδος μου,μου ζητάει να κάνω τέστ μπας και.. Εγώ δεν κάνω όμως..Πολύ ψυχοφθόρο το αρνητικό..Φανταστείτε ότι πριν την περίοδο ήθελα ελιές (που εγώ δεν τις τρώω γενικα καθόλου)..Ε και του καρφώθηκε η ιδέα ότι μήπως κάτι έγινε..Εγώ πάλι ήξερα ότι ήταν λόγω περιόδου..

 Πηγα στο γυναικολόγο μου αμέσως μετά τη περίοδο όπου τα βρήκε όλα φυσιολογικά,θα κάνουμε και κάποιες ακόμη εξετάσεις και υπομονή..

Αυτά από εμένα..

 

6 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα τι κάνεις;;; Πώς είσαι;

Υπομονή και θα έρθει πολύ σύντομα..... Προσπάθησε να χαλαρώσεις....όσο είναι δυνατόν....

Εγώ έχω μπει στον 4ο, είμαι σχεδόν στη 16η εβδομάδα και ακόμη τα ίδια.... αναγουλες και εμετοί.... ελπίζω γρήγορα σε μια βελτίωση.....

Ακόμη έχεις εμετούς???

Κρίμα κορίτσι μου..Δύσκολο κι αυτό που περνάς..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια & καλή εβδομάδα!!! @LouloudakiK με το καλό το νινακι σου. Ήσασταν η πρώτη συζήτηση που μου εμφάνισε όταν έψαχνα κ γω στο γκουγκλ συμπτώματα από ελεύθερες επαφές... ένιωθα λίγο περίεργα κ έλεγα μήπως δεν είναι εγκυμοσύνη κ είναι επειδή ο οργανισμός μου ήρθε σε επαφή με σπέρμα που δεν το είχε συνηθίσει :P Τελικά όντως ήμουν τον Ιούνιο αλλά ήταν βιοχημική..Και τον Ιούλιο είχα πάλι θετικό τεστ και μέχρι στιγμής πάνε όλα καλά 9w+4 υπερηχογραφικά...γιατί βάση ΤΕΠ είμαι 5 μέρες πιο πολύ.. Να τονίσω ότι σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα κάνει τέστ κ είχε βγει αρνητικό κ μετά από 3 μέρες ξανά κάνα βγήκε θετικό..Το λέω σε όσες παίρνετε αρνητικό αποτέλεσμα ποτέ δεν ξέρετε! Επίσης για την @Pagor να μην αγχώνεται για τη βιοχημική η γιατρός μου μου είπε ότι είναι τυχαίο γεγονός και οι περισσότερες έχουν μια επόμενη τελειομηνη κύηση! Μια φορά έγκυος για πάντα έγκυος :-) Έκανες κάποια εξέταση να δεις μήπως το προκάλεσε κάτι? Εγώ επειδή έχω ακούσει διάφορα δυσάρεστα τον τελευταίο καιρό, πήγα σε αιματολογο να είμαι σίγουρη για τυχόν επόμενη.. Βρέθηκα ετεροζυγωτης σε  3 μεταλλάξεις γονιδιακές θρομβοφιλιας... Βέβαια μου είπε ότι δίνει λίγες πιθανότητες να έπαιξαν ρόλο στην βιοχημική οι συγκεκριμένες μεταλλάξεις...αλλά όταν μείνω ξανά να πάρω σαλοσπιρ για παν ενδεχόμενο...Κ όντως την επόμενη μέρα είχα θετικό τεστ κ τα ξεκίνησα...Σήμερα έχω πάλι ραντεβού για εκ νέου εξετάσεις.. @Evi95   εύχομαι σύντομα ευχάριστα κορίτσι μου! Αν θες μια συμβουλή για το σύντροφό σου... Δεν χρειάζεται να ξέρουν πότε είναι οι γόνιμες, ποτέ περιμένουμε περίοδο γιατί έτσι τους μπλοκάρουμε...Σκέψου εγώ τον Ιούνιο στην εγκυμοσύνη που είδα θετικό τεστ μετά από μια βδομάδα καθυστέρηση που είδα το πρώτο αιματακι του είπα τι έγινε... Δηλαδή ήμουν έγκυος κ δεν  ήξερε ότι δεν Μ ήρθε περίοδος...Κ σε αυτήν τη εγκυμοσύνη σχεδόν μια βδομάδα μετά του είπα κ αυτό αναγκαστικά επειδή ήθελε Σ€€€ξ και δεν μπορούσα να τον αποφεύγω άλλο  :-P Και μου είπε αν ήθελα να τον αποφύγω έπρεπε να του πω ότι έχω περίοδο... Να δεις που αν δεν ξέρει ο σύντροφός σου  τι γίνεται θα είστε πιο χαλαροί κ εσύ θα έχεις λιγότερο άγχος!! Επίσης έχω ακούσει ότι το άγχος μπορεί να ανεβάσει την προλακτίνη μια ορμόνη του θηλασμού που μειώνει την πιθανότητα σύλληψης.. @ΚΑΤΕΡΙΝΑ2. Εύχομαι σύντομα ένα θετικό τεστ και σε εσένα κορίτσι μου...Αφού έγινε μια φορά το θαύμα θα ξανά γίνει σύντομα! Σε ποια εβδομάδα έκανες αποξεση? ( Αυτό φοβάμαι πολύ στη φάση που είμαι :-( μη γίνει κάτι... Τουλάχιστον στη βιοχημική φεύγει μόνο του ) ... Φιλιά σε όλες :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , WomensPower είπε:

Καλημέρα κορίτσια & καλή εβδομάδα!!! @LouloudakiK με το καλό το νινακι σου. Ήσασταν η πρώτη συζήτηση που μου εμφάνισε όταν έψαχνα κ γω στο γκουγκλ συμπτώματα από ελεύθερες επαφές... ένιωθα λίγο περίεργα κ έλεγα μήπως δεν είναι εγκυμοσύνη κ είναι επειδή ο οργανισμός μου ήρθε σε επαφή με σπέρμα που δεν το είχε συνηθίσει :P Τελικά όντως ήμουν τον Ιούνιο αλλά ήταν βιοχημική..Και τον Ιούλιο είχα πάλι θετικό τεστ και μέχρι στιγμής πάνε όλα καλά 9w+4 υπερηχογραφικά...γιατί βάση ΤΕΠ είμαι 5 μέρες πιο πολύ.. Να τονίσω ότι σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα κάνει τέστ κ είχε βγει αρνητικό κ μετά από 3 μέρες ξανά κάνα βγήκε θετικό..Το λέω σε όσες παίρνετε αρνητικό αποτέλεσμα ποτέ δεν ξέρετε! Επίσης για την @Pagor να μην αγχώνεται για τη βιοχημική η γιατρός μου μου είπε ότι είναι τυχαίο γεγονός και οι περισσότερες έχουν μια επόμενη τελειομηνη κύηση! Μια φορά έγκυος για πάντα έγκυος :-) Έκανες κάποια εξέταση να δεις μήπως το προκάλεσε κάτι? Εγώ επειδή έχω ακούσει διάφορα δυσάρεστα τον τελευταίο καιρό, πήγα σε αιματολογο να είμαι σίγουρη για τυχόν επόμενη.. Βρέθηκα ετεροζυγωτης σε  3 μεταλλάξεις γονιδιακές θρομβοφιλιας... Βέβαια μου είπε ότι δίνει λίγες πιθανότητες να έπαιξαν ρόλο στην βιοχημική οι συγκεκριμένες μεταλλάξεις...αλλά όταν μείνω ξανά να πάρω σαλοσπιρ για παν ενδεχόμενο...Κ όντως την επόμενη μέρα είχα θετικό τεστ κ τα ξεκίνησα...Σήμερα έχω πάλι ραντεβού για εκ νέου εξετάσεις.. @Evi95   εύχομαι σύντομα ευχάριστα κορίτσι μου! Αν θες μια συμβουλή για το σύντροφό σου... Δεν χρειάζεται να ξέρουν πότε είναι οι γόνιμες, ποτέ περιμένουμε περίοδο γιατί έτσι τους μπλοκάρουμε...Σκέψου εγώ τον Ιούνιο στην εγκυμοσύνη που είδα θετικό τεστ μετά από μια βδομάδα καθυστέρηση που είδα το πρώτο αιματακι του είπα τι έγινε... Δηλαδή ήμουν έγκυος κ δεν  ήξερε ότι δεν Μ ήρθε περίοδος...Κ σε αυτήν τη εγκυμοσύνη σχεδόν μια βδομάδα μετά του είπα κ αυτό αναγκαστικά επειδή ήθελε Σ€€€ξ και δεν μπορούσα να τον αποφεύγω άλλο  :-P Και μου είπε αν ήθελα να τον αποφύγω έπρεπε να του πω ότι έχω περίοδο... Να δεις που αν δεν ξέρει ο σύντροφός σου  τι γίνεται θα είστε πιο χαλαροί κ εσύ θα έχεις λιγότερο άγχος!! Επίσης έχω ακούσει ότι το άγχος μπορεί να ανεβάσει την προλακτίνη μια ορμόνη του θηλασμού που μειώνει την πιθανότητα σύλληψης.. @ΚΑΤΕΡΙΝΑ2. Εύχομαι σύντομα ένα θετικό τεστ και σε εσένα κορίτσι μου...Αφού έγινε μια φορά το θαύμα θα ξανά γίνει σύντομα! Σε ποια εβδομάδα έκανες αποξεση? ( Αυτό φοβάμαι πολύ στη φάση που είμαι :-( μη γίνει κάτι... Τουλάχιστον στη βιοχημική φεύγει μόνο του ) ... Φιλιά σε όλες :-)

Με το καλό κορίτσι μου για το μωράκι σου..όλα θα θα πάνε καλά κ να μην σκέφτεσαι τίποτα αρνητικό...όταν είχα την βιοχημική είχα μιλήσει με την γιατρό μου κ της είχα πει εάν πρέπει να κάνουμε εξετάσεις αλλά μου είπε όχι εκείνη....τώρα βλέπουμε τι θα γίνει πάμε για αυτό τον μήνα ...εάν περάσει 3 μήνες από την βιοχημική κ δεν έχει γίνει κάτι θα πάω να κάνω ξανά εξετάσεις να δούμε...

2 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Καλημέρα!

Εμείς χαλάρωσαμε κάναμε ξανά μερικά μπανάκια και τώρα πάλι στο πρόγραμμα..Κι εμείς κανένα αποτέλεσμα αν και αξιοποιήσαμε κάθε ευκαιρία..Τι να πω.. Υπομονή..Αλλά ενώ εγώ είμαι πιο χαλαρή εκείνος αγχώνεται περισσότερο τελευταία..Δηλαδή ακόμη κι αν έρχεται η περίοδος μου,μου ζητάει να κάνω τέστ μπας και.. Εγώ δεν κάνω όμως..Πολύ ψυχοφθόρο το αρνητικό..Φανταστείτε ότι πριν την περίοδο ήθελα ελιές (που εγώ δεν τις τρώω γενικα καθόλου)..Ε και του καρφώθηκε η ιδέα ότι μήπως κάτι έγινε..Εγώ πάλι ήξερα ότι ήταν λόγω περιόδου..

 Πηγα στο γυναικολόγο μου αμέσως μετά τη περίοδο όπου τα βρήκε όλα φυσιολογικά,θα κάνουμε και κάποιες ακόμη εξετάσεις και υπομονή..

Αυτά από εμένα..

 

Ακόμη έχεις εμετούς???

Κρίμα κορίτσι μου..Δύσκολο κι αυτό που περνάς..

Κείμενα μετά την βιοχημική είναι πιο στην τσίτα για μια εγκυμοσύνη...το περίμενε πως κ πως ο γλυκός μου κ όταν ήρθε ο έφυγε του στοίχησε πάρα πολύ....έχει περάσει κ τόσο δύσκολα με την υγεία του πριν 3 χρόνια κ τώρα που ήρθε μια χαρά μας έφυγε...κ έτσι κ εμένα είναι στην τσίτα....του λέω να μη στεναχωριέται γιατί τον βλέπω κ στεναχωριέμαι κ εγώ κ ότι όλα θα έρθουν....κ εάν δεν έρθουν δεν πειράζει εγώ είμαι ευτυχισμένη μαζί του κ μου φτάνει αυτό...Δεν είναι όλα στο χέρι μας δυστηχως..να είμαστε καλά κ όλα σιγά σιγά θα πάρουν τον δρόμο τους..Άντε να δούμε τώρα κ αυτό τον μήνα...καλή μας επιτυχία σε όλες ..

Υγ αυτό τον μήνα έχει τα γενέθλιά του( προς το τέλος του μήνα) πόσο πολύ θα ήθελα να γινόταν το θαύμα κ να του το έκανα σαν δώρο ένα θετικό τεστ...τεσπά... όνειρα...

8 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα τι κάνεις;;; Πώς είσαι;

Υπομονή και θα έρθει πολύ σύντομα..... Προσπάθησε να χαλαρώσεις....όσο είναι δυνατόν....

Εγώ έχω μπει στον 4ο, είμαι σχεδόν στη 16η εβδομάδα και ακόμη τα ίδια.... αναγουλες και εμετοί.... ελπίζω γρήγορα σε μια βελτίωση.....

Ωχ κορίτσι μου μου ακόμα με εμετούς....έχω ακούσει πολλές κοπέλες που πάνε έτσι μέχρι το τέλος...σου εύχομαι εσένα να σταματήσουν γρήγορα...πρέπει να είναι πολύ εξαντλητικό ειδικά εάν δουλεύεις κιόλας...υπομονή κοριτσάκι μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Pagor και εμένα το ίδιο μου έλεγε.. τυχαίο γεγονός...δεν χρειαζεται εξετάσεις..Απλά οι γιατροι θεωρούν ότι οι εξετάσεις μας αγχώνουν..Εγώ της εξήγησα ότι αγχώνομαι περισσότερο να κάνω σενάρια τι μπορεί να έγινε..Και προτιμώ να μάθω για να νιώθω πιο ασφαλής... Σκέψου τα έκανα κρυφά από τον άντρα μου γιατί αυτός ανήκει στην κατηγορία που αγχώνεται με αυτά... Όταν του είπα για την εγκυμοσύνη του είπα και για την αιματολογο... Απ' οτι κατάλαβα περάσατε και θέμα υγείας...οπότε σκέψου πόσο δυνατή είσαι και  έχεις κάνει υπομονή σε πολύ πιο δύσκολες στιγμές... Εύχομαι αυτά τα γενέθλια να τα γιορτάσετε με ένα θετικό τεστ :-) <3  Εγώ βέβαια φανταζομουν να ανακοινώνω την εγκυμοσύνη στον άντρα μου Χριστούγεννα ή Πρωτοχρονιά που είναι στολισμένο το δέντρο...Έτσι μου είχε κολλήσει στο μυαλό... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...