Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Pagor είπε:

@IOANNA28 @minnie26 @Evi95 @LouloudakiK τι κάνετε κορίτσια μου???που έχουμε χαθεί όλες??? Για εμάς τέρμα οι διακοπές ωραίες ήταν κ τα κεφάλια πάλι μέσα ...πως πήγε ο μήνας σας??? Είχαμε κανένα ευχαριστώ...εγώ τα νέα μου αυτό το μήνα...Κάναμε πολλές φιλότιμες προσπάθειες κ ειδικά τις καλές μέρες κάθε μέρα ...πήγα διακοπές περάσαμε τέλεια πολλά μπάνια δηλαδή κ παιχνίδια στην θάλασσα ...2 μέρες πριν την περίοδο αρχίσανε κάτι πόνοι στην μέση ( που εγώ δεν πονάω ποτέ) κάτι κράμπες πολύ διαφορετικές από τα κλασσικά κάθε μήνα...κ έβγαλα κ πάρα πολύ ακμή...αλλά πολύ όμως ειδικά στο πηγούνι( που δεν έχω βγάλει ούτε στην εφηβεία μου εγώ ακμή)...λέω κ εγώ μέσα στην χαρά μου ...μωρέ λες???κάνω τεστακι φυσικά αρνητικό....λέω μην απογοητευτω θα περιμένω το Σάββατο που είναι η κανονική μου μέρα...εεε τι να πω...το Σάββατο πρωί κανονικότητα η άτιμη...μωρέ να μην θέλει να με ξεχάσει μερικούς μηνους....τι να πω πω κορίτσια...μακάρι να μην είχα ποτέ αυτή την βιοχημική γιατί κάθε φορά έχω πολλές ελπίδες κ φυσικά μετά απογοητεύομαι διπλάσια από παλιά κ μαζί με εμένα κ ο άντρας μου...σου λέει τόσο εύκολα το πιάσαμε το πρώτο( με την πρώτη φορά) άσχετα που έγινε η βιοχημική..τώρα γιατί???Τεσπά...που θα πάει...κοντρα αυτό...κόντρα κ εμείς...εσείς πώς τα πάτε???

 

Καλησπέρα κ απ μένα σε όλες κορίτσια ! Άργησα να απαντήσω , ήμουν σε πανηγύρια βλέπεις για να χαλαρώσω κ να ξεχνιέμαι ! Χεχε! Πλάκα κάνω ! Εγώ τι να σας πω .. περιμένω να μ έρθει περίοδος και έχει καθυστερήσει εδώ και 16 μέρες !!! Βέβαια, έχω κάνει τεστ , έχω πάει στο γυναικολόγο μου στις 10 μέρες καθυστέρηση , κάναμε τεστακι βγήκε αρνητικό φυσικά … φοβόμασταν μήπως έχω κάποια κύστη αλλά όχι , είμαι εντάξει! Να πω ότι το ίδιο μ συνέβη τον Ιανουάριο κ πηρα χάπι ώστε να μου έρθει .. θα περιμένω 2 μέρες ακόμη κ μετά γα ενοχλήσω μ πάλι το γιατρό μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 46 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλησπέρα κ απ μένα σε όλες κορίτσια ! Άργησα να απαντήσω , ήμουν σε πανηγύρια βλέπεις για να χαλαρώσω κ να ξεχνιέμαι ! Χεχε! Πλάκα κάνω ! Εγώ τι να σας πω .. περιμένω να μ έρθει περίοδος και έχει καθυστερήσει εδώ και 16 μέρες !!! Βέβαια, έχω κάνει τεστ , έχω πάει στο γυναικολόγο μου στις 10 μέρες καθυστέρηση , κάναμε τεστακι βγήκε αρνητικό φυσικά … φοβόμασταν μήπως έχω κάποια κύστη αλλά όχι , είμαι εντάξει! Να πω ότι το ίδιο μ συνέβη τον Ιανουάριο κ πηρα χάπι ώστε να μου έρθει .. θα περιμένω 2 μέρες ακόμη κ μετά γα ενοχλήσω μ πάλι το γιατρό μου.

Καλησπέρα!!! Μήπως "τρελαίνεται" ο κύκλος σου λόγω των ελεύθερων επαφών;;; Τι σου είπε ο γιατρός;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα!!! Μήπως "τρελαίνεται" ο κύκλος σου λόγω των ελεύθερων επαφών;;; Τι σου είπε ο γιατρός;

Ο γιατρός μ είπε λόγω άγχους .. ελεύθερες επαφές έχω έσω και 14-15 μήνες χωρίς όμως εγκυμοσύνη …. Έχω κάνει σαλπιγγογραφια στον τελευταίο κύκλο της περιόδου π είχα .. έχουμε ένα θεματάκι με το σπερμα του συζύγου κ ίσως επειδή αγχωνόμουν για το ποτέ θα γίνει η εξέταση κ τι αποτελέσματα θα έχουμε να μπλόκαρα.. δε ξέρω!!! Σε σένα αγαπημένη εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Pagor είπε:

@IOANNA28 @minnie26 @Evi95 @LouloudakiK τι κάνετε κορίτσια μου???που έχουμε χαθεί όλες??? Για εμάς τέρμα οι διακοπές ωραίες ήταν κ τα κεφάλια πάλι μέσα ...πως πήγε ο μήνας σας??? Είχαμε κανένα ευχαριστώ...εγώ τα νέα μου αυτό το μήνα...Κάναμε πολλές φιλότιμες προσπάθειες κ ειδικά τις καλές μέρες κάθε μέρα ...πήγα διακοπές περάσαμε τέλεια πολλά μπάνια δηλαδή κ παιχνίδια στην θάλασσα ...2 μέρες πριν την περίοδο αρχίσανε κάτι πόνοι στην μέση ( που εγώ δεν πονάω ποτέ) κάτι κράμπες πολύ διαφορετικές από τα κλασσικά κάθε μήνα...κ έβγαλα κ πάρα πολύ ακμή...αλλά πολύ όμως ειδικά στο πηγούνι( που δεν έχω βγάλει ούτε στην εφηβεία μου εγώ ακμή)...λέω κ εγώ μέσα στην χαρά μου ...μωρέ λες???κάνω τεστακι φυσικά αρνητικό....λέω μην απογοητευτω θα περιμένω το Σάββατο που είναι η κανονική μου μέρα...εεε τι να πω...το Σάββατο πρωί κανονικότητα η άτιμη...μωρέ να μην θέλει να με ξεχάσει μερικούς μηνους....τι να πω πω κορίτσια...μακάρι να μην είχα ποτέ αυτή την βιοχημική γιατί κάθε φορά έχω πολλές ελπίδες κ φυσικά μετά απογοητεύομαι διπλάσια από παλιά κ μαζί με εμένα κ ο άντρας μου...σου λέει τόσο εύκολα το πιάσαμε το πρώτο( με την πρώτη φορά) άσχετα που έγινε η βιοχημική..τώρα γιατί???Τεσπά...που θα πάει...κοντρα αυτό...κόντρα κ εμείς...εσείς πώς τα πάτε???

 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ περιμένω αύριο μεθαύριο και μάλλον μου έρχεται. Έκανα σήμερα τεστ ( πρώτη φορά πρίν την αναμενόμενη ημερομηνία) και ήταν αρνητικό. Από συμπτώματα τίποτα. Ένα ελαφρύ πρήξιμο που είχα στο στήθος έφυγε. Βέβαια η προσπάθεια δεν ήταν τόσο εντατική γιατί κάτι η κούραση, κάτι οι ζέστες, λίγη διάθεση για σεξ. Αναμονή λοιπόν και βλέπουμε τις επόμενες μέρες.

12 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Καλημέρα!

Εμείς χαλάρωσαμε κάναμε ξανά μερικά μπανάκια και τώρα πάλι στο πρόγραμμα..Κι εμείς κανένα αποτέλεσμα αν και αξιοποιήσαμε κάθε ευκαιρία..Τι να πω.. Υπομονή..Αλλά ενώ εγώ είμαι πιο χαλαρή εκείνος αγχώνεται περισσότερο τελευταία..Δηλαδή ακόμη κι αν έρχεται η περίοδος μου,μου ζητάει να κάνω τέστ μπας και.. Εγώ δεν κάνω όμως..Πολύ ψυχοφθόρο το αρνητικό..Φανταστείτε ότι πριν την περίοδο ήθελα ελιές (που εγώ δεν τις τρώω γενικα καθόλου)..Ε και του καρφώθηκε η ιδέα ότι μήπως κάτι έγινε..Εγώ πάλι ήξερα ότι ήταν λόγω περιόδου..

 Πηγα στο γυναικολόγο μου αμέσως μετά τη περίοδο όπου τα βρήκε όλα φυσιολογικά,θα κάνουμε και κάποιες ακόμη εξετάσεις και υπομονή..

Αυτά από εμένα..

 

Ακόμη έχεις εμετούς???

Κρίμα κορίτσι μου..Δύσκολο κι αυτό που περνάς..

Είναι πράγματι δύσκολο να προσπαθείς να συγκεντρωθείς σε όλα πρέπει να κάνεις και ταυτόχρονα να πρέπει να διαχειριστείς και το ψυχολογικό κομμάτι 2 ανθρώπων. Θέλει μεγάλη δύναμη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Ο γιατρός μ είπε λόγω άγχους .. ελεύθερες επαφές έχω έσω και 14-15 μήνες χωρίς όμως εγκυμοσύνη …. Έχω κάνει σαλπιγγογραφια στον τελευταίο κύκλο της περιόδου π είχα .. έχουμε ένα θεματάκι με το σπερμα του συζύγου κ ίσως επειδή αγχωνόμουν για το ποτέ θα γίνει η εξέταση κ τι αποτελέσματα θα έχουμε να μπλόκαρα.. δε ξέρω!!! Σε σένα αγαπημένη εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

Εύχομαι να έρθει γρήγορα το μωράκι σας.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Καλησπέρα κ απ μένα σε όλες κορίτσια ! Άργησα να απαντήσω , ήμουν σε πανηγύρια βλέπεις για να χαλαρώσω κ να ξεχνιέμαι ! Χεχε! Πλάκα κάνω ! Εγώ τι να σας πω .. περιμένω να μ έρθει περίοδος και έχει καθυστερήσει εδώ και 16 μέρες !!! Βέβαια, έχω κάνει τεστ , έχω πάει στο γυναικολόγο μου στις 10 μέρες καθυστέρηση , κάναμε τεστακι βγήκε αρνητικό φυσικά … φοβόμασταν μήπως έχω κάποια κύστη αλλά όχι , είμαι εντάξει! Να πω ότι το ίδιο μ συνέβη τον Ιανουάριο κ πηρα χάπι ώστε να μου έρθει .. θα περιμένω 2 μέρες ακόμη κ μετά γα ενοχλήσω μ πάλι το γιατρό μου.

Έκανε τεστ από το φαρμακείο η χοριακη???..τι να πω κοριτσάκι μου εδώ μέσα βλέπεις τόσα που πες μωρέ λες...τι να σου πω...αν δεν έχεις κάνει πάντως χοριακη..κάνε μια...πραγματικά πολύ περίεργο..

2 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ περιμένω αύριο μεθαύριο και μάλλον μου έρχεται. Έκανα σήμερα τεστ ( πρώτη φορά πρίν την αναμενόμενη ημερομηνία) και ήταν αρνητικό. Από συμπτώματα τίποτα. Ένα ελαφρύ πρήξιμο που είχα στο στήθος έφυγε. Βέβαια η προσπάθεια δεν ήταν τόσο εντατική γιατί κάτι η κούραση, κάτι οι ζέστες, λίγη διάθεση για σεξ. Αναμονή λοιπόν και βλέπουμε τις επόμενες μέρες.

Είναι πράγματι δύσκολο να προσπαθείς να συγκεντρωθείς σε όλα πρέπει να κάνεις και ταυτόχρονα να πρέπει να διαχειριστείς και το ψυχολογικό κομμάτι 2 ανθρώπων. Θέλει μεγάλη δύναμη.

Αχχχχ πάμε κορίτσια μου γερά για τον Σεμπττεβριο...τι να πω πολύ θα ήθελα...καλά κάθε μήνα θα ήθελα αλλά τώρα θα είναι κ τα γενέθλια του άντρα μου κ λέω τι ώραια που θα ήταν ..να μπορούσα να του κάνω τέτοια έκπληξη....τεσπά...όνειρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Pagor είπε:

Έκανε τεστ από το φαρμακείο η χοριακη???..τι να πω κοριτσάκι μου εδώ μέσα βλέπεις τόσα που πες μωρέ λες...τι να σου πω...αν δεν έχεις κάνει πάντως χοριακη..κάνε μια...πραγματικά πολύ περίεργο..

Αχχχχ πάμε κορίτσια μου γερά για τον Σεμπττεβριο...τι να πω πολύ θα ήθελα...καλά κάθε μήνα θα ήθελα αλλά τώρα θα είναι κ τα γενέθλια του άντρα μου κ λέω τι ώραια που θα ήταν ..να μπορούσα να του κάνω τέτοια έκπληξη....τεσπά...όνειρα...

Σίγουρα θα ήταν ιδιαίτερο. Έχω κι εγώ γενέθλια τον άλλο μήνα και θα ήταν πολύ όμορφη συγκυρία αλλά ας γίνει και ας είναι οποιαδήποτε ημερομηνία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Σίγουρα θα ήταν ιδιαίτερο. Έχω κι εγώ γενέθλια τον άλλο μήνα και θα ήταν πολύ όμορφη συγκυρία αλλά ας γίνει και ας είναι οποιαδήποτε ημερομηνία.

Καλά δεν το συζητώ...οπότε κ να είναι όνειρο κ τέλειο θα είναι πάντα...απλά λέω σαν όνειρο ωραίο ακούγεται...ξέρω δύσκολα απλά έτσι σαν σκέψη το έκανα...βέβαια δεν περιμένω ιδιαιτερα αλλά τεσπά...θα δείξει...που θα πάει κάποια μέρα θα είναι αυτή η τυχερή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Pagor είπε:

Καλά δεν το συζητώ...οπότε κ να είναι όνειρο κ τέλειο θα είναι πάντα...απλά λέω σαν όνειρο ωραίο ακούγεται...ξέρω δύσκολα απλά έτσι σαν σκέψη το έκανα...βέβαια δεν περιμένω ιδιαιτερα αλλά τεσπά...θα δείξει...που θα πάει κάποια μέρα θα είναι αυτή η τυχερή!

Η αισιοδοξία ποτέ δεν βλάπτει, αντιθέτως βοηθάει πάντα. Οπότε προσπάθεια και το να ονειρευόμαστε είναι απόλυτα λογικό και υγιές.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Έκανε τεστ από το φαρμακείο η χοριακη???..τι να πω κοριτσάκι μου εδώ μέσα βλέπεις τόσα που πες μωρέ λες...τι να σου πω...αν δεν έχεις κάνει πάντως χοριακη..κάνε μια...πραγματικά πολύ περίεργο..

Αχχχχ πάμε κορίτσια μου γερά για τον Σεμπττεβριο...τι να πω πολύ θα ήθελα...καλά κάθε μήνα θα ήθελα αλλά τώρα θα είναι κ τα γενέθλια του άντρα μου κ λέω τι ώραια που θα ήταν ..να μπορούσα να του κάνω τέτοια έκπληξη....τεσπά...όνειρα...

@pagor έκανα τεστ στο σπίτι αλλά όταν πήγα στο γιατρό μ έκανε κ εκείνος εκεί ένα κ βγήκε αρνητικό .. πρηστηκε το στήθος μ , όποτε θα έρθει απ μέρα σε μέρα λογικά !!! Κοιτά , δεν είμαι κ στη καλύτερη φάση ..έχουμε θέμα με το σπερμα όπως έχω αναφέρει ξανά εδώ μέσα .. αύριο έχουμε ραντεβού με το γιατρό κ θα δούμε πως θα προχωρήσουμε …

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

@pagor έκανα τεστ στο σπίτι αλλά όταν πήγα στο γιατρό μ έκανε κ εκείνος εκεί ένα κ βγήκε αρνητικό .. πρηστηκε το στήθος μ , όποτε θα έρθει απ μέρα σε μέρα λογικά !!! Κοιτά , δεν είμαι κ στη καλύτερη φάση ..έχουμε θέμα με το σπερμα όπως έχω αναφέρει ξανά εδώ μέσα .. αύριο έχουμε ραντεβού με το γιατρό κ θα δούμε πως θα προχωρήσουμε …

Κατάλαβα κορίτσι μου..σου εύχομαι ότι καλύτερο...καμιά φορά βλέπεις περίεργα πράγματα κ είναι εγκυμοσύνη από το πουθενά...άλλες πάλι όχι....τι να πω...είναι περίπλοκο το σώμα μας κ μπορεί να σου βγάλει τόσα πολλά...αλλά ότι επειδή μπορεί να υπάρχει ένα θέμα δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να υπάρξει εγκυμοσύνη φυσιολογικά ..σου εύχομαι ότι το καλύτερο τώρα που θα πας στον γιατρό!!!

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2022 at 7:09 PM, LouloudakiK said:

Όσο αγχώνεσαι τόσο καθυστερεί η περίοδος σου. Χαλάρωσε όσο μπορείς και κάνε μια χοριακή....

αρνητικότατο...... αλλά συνεχίζουμε...

το παλέυω κάθε μέρα και πιο πολύ αν και δεν δεν σου κρύβω πωσ δεν περνάει μέρα που να μην το σκέφτομαι...κάθε μέρα βλέπω ή ακούω κάτι που να μου το θυμίζει....

On 8/22/2022 at 9:19 AM, Pagor said:

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου...κ εγώ μετά την βιοχημική αρχές Ιουλίου όλο το μυαλό εκεί...δεν ξεκολλάει...σαν κάτι να μου λείπει πιο πολύ από πριν...αλλά τώρα είναι διακοπές...δεν έχω μπει ούτε μια φορά στο τρυπακι να σκεφτώ τι κάναμε αυτό τον μήνα...λέω χαλάω που χαλάω τις μέρες μου κάθε μέρα στην Αθήνα στο σπίτι μην το κάνω κ εδώ ...κ έτσι έχω χαλαρώσει...Δεν περιμένω τίποτα να σου πω ...ούτε το σκέφτομαι καν...Το μόνο που έκανα εχθές ήταν σε μια θάλασσα σκέφτηκα το μικρούλη που χάσαμε κ πόσο θα ήταν σήμερα εάν ήμουν έγκυος...κ επειδή όταν το έχασα ήταν σαν ένα κουκουτσακι από πορτοκάλι έψαχνα στην άμμο με της πέτρες κ βρήκα μια πολύ μικρή λευκή πετρουλα..λέω εσένα θα σε πάρω μαζί μου στο σπίτι...αφού δεν κατάφερα το μικρό μου...Την δίνω στο άντρα μου( χωρίς να του πω γιατί μάζεψα μια τόση μικρή Πετρούλα) κ εκείνος την χάνει ..δεν ξέρω γιατί αλλά στεναχωρήθηκα χαζό το ξέρω αλλά στεναχωρηθηκα ...με είδε έτσι δεν ξέρω αν το κατάλαβε γιατί έγινα έτσι κ έψαξε κ μου την βρήκε ξανά ..Λέω σημάδι είναι ...που θα πάει όλα θα βρουν τον δρόμο τους κάποτε όπως κ αυτή η μικρή πετρούλα....αλλά πέρα από τον χθεσινό μου καταθλιπτικό επεισόδιο ευτυχώς δεν έχω αλλά κ όλα καλά τώρα στις διακοπές ..αλλά ρε γαμωτο που κ που το μυαλό κολλάει τόσο σε αυτό το παιδάκι ..τεσπά...αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες μας!!!!

πόσο πολύ τα ένιωσα τα λόγια, τις σκέψεις, την στεναχώρια σου..............ακριβώς αυτό!!! όλα καλά απο δω και πέρα αναγκαστικά δλδ γιατί πρέπει ν προχωρήσουμε αλλα που και που κολλάει άσχημα το μυαλό σε αυτό που δεν προλάβαμε να χαρούμε...... 

θετική σκέψη και όλα σύντομα θα γίνουν!! 

On 8/29/2022 at 9:25 AM, WomensPower said:

Καλημέρα κορίτσια & καλή εβδομάδα!!! @LouloudakiK με το καλό το νινακι σου. Ήσασταν η πρώτη συζήτηση που μου εμφάνισε όταν έψαχνα κ γω στο γκουγκλ συμπτώματα από ελεύθερες επαφές... ένιωθα λίγο περίεργα κ έλεγα μήπως δεν είναι εγκυμοσύνη κ είναι επειδή ο οργανισμός μου ήρθε σε επαφή με σπέρμα που δεν το είχε συνηθίσει :P Τελικά όντως ήμουν τον Ιούνιο αλλά ήταν βιοχημική..Και τον Ιούλιο είχα πάλι θετικό τεστ και μέχρι στιγμής πάνε όλα καλά 9w+4 υπερηχογραφικά...γιατί βάση ΤΕΠ είμαι 5 μέρες πιο πολύ.. Να τονίσω ότι σε αυτήν την εγκυμοσύνη είχα κάνει τέστ κ είχε βγει αρνητικό κ μετά από 3 μέρες ξανά κάνα βγήκε θετικό..Το λέω σε όσες παίρνετε αρνητικό αποτέλεσμα ποτέ δεν ξέρετε! Επίσης για την @Pagor να μην αγχώνεται για τη βιοχημική η γιατρός μου μου είπε ότι είναι τυχαίο γεγονός και οι περισσότερες έχουν μια επόμενη τελειομηνη κύηση! Μια φορά έγκυος για πάντα έγκυος :-) Έκανες κάποια εξέταση να δεις μήπως το προκάλεσε κάτι? Εγώ επειδή έχω ακούσει διάφορα δυσάρεστα τον τελευταίο καιρό, πήγα σε αιματολογο να είμαι σίγουρη για τυχόν επόμενη.. Βρέθηκα ετεροζυγωτης σε  3 μεταλλάξεις γονιδιακές θρομβοφιλιας... Βέβαια μου είπε ότι δίνει λίγες πιθανότητες να έπαιξαν ρόλο στην βιοχημική οι συγκεκριμένες μεταλλάξεις...αλλά όταν μείνω ξανά να πάρω σαλοσπιρ για παν ενδεχόμενο...Κ όντως την επόμενη μέρα είχα θετικό τεστ κ τα ξεκίνησα...Σήμερα έχω πάλι ραντεβού για εκ νέου εξετάσεις.. @Evi95   εύχομαι σύντομα ευχάριστα κορίτσι μου! Αν θες μια συμβουλή για το σύντροφό σου... Δεν χρειάζεται να ξέρουν πότε είναι οι γόνιμες, ποτέ περιμένουμε περίοδο γιατί έτσι τους μπλοκάρουμε...Σκέψου εγώ τον Ιούνιο στην εγκυμοσύνη που είδα θετικό τεστ μετά από μια βδομάδα καθυστέρηση που είδα το πρώτο αιματακι του είπα τι έγινε... Δηλαδή ήμουν έγκυος κ δεν  ήξερε ότι δεν Μ ήρθε περίοδος...Κ σε αυτήν τη εγκυμοσύνη σχεδόν μια βδομάδα μετά του είπα κ αυτό αναγκαστικά επειδή ήθελε Σ€€€ξ και δεν μπορούσα να τον αποφεύγω άλλο  :-P Και μου είπε αν ήθελα να τον αποφύγω έπρεπε να του πω ότι έχω περίοδο... Να δεις που αν δεν ξέρει ο σύντροφός σου  τι γίνεται θα είστε πιο χαλαροί κ εσύ θα έχεις λιγότερο άγχος!! Επίσης έχω ακούσει ότι το άγχος μπορεί να ανεβάσει την προλακτίνη μια ορμόνη του θηλασμού που μειώνει την πιθανότητα σύλληψης.. @ΚΑΤΕΡΙΝΑ2. Εύχομαι σύντομα ένα θετικό τεστ και σε εσένα κορίτσι μου...Αφού έγινε μια φορά το θαύμα θα ξανά γίνει σύντομα! Σε ποια εβδομάδα έκανες αποξεση? ( Αυτό φοβάμαι πολύ στη φάση που είμαι :-( μη γίνει κάτι... Τουλάχιστον στη βιοχημική φεύγει μόνο του ) ... Φιλιά σε όλες :-)

9η.. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

αρνητικότατο...... αλλά συνεχίζουμε...

το παλέυω κάθε μέρα και πιο πολύ αν και δεν δεν σου κρύβω πωσ δεν περνάει μέρα που να μην το σκέφτομαι...κάθε μέρα βλέπω ή ακούω κάτι που να μου το θυμίζει....

πόσο πολύ τα ένιωσα τα λόγια, τις σκέψεις, την στεναχώρια σου..............ακριβώς αυτό!!! όλα καλά απο δω και πέρα αναγκαστικά δλδ γιατί πρέπει ν προχωρήσουμε αλλα που και που κολλάει άσχημα το μυαλό σε αυτό που δεν προλάβαμε να χαρούμε...... 

θετική σκέψη και όλα σύντομα θα γίνουν!! 

9η.. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ :wub:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Εύχομαι και σε σένα και σε όλες το ίδιο!!! Τι συμπτώματα έχεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, πως είτε; Καλό μήνα σε όλες. Εμένα σήμερα μαζί με τον νέο μήνα με επισκέφθηκε και η γνωστή ανεπιθύμητη ( την οποία βέβαια ανέμενα μετά τα αρνητικά τεστ που προηγήθηκαν). Τελοσπάντων, καλό φθινόπωρο να έχουμε με πολλές επιτυχίες στις προσπάθειες.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ από μένα ! Εμείς μετά από επίσκεψη στο γιατρό , η λύση μας ειναι η εξωσωματική! Βέβαια αυτό δεν με πειράζει καθόλου , ούτε και με αγχώνει ! Απλά περιμένω να μιλήσουμε με το γιατρό για να δούμε ποτέ θα ξεκινήσουμε με το καλό!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...