Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Pagor είπε:

Χίλια μπράβο κορίτσι μου...να έχεις μια φανταστικη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου...με το καλό το πλάσμα σου το γλυκο...η μπέμπας σας...πολλα πολλά συνχαρητηρια...Καμιά φορά παίζει 2 μέρες πάνω 2 κατω ο κύκλος μου...όχι πάντα αλλά έχω τέτοιους μήνες ...ποιος ξέρει ίσως και από τα μπάνια...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Εύχομαι και σε σένα πολύ σύντομα να έχεις τα ευχάριστα....που θα τα έχεις!!!!

Πολλές φορές αλλάζει ο κύκλος ναι λόγω θάλασσας..... Δηλαδή τώρα πότε δεν περίμενεις;;;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 50 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέραααα!!! Άλλαξε ο κύκλος σου;;;

Εγώ καλά....πλέον 17η εβδομάδα... τελευταία του 4ου μήνα....την επόμενη μπαίνω στον 5ο ουσιαστικά και ούτε έχω καταλάβει πως πέρασε ο καιρός.... βασανιστικά βέβαια.... σήμερα μάθαμε ότι έχουμε μπέμπα!!!

Συγχαρητήρια γλυκιά μου! Με το καλό να περάσει και η υπόλοιπη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις το μωράκι σου!

1 hour ago, Pagor είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου..με κάποιες τις βλέπω κ σε άλλα θέματα άλλες πάλι όχι...το αφήσαμε αυτό το θέμα...πως πάνε οι προσπάθειες??? Έχουμε κανένα ευχαριστώ...εμένα μολις τελείωσαν οι γόνιμες κ αναμένουμε...Υπόλοιπες τι νέα???

Εμένα εν το μεταξύ αυτό μήνα 4 μέρες νωρίτερα η ωορρεξια...στις 23 μέρες θα πάει ο κύκλος ..καλά που έχουμε κ τα έχω κ τα τεστ ωορρεξιας κ είδα ότι έκανα ωορρεξια νωριτςρα κ κάπως το εκμεταλευτηκα 2 μέρες...αλλά αυτή την φορά λίγα πράγματα από εμάς...άλλη φορά κάνουμε μέρα παρά μέρα μέχρι την ωορρεξια κ την μέρα την καλή πάμε για δύο φορές....αυτή φορά ούτε που πρόλαβα..μόλις τελείωσε η περίοδος είχα ωορρεξια αμέσως ρε γαμωτο...

Γειά σου και από εδώ κορίτσι. Ίσως απλά έκανες σε διαφορετική φάση ωορρηξία και δεν αλλάξει η διάρκεια του κύκλου. Το σημαντικό είναι ότι την εντόπισες έγκαιρα και είχες επαφή τις κρίσιμες μέρες (την ίδια και την επόμενη φαντάζομαι). Το μέρα παρα μέρα εξυπηρετεί κυρίως όταν δεν γίνεται χρήση τεστ. Το βασικό είναι η μέρα του θετικού και η επόμενη. Αν τώρα γίνει και κάτι επιπλέον μια μέρα μετά π.χ., θετικό είναι για να υπάρχει φρέσκο σπέρμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Εύχομαι και σε σένα πολύ σύντομα να έχεις τα ευχάριστα....που θα τα έχεις!!!!

Πολλές φορές αλλάζει ο κύκλος ναι λόγω θάλασσας..... Δηλαδή τώρα πότε δεν περίμενεις;;;

 

Λογικά 21-22 δεν περιμένω...αλλά τι να πω...εδώ αλλες φορές ,τόσες φορές έγινε κ τίποτα..αυτό μήνα σου λέω στο τσακ πρόλαβε 2 φορές κ αυτό από τύχη επειδή έκανα τεστ ωορρεξιας....αχχχχ...για να δούμε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@LouloudakiK μπεμπουλα???Τι καλά!!!!!! Συγχαρητήρια!Άντε θα περάσει ο καιρός και θα πάρεις αγκαλιά το κοριτσάκι σου!!:x

πρίν από 9 λεπτά , Pagor είπε:

Λογικά 21-22 δεν περιμένω...αλλά τι να πω...εδώ αλλες φορές ,τόσες φορές έγινε κ τίποτα..αυτό μήνα σου λέω στο τσακ πρόλαβε 2 φορές κ αυτό από τύχη επειδή έκανα τεστ ωορρεξιας....αχχχχ...για να δούμε...

Ποτέ δεν ξέρεις..Καμία φορά,μια φορά είναι αρκετή..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Evi95 είπε:

@LouloudakiK μπεμπουλα???Τι καλά!!!!!! Συγχαρητήρια!Άντε θα περάσει ο καιρός και θα πάρεις αγκαλιά το κοριτσάκι σου!!:x

Ποτέ δεν ξέρεις..Καμία φορά,μια φορά είναι αρκετή..

Καλησπέρα Εύη μου, πώς είσαι; Πώς πάνε τα πράγματα, υπήρξε καμία εξέλιξη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Evi95 είπε:

@LouloudakiK μπεμπουλα???Τι καλά!!!!!! Συγχαρητήρια!Άντε θα περάσει ο καιρός και θα πάρεις αγκαλιά το κοριτσάκι σου!!:x

Ποτέ δεν ξέρεις..Καμία φορά,μια φορά είναι αρκετή..

ευχαριστώ πολύ Εύη μου.... Σου εύχομαι τα καλύτερα και σένα σύντομα!!!!!

1 hour ago, Pagor είπε:

Λογικά 21-22 δεν περιμένω...αλλά τι να πω...εδώ αλλες φορές ,τόσες φορές έγινε κ τίποτα..αυτό μήνα σου λέω στο τσακ πρόλαβε 2 φορές κ αυτό από τύχη επειδή έκανα τεστ ωορρεξιας....αχχχχ...για να δούμε...

Άντε να δούμε!!! Να σκέφτεσαι θετικά.....και μην στρεσαρεσαι τόσο πολύ 

1 ώρα πρίν, IOANNA28 είπε:

Συγχαρητήρια γλυκιά μου! Με το καλό να περάσει και η υπόλοιπη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις το μωράκι σου!

Γειά σου και από εδώ κορίτσι. Ίσως απλά έκανες σε διαφορετική φάση ωορρηξία και δεν αλλάξει η διάρκεια του κύκλου. Το σημαντικό είναι ότι την εντόπισες έγκαιρα και είχες επαφή τις κρίσιμες μέρες (την ίδια και την επόμενη φαντάζομαι). Το μέρα παρα μέρα εξυπηρετεί κυρίως όταν δεν γίνεται χρήση τεστ. Το βασικό είναι η μέρα του θετικού και η επόμενη. Αν τώρα γίνει και κάτι επιπλέον μια μέρα μετά π.χ., θετικό είναι για να υπάρχει φρέσκο σπέρμα.

Ιωάννα μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Θα ευχηθώ και σε σένα να γεμίσει σύντομα η αγκαλιά σου από ένα μωράκι!!!!! Τα καλύτερα έρχονται 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , LouloudakiK είπε:

ευχαριστώ πολύ Εύη μου.... Σου εύχομαι τα καλύτερα και σένα σύντομα!!!!!

Άντε να δούμε!!! Να σκέφτεσαι θετικά.....και μην στρεσαρεσαι τόσο πολύ 

Ιωάννα μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Θα ευχηθώ και σε σένα να γεμίσει σύντομα η αγκαλιά σου από ένα μωράκι!!!!! Τα καλύτερα έρχονται 

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Μακάρι το ίδιο για όλες όσες προσπαθούν.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα Εύη μου, πώς είσαι; Πώς πάνε τα πράγματα, υπήρξε καμία εξέλιξη;

Καλημέρα Ιωάννα μου..Μπα προς το παρόν τίποτα..Γύρω στις 15 περιμένω..Αλλά δεν τρέφω ελπίδες αφού δεν νιώθω κάτι διαφορετικό από άλλους μήνες..Εσύ???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Συγχαρητήρια γλυκιά μου! Με το καλό να περάσει και η υπόλοιπη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις το μωράκι σου!

Γειά σου και από εδώ κορίτσι. Ίσως απλά έκανες σε διαφορετική φάση ωορρηξία και δεν αλλάξει η διάρκεια του κύκλου. Το σημαντικό είναι ότι την εντόπισες έγκαιρα και είχες επαφή τις κρίσιμες μέρες (την ίδια και την επόμενη φαντάζομαι). Το μέρα παρα μέρα εξυπηρετεί κυρίως όταν δεν γίνεται χρήση τεστ. Το βασικό είναι η μέρα του θετικού και η επόμενη. Αν τώρα γίνει και κάτι επιπλέον μια μέρα μετά π.χ., θετικό είναι για να υπάρχει φρέσκο σπέρμα.

Θα δείξει...ήρθαμε σε επαφή την προηγούμενη κ την μερα με το θετικό τεστ....Λογο μιας εξετάσεις που έκανε ο άντρας μου την επόμενη μερα δεν γινόταν να έρθουμε σε επαφή...εεε αυτός ο μήνας ήταν λίγο κουτσουρεμενος από προσπάθειες...δεν μας βγήκαν...αλλά δεν πειράζει...ότι κάναμε τώρα χαχα....Το καλό είναι ο η εξέταση που έκανε ο άντρας μου βγήκαν τα αποτελέσματα κ όλα ήταν μια χαρά...όπως έχω πει παλιότερα ο άντρας μου πέρασε λευχαιμία,καρκίνο του αίματος,ότι ειχαμε παντρευτει τοτε...ευτυχώς όλα πήγαν μια χαρά τα χρόνια περασαν κ μπορούμε να ξανα να ονειρεύομαστε κ να προσπαθουμε...όπως εχουμε πει κ μεταξύ μας εμείς εχουμε ο ένας τον άλλον..τώρα έαν έρθει ένα παιδί καλώς να έρθει...το μόνο που με νοιάζει πιο πολύ από όλα είναι να είναι καλά εκεινος..όσο για το παιδί...κουβέντα να γίνεται...έτσι να ξεχνιέται λίγο το μυαλό από τα άσχημα που περάσαμε κ να ελπίζουμε στο καλό!!!

2 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Καλημέρα Ιωάννα μου..Μπα προς το παρόν τίποτα..Γύρω στις 15 περιμένω..Αλλά δεν τρέφω ελπίδες αφού δεν νιώθω κάτι διαφορετικό από άλλους μήνες..Εσύ???

Να ξέρεις πάντως το μήνα που έμεινα έγκυος ( άσχετο που κατέληξε σε βιοχημική) Δεν ενοιωθα τίποτα διαφορετικό κ εγώ...όλα ήταν ίδια με κάθε μήνα...έχω καταλάβει ότι πριν την περίοδο όλα είναι κοινά...δεν μπορείς να ξέρεις...μόνο από θέμα προαίσθημα ένα έχει κάποιος...αλλά από συμπτώματα μόνο η καθυστέρηση είναι κάτι ...όλα τα άλλα είναι ίδια...έτσι έτυχε σε εμένα παντως..Να ελπίζεις κ που ξέρεις...μπορεί ηδη το θαύμα σας να έχει έρθει!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Καλημέρα Ιωάννα μου..Μπα προς το παρόν τίποτα..Γύρω στις 15 περιμένω..Αλλά δεν τρέφω ελπίδες αφού δεν νιώθω κάτι διαφορετικό από άλλους μήνες..Εσύ???

Εγώ περιμένω να έρθει η γόνιμη περίοδος, κάπου την άλλη εβδομάδα και σχεδιάζω πώς θα μπορέσω να την εκμεταλλευτώ όσο το δυνατόν καλύτερα. Πάντως, το ότι δεν νιώθεις κάτι διαφορετικό μια εβδομάδα πρίν, πιθανόν να μην λέει κάτι. Είναι αρκετές οι μέρες.

6 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Θα δείξει...ήρθαμε σε επαφή την προηγούμενη κ την μερα με το θετικό τεστ....Λογο μιας εξετάσεις που έκανε ο άντρας μου την επόμενη μερα δεν γινόταν να έρθουμε σε επαφή...εεε αυτός ο μήνας ήταν λίγο κουτσουρεμενος από προσπάθειες...δεν μας βγήκαν...αλλά δεν πειράζει...ότι κάναμε τώρα χαχα....Το καλό είναι ο η εξέταση που έκανε ο άντρας μου βγήκαν τα αποτελέσματα κ όλα ήταν μια χαρά...όπως έχω πει παλιότερα ο άντρας μου πέρασε λευχαιμία,καρκίνο του αίματος,ότι ειχαμε παντρευτει τοτε...ευτυχώς όλα πήγαν μια χαρά τα χρόνια περασαν κ μπορούμε να ξανα να ονειρεύομαστε κ να προσπαθουμε...όπως εχουμε πει κ μεταξύ μας εμείς εχουμε ο ένας τον άλλον..τώρα έαν έρθει ένα παιδί καλώς να έρθει...το μόνο που με νοιάζει πιο πολύ από όλα είναι να είναι καλά εκεινος..όσο για το παιδί...κουβέντα να γίνεται...έτσι να ξεχνιέται λίγο το μυαλό από τα άσχημα που περάσαμε κ να ελπίζουμε στο καλό!!!

Να ξέρεις πάντως το μήνα που έμεινα έγκυος ( άσχετο που κατέληξε σε βιοχημική) Δεν ενοιωθα τίποτα διαφορετικό κ εγώ...όλα ήταν ίδια με κάθε μήνα...έχω καταλάβει ότι πριν την περίοδο όλα είναι κοινά...δεν μπορείς να ξέρεις...μόνο από θέμα προαίσθημα ένα έχει κάποιος...αλλά από συμπτώματα μόνο η καθυστέρηση είναι κάτι ...όλα τα άλλα είναι ίδια...έτσι έτυχε σε εμένα παντως..Να ελπίζεις κ που ξέρεις...μπορεί ηδη το θαύμα σας να έχει έρθει!!!

Συμφωνώ απόλυτα ότι πάντα η υγεία και το να είμαστε γενικότερα καλά, είναι πρώτη προτεραιότητα, ειδικά όταν έχουν προηγηθεί κάποιες δύσκολες καταστάσεις. Αν έχουμε αυτό, κάνουμε και την προσπάθεια μας στο βαθμό που μπορούμε. Σίγουρα δεν μας βγαίνει πάντα όπως θέλουμε λόγω συνθηκών, αλλά κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε. Πάντως θεωρώ ότι οι επαφές που είχατε τις συγκεκριμένες μέρες δίνουν αρκετές πιθανότητες και μακάρι αυτό να επιβεβαιωθεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;;; Πώς είστε;;;

@IOANNA28 @Evi95 @Pagor

Και ότι σας σκεφτόμουνα σήμερα όλες...λέω δεν έχω κανένα νέο από τα κορίτσια ..αν και την @IOANNA28 την βλέπω κ σε άλλο θέμα κ τα λέμε ..

Στα δικά μου...ακόμα σε αναμονή έχω μέρες μπροστά μου...από συμπτώματα όλα καλά...κ τα ίδια με κάθε μήνα...καμια διάφορα...το στήθος μου με πονάει εδώ κ 9 μέρες..κ έχω τουλάχιστον άλλες 6 μπροστά μου για να μου έρθει...όπως έχω πει δεν είχα τρελές προσπαθείες αυτό το μήνα κ έτσι είμαι λίγο συγκρατημένη...το μόνο σίγουρα ότι δεν θα κάνω τεστ πριν τουλάχιστον να περάσουν αυτές οι 6 μέρες...κουράστηκα με τα αρνητικά τεστ...θα αφήσω για διάφορα μήπως δω τίποτα άλλο..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Pagor είπε:

Και ότι σας σκεφτόμουνα σήμερα όλες...λέω δεν έχω κανένα νέο από τα κορίτσια ..αν και την @IOANNA28 την βλέπω κ σε άλλο θέμα κ τα λέμε ..

Στα δικά μου...ακόμα σε αναμονή έχω μέρες μπροστά μου...από συμπτώματα όλα καλά...κ τα ίδια με κάθε μήνα...καμια διάφορα...το στήθος μου με πονάει εδώ κ 9 μέρες..κ έχω τουλάχιστον άλλες 6 μπροστά μου για να μου έρθει...όπως έχω πει δεν είχα τρελές προσπαθείες αυτό το μήνα κ έτσι είμαι λίγο συγκρατημένη...το μόνο σίγουρα ότι δεν θα κάνω τεστ πριν τουλάχιστον να περάσουν αυτές οι 6 μέρες...κουράστηκα με τα αρνητικά τεστ...θα αφήσω για διάφορα μήπως δω τίποτα άλλο..

 

Υπομονή λοιπόν μέχρι να δούμε!!! Στο εύχομαι μέσα από τη ψυχή μου και σε όλες σας.

Εγώ λοιπόν έχω μπει επισήμως στο 5ο μήνα δηλαδή στη 18η εβδομάδα και έχω ακόμη εμετούς και αναγουλες εκτός από την κόπωση, ατονία, συχνουρία, πονοκέφαλο και όλα τα άλλα. 

Κατά τα άλλα τα ίδια. Δουλειά,τρέξιμο γιατί μετακομίζουμε κιόλας,έξοδα πολλά και κούραση.... περιμένω να περάσουν οι μέρες να έρθει η 15η Οκτωβρίου να το κλείσουμε το ξενοδοχείο....να ασχοληθώ επιτέλους με εμένα,την εγκυμοσύνη μου,τον άντρα μου και το σπίτι μας.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Υπομονή λοιπόν μέχρι να δούμε!!! Στο εύχομαι μέσα από τη ψυχή μου και σε όλες σας.

Εγώ λοιπόν έχω μπει επισήμως στο 5ο μήνα δηλαδή στη 18η εβδομάδα και έχω ακόμη εμετούς και αναγουλες εκτός από την κόπωση, ατονία, συχνουρία, πονοκέφαλο και όλα τα άλλα. 

Κατά τα άλλα τα ίδια. Δουλειά,τρέξιμο γιατί μετακομίζουμε κιόλας,έξοδα πολλά και κούραση.... περιμένω να περάσουν οι μέρες να έρθει η 15η Οκτωβρίου να το κλείσουμε το ξενοδοχείο....να ασχοληθώ επιτέλους με εμένα,την εγκυμοσύνη μου,τον άντρα μου και το σπίτι μας.....

Βρε κορίτσι μου σε έχει τσακίσει εσένα...δεν σε άφησε να ηρεμήσεις καθόλου...τι να πω...υπομονή...από ότι φαίνεται δεν θα σε αφήσουν τα συμπτώματα έχω ακούσει ότι συμβαίνει αυτό σε κάποιες κοπέλες ..τουλάχιστον να σταματήσεις την δουλειά έτσι ώστε να μην έχεις την κουράσει από εκεί ..να μπορέσεις να αφιερωθεί σε όλα τα άλλα...

Όσο για εμάς τις υπόλοιπες ...τι να πω μακάρι να έρθει η σειρά μας...Σε άλλο θέμα που είμαι η αλήθεια είναι πολύ γουρλιδικο...έχουμε ήδη μια έγκυουλα που το έμαθε αυτό το μήνα κ άλλη μια που σήμερα είδε θετικό τεστ....άντε και στα δικά μας οι υπόλοιπες έχω να πω εγώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;;; Πώς είστε;;;

@IOANNA28 @Evi95 @Pagor

Γλυκιά μου καλημέρα!!

Καλά είμαι και εγώ..Χθες το βράδυ μου ήρθε περίοδος..Και λέμε να ψαχτουμε λίγο να κάνουμε κάποιες εξετάσεις μην τυχόν υπάρχει κάποιο θέμα..

Κουράγιο και υπομονή.. Πιστεύω ότι τώρα που θα σταματήσεις την δουλειά θα μπορέσεις να ξεκουραστείς λίγο και να νιώσεις καλύτερα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...