Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Εδώ στην αναμονή, περιμένουμε σε καμιά εβδομάδα να δούμε τι έγινε. Εσύ πώς είσαι; Έχει βελτιωθεί καθόλου η κατάσταση;

Κατάλαβα.... ευτυχώς τώρα είναι λίγες ημέρες που είμαι καλά από εμετούς.... βέβαια αναγουλες έχω αρκετές.... υπομονή. Έχει φουσκώσει και η κοιλιά μου πολύ ξαφνικά....ώρα ήταν γιατί μέχρι πριν λίγες μέρες δεν καταλάβαινε κάποιος ότι είμαι έγκυος στα μισά σχεδόν του 5ου....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Κατάλαβα.... ευτυχώς τώρα είναι λίγες ημέρες που είμαι καλά από εμετούς.... βέβαια αναγουλες έχω αρκετές.... υπομονή. Έχει φουσκώσει και η κοιλιά μου πολύ ξαφνικά....ώρα ήταν γιατί μέχρι πριν λίγες μέρες δεν καταλάβαινε κάποιος ότι είμαι έγκυος στα μισά σχεδόν του 5ου....

Μακάρι να συνεχιστεί αυτή η βελτίωση γιατί φαντάζομαι ότι όσο περνάει ο καιρός και με τις αλλαγές που γίνονται, θα ζορίζει ακόμη περισσότερο μια τέτοια κατάσταση. Η υπομονή είναι σίγουρα η λέξη-κλειδί σε αυτές τις περιπτώσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Πως είσαι κορίτσι?? Χαθήκαμε..Όλα καλά?Εγώ όπως τα ξέρεις..

 

 

Όλα καλά.... περιμένω τη Πέμπτη να πάω στη γυναικολογο να δούμε τη μπέμπα και να κανονίσουμε για τη β επιπέδου....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Όλα καλά.... περιμένω τη Πέμπτη να πάω στη γυναικολογο να δούμε τη μπέμπα και να κανονίσουμε για τη β επιπέδου....

Ωραία! Βελτιώθηκε και η κατάσταση με τους εμετούς..Μια χαρά..

Να σε ρωτήσω,την νιώθεις τη μπέμπα?Τις κινήσεις της ή είναι νωρίς??

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Ωραία! Βελτιώθηκε και η κατάσταση με τους εμετούς..Μια χαρά..

Να σε ρωτήσω,την νιώθεις τη μπέμπα?Τις κινήσεις της ή είναι νωρίς??

Περιμένω να δω για πόσες ημέρες θα κρατήσει αυτή η βελτίωση όμως....

Την έχω νιώσει εδώ και καιρό τη μπέμπα αλλά δεν τη νιώθω κάθε μέρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Evi95 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε?Είχαμε κανένα ευχάριστο?^_^

@LouloudakiK καλυτερα οσο περνάνε οι μέρες? :wub: 

Καλησπέρα σε όλες!!!

20 εβδομάδων και 3 ημερών....έχω ηρεμήσει αρκετά από εμετούς...αναγουλες και όλα τα άλλα τα έχω!! Όπως πχ συχνουρία,πόνο στη μέση κτλ...αλλά ταυτόχρονα είμαι και πολύ κουρασμένη γιατί είμαστε σε φάση μετακόμισης εδώ και ένα μήνα κι έχουμε ακόμα πολλά να κάνουμε στο νέο σπίτι.... τελειώνω τη δουλειά σεζόν από το ξενοδοχείο στις 15/10 οπότε μετράω ημέρες... σήμερα έχω ρεπό....13/10 έχω β επιπέδου...αυτά είναι τα νέα μου ....χαχαχα εσύ;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!

20 εβδομάδων και 3 ημερών....έχω ηρεμήσει αρκετά από εμετούς...αναγουλες και όλα τα άλλα τα έχω!! Όπως πχ συχνουρία,πόνο στη μέση κτλ...αλλά ταυτόχρονα είμαι και πολύ κουρασμένη γιατί είμαστε σε φάση μετακόμισης εδώ και ένα μήνα κι έχουμε ακόμα πολλά να κάνουμε στο νέο σπίτι.... τελειώνω τη δουλειά σεζόν από το ξενοδοχείο στις 15/10 οπότε μετράω ημέρες... σήμερα έχω ρεπό....13/10 έχω β επιπέδου...αυτά είναι τα νέα μου ....χαχαχα εσύ;;;;

Όλα καλά είναι κορίτσι μου πόσο χαίρομαι!Άντε να τελειώσουν οι υποχρεώσεις σου να χαλαρώσεις λίγο..

Σε εμάς τα καλά νέα είναι ότι οι εξετάσεις είναι μια χαρά.. Ανακούφιση..:lol:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evi95 είπε:

Όλα καλά είναι κορίτσι μου πόσο χαίρομαι!Άντε να τελειώσουν οι υποχρεώσεις σου να χαλαρώσεις λίγο..

Σε εμάς τα καλά νέα είναι ότι οι εξετάσεις είναι μια χαρά.. Ανακούφιση..:lol:

Πολύ χαίρομαι και για σένα....τι εξετάσεις κάνατε;;; Οπότε αφού όλα είναι φυσιολογικά, χαλαρώστε και θα έρθει.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Πολύ χαίρομαι και για σένα....τι εξετάσεις κάνατε;;; Οπότε αφού όλα είναι φυσιολογικά, χαλαρώστε και θα έρθει.....

Κάναμε σπερμοδιαγραμμα όπου είναι όλα φυσιολογικά και εγώ ορμονικές και υπέρηχο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Κάναμε σπερμοδιαγραμμα όπου είναι όλα φυσιολογικά και εγώ ορμονικές και υπέρηχο..

Άρα το θέμα είναι το άγχος και δεν συλλαμβάνεται;; Τι σας είπαν;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Κάναμε σπερμοδιαγραμμα όπου είναι όλα φυσιολογικά και εγώ ορμονικές και υπέρηχο..

Πολύ καλά κάνατε κ κάνατε αυτές τις εξετασεις...Θα σας έφυγε σίγουρα ένα μεγάλο ανχος...το να ξέρεις ότι όλα είναι καλά είναι το πιο σημαντικο...τωρα ολα είναι θέμα χρόνου κορίτσι μου κ θα δεις ότι θα έρθει..

Μην απογοητεύσαι αν ακούς για γρήγορες σύλληψης...να ξέρεις ότι αυτό είναι σπάνιο...ευλογία μεγάλη βέβαια κ τύχη φοβερη αλλά κ σπάνιο..

Σκέψου εμένα η κολλητή μου έμεινε έγκυος με μια μόνο επαφή στο πρώτο παιδάκι της  κ για το δεύτερο έκαναν 2,5 χρόνια προσπαθειών..

Το φυσιολογικό είναι να προσπαθείς για 1,5 χρόνο πριν προχωρήσεις σε οτιδήποτε άλλο...1,5 χρόνο όμως στοχευμενα ( εξαρτάτε βέβαια κ η ηλικία ..εάν θυμάμαι καλά είσαι μικρούλα..άρα δεν έχεις θέμα με τον χρόνο)...Δεν ξέρω εάν έχεις πάρει τεστ ωορρεξιας ...εάν όχι δοκίμασε τα...τουλάχιστον με αυτά θα ξέρεις ότι πας σωστα...

Εύχομαι σύντομα με τα ευχάριστα!!!

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Άρα το θέμα είναι το άγχος και δεν συλλαμβάνεται;; Τι σας είπαν;;

Μας είπαν ότι είναι θέμα χρόνου αν πηγαίνουμε στοχευμένα..Ο γυναικολόγος με προετρεψε να πηγαίνω σε αυτόν για να εντοπίζουμε την ωορρηξία,αλλά προς το παρόν δεν θα αγχωθω και με ραντεβού σε γιατρούς κτλ..Καλή διατροφή σύστησε(όντως τρώω βλακείες όλη μέρα)..Αυτααα..

 

3 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Πολύ καλά κάνατε κ κάνατε αυτές τις εξετασεις...Θα σας έφυγε σίγουρα ένα μεγάλο ανχος...το να ξέρεις ότι όλα είναι καλά είναι το πιο σημαντικο...τωρα ολα είναι θέμα χρόνου κορίτσι μου κ θα δεις ότι θα έρθει..

Μην απογοητεύσαι αν ακούς για γρήγορες σύλληψης...να ξέρεις ότι αυτό είναι σπάνιο...ευλογία μεγάλη βέβαια κ τύχη φοβερη αλλά κ σπάνιο..

Σκέψου εμένα η κολλητή μου έμεινε έγκυος με μια μόνο επαφή στο πρώτο παιδάκι της  κ για το δεύτερο έκαναν 2,5 χρόνια προσπαθειών..

Το φυσιολογικό είναι να προσπαθείς για 1,5 χρόνο πριν προχωρήσεις σε οτιδήποτε άλλο...1,5 χρόνο όμως στοχευμενα ( εξαρτάτε βέβαια κ η ηλικία ..εάν θυμάμαι καλά είσαι μικρούλα..άρα δεν έχεις θέμα με τον χρόνο)...Δεν ξέρω εάν έχεις πάρει τεστ ωορρεξιας ...εάν όχι δοκίμασε τα...τουλάχιστον με αυτά θα ξέρεις ότι πας σωστα...

Εύχομαι σύντομα με τα ευχάριστα!!!

 

 

Τα είχα δοκιμάσει αλλά τίποτα και τα σταμάτησα..Σιγά σιγά αρχίζω και καταλαβαίνω την ωορρηξία μου αλλά όχι κάθε μήνα στάνταρ..Αναλόγως τα συμπτώματα..Σε λίγους μήνες θα κλείσουμε χρόνο προσπάθειας..Εμένα πάντως μου έφυγε ένα βάρος από πάνω μου..Ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι θα υπήρχε κάποιο θέμα..Τώρα το μόνο που μας μένει είναι οι στοχευμένες επαφές..Αλλά βρε κορίτσια ακόμη και στο ίδιο σπίτι μένουμε αλλά δεν είμαστε ρομπότ..Κάποιες φορές είμαστε κουρασμένοι.. Πφφφφ..Σας πρηζω και εσάς με τα δικά μου..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Μας είπαν ότι είναι θέμα χρόνου αν πηγαίνουμε στοχευμένα..Ο γυναικολόγος με προετρεψε να πηγαίνω σε αυτόν για να εντοπίζουμε την ωορρηξία,αλλά προς το παρόν δεν θα αγχωθω και με ραντεβού σε γιατρούς κτλ..Καλή διατροφή σύστησε(όντως τρώω βλακείες όλη μέρα)..Αυτααα..

 

Τα είχα δοκιμάσει αλλά τίποτα και τα σταμάτησα..Σιγά σιγά αρχίζω και καταλαβαίνω την ωορρηξία μου αλλά όχι κάθε μήνα στάνταρ..Αναλόγως τα συμπτώματα..Σε λίγους μήνες θα κλείσουμε χρόνο προσπάθειας..Εμένα πάντως μου έφυγε ένα βάρος από πάνω μου..Ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι θα υπήρχε κάποιο θέμα..Τώρα το μόνο που μας μένει είναι οι στοχευμένες επαφές..Αλλά βρε κορίτσια ακόμη και στο ίδιο σπίτι μένουμε αλλά δεν είμαστε ρομπότ..Κάποιες φορές είμαστε κουρασμένοι.. Πφφφφ..Σας πρηζω και εσάς με τα δικά μου..

Αν θες να πηγαίνεις πιο στοχευμένα καλο θα ήταν να δεις την ωορρηξία σου με τον γυναικολόγο. εγώ αυτό θα έκανα για σίγουρα αποτελέσματα!!! Και εννοείται ότι λογικό είναι να μην έχετε συνεχώς όρεξη για σεξ... αλίμονο!!! Να το απολαμβάνετε και χωρίς άγχος και αυτό γίνεται... είναι όντως θέμα χρόνου λοιπόν. Τώρα αφού το θέλετε τόσο πολύ,να πηγαίνετε μόνο στοχευμένα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Μας είπαν ότι είναι θέμα χρόνου αν πηγαίνουμε στοχευμένα..Ο γυναικολόγος με προετρεψε να πηγαίνω σε αυτόν για να εντοπίζουμε την ωορρηξία,αλλά προς το παρόν δεν θα αγχωθω και με ραντεβού σε γιατρούς κτλ..Καλή διατροφή σύστησε(όντως τρώω βλακείες όλη μέρα)..Αυτααα..

 

Τα είχα δοκιμάσει αλλά τίποτα και τα σταμάτησα..Σιγά σιγά αρχίζω και καταλαβαίνω την ωορρηξία μου αλλά όχι κάθε μήνα στάνταρ..Αναλόγως τα συμπτώματα..Σε λίγους μήνες θα κλείσουμε χρόνο προσπάθειας..Εμένα πάντως μου έφυγε ένα βάρος από πάνω μου..Ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι θα υπήρχε κάποιο θέμα..Τώρα το μόνο που μας μένει είναι οι στοχευμένες επαφές..Αλλά βρε κορίτσια ακόμη και στο ίδιο σπίτι μένουμε αλλά δεν είμαστε ρομπότ..Κάποιες φορές είμαστε κουρασμένοι.. Πφφφφ..Σας πρηζω και εσάς με τα δικά μου..

Καλησπέρα Εύη μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι πάντα απλή η συγκεκριμένη διαδικασία, Όταν κυνηγάμε συγκεκριμένες ημερομηνίες, με την κούραση και τις υποχρεώσεις της καθημερινότητας, μπορεί να γίνει ιδιαίτερα πιεστική η κατάσταση. Σίγουρα δεν ήμαστε μηχανήματα να λειτουργούμε με ένα κουμπί και όταν υπάρχει και πίεση χρόνου, χειροτερεύει την κατάσταση. Πιστεύω ότι το πιο βοηθητικό σε αυτή την περίπτωση είναι να προσπαθούμε όσο μπορούμε να έρχεται πιο αυθόρμητα το όλο πράγμα και όχι σαν μια υποχρέωση που πρέπει να βγεί.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...