Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Μακάρι, γιατί η αλήθεια είναι ότι με το άγχος και τον προγραμματισμό της όλες διαδικασίας, έχει χαθεί λίγο ο αυθορμητισμός. Έχουμε φτάσει να το γράφουμε στη λίστα με τις υπόλοιπες δουλειές μην το ξεχάσουμε.

Χαχαχαχα....ααά το έχετε πάει σε άλλο level εσεις ...

Κοίτα..μην στεναχωριέσαι γιατί η αλήθεια είναι ότι όταν ερχόμαστε σε επαφές για παιδί κ αυτό δεν έρχεται κάποια στιγμή λες πρέπει να γίνεται συγκεκριμένα κ συστηματικά για να έχουμε αποτέλεσμα η για να ξέρουμε εάν δεν έρθει ότι πρέπει να το κοιτάξουμε αλλιως...τι κάνουμε έτσι είναι...εγώ να σου πω την έχω απενοχοποιηση αυτή την σκεψη..δεν την αφήνω κ αυτή να μου πρόσθετη έξτρα αχγος..τι να κάνουμε έτσι είναι...

Θα σου πω όταν η ζωή μας δίνει λεμόνια εμείς να φτιάχνουμε λεμονάδα...από το κάθε τι που δεν αλλάζει εμείς ας το χαιρόμαστε όσο δεν πάει....με λίστα??? Με λίστα...δεν πειράζει...θα έρθει όμως κ όλα αυτά τα βλέπουμε κ θα γελάμε ωραία...!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Pagor είπε:

Χαχαχαχα....ααά το έχετε πάει σε άλλο level εσεις ...

Κοίτα..μην στεναχωριέσαι γιατί η αλήθεια είναι ότι όταν ερχόμαστε σε επαφές για παιδί κ αυτό δεν έρχεται κάποια στιγμή λες πρέπει να γίνεται συγκεκριμένα κ συστηματικά για να έχουμε αποτέλεσμα η για να ξέρουμε εάν δεν έρθει ότι πρέπει να το κοιτάξουμε αλλιως...τι κάνουμε έτσι είναι...εγώ να σου πω την έχω απενοχοποιηση αυτή την σκεψη..δεν την αφήνω κ αυτή να μου πρόσθετη έξτρα αχγος..τι να κάνουμε έτσι είναι...

Θα σου πω όταν η ζωή μας δίνει λεμόνια εμείς να φτιάχνουμε λεμονάδα...από το κάθε τι που δεν αλλάζει εμείς ας το χαιρόμαστε όσο δεν πάει....με λίστα??? Με λίστα...δεν πειράζει...θα έρθει όμως κ όλα αυτά τα βλέπουμε κ θα γελάμε ωραία...!!!

Σίγουρα αυτό είναι το βασικό. Εντάξει, στην αρχή ήταν κάπως περίεργο όλο αυτό αφού ήταν και πρωτόγνωρο αλλά πλέον σε μεγάλο βαθμό το έχουμε συνηθίσει. Εξάλλου όλο και θα κάνω κάθε φορά τα δικά μου για να έρχεται πιο φυσικά το όλο πράγμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Σίγουρα αυτό είναι το βασικό. Εντάξει, στην αρχή ήταν κάπως περίεργο όλο αυτό αφού ήταν και πρωτόγνωρο αλλά πλέον σε μεγάλο βαθμό το έχουμε συνηθίσει. Εξάλλου όλο και θα κάνω κάθε φορά τα δικά μου για να έρχεται πιο φυσικά το όλο πράγμα.

Καλέ ναιιιι....εντάξει τώρα μην κοροιδευομαστε κ οποίος δεν το έχει περάσει δεν ξέρει τι είναι....δεν είναι εύκολο το κάθε μέρα η το με προγραμμα...όλο κ κάτι θα βρούμε βεβαια να πάει λίγο πιο φυσικά...αλλά τι να κάνουμε...τέλος πάντων...

Καλές μας προσπάθειες λοιπον...ας το χαιρόμαστε όσο περισσοτερο γινεται!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Pagor είπε:

Καλέ ναιιιι....εντάξει τώρα μην κοροιδευομαστε κ οποίος δεν το έχει περάσει δεν ξέρει τι είναι....δεν είναι εύκολο το κάθε μέρα η το με προγραμμα...όλο κ κάτι θα βρούμε βεβαια να πάει λίγο πιο φυσικά...αλλά τι να κάνουμε...τέλος πάντων...

Καλές μας προσπάθειες λοιπον...ας το χαιρόμαστε όσο περισσοτερο γινεται!!!

Σε ετοιμότητα λοιπόν και μόλις φανεί το θετικό ορμάμε, με διάθεση και αισιοδοξία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Σαν να ζούμε την ίδια μέρα σε επανάληψη νιώθω πολλές φορές με αυτή την κατάσταση. Κάθε φορά τα ίδια ακριβώς πράγματα με την ίδια ακριβώς σειρά.

 

13 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Έχεις δίκιο...πραγματικά...η μέρα της μαρμότας ...κάθε μήνας....άστα..

Πόσο κουράγιο χρειάζεται να περιμένεις και να περιμένεις και τίποτα αλλά να συνεχίζεις..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Evi95 είπε:

 

Πόσο κουράγιο χρειάζεται να περιμένεις και να περιμένεις και τίποτα αλλά να συνεχίζεις..

Θέλει πολύ...αυτό είναι αλήθεια...υπάρχουν φορές που απογοητεύομαι τόσο πολυ Μ αφού κλάψω κ μου φύγει πεισμωνω κ λέω όχι θα τα καταφέρω....Δεν ξέρω πόσο καιρό θα μου πάρει αλλά όσο είμαστε καλά θα το προσπαθώ με ότι έχω!!! 

Αξίζει αυτό το πλασματακι κάθε κόπο κ προσπάθειας μας...κ όπως λέω συχνά...κάθε μήνα πιο κοντά στο θαύμα μας...ένας μήνας θα ειναι ο δικός μας ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Θέλει πολύ...αυτό είναι αλήθεια...υπάρχουν φορές που απογοητεύομαι τόσο πολυ Μ αφού κλάψω κ μου φύγει πεισμωνω κ λέω όχι θα τα καταφέρω....Δεν ξέρω πόσο καιρό θα μου πάρει αλλά όσο είμαστε καλά θα το προσπαθώ με ότι έχω!!! 

Αξίζει αυτό το πλασματακι κάθε κόπο κ προσπάθειας μας...κ όπως λέω συχνά...κάθε μήνα πιο κοντά στο θαύμα μας...ένας μήνας θα ειναι ο δικός μας ..

Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα αργήσει πολύ ακόμη αυτή η στιγμή..Έχω ανάγκη να το πιστέψω αυτό γιατί αλλιώς θα με πάρει από κάτω αν περνάνε οι μήνες άσκοπα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

 

Πόσο κουράγιο χρειάζεται να περιμένεις και να περιμένεις και τίποτα αλλά να συνεχίζεις..

Έτσι είναι τα πράγματα γενικώς στη ζωή, πόσο μάλλον για ένα τέτοια θέμα που αξίζει για τους περισσότερους κάθε κόπο και κάθε θυσία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 16/10/2022 at 4:22 ΜΜ, IOANNA28 είπε:

Έτσι είναι τα πράγματα γενικώς στη ζωή, πόσο μάλλον για ένα τέτοια θέμα που αξίζει για τους περισσότερους κάθε κόπο και κάθε θυσία.

Πώς είστε κορίτσια μου;;; Όλα καλά;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Πώς είστε κορίτσια μου;;; Όλα καλά;;; 

Καλημέρα!

Εσύ πες μας πως είσαι..:grin:Πως είναι η μπέμπα σου?Ελπίζω να βρήκες χρόνο και για εσένα,να ξεκουραστείς λίγο..

Σε εμένα δεν έχει αλλάξει κάτι..Τα ίδια και τα ίδια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Καλημέρα!

Εσύ πες μας πως είσαι..:grin:Πως είναι η μπέμπα σου?Ελπίζω να βρήκες χρόνο και για εσένα,να ξεκουραστείς λίγο..

Σε εμένα δεν έχει αλλάξει κάτι..Τα ίδια και τα ίδια..

Καλησπέρα...εγώ σήμερα 25+3ημερων. Ακόμα ταλαιπωρούμε με αναγουλες και εμετούς όχι όμως σε καθημερινή βάση. Σήμερα έχω κάνει ήδη τρεις εμετούς. Η μπέμπα μια χαρά είναι άτακτη. Έχω καμπύλη ζαχάρου τη Τετάρτη και τη Πέμπτη θα πάμε γυναικολόγο για τον τυπικό υπέρηχο γιατί έχω από τις 13/10 να πάω που έκανα τη β επιπέδου. Κατά τα άλλα ξεκουράζομαι πλέον και ασχολούμαι με το σπίτι γιατί όλο και κάτι φτιάχνουμε. Πχ σήμερα τελειώσαμε με τα ηλεκτρολογικά. Αυτά....

Εσύ πως είσαι;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα...εγώ σήμερα 25+3ημερων. Ακόμα ταλαιπωρούμε με αναγουλες και εμετούς όχι όμως σε καθημερινή βάση. Σήμερα έχω κάνει ήδη τρεις εμετούς. Η μπέμπα μια χαρά είναι άτακτη. Έχω καμπύλη ζαχάρου τη Τετάρτη και τη Πέμπτη θα πάμε γυναικολόγο για τον τυπικό υπέρηχο γιατί έχω από τις 13/10 να πάω που έκανα τη β επιπέδου. Κατά τα άλλα ξεκουράζομαι πλέον και ασχολούμαι με το σπίτι γιατί όλο και κάτι φτιάχνουμε. Πχ σήμερα τελειώσαμε με τα ηλεκτρολογικά. Αυτά....

Εσύ πως είσαι;;; 

Πω πω ακόμη κάνεις τόσους εμετούς?Σκέτη ταλαιπωρία..Καλό είναι που ξεκουράζεσαι..Βασικά ξεκουράσου όσο πιο πολύ μπορείς τώρα γιατί μόλις γεννηθεί η ζουζουνα θα θέλει όλη την προσοχή σου:P

Σε εμένα δεν έχει αλλάξει κάτι..Απλά ασχολούμαι όσο το δυνατόν λιγότερο με το θέμα παιδί..Σίγουρα κάνουμε τις προσπάθειες μας αλλά χωρίς να περιμένω κάτι..Κάποια στιγμή θα κάτσει δεν μπορεί..:lol:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evi95 είπε:

Πω πω ακόμη κάνεις τόσους εμετούς?Σκέτη ταλαιπωρία..Καλό είναι που ξεκουράζεσαι..Βασικά ξεκουράσου όσο πιο πολύ μπορείς τώρα γιατί μόλις γεννηθεί η ζουζουνα θα θέλει όλη την προσοχή σου:P

Σε εμένα δεν έχει αλλάξει κάτι..Απλά ασχολούμαι όσο το δυνατόν λιγότερο με το θέμα παιδί..Σίγουρα κάνουμε τις προσπάθειες μας αλλά χωρίς να περιμένω κάτι..Κάποια στιγμή θα κάτσει δεν μπορεί..:lol:

Ναι σήμερα είναι πολύ άσχημη ημέρα.... ξεκουράζομαι αρκετά. Δεν κάνω πολλά πολλά. Μου λείπει ξεκούραση ούτως ή άλλως. Γεμίζω μπαταρίες χαχα....

Τουλάχιστον να απολαμβάνετε την κάθε επαφή.....έχεις πάει στον γυναικολόγο ώστε να παρακολουθείς πιο στοχευμένα την ωορρηξία σου;; Έτσι θα αυξήσεις τις πιθανότητες κατά πολύ εφόσον δεν τίθεται θέμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα...

Ούτε από εδώ έχει αλλάξει κάτι..

Θετικό τεστ ζήτησα από το σύμπαν αυτό το μήνα κ μου το έστειλε ..μόνο που ήταν τεστ κοροναιου κ είμαι εδώ κ 5 μέρες χάλια...οποίον ακούσω να πει ξανά "μια γριπούλα είναι ..δεν είναι τίποτα " Μα το θεό μετά από τους πυρετούς τα ξενύχτια κ τόσο βήχα θα τον κοπανησω....

Σήμερα κάπως καλύτερα ....καλά όχι κ πολύ...αλλά δεν έχω πυρετό η δεκτά...μπούκωμα όμως να μην περνώ καν ανάσα κ βήχα....τέλειο...

Κάτι λάθος πήγε με την προσευχή μου...δεν την διευκρυνησα ...χαχαχα...αφήστε τα...

Αφού είχα κ χαρά η ηλιθια ήταν η μέρες που περίμενα τα αποτελεσματα βλεπετε..ενοιωθα κούραση...νυστα πολύ.....είχα 3 μέρες πονοκέφαλο κ δεκατα 37,1 ..λέω ωπ...να το που ήρθε τελικά...εεε την Τετάρτη μέρα κάνει ο άντρας μου ενα τεστ για κοβιντ θετικός ..την άλλη μέρα παρεμε κάτω με 39...μου ήρθε κ περίοδος ...μιλάμε μεγάλη επιτυχία αυτός ο μήνας....

Αύριο έχω να πάω παθολόγο να με δει ο άνθρωπος....ααααχχχχ...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα...

Ούτε από εδώ έχει αλλάξει κάτι..

Θετικό τεστ ζήτησα από το σύμπαν αυτό το μήνα κ μου το έστειλε ..μόνο που ήταν τεστ κοροναιου κ είμαι εδώ κ 5 μέρες χάλια...οποίον ακούσω να πει ξανά "μια γριπούλα είναι ..δεν είναι τίποτα " Μα το θεό μετά από τους πυρετούς τα ξενύχτια κ τόσο βήχα θα τον κοπανησω....

Σήμερα κάπως καλύτερα ....καλά όχι κ πολύ...αλλά δεν έχω πυρετό η δεκτά...μπούκωμα όμως να μην περνώ καν ανάσα κ βήχα....τέλειο...

Κάτι λάθος πήγε με την προσευχή μου...δεν την διευκρυνησα ...χαχαχα...αφήστε τα...

Αφού είχα κ χαρά η ηλιθια ήταν η μέρες που περίμενα τα αποτελεσματα βλεπετε..ενοιωθα κούραση...νυστα πολύ.....είχα 3 μέρες πονοκέφαλο κ δεκατα 37,1 ..λέω ωπ...να το που ήρθε τελικά...εεε την Τετάρτη μέρα κάνει ο άντρας μου ενα τεστ για κοβιντ θετικός ..την άλλη μέρα παρεμε κάτω με 39...μου ήρθε κ περίοδος ...μιλάμε μεγάλη επιτυχία αυτός ο μήνας....

Αύριο έχω να πάω παθολόγο να με δει ο άνθρωπος....ααααχχχχ...

Περαστικά κορίτσι μου. Σίγουρα είναι ταλαιπωρία αυτή η κατάσταση. Είμαι κι εγώ κάπως από προχθές. Έχω δέκατα και μια ενόχληση στον λαιμό. Στην περίπτωση μου δεν είναι βέβαια το ίδιο (να και μια περίπτωση που είναι τόσο θετικό να βγαίνουν τεστ αρνητικά) αλλά σε κάθε περίπτωση θα πάω συμπτωματικά κι εγώ αύριο γιατρό, οπότε ως προς αυτό δεν είσαι μόνη, παρέα θα είμαστε αύριο :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...