Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Κενός σάκος και β χοριακή που ανεβαίνει αργά


LoveIsAllYouNeed

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Η τελευταία μου περίοδος ήταν 20/4 και στις 22 Μαίου έκανα ψηφιακό τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό 2-3 εβδομάδων. Τη Δευτέρα είχα το ραντεβού μου στον γυναικολόγο όπου είδαμε τον σάκο κενό στο ενδομήτριο και με παρέπεμψε να κάνω χοριακή για να δούμε αν πρόκειται για καθυστερημένη σύλληψη. Έκανα την ίδια μέρα η οποία βγήκε 16.546 και σήμερα έκανα και δεύτερη χοριακή και βγήκε 22.956. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν ανεβαίνει η τιμή όπως θα θέλαμε, αλλά δεν είναι και αποτρεπτικό αυτό. Την Τρίτη θα πάω να κάνουμε πάλι υπέρηχο και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Έχει κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία που να εξελίχθηκε σε κανονική εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο μωράκι?

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, LoveIsAllYouNeed είπε:

Καλησπέρα σε όλους!

Η τελευταία μου περίοδος ήταν 20/4 και στις 22 Μαίου έκανα ψηφιακό τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό 2-3 εβδομάδων. Τη Δευτέρα είχα το ραντεβού μου στον γυναικολόγο όπου είδαμε τον σάκο κενό στο ενδομήτριο και με παρέπεμψε να κάνω χοριακή για να δούμε αν πρόκειται για καθυστερημένη σύλληψη. Έκανα την ίδια μέρα η οποία βγήκε 16.546 και σήμερα έκανα και δεύτερη χοριακή και βγήκε 22.956. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν ανεβαίνει η τιμή όπως θα θέλαμε, αλλά δεν είναι και αποτρεπτικό αυτό. Την Τρίτη θα πάω να κάνουμε πάλι υπέρηχο και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Έχει κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία που να εξελίχθηκε σε κανονική εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο μωράκι?

 

Προφανώς με τέτοια χοριακη θα μπορούσε να δει κάτι.. σου είπε κάτι παραπάνω σχετικά με αυτό? Μήπως να έπαιρνες κ 2η γνώμη από έναν άλλον γιατρό? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μου είπε ότι ίσως έχω το σύνδρομο κενού σάκου ή πρόκειται για καθυστερημένη σύλληψη. Και μου είπε να κάνω τις χοριακές για να δούμε πως εξελίσσεται. Τώρα θα πάω πάλι την Τρίτη για υπέρηχο και εύχομαι να είναι όλα καλά και να δούμε και έμβρυο. Αλλιώς θα πάρω και άλλη γνώμη ναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, LoveIsAllYouNeed είπε:

Καλησπέρα σε όλους!

Η τελευταία μου περίοδος ήταν 20/4 και στις 22 Μαίου έκανα ψηφιακό τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό 2-3 εβδομάδων. Τη Δευτέρα είχα το ραντεβού μου στον γυναικολόγο όπου είδαμε τον σάκο κενό στο ενδομήτριο και με παρέπεμψε να κάνω χοριακή για να δούμε αν πρόκειται για καθυστερημένη σύλληψη. Έκανα την ίδια μέρα η οποία βγήκε 16.546 και σήμερα έκανα και δεύτερη χοριακή και βγήκε 22.956. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν ανεβαίνει η τιμή όπως θα θέλαμε, αλλά δεν είναι και αποτρεπτικό αυτό. Την Τρίτη θα πάω να κάνουμε πάλι υπέρηχο και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Έχει κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία που να εξελίχθηκε σε κανονική εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο μωράκι?

 

δλδ πηγες στον γιατρο περιπου 6εβδ κ 5ημ;

οι χοριακες ηταν 16χιλιαδες κ

κ 22χιλιαδες κ

σωστα;

το θεμα δ ειναι αν αυξηθηκε πολυ σε 2μερες

αλλα οτι 7εβδ σχεδον θα επρεπε να ειχατε δει κτ,ποσο μαλλον με χοριακη σε χιλιαδες

σακο βλεπεις απο 1500χοριακη

νομιζω ειναι πολλες μερες να το αφησεις ως την τριτη.καλυτερα να ξαναπας,κ ισως καλυτερα σε αλλο γιατρο.για δευτερη γνωμη

νομιζω φαινεται για κενος σακος,αλλα γιατρος δ ειμαι.απλα μην το αφησεις ετσι

λυπαμαι αν σε απογοητευω.ευχομαι τα καλυτερα

αν ηταν καθυστερημενη συλληψη,δ πιστευω οτι θα ειχε βγει θετικο το τεστ στις 22

κ γενικα με σταθερο κυκλο,δυσκολο να συμβει

γτ πηγες τοσες μερες μετα για υπερηχο;για να δειτε κατευθειαν εμβρυο κ καρδια;

επισης το θεμα ειναι η τιμη της χοριακης.δ δειχνει καθυστερημενη συλληψη

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LoveIsAllYouNeed είπε:

Μου είπε ότι ίσως έχω το σύνδρομο κενού σάκου ή πρόκειται για καθυστερημένη σύλληψη. Και μου είπε να κάνω τις χοριακές για να δούμε πως εξελίσσεται. Τώρα θα πάω πάλι την Τρίτη για υπέρηχο και εύχομαι να είναι όλα καλά και να δούμε και έμβρυο. Αλλιώς θα πάρω και άλλη γνώμη ναι.

Κοίτα εγώ είχα μια ανάλογη εμπειρία τραυματική μόλις εχθές ..να σκέφτεσαι θετικά κ όλα καλά θα πάνε..αν ήτανε κάτι κακό θα σου είχε δώσει πιστεύω σημάδια ή συμπτώματα.. σε εμένα τουλάχιστον η δικιά μου περίπτωση μου έδωσε σημαδια.... Ότι και να γίνει μην σε πάρει από κάτω .. όλα για κάποιο λόγο γίνονται.. κ στο λέω εγώ που εχθές μόλις είχα μια παλινδρόμη κύηση στις 6 εβδομάδες.. δεν ξανά είχα κάτι τέτοιο στη ζωή μου κ το σοκ ήτανε μεγάλο.. να σκέφτεσαι θετικά και να μην απογοητεύτεις ότι και να γίνει..!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά! Ναι για να ακούσουμε την καρδιά κατευθείαν απ' ότι κατάλαβα. Δεν έχω κανένα σημάδι ότι κάτι δεν πάει καλά. Λυπάμαι πολύ για την εμπειρία σου και εύχομαι όλα να σου πάνε καλύτερα στο μέλλον και να κρατήσεις αγκαλιά ένα υγιέστατο μωράκι. Προσπαθώ να είμαι όσο πιο θετική γίνεται η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία! Σ ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LoveIsAllYouNeed είπε:

Ναι σωστά! Ναι για να ακούσουμε την καρδιά κατευθείαν απ' ότι κατάλαβα. Δεν έχω κανένα σημάδι ότι κάτι δεν πάει καλά. Λυπάμαι πολύ για την εμπειρία σου και εύχομαι όλα να σου πάνε καλύτερα στο μέλλον και να κρατήσεις αγκαλιά ένα υγιέστατο μωράκι. Προσπαθώ να είμαι όσο πιο θετική γίνεται η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία! Σ ευχαριστώ πολύ!

Φυσικά και να είσαι θετική.. μπορεί να δεις κάτι στον υπέρηχο όταν ξανά πας.. έκανες ξανά χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

Το εύχομαι όσο τίποτα να δούμε και το έμβρυο την επόμενη φορά και να ακούσουμε και την καρδιά! Χοριακή δεν θα ξανακάνω προς το παρόν χθες έκανα τη τελευταία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , LoveIsAllYouNeed είπε:

Το εύχομαι όσο τίποτα να δούμε και το έμβρυο την επόμενη φορά και να ακούσουμε και την καρδιά! Χοριακή δεν θα ξανακάνω προς το παρόν χθες έκανα τη τελευταία.

Και εγώ στο εύχομαι!! Εμένα πάντως επειδή έχω ήδη ένα παιδάκι 1,5 χρονών κ στην μικρή μου είχα καθυστερημένη σύλληψη.. κ από την τωρινή εγκυμοσύνη που είχα στην αρχή δεν είχαμε δει κάτι γιατί είχα καθυστερημένη σύλληψη... Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι πάντως!!

Θα περιμένουμε νεότερα σου!! 

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!! Να είσαι καλά και να χαίρεσαι το παιδάκι σου και εύχομαι γρήγορα να έχεις και το δεύτερο στην αγκαλιά σου! Εγώ δεν έχω παιδάκι ακόμα και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά με αυτή την εγκυμοσύνη. Ελπίζω να έχω καλά νέα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , LoveIsAllYouNeed είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!! Να είσαι καλά και να χαίρεσαι το παιδάκι σου και εύχομαι γρήγορα να έχεις και το δεύτερο στην αγκαλιά σου! Εγώ δεν έχω παιδάκι ακόμα και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά με αυτή την εγκυμοσύνη. Ελπίζω να έχω καλά νέα!

Αν θες πάντως μπορείς να πάρεις μια δεύτερη γνώμη σε ένα διαγνωστικό να πας να σου κάνουν έναν υπέρηχο να δεις.. αλλιώς περίμενε μέχρι να ξανά πας.. υπομονή και επιμονή και όλα καλά θα πάνε!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, LoveIsAllYouNeed είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Ο γιατρός μου το πρότεινε γιατί στον υπέρηχο δεν είδε έμβρυο μέσα στον σάκο.

Οκ πάσο αλλά ειτε κανεις είτε δε κάνεις χοριακες,το αποτέλεσμα θα φανεί.Αν ο σάκος είναι κενός,δε μπορείς να κάνεις τίποτα.Αν είναι καθυστερημένη συλληψη θα φανεί σε επόμενο υπέρηχο!εύχομαι όλα να πάνε καλά και να σας έχει μόνο λαχταρισει το εμβρυακι λογω καθυστερημένης συλληψης

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2022 at 2:55 ΜΜ, LoveIsAllYouNeed είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!! Να είσαι καλά και να χαίρεσαι το παιδάκι σου και εύχομαι γρήγορα να έχεις και το δεύτερο στην αγκαλιά σου! Εγώ δεν έχω παιδάκι ακόμα και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά με αυτή την εγκυμοσύνη. Ελπίζω να έχω καλά νέα!

Καλησπέρα κορίτσι μου τι κάνεις?? πήγες για υπέρηχο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...