Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Σε ποσο καιρό συλλάβατε μετά από αποβολή ;


Recommended Posts

Κορίτσια μου όσες έχετε βιώσει μια αποβολή , θα ήθελα να μου πείτε σε πόσο καιρό καταφέρατε να μείνετε ξανά έγκυος ; 
Απέβαλα πριν δυο μήνες και έχω τρομερό άγχος για το πότε θα ξαναμεινω εγκυος … 

Οποια θέλει ας μου πει  την εμπειρία της …   

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αμέσως μετά την αποβολή, ήταν 7η βδομάδα, μου είπαν να περιμένω 2 μήνες από τη μέρα της αποξεσης, περίμενα όντως 2 και συνέλαβα τον πρώτο μήνα που προσπάθησαμε, δηλαδή στον δεύτερο κύκλο απ την απόξεση. Είχα διαβάσει κάπου ότι η πιθανότητα για δεύτερη αποβολή είναι μικρότερη όσο πιο κοντά είσαι στην πρώτη γιατί το σώμα θυμαται, δε ξέρω αν ισχύει αλλά με βοήθησε ψυχολογικά αρκετά στο να ξεπερασω το άγχος του ότι θα ξανασυμβεί. Μην αγχώνεσαι κι όλα θα γίνουν όπως πρέπει. Και η γονιμότητα έχω ακούσει αυξάνεται μετά από αποβολή όπως και μετά από τοκετο, θα δεις θα σου έρθει γρήγορα στο εύχομαι από καρδιάς.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 29/6/2022 at 4:35 ΜΜ, Superwoman29 είπε:

Κορίτσια μου όσες έχετε βιώσει μια αποβολή , θα ήθελα να μου πείτε σε πόσο καιρό καταφέρατε να μείνετε ξανά έγκυος ; 
Απέβαλα πριν δυο μήνες και έχω τρομερό άγχος για το πότε θα ξαναμεινω εγκυος … 

Οποια θέλει ας μου πει  την εμπειρία της …   

Καλημέρα κορτσι μου..εύχομαι το όνειρο σου να έχει πραγματοποιηθεί ηδη....θα ήθελα να μάθω νέα σου...δηλαδή εάν κατάφερατε ξανά το θαύμα...Γιατί κ εγώ είχα μια αποβολή στον προηγούμενο κύκλο...μας είπαν να το προσπαθήσουμε από τον αμέσως επόμενο κύκλο...έτσι κ εμείς καναμε πολλές φιλότιμες προσπάθειες...κ τις σωστές μέρες κ έτσι είμαστε σε αναμονή...η αλήθεια είναι ότι με πόνεσε πολύ η αποβολή μιας κ το περίμεναμε 5 χρόνια...κ θα ήθελα όσο τίποτα άλλο να μας βοηθούσε ο Θεός να γίνει ξανά γρήγορα...θα χαρώ πάρα πολύ να μάθω ότι τα πήγατε καλά κ ότι έχεις το θαυματακι σας μέσα σου!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2022 at 4:35 ΜΜ, Superwoman29 είπε:

Κορίτσια μου όσες έχετε βιώσει μια αποβολή , θα ήθελα να μου πείτε σε πόσο καιρό καταφέρατε να μείνετε ξανά έγκυος ; 
Απέβαλα πριν δυο μήνες και έχω τρομερό άγχος για το πότε θα ξαναμεινω εγκυος … 

Οποια θέλει ας μου πει  την εμπειρία της …   

Κορίτσι μ γλυκό καλησπέρα να μην ανχονεσε καθόλου να μην το σκέφτεστε και να ευχαριστίεσαι την στιγμή με τον αντρουλη σου σαν συμβουλή  γτ με το να το σκέφτεσε δεν θα σε βοηθήσει  ψυχολογικά  κ θα ανχονεσε κ να ξέρεις είναι πολύ σημαντικό το ότι μπορείς και έμεινες μια φορά έγγυος και ενοητε θα θα ξαναμηνεις πολύ σύντομα σου εύχομαι μέσα από την καρδιά Μ σύντομα με ένα θετικό τεστ να ξέρεις σε νιοθω γτ και εγώ το πέρασα και ήταν ότι χειρότερο έχω ζήσει και δεν θα σου κριψω πως ακόμα και τώρα π  έχω μπει στον έβδομο ανχονομαι και θα ανχονομαι μέχρι να την πάρω στην αγγαλια Μ   .....ήμουνα εφτά εβδομάδων όταν το  έχασα το μικρακι μου  ήταν τύχεο γεγονός μας είχε πει ο γιατρός και ότι συμβενει δυστχιος πάρα πολύ συχνά ο γιατρός ν είπε όταν θα ν έρθει η πρώτη περίοδος μπορώ αμέσως να ξεκηνησω προσπάθειες και έτσι έκανα και έμεινα αμέσως έγγυος με την πρώτη προσπάθεια απλά δεν είχα στο μυαλό μ πχ ότι τώρα κάνω κάτι με τον άντρα μ Μ για να μηνώ έγγυος απλά δεν το σκεφτόμουνα και απολάμβαναν την στιγμή και πυστευω βοήθησε πολυ αυτό... 

Να μην ανιχνονεσε κορίτσι μ και το θαύματακι σου ν ξέρεις θα έρθει πολύ γρήγορα και θα πάνε όλα καλά αυτή την φορά όπως πήγαν και με εμένα ♥️ 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα το 2013 μια αποβολή στην συνέχεια να ξανασυνελλαβα το 2016 όπου ξανααπεβαλλα και είχα ολοκληρωμένη κύηση το 2018

Με συνεχείς προσπάθειες εξετάσεις επί εξετάσεων επισκεψη σε όποιον δήλωνε γιατρός αναπαραγωγής κτλ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 25/7/2022 at 12:30 ΜΜ, Pagor είπε:

Καλημέρα κορτσι μου..εύχομαι το όνειρο σου να έχει πραγματοποιηθεί ηδη....θα ήθελα να μάθω νέα σου...δηλαδή εάν κατάφερατε ξανά το θαύμα...Γιατί κ εγώ είχα μια αποβολή στον προηγούμενο κύκλο...μας είπαν να το προσπαθήσουμε από τον αμέσως επόμενο κύκλο...έτσι κ εμείς καναμε πολλές φιλότιμες προσπάθειες...κ τις σωστές μέρες κ έτσι είμαστε σε αναμονή...η αλήθεια είναι ότι με πόνεσε πολύ η αποβολή μιας κ το περίμεναμε 5 χρόνια...κ θα ήθελα όσο τίποτα άλλο να μας βοηθούσε ο Θεός να γίνει ξανά γρήγορα...θα χαρώ πάρα πολύ να μάθω ότι τα πήγατε καλά κ ότι έχεις το θαυματακι σας μέσα σου!!!

 

@Pagor Δυστυχώς ακόμα τίποτα και για μένα κορίτσι μου  .. Νιώθω τόσο θλιμμένη  και έχω ενοχες ότι εγώ φταίω που απέβαλα τον Απρίλιο… και όλο αυτό εχει επηρεάσει και τη σχέση με τον συντροφο μου … Σε καταλαβαίνω τόσο πολύ ..Υπομονή και δύναμη και στις δυο μας και σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον  ….

Τώρα είμαι σε αναμονή περιόδου (30η μέρα - άστατος κύκλος ) , έκανα ένα predictor early αρνητικό … Δεν έχω κανένα σύμπτωμα ούτε περιόδου ούτε εγκυμοσυνης,  μόνο τεράστια κόπωση .…Εσυ ποτε περίπου θα έχεις νεότερα ; 
 

@Dimitra97 Σε ευχαριστώ πολύ , μου δίνεις κουράγιο και θετική διάθεση .. Δυστυχως με έχει καταβάλει όλο αυτό και δεν είμαι ο εαυτός μου .. :( Με το καλό το μωράκι σου !!  Μακαρι να κρατάμε όλες τα μωρα μας σε λίγο καιρό… 

 

@Ολετ μου πέρασες τόσο δύσκολα .. πρέπει να είσαι πολύ δυνατή , να σου ζήσει το μωράκι σου …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Superwoman29 είπε:

@Pagor Δυστυχώς ακόμα τίποτα και για μένα κορίτσι μου  .. Νιώθω τόσο θλιμμένη  και έχω ενοχες ότι εγώ φταίω που απέβαλα τον Απρίλιο… και όλο αυτό εχει επηρεάσει και τη σχέση με τον συντροφο μου … Σε καταλαβαίνω τόσο πολύ ..Υπομονή και δύναμη και στις δυο μας και σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον  ….

Τώρα είμαι σε αναμονή περιόδου (30η μέρα - άστατος κύκλος ) , έκανα ένα predictor early αρνητικό … Δεν έχω κανένα σύμπτωμα ούτε περιόδου ούτε εγκυμοσυνης,  μόνο τεράστια κόπωση .…Εσυ ποτε περίπου θα έχεις νεότερα ; 
 

@Dimitra97 Σε ευχαριστώ πολύ , μου δίνεις κουράγιο και θετική διάθεση .. Δυστυχως με έχει καταβάλει όλο αυτό και δεν είμαι ο εαυτός μου .. :( Με το καλό το μωράκι σου !!  Μακαρι να κρατάμε όλες τα μωρα μας σε λίγο καιρό… 

 

@Ολετ μου πέρασες τόσο δύσκολα .. πρέπει να είσαι πολύ δυνατή , να σου ζήσει το μωράκι σου …

Κορίτσι μου γλυκό όχι δεν φταις εσύ...δεν φταίμε εμείς...αυτό να τον ξέρεις...εγώ δεν το άφησα να επηρεάσει την σχέση μου με τον άντρα μου....εκαλαψα πόνεσα αλλά έβαλα αυτό που έχω με εκείνον πάνω από την θλίψη μου...είπα δεν μας αξίζει να πονάμε τόσο...να αγαπάμε κ να είμαστε ευτυχισμένοι μαζί αυτό έχει αξία...εμείς είχαμε περάσει κ ένα πολύ μεγάλο θέμα υγείας πριν 3 χρόνια κ όσο να ναι αυτό με κάνει να σκέφτομαι ότι η υγεία είναι πάνω από όλα..κ ότι για να μην ήρθε τώρα όσο και αν με πόνεσε κάποιος λόγος θα υπήρχε...κάτι δεν θα ήταν καλό...κ έτσι έπρεπε να γίνει....καλώς ξέσπασε κ πήγαινε αγκάλιασε τον άντρα σου....ένα παιδί θα δούμε έαν κ ποτέ θα έρθει..είναι κρίμα να χαλάσουμε αυτό που έχουμε τώρα μαζι τους όμως...Σου στέλνω μια αγκαλιά...να ξέρεις ότι σε νοιωθω μεσα από την ψυχούλα μου...κ σου εύχομαι σύντομα με ένα γερό μωράκι..Να ξέρεις ότι ποια υπάρχουν τρόποι να γίνουμε γονείς...τον χρόνο δεν τον ξέρω...αλλά τρόποι υπάρχουν...για αυτό πάρε τον χρόνο σου...αγκάλιασε εσένα κ τον άντρα σου κ πες ότι μαζί θα το ξεπεράσατε...Καρδούλα μου κάποτε πέρασα 4 μήνες δίπλα του σε ένα νοσοκομείο 24 ώρες την ημέρα κάθε μερα κ δεν ήξερα αν θα ζήσει η όχι...όσο κ αν με πόνεσε η βιοχημική τώρα που έγινε εκείνον τον πόνο δεν τον φτάνει...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

@Pagor Δυστυχώς ακόμα τίποτα και για μένα κορίτσι μου  .. Νιώθω τόσο θλιμμένη  και έχω ενοχες ότι εγώ φταίω που απέβαλα τον Απρίλιο… και όλο αυτό εχει επηρεάσει και τη σχέση με τον συντροφο μου … Σε καταλαβαίνω τόσο πολύ ..Υπομονή και δύναμη και στις δυο μας και σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον  ….

Τώρα είμαι σε αναμονή περιόδου (30η μέρα - άστατος κύκλος ) , έκανα ένα predictor early αρνητικό … Δεν έχω κανένα σύμπτωμα ούτε περιόδου ούτε εγκυμοσυνης,  μόνο τεράστια κόπωση .…Εσυ ποτε περίπου θα έχεις νεότερα ; 
 

@Dimitra97 Σε ευχαριστώ πολύ , μου δίνεις κουράγιο και θετική διάθεση .. Δυστυχως με έχει καταβάλει όλο αυτό και δεν είμαι ο εαυτός μου .. :( Με το καλό το μωράκι σου !!  Μακαρι να κρατάμε όλες τα μωρα μας σε λίγο καιρό… 

 

@Ολετ μου πέρασες τόσο δύσκολα .. πρέπει να είσαι πολύ δυνατή , να σου ζήσει το μωράκι σου …

Οχιι να μην το λες αυτό στον εαυτό σου κορίτσι μ ότι φταίς εσύ γτ δεν φταις καθολου !!!!!! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται στην ζωή μας και εγώ ήμουνα πάρα που χάλια όλο έκλαιγα και έλεγα γτ και γτ αλλά ήταν χειρότερα π σκεφτόμουνα έτσι   αυτό το λάθος το έκανα και εγώ και έμας μας είχε επιρεαστει η σχέση μας στην αρχή αλλά δώσαμε δύναμη ο ένας στον άλλον δεν το βάλαμε κάτω  και  δόξα το θεό το ξεπέρασα πολύ γρήγορα  δεν το έβαλα κάτω να είσαι δυνατή και θα τα καταφέρεις είμαι σίγουρη!!!!.....και επίσης με βοήθησε και εδώ στο φόρουμ Πόλα κορίτσια Μ έδωσαν και εμένα δύναμη ο είχαν περάσει όπως και εγώ  διάβασα από άλλες κοπέλες  άλλες ιστορίες και που αυτό π πέρασα εγώ δεν ήταν τίποτα μπροστά σε αυτό π πέρασαν εκείνες και τα κατάφεραν ήταν δυνατές αυτό μ έδωσε πολύ κουράγιο και δύναμη και με βοήθησε  !!! Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα έχεις ένα θετικό τεστακι ❤️❤️❤️❤️ και στο εύχομαι μέσα από την καρδιά Μ γτ καταλάβω πόσο μα πόσο πολύ το θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη κορίτσια μου …

@Dimitra97 σε ευχαριστώ , πράγματι το θέλω πολύ … ελπίζω σύντομα να σταθούν όλες όσες το θέλουν  τόσο τυχερές …
@Pagor μου ισχύει πάνω από όλα πρέπει να κοιτάμε την υγεία μας και να εκτιμάμε ο,τι έχουμε .. έχεις περάσει τόσα πολλά μπράβο σου που παραμένεις αισιόδοξη και δυνατή ..

 

κορίτσια ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος και έχω μια κρυφή ελπίδα μήπως και … αν και έκανα τεστ όπως σας είπα και ήταν αρνητικό ..Μου έχει γίνει εμμονή ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Superwoman29 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη κορίτσια μου …

@Dimitra97 σε ευχαριστώ , πράγματι το θέλω πολύ … ελπίζω σύντομα να σταθούν όλες όσες το θέλουν  τόσο τυχερές …
@Pagor μου ισχύει πάνω από όλα πρέπει να κοιτάμε την υγεία μας και να εκτιμάμε ο,τι έχουμε .. έχεις περάσει τόσα πολλά μπράβο σου που παραμένεις αισιόδοξη και δυνατή ..

 

κορίτσια ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος και έχω μια κρυφή ελπίδα μήπως και … αν και έκανα τεστ όπως σας είπα και ήταν αρνητικό ..Μου έχει γίνει εμμονή ..

Καρδούλα μου δεν έχω περιθώριο να σκεφτώ αρνητικά..μόνο η αισιοδοξία υπάρχει..τα τεστ που γίνονται νωρίτερα δεν είναι πάντα σίγουρα...δεν γνωρίζω σε ποια μέρα είσαι..εάν δηλαδή έχεις καθυστέρηση η όχι...σίγουρα που δεν σου έχει έρθει ακόμα είναι καλό ειδικα εάν υπάρχουν κ μέρες καθυστερησης..θα σου έλεγα να κανεις ακόμα ένα με πρωινά κ θα δεις...επειδή είπες ότι είχες κ πόνους σαν περίοδο έτσι κ εμένα τον περασμένο μήνα που ήμουν είχα την ημέρα της περιόδου κ για 3 μέρες έντονους πόνους..αφού εάν δεν ήξερα ότι είμαι ήμουν σίγουρα ότι ερχόταν περίοδο...γένικα τουλάχιστον στο δικό μου σώμα ειδα ότι τα συμπτώματα πριν την καθυστέρηση ήταν ίδια όλα με όλους τους μήνες που περίμενα περίοδο...θα σου ευχηθώ ξανά...καλή τύχη κ με το καλό να ξαναδείς περίοδο σε 9 μήνες!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και σε εμένα παρόμοια ήταν τα  συμπτώματα όταν είχα μείνει έγκυος ..Είμαι στην 31 μέρα , γενικά έχω άστατο κύκλο .. Την προηγούμενη φορά μου ήρθε στις 27 μέρες , άλλη φορά στις 34 ..

Θα επαναλάβω το τεστ Σάββατο ίσως … Αν μέχρι τότε δεν έχω δυσάρεστα .. 

Ευχαριστώ για την υποστήριξη :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Superwoman29 είπε:

Και σε εμένα παρόμοια ήταν τα  συμπτώματα όταν είχα μείνει έγκυος ..Είμαι στην 31 μέρα , γενικά έχω άστατο κύκλο .. Την προηγούμενη φορά μου ήρθε στις 27 μέρες , άλλη φορά στις 34 ..

Θα επαναλάβω το τεστ Σάββατο ίσως … Αν μέχρι τότε δεν έχω δυσάρεστα .. 

Ευχαριστώ για την υποστήριξη :) 

Κανέναν μήνα δεν θα έχεις δυσάρεστα...η περίοδος είναι ευλογία δείχνει ότι όλα πάνε καλα...βέβαια εμείς ευχόμαστε να μην μας έρθει...χαχαχα...ας είναι ευλογία σε 9 μήνες...ένα ευχαριστω διάλειμμα το δικαιουμαστε...χαχαχα...ναι να ξανακάνεις ένα τεστακι...κ σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελεσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη κορίτσια μου …

@Dimitra97 σε ευχαριστώ , πράγματι το θέλω πολύ … ελπίζω σύντομα να σταθούν όλες όσες το θέλουν  τόσο τυχερές …
@Pagor μου ισχύει πάνω από όλα πρέπει να κοιτάμε την υγεία μας και να εκτιμάμε ο,τι έχουμε .. έχεις περάσει τόσα πολλά μπράβο σου που παραμένεις αισιόδοξη και δυνατή ..

 

κορίτσια ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος και έχω μια κρυφή ελπίδα μήπως και … αν και έκανα τεστ όπως σας είπα και ήταν αρνητικό ..Μου έχει γίνει εμμονή ..

Να σε ρωτήσω  κάτι πιο τεστ έκανες ?  Ξέρεις γτ σε ρωτάω γτ και εγω πριν μάθω ότι ήμουν έγγυος μετά τη αποβολή π είχα κοντευα να τρελαθω  από το ανχος γτ το ήθελα απεγνωσμένα πολυ ήταν  ότι πιο ανχοτικο για μένα το τεστ ούτε την πρώτη φορά δνε ήμουνα έτσι  ανχομενη έτρεμα από το ανχος και είχα ταχυκαρδίες άσε γτ Μ είχε γίνει και εμένα εμμονή να δω θετικό το τεστ ... Περίμενα να Μ έρθει η περίοδος και τρεις μέρες πριν Μ έρθει γτ είχα σταθερό κύκλο και ξέρω ποτε έχω περιοδο είχα κάνει της clear blue  αυτά ο διοχνουν μια εβδομάδα νοριτερα το κάνω κ ήταν αρνητικό καταλαβενεις κλάμα μετά κλπ  είχα συμπτώματα περιόδου θυμάμαι τότε και ήμουν σίγουρη εντομεταξυ ότι θα Μ έρθει περίοδος ....και Μ λένε τα κορίτσια δεν κάνεις άλλο ένα αύριο αλλά όχι αυτό της clear blue πήγα και έκανα της predictor early την επόμενη μέρα και βγήκε θετικό   εγκεφαλικό εγώ μέσα σε δύο λεπτά προφανος και είχε κάνει λάθος το τεστ  την πρηγουμενη μερα δεν ξέρω πως γίνετε αυτό είχα ακολουθήσει πιστά τις οδηγίες  αλλά είχε κάνει λάθος και τελικά ήμουν  έγγυος . .είναι από τα καλύτερα της predictor early.....ανιχνεύουν αμέσως  την ορμόνη π χριαζετε ....πριν πόσες ημέρες επρεπε να σου έχει έρθει ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Να σε ρωτήσω  κάτι πιο τεστ έκανες ?  Ξέρεις γτ σε ρωτάω γτ και εγω πριν μάθω ότι ήμουν έγγυος μετά τη αποβολή π είχα κοντευα να τρελαθω  από το ανχος γτ το ήθελα απεγνωσμένα πολυ ήταν  ότι πιο ανχοτικο για μένα το τεστ ούτε την πρώτη φορά δνε ήμουνα έτσι  ανχομενη έτρεμα από το ανχος και είχα ταχυκαρδίες άσε γτ Μ είχε γίνει και εμένα εμμονή να δω θετικό το τεστ ... Περίμενα να Μ έρθει η περίοδος και τρεις μέρες πριν Μ έρθει γτ είχα σταθερό κύκλο και ξέρω ποτε έχω περιοδο είχα κάνει της clear blue  αυτά ο διοχνουν μια εβδομάδα νοριτερα το κάνω κ ήταν αρνητικό καταλαβενεις κλάμα μετά κλπ  είχα συμπτώματα περιόδου θυμάμαι τότε και ήμουν σίγουρη εντομεταξυ ότι θα Μ έρθει περίοδος ....και Μ λένε τα κορίτσια δεν κάνεις άλλο ένα αύριο αλλά όχι αυτό της clear blue πήγα και έκανα της predictor early την επόμενη μέρα και βγήκε θετικό   εγκεφαλικό εγώ μέσα σε δύο λεπτά προφανος και είχε κάνει λάθος το τεστ  την πρηγουμενη μερα δεν ξέρω πως γίνετε αυτό είχα ακολουθήσει πιστά τις οδηγίες  αλλά είχε κάνει λάθος και τελικά ήμουν  έγγυος . .είναι από τα καλύτερα της predictor early.....ανιχνεύουν αμέσως  την ορμόνη π χριαζετε ....πριν πόσες ημέρες επρεπε να σου έχει έρθει ?

Όλα όσα περιέγραψε τα νοιωθω τόσο πολύ..εγώ τον προηγούμενο μήνα είχα κάνει ένα τεστ το predictir early 4μερες πριν την περίοδο κ αυτό γιατί ενοιωθα κάπως περίεργα ήταν κ ο πρώτος μήνας που είχαμε  ξανά ξεκινήσει προσπάθειες...βέβαια το έκανα πολύ ελαφρά την καρδία...ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν αρνητικό...ήταν θετικό κ δεν το πιστευ...έγινε όμως η αποβολή κ αυτό τον μήνα ο πρώτος που ξαναπροσπαθουμε έχω τρελαθεί....δεν έχω ανχος αν είμαι η δεν είμαι...θέλω σαν τρελή να έρθει η μέρα να κάνω τεστ να δω...τώρα το αποτέλεσμα δεν ειναι στο χέρι μου αλλά θέλω να έρθει η μέρα για να μπορέσω να το δω... Δεν περνάνε οι μέρες...κ φυσικά θέλω όσο τίποτα να είμαι ξανά έγκυος..μας πονεσε τόσο η αποβολη...αλλά επειδή ξέρω ότι δεν είναι στο χέρι μου αυτο κ δεν θέλω να γίνω χάλια ξανά σκέφτομαι συνέχεια ότι αποκλείεται να έχει γίνει ξανά αμέσως...αλλά δεν περνάνε οι ριμαδες ..να δω το αρνητικό μου να μου φύγει η ανυπομονησία της αναμονής..

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Να σε ρωτήσω  κάτι πιο τεστ έκανες ?  Ξέρεις γτ σε ρωτάω γτ και εγω πριν μάθω ότι ήμουν έγγυος μετά τη αποβολή π είχα κοντευα να τρελαθω  από το ανχος γτ το ήθελα απεγνωσμένα πολυ ήταν  ότι πιο ανχοτικο για μένα το τεστ ούτε την πρώτη φορά δνε ήμουνα έτσι  ανχομενη έτρεμα από το ανχος και είχα ταχυκαρδίες άσε γτ Μ είχε γίνει και εμένα εμμονή να δω θετικό το τεστ ... Περίμενα να Μ έρθει η περίοδος και τρεις μέρες πριν Μ έρθει γτ είχα σταθερό κύκλο και ξέρω ποτε έχω περιοδο είχα κάνει της clear blue  αυτά ο διοχνουν μια εβδομάδα νοριτερα το κάνω κ ήταν αρνητικό καταλαβενεις κλάμα μετά κλπ  είχα συμπτώματα περιόδου θυμάμαι τότε και ήμουν σίγουρη εντομεταξυ ότι θα Μ έρθει περίοδος ....και Μ λένε τα κορίτσια δεν κάνεις άλλο ένα αύριο αλλά όχι αυτό της clear blue πήγα και έκανα της predictor early την επόμενη μέρα και βγήκε θετικό   εγκεφαλικό εγώ μέσα σε δύο λεπτά προφανος και είχε κάνει λάθος το τεστ  την πρηγουμενη μερα δεν ξέρω πως γίνετε αυτό είχα ακολουθήσει πιστά τις οδηγίες  αλλά είχε κάνει λάθος και τελικά ήμουν  έγγυος . .είναι από τα καλύτερα της predictor early.....ανιχνεύουν αμέσως  την ορμόνη π χριαζετε ....πριν πόσες ημέρες επρεπε να σου έχει έρθει ?

Δεν έχω σταθερό κύκλο ώστε να ξέρω από ποτε πιάνεται σαν καθυστέρηση .. :( συνηθωσ Μέχρι τις 30-32 μέρες μου έχει έρθει ! Αύριο είναι 33η μέρα πάντως ..

Ειμαστε και διακοπές τώρα , όποτε παίζουν ρόλο και οι κρυες θάλασσες κλπ ..

Είχα κάνει το predictor early , οποτε εφόσον είναι από τα καλύτερα στην αγορά δεν είμαι έγκυος …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...